Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2013


trebor

Priporočene objave

Pa je le vikend in malo več časa za uživancijo :OK:

 

V četrtek pobezam MiDge-a če je za furo, se dogovoriva da sva na vezi. Tokrat mi ni blo treba gledat karte kam bi šla, ker je ruto določil on.

 

Dobila sva se ob 10h na Viču, se nekako prebila do AC proti Gorenjski, se odpeljala do Jesenic in potem v Ratečah tankat in nabavt malco. Hihi ^_^  prijazni prodajalec se me je spomnil še od lani ko sva en dan skupaj bentila nad Italijani, zaradi katerih je bila cela bencinska polita z bencinom :grrr Je povedal da se je že začelo "delo" z njimi... Tam se z MiDge-om zmeniva da obrneva smer najine rute in jo najprej štartava v Avstrijo. Prva destinacija je bila Beljak in obisk pri stricu Lojzu, potem pa sva hitro pobegnila iz tistega kotla - se malo ofrišat na Villacher Alpenstraße :kva1:

 

attachicon.gifSAI 003.jpg   attachicon.gifSAI 007.jpg

 

 

attachicon.gifSAI 008.jpg   attachicon.gifSAI 014.jpg

 

 

Gor sva pomalcala in se potem po hitrem postopku odpravla naprej ker se je v smeri proti zahodu že pošteno pooblačilo. Je pa po tisti vročini v Beljaku prav pasala ohladitev!

 

 

attachicon.gifSAI 016.jpg   attachicon.gifSAI 019.jpg

 

 

Mimo Beljaka in naprej na zahod proti Šmohorju (Hermagor), na poti je začel padat dež, zato sva se ustavla in si oblekla zgornje dele dežjakov, ma potem je že čez ene 15 min nehalo padat, zato sva jih z veseljem spet slekla :P Tole je bil pogled nazaj od koder sva prišla...

 

attachicon.gifSAI 028.jpg

 

 

Tole pa v smeri kamor sva vozila (so meli na Il meteo prav da ne bo dežja  :OK: ) ...

 

attachicon.gifSAI 030.jpg

 

 

V Koče-Muta (Kötschach-Mauthen) sva šla dotočit bencin (še pred italijansko mejo in njihovimi vratolomnimi cenami bencina) in si privoščla še (drago) kafe. Skulptura na bencinski...

 

attachicon.gifSAI 032.jpg

 

 

Od tam pa na jug in čez Passo Monte Croce Carnico ...

 

attachicon.gifSAI 035.jpg

 

 

v Italijo - čez Timau in Arte terme do Tolmeča (Tolmezzo), kjer mi je spet uspelo najti "moj" ...

 

attachicon.gifSAI 046.jpg

 

 

Od tam pa čez Amaro in Kluže (Chiusaforte), tam pa na vzhod do Na Žlebeh (Sella Nevea), kjer sva mela eno kratko pavzo, od tam pa v dolino mimo Rabeljskega jezera (Lago di Predil), kjer sva se odločila da se vračava vsak po svoji strani. MiDge čez Gorenjsko po AC, meni pa se ni dalo spet na AC, zato sem se raje vrnila domov po drugi strani...

 

 

attachicon.gifSAI 054.jpg

 

 

čez...

 

attachicon.gifSAI 055.jpg   attachicon.gifSAI 058.jpg

 

 

in čez Log pod Mangartom...

 

attachicon.gifSAI 061.jpg

 

 

Kobarid in Tolmin do Idrije, kjer sem šla tankat, potem pa odvijugala čez Hotedršico in Logatec do doma. Vsega skupaj dobrih 530 km. Prijetno utrujena in z nasmehom na obrazu :D Pasalo!

Ma pr ošti, bi se mogli pa srečat, po podobnih koncih smo vandrali.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vam bom kar na hitro povedal, oz. napisal.

V petek smo samo segreli olje, do Rude v Italiji smo skočili, malo poparlali in šli domu. Ob 1h parkiral.

 

Včeraj, v soboto, pa smo zgodaj popoldan vžgali proti A, v Bovcu smo napolnili rezervoarje

post-19963-0-46941800-1371940470_thumb.jpg, panorama pa tudi ni kar tako. S SandiGulje sva vrgla par besed, on na levo, mi pa na desno, čez Predil proti Spittalu, na motosrečanje kluba Rolling Skulls, črnograditelji so nemudoma poiskali lukje v avstrjiski zakonodaji o nezahtevnih objektih, ter pričeli z delom.post-19963-0-10639200-1371940998_thumb.jpg 

Pa še ena za strast.post-19963-0-07030600-1371941052_thumb.jpg

Po krajši pavzi sem se obrnil proti domu, Villah-Tarvisio-Predil-NG. Ja, lepih cca 400 km, po 22h, torej s temo, ter velike verjetnosti srečanja z divjadjo, sem postal mnogo previdnejši. 

 

Ciao.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal pogledam radarsko sliko padavin, mal okol v nebo in se odlocm, da se grem peljat za kaksno urco... Cel se namontiram, zajaham in po 2 km ze prve kapljice.. Ah, to nebo nc, se peljem dalje in me po 6 km orng namoci. Ne obracam, peljem naprej, ampk se odlocim da nardim krozno do doma... 15 km fure, najkrajsa fura v celotni opremi do sedaj.. Slikc ni!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh, vceri lahko recem samo da je blo ful dobr!! nardila 336km z mesano druzbo :D definitivno ponovim to pot, ker je fantasticna (road 69) ;)

 

dans pa neplaniranih cca. 160 km, k ne bi bli nc posebnga, ce me ne bi presenetil desni ovink pri vstopu na AC v logateku, kjer se se dodatno zalomi :slap:  (ker tam nikoli ne vozim, tega nism pricakovala) in je blo pod celado slisat samo FAK FAK, v mislih prepricevanje desne roke naj ji niti slucajno ne pade na pamet za rocko potegnit, hkrati pa se nagnit se bolj desno dol in upat na najboljse.. par, ki je peljal za mano, je rekel, da je zgledalo kot da sm hotla to narest, men je pa srce skor u hlace padu :P huh dobr sm jo odnesla :D vesela k radio!! :kva2:  :010

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh, vceri lahko recem samo da je blo ful dobr!! nardila 336km z mesano druzbo :D definitivno ponovim to pot, ker je fantasticna (road 69) ;)

 

dans pa neplaniranih cca. 160 km, k ne bi bli nc posebnga, ce me ne bi presenetil desni ovink pri vstopu na AC v logateku, kjer se se dodatno zalomi :slap:  (ker tam nikoli ne vozim, tega nism pricakovala) in je blo pod celado slisat samo FAK FAK, v mislih prepricevanje desne roke naj ji niti slucajno ne pade na pamet za rocko potegnit, hkrati pa se nagnit se bolj desno dol in upat na najboljse.. par, ki je peljal za mano, je rekel, da je zgledalo kot da sm hotla to narest, men je pa srce skor u hlace padu :P huh dobr sm jo odnesla :D vesela k radio!! :kva2:  :010

BB, le da si cela. V UKC ne dela klima, bolje na mopedu  kot pa tamkaj. Po četrt stoletja staleža, se tudi meni kdaj :slap:. Nč bat, le po pameti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je nauk te zgodbe MOTOR NI ZA AC :D

 

jah klinc, tm cez logateske "crnogorske policaje" in medvrhniskobrezoviske nesmiselne omejitve, je res zoprno vozit, pa smo se hoteli izognit.. men je AC itak aktualna samo v primeru, da je ze tema al pa mrzlo al pa kdaj k hocim na hitr mim cesa prit.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tist priklop u logatcu je mal opasan ja če ga nisi vajen... Je tud mene enkrt mal zafrknu.. Sam da sm bil z autom... Gume cvilile kot še nikol :P

no sam da je blo po sreči :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veselje pa tako...:-D po mescu in pol biu na mopedu.....blo je fantasticno.....od Kopra čez kras do Gorice malo natankat nazaj do štanjela,tam zaviu proti vipavi,od tam pa proti postojni in proti domu.....k ženi na koslilo pa se malo na plazo....prijetnih nevem kolko km blo pa je super

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Krku gor pa dol in tako 10 dni zapored ,dokler dones ne pridem domov spet v dež :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole sva vtisnila včeraj na potepu po Istri, nadaljevanje sledi.....

 

post-18923-0-92918700-1372062795_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj startal proti bledu...se ustavu pri prjatlu potem pa nazaj pa pogledat mal k avseniku pa proti vrbi cez rovte in potem nazaj proti domu. Luštnih 120km. :) jutr pa spet ce bo lep vreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......

 

v Italijo - čez Timau in Arte terme do Tolmeča (Tolmezzo), kjer mi je spet uspelo najti "moj" ...

 

attachicon.gifSAI 046.jpg

 

.......

 

Zanimiv frčoplan, F104 Starfighter. Nemci so v nesrečah izgubili 300 komadov od skupaj 900, zato so ga poimenovali "Widow maker"

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_F-104_Starfighter

(ponavadi je imel na koncih kril še rezervoarje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OffTopic:

 

Kaj so se nemci pokosili :eek:

 

The wing's leading-edges were so thin (0.016 in/0.41 mm) and sharp that they presented a hazard to ground crews

 

Tole mi deluje nekako kot čmrlj, ne glede na vse čudne dimenzije zadeva še vedno leti...

 

Samo so pa tele stare krave res zanimive.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sm reku, če te nekdo povabi na papico, ne smeš reči ne....zato sva jo lepo u nedeljo odkurila preko Kozine proti MMP Starodu (nobene gneče, sama, luksuz na2)

attachicon.gif23062013676_tonemapped.jpg

 

ob obali do AC Medveja

attachicon.gif23062013679.jpg

 

glavni izgovor za najin izletek...naslednje povabilo:

attachicon.gif23062013680.jpg

 

počakava, da mine nekaj dežja, podreva kupček in jo mahneva preko hriba, po zgornji cesti (odcep Moščenice) do Brestove, kjer sledi fotosešn

attachicon.gif23062013681.jpg

attachicon.gif23062013683.jpg

 

nato jo užgeva do Pazina in preko seoskih puