Skoči na vsebino

MOTOGP 2013


suzuki

Priporočene objave

Zanimivo povsem dva različna dirkača, različna stila pa kljub temu oba presenetla: Lorenzo v celi karavani edn bol zihr dirkačev na pisti, mirn pele se k po tračncah, konstantn in zlo preračunljiv a se mu splača spuščat v borbo.

Marquez mlad ,divji, kulkrtok izkušen, popolnoma surov talent, način vožnje divji, borba brez kompromisna tud z dotiki.

Pa je večina folka menla da bo Marc po prvih parih derkah polomlen pa vs kriplast pa se je zgodba čist obrnila in je v bolnici "zihr" jorge... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lej, Rossi je drugorazredn....kok boli. :lol1:

Ne boli, ker to je realno stanje, sam po čudnem spletu okoliščin pa lohk še kej doseže :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boli, ker to je realno stanje, sam po čudnem spletu okoliščin pa lohk še kej doseže :P

Ampak najbolj zihr stvar katero bo dosegu tako je penzija!! Pa sej si jo je že 3x zaslužu!  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak najbolj zihr stvar katero bo dosegu tako je penzija!! Pa sej si jo je že 3x zaslužu:ninja:

9x si jo je zaslužu :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zagovarjam nobenga, sam v dirkanju se ne gleda koga ni, ampak sam kdo je, ker tanajboljša dva sta si sama kriva, da jih ni , in čud me, da vse ne premakneš na vsaki dirki za eno mesto navzgor ker zdej tut Stonerja ni, in od tretjega mesta naprej se za eno mesto ker Simoncellija ni. :smoke:

 

A pol po tvoje bi Rossi mogu bit prvak še 2006 k je padu za naslov v borbi z Haydnom in zgubu naslov za 5 točk in 2010 k je "po tvoje" Lorenzo pršou do prvaka k"najboljšega" ni blo k se je v Mugellu zlomu.

 

Če si dobr si tm, če nisi te ni !!!!

 

no seveda se šteje kdo je... ampak vseeno ne moreš mimo dejstva, da sta dva manjkala.... nenazadnje pa to ne pomeni, da bi bila oba spredaj... sej smo videli v assnu, kako je pedrosa popušil...ž

je pa res, da sem od rossija pričakoval nekaj več... mogoče ne ravno zmage, ampak vsaj bolj dostojne borbe... sploh ker se je vozil dobro cel vikend... mogoče je hondi ta pista precej bolj ustrezala kot assen (no definitivno je), ampak calvin ga je pustil zadaj na yamahi... no je pa res, da je cal vozil k tavelk ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm, khm, saj bi spet kaj dodal, pa nima smisla, ker se moje mnenje iz dirke v dirko počasi ampak vztrajno potrjuje... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm, khm, saj bi spet kaj dodal, pa nima smisla, ker se moje mnenje iz dirke v dirko počasi ampak vztrajno potrjuje... :grim

Ti, kot kaze, sploh ne uzivas v gledanju dirk, ampak uzivas samo ob neuspehih enega samega dirkaca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, kot kaze, sploh ne uzivas v gledanju dirk, ampak uzivas samo ob neuspehih enega samega dirkaca.

 

Kje pa, daleč od tega. Uživam o gledanju dirk, še bolj uživam ko so dirke res napete in je veliko akcije na pisti. Ob nikogaršnjih neuspehih ne uživam, daleč od tega, ker nikomur ne prvoščim slabega, res ne. Velika škoda za nas gledalce Moto GP-ja je to, da sta se Lorenzo in Pedrosa poškodovala, žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm, khm, saj bi spet kaj dodal, pa nima smisla, ker se moje mnenje iz dirke v dirko počasi ampak vztrajno potrjuje... :grim

No dejstvo je, da je Pedrosa padel 1x in bolj po naključju izpustil dirko medtem, ko je jorge dvakrat in bo kr precej mankal... Tko da je dani šele drugi drekač v tej prvini ;-). Hehehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lej, Rossi je drugorazredn....kok boli. :lol1:

 

