Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2013


trebor

Priporočene objave

Gor pa dol (od 670 - 1666 m n.v ) po jodlariji...380 km...MB - Radlje  - Golica - Pack - Gaberl - Obdach - Klippitztorl - Weinebene - Radlje - MB.

post-5882-0-72245500-1371225519_thumb.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doborodošel bi bil podatek od kod so fotke....  :mellow:

 

 

Ja, u-r-o-s, namenoma ni bilo napisano, ker moj namen ni bil pisat, KJE sem se vozil, ampak pokazat, kakšne VTISE  .) sem oz. smo (očitno nas je bilo gor v četrtek kar nekaj, tudi Čehi, Italijani,...) pripeljali domov.

Popravljeno . Popravil kaca1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaca1: fotke maš sam do osmega tunela. Naprej ni prevozno? Se popravljam: panoramo imaš tako ozko, da sem čisto spregledal.

 

u-r-o-s: cesta na Mangartsko sedlo.

 

...do osmega tunela?!???  Jih je tolk tam gor  :hmm:

Od tam, kjer stoji moped, se lahko pelješ še cca 100m, pol je pa cesta fizično zaprta - najprej z bagrom, pol pa še drugim materialom... Sier pa je o tem pisal tudi Wid v drugi temi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Križišče v Kamniku, zavijanje v levo proti Tuhinjski dolini. Križišče, kjer se razvrstiš na mostu.

 

Peljem tretji v koloni, pred mano dva avta. Sveti rdeča okoli 10 sekund. Prvi spelje. Drugi stoji, pogledam malo nižje skozi zadnje steklo in potorbim, ata ne mrda, glava je sklonjena.

Nič, potorbim dvakrat in gledam, nič. Stari ata ima glavo navzdol, ne mrda. Jebela, kap ga je. Medtem je že zopet rdeča, prehitim ga in gledam, glava še zmeraj v enakem položaju, stara mama itak nič ne opazi - sedi poleg njega. Razjaham motor in tolčem po steklu, če je vse vredu. 

Stara mama odpre okno in pogleda strica in ga poruka - samo malo je ZADREMAL. 

 

Ma kaj si nor, kolk ovinkov je kaj predremal in upam, da ni koga snel na poti domov.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15.06.2013

 

No ker nam je prejšno nedeljo vreme odvzelo vse veselje do pizze, smo današnjo soboto prav nalašč izkoristili, da naredimo le manjši krog...pa ne samo zaradi pizze, tud eni so mogli it pridno delat, pa smo se prilagodili skupini, kot to vedno počnemo Z.jevci... VSI za enega, eden za VSE!  :grim

 

ura 09.05, Bošti tanka, kej dost nisva brblala, sva rajš prišparala besede za ob jutranji kavici, ki je sledila ob 09.30 na Dvoru :grim ....mmm prva jutranja kavica :)... Tudi ostala družba se nam kmalu pridruži :OK:

 

 

 

Nato pa proti Trebnjem kjer dobimo družbo OrangePowerja :grim

 

1024-2.jpg

 

In v lagano sportskem stilu ker pač drugače zaradi gum in gužve ni šlo....če bi že imel druge gume in ceste brez gužwe, pa brez luknjastih lukenj v republiki banani pač ne gre, tko da je bil stil do Sevnice rahlo poskakajoč, z nekaj dobrimi obremenitvami jajc ob tank....auu

 

Ne sej ob dobri družbi in dobri hrani se na luknjaste ceste kaj hitro pozabi :grim

 

1024-3.jpg

 

njam njam....preko Krškega, Šentjerneja v Novo mesto na en osvežujoč drink, ki je pri 30stopinjah še kako pasal.

 

 

 

Od vročine, se mi je žena kar po tleh valala, se je pol med vožnjo ohladila, je blo že bolš :grim

 

 

 

Potem pa vsak po svoje na svoj konc...

 

Fino je blo :OK: , kratko vroče ampak na koncu ob ledeni kavi fejst sladko :P

 

Ma se mi je zdelo da so se Z-jevci mimo mojga rajona pelal proti  Sevnci. Sem mahal ko butl pa nic odgovora :glare: . Sej jest sem bil tud s Kwako48 na hribu. Upam da bo jutr kej cajta, da še mojga Darčka mal pelam na sprehod :blush: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če človek rabi nove gume je treba it, ni druge....in sva šla iz Domžal, čez Kamnik in Črnivec do Šoštanja in Velenja in do Radelj ob Dravi, kjer so preobuli najina stroja (tačas sva se hladila v senčki z zelenim čajem....hiša časti, če nabaviš gume). Nove gume je treba ulaufat in ker je rout 69 blizu sva šla kar na Golico, ob jezeru je bilo prijetno hladno za počit.

attachicon.gifIMG_0009.JPGattachicon.gifIMG_0012.JPG

 

.Potem pa dalje čez Weinebene (sicer neki rihtajo cesto, ampak je pokvarjenih samo par ovinkcev), prometa nič

attachicon.gifIMG_0019.JPGattachicon.gifIMG_0028.JPGattachicon.gifIMG_0034.JPGattachicon.gifIMG_0039.JPG

, do St. Primusa (se je en hotu slikat pr tabli  :whistle: ),

attachicon.gifIMG_0045.JPG

potem pa čez Železno kaplo (naju je en na cestaku s sopotnico LJ registracija rešil pred avstrijskim policajem, ki je njega naciljal z radarjem) in Jezersko do Kranja in nazaj do Domžal....385 km, fajn, sploh višje so bile kr znosne temperature....in naše ceste (če se jim sploh lahko tako reče) se lohk skrijejo prot avstrijskim :yes:

 

Hmm.

 

Mi smo se pa ja srečali pri Širniku danes :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm.

 

Mi smo se pa ja srečali pri Širniku danes :D

A res, a una srebrna fejzerca, k naju je mal pred Radljami prehitela in se zrinla pred naju v čakalni vrsti a  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res, a una srebrna fejzerca, k naju je mal pred Radljami prehitela in se zrinla pred naju v čakalni vrsti a  :grim

Ne ne - mordra Fazerca pri Širniku. Nasproti vaju sem pil :kava:, medtem ko so nam menjali pnevmatike. Če bi vedel, da sta motosvetovca, bi dal za  :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem odpeljal eno veleturnejo (za moje standarde), od LJ do Bohinja (pri Šobcu povožen moped :\ kilometski zastoji), potem čez Pokljuko do Jesenic (Pokljuka je čudovita trenutno, vse cveti), nato pa čez Italijo in Predil v Soško dolino mimo Bovca, Tolmina (Soča je videti čudovita) in čez Idrijo in mimo Logatca spet v LJ.

 

Srečal ogromno motoristvo, vmes so me tudi policaji ustavili (vendar zgolj zato, da se je mimo odpeljala kolesarska tekma) in še med Tolminom in Logatcem nekje sem se prištulil še enemu na TDM 900ki ter ga lovil in preizkušal, kaj vse se s tem motorjem da (in ugotovil da precej več, kot sem dosedaj z njim počel).

 

Danes pa na R125ko malo lagano.

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm pac spustu moto gp, ampk vreme je klical na motor.. Od doma - Bogensperk - Litija - Zagorje - Trojane - Blagovica - AC do Vrhnike - Postojna - postanek na ridah - Unec - AC do Vrhnike - Bistra - Rakitna - Cerknica - Sodrazica - Kocevje  - pa domu.. Srecal ogromno motoristov, niti ene krizne situacije, slikca pa sam ena - petrole je bv slikat, ride poznate, tle sm pa mogu it glih scat...

nekje nad Cerknico...

 

 

 

post-16982-0-50741200-1371410321_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm se pa ustavil za ogled dirke v Ilirski Bistrci :P Pa policist na ridah je odpredaval poglavje o zvocnem onesnazevanju okolja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se pa z mojo namenil v nedeljo do Krka. Ob 9h, ko sva šla iz ljubljane sva dobila sms od Norca, da naj greva ob sedmih, da bova ob devetih dol  :slap: . Na Krk sva se priguncala okoli poldneva, saj se nama ni nikamor mudilo. Pri Kmetu sva za dobrodošlico posušila pol hladilnika in ob enem zahtevala, da se iz zmrzovalnika da na žar čimveč meska  :yea1: . Po obilnem nažiranju se je Dami s kraljico svojega srca (z ženo, ne s kwakico) odpravil domov, mi štirje pa smo se šli namakat. Ob pol sedmih pa sva se tudi midva odpravila proti domu  :cry: . Ker se je domov vračalo tudi miljavžent drugih, se je najina pot zavlekla do pol desetih, ko sem popolnoma premočen parkiral moped pred garažo. Nabral sem prvih letošnjih 332 km v enem kosu  :hooray: .

 

 

LP Robert

 

post-20894-0-49456400-1371462412_thumb.jpg

Edina včerajšnja slika: na kavi v Kočevski reki

Popravljeno . Popravil trebor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trebor pa lepo skrbi za sopotnico, sigurno se mu je potem oddolžila...dobro si je tole nekam zapisat :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trebor pa lepo skrbi za sopotnico, sigurno se mu je potem oddolžila...dobro si je tole nekam zapisat :grim

unih ta nagih slik pa ni hotu pokazat??? kar se jaz spomnim, se je tulum šele začel po mojem odhodu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!