Eno kar je, je to, da nihče, ki vozi v Motogp, ne more biti drugorazdreden dirkač. To je dejstvo in mislim, da je to  jasno večini, ki spremlja dirke Motogp. V vsakem obdobju se generacije zamenjajo, pridejo novi zmagovalci in to se počasi dogaja sedaj z Rossijem. Nekoč je bil praktično nepremagljiv. Leta so tekla in prišli so Lorenzo, Pedrosa, Marquez,... In nekoč bo prišel nekdo, ki bo izpodrinil Lorenza, Marqueza,... pa mislim, da nista in ne bosta to neka drugorazdredna dirkača. Prav tako kot ni Rossi. Življenje je pač tako da eni odidejo, drugi pridejo. Dirke pa se merijo v stotinkah... Tko da se s to izjavo nebi čist strinjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno kar je, je to, da nihče, ki vozi v Motogp, ne more biti drugorazdreden dirkač. To je dejstvo in mislim, da je to  jasno večini, ki spremlja dirke Motogp. V vsakem obdobju se generacije zamenjajo, pridejo novi zmagovalci in to se počasi dogaja sedaj z Rossijem. Nekoč je bil praktično nepremagljiv. Leta so tekla in prišli so Lorenzo, Pedrosa, Marquez,... In nekoč bo prišel nekdo, ki bo izpodrinil Lorenza, Marqueza,... pa mislim, da nista in ne bosta to neka drugorazdredna dirkača. Prav tako kot ni Rossi. Življenje je pač tako da eni odidejo, drugi pridejo. Dirke pa se merijo v stotinkah... Tko da se s to izjavo nebi čist strinjal.

 

no to da je rossi drugorazreden dirkač itak ni res... čeprav je to zelo relativno, ker nikjer ni točno določeno, kako se ti razredi merijo :D

ampak je pa kakorkoli obrneš v gp zadnja leta precej drugo razrednih dirkačev... razni starringi, lavertyji in peski (ki je bil včasih dober dirkač) nimajo tuki kej delat, ker verjetno niti med 100 najboljšimi dirkači na svetu niso, pa se vozijo v eliti 24ih... je pa res, da crt podrtij noben noče vozit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko so ga najeli pri Ducatiju, so razmišljali drugače.

Kako razmislajo pr ducatiju gledamo ze ene 4 leta. Avstralskega genija niso poslusali ker je tu pa tam se vedno zmagal, vse ostale ignorirajo ker so nesposobni, ali se ne trudijo dovolj. Vsega so krivi piloti. Tud Dovi.

Na polovici sezone je na tocno isti opremi kot na prvi dirki.

Crutchlow si zasluzi Bradlovo Hondo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vsekakor si ni zaslužil, da se vrne k Yamahi, ki je brez njega odličino shajal pa še pregradnih sten ni bilo več :)

 

 

 

 

 

Vodilni ljudje pri Yamahi se s tabo ne strinjajo.

 

tale drugorazrednež je letos poral 2, 3 in zmago. Spies v 2012, na motorju ki je osvojil prvenstvo na štenge ni splezal niti enkrat. Tako de, čeprav so nejgova naj najbolša leta mimo, stari ni še čist za odpis. 

 

 

Na žalost ne bomo nikoli vedli, kako bi se na njegovem motorju vozil Crutchlow. Če se še enkat spomnimo Spiesa, je na Tech3 raztural! v tovarniški ekipi pa nikoli ni pokazal take suverenosti. Assen očitno pomaga Yamahinim drugim violinam, čeprav Edwards ni izkoristil prilike. 

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no to da je rossi drugorazreden dirkač itak ni res... čeprav je to zelo relativno, ker nikjer ni točno določeno, kako se ti razredi merijo :D

ampak je pa kakorkoli obrneš v gp zadnja leta precej drugo razrednih dirkačev... razni starringi, lavertyji in peski (ki je bil včasih dober dirkač) nimajo tuki kej delat, ker verjetno niti med 100 najboljšimi dirkači na svetu niso, pa se vozijo v eliti 24ih... je pa res, da crt podrtij noben noče vozit...

 

Se strinjam, da so nekateri morda prehitro prišli v Motogp, samo se pa (spet) ne strinjam s trditvijo "da ne sodijo med 100 najboljšimi dirkači na svetu", saj navsezadnje ima tudi Lukas Pesek 2 zmagi, 9 uvrstitev na zmagovalni oder, 3 pole pozišne in 4 najhitrejše kroge na dirki, pa čeprav v razredu do 125ccm, kar pa spet ne moremo reči, da ni to  dober rezultat za dirkača, kot je Pesek. Pa tut sam si reku, da je bil včasih dober dirkač :). Laverty ma letos za sabo šele 1. sezono pa še to na CRT-ju. Mogoče jim je treba dat priložnost in boljše motorje. Poglej Edwardsa. Svetovni prvak SBK, tut v motogp se je dobr vozu, zdej ko ma CRT, ni z njim več nič. Res je že v letih, pa je zame še vedno vrhunski pilot. Kakor sem rekel: morda so nekateri prehitro prišli v Motogp, nekateri pa nimajo motorja... Ampak dejmo jim čas :) Vsak ki vozi v Motogp, je vrhunski. Drugorazredne dirkače mamo na lokalnih dirkah :) Kar je pa svetovno, je pa svetovno. Tko jest to gledam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi so se drli, kako je Marquez mlad, neumen, norec... Da bo več na tleh kot na motorju, da se bo polomil...

Hm če me spomin ne vara si bil ti pred začetkom sezone tudi med njimi :)

Tech3 pa naj se raje dobro drži Cala, ker Pol pomoje ni iz testa za stopničke v kraljevem razredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm če me spomin ne vara si bil ti pred začetkom sezone tudi med njimi :)

Tech3 pa naj se raje dobro drži Cala, ker Pol pomoje ni iz testa za stopničke v kraljevem razredu.

 

niti ne... bil sem mnenja, da še ne bo kos najboljšim (pedrosa, lorenzo), pa me je kr mal demantiral, ker se kr enakovredno kosa z njima... mogoče mu res malenkost še manjka, ampak je zelo blizu...

 

da se bo pa polomil in da bo skoz na tleh, pa nikoli nisem rekel, so mi take izjave ene najbolj butastih možnih... res, da če si rookie kakšno več padeš, samo to še ni neko pravilo... pa tudi marquez ni kr en lolek, ampak dobro ve kaj dela, zraven pa še 20 njegovih...

enako bedna se mi je zdela izjava gabra in boštjana glede reddinga, da ga honda verjetno nebi hotla posaditi na motocikel v laguni, ker bi ga razbil... očitno je že v zvezdah zapisano, da če si prvič na takem motorju, da ga kr razbiješ... nimaš izbire... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva primerjava, sam me pa tut zanima kok ovinkov bi Marquez s svojim stilom in načinom vožnje odpelu 500 2-takt brez TC-ja :D

 

 

 

 

post-8975-0-76598200-1373927161_thumb.jpg

post-8975-0-15203900-1373927168_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva primerjava, sam me pa tut zanima kok ovinkov bi Marquez s svojim stilom in načinom vožnje odpelu 500 2-takt brez TC-ja :D

Jaz mislim, da se vsak dirkač kot je MM, Doohan in ostali njunega kalibra prej ali slej prilagodijo razpoložljivi tehniki in dokaj hitro znajo iz nje stiskat več kot maksimum. Sicer eni bolj kot drugi, ampak...  Zanimivo pa je, ko se menjujejo generacije, kot se sedaj dogaja na relaciji Rossi- MM. In Rossi letos še enkrat več dokazuje svojo veličino. In zgodba Stoner- Rossi se zna ponovit v Lorenzo-MM v prihodnjih sezonah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva primerjava, sam me pa tut zanima kok ovinkov bi Marquez s svojim stilom in načinom vožnje odpelu 500 2-takt brez TC-ja :D

 

Hola mojster,

 

mene je vedno begalo zakaj Doohan čist drugače vozi leve in desne ovinke :?  

morda je kdaj polomil levo roko in je zato tko čudno bananast v levih ovinkih, ker v desnih je "čist normalen"...

post-163-0-94683700-1373956572_thumb.jpg

post-163-0-31170300-1373956585_thumb.jpg

post-163-0-21860700-1373956593_thumb.jpg

post-163-0-05596100-1373956600_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva primerjava, sam me pa tut zanima kok ovinkov bi Marquez s svojim stilom in načinom vožnje odpelu 500 2-takt brez TC-ja :D

 

S svojim stilom bi padel v prvem ovinku, saj je razvoj gum od takrat šel v te ekstremne nagibe. Dirkači se pač prilagodijo trenutnim razmeram. Tudi Rossi je v svoji dolgi karijeri bil primoran spreminjati svoj stil. Dominanten je bil z drugačnim stilom kot je trenutno aktualen...eni bi ga radi videli v penziji, drugi konstantno na najvišji stopnički. Oboje trenutno ni realno. Moje mnenje je, da se več kot odlično kosa z mladci. Tudi Cala je včeraj pohvalil in ni iskal nekih bednih izgovorov. Da pa yamaha ne da tovarniške podpore Calu, tudi meni ni jasno. Sklepam da oni že vedo zakaj. Jaz bi ga rad videl na Repsolki, če že ne na yamahi. Upam samo, da ne zamenja Nikija...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

 

mene je vedno begalo zakaj Doohan čist drugače vozi leve in desne ovinke :?  

morda je kdaj polomil levo roko in je zato tko čudno bananast v levih ovinkih, ker v desnih je "čist normalen"...

 

 

mord je to zato, ker je mel lev gležen trd? Zato je imel menjalnik na desni nogi in zadnji žlajf na desni roki. 

 

 

 

 

Marquez....ja, prepričan sem bil da bo do zdaj že v gipsu. Pa ni.  Čist neki drugega. Dečko vodi v skupnem seštevku. Vsej elektroniki navkljub, so ianonne Pedrosa Lorenzo in Crutchlow dokazali da je še vedno zelo nevarno. Kaj bi blo na 500? Po moje, isto.Če ostane cel tudi v Laguni...dare I say it.....je lahko prvak. 

 

Sem bil pa 110% prepričan, da bo prišlo do kostoloma, samo vprašanje kako hud bo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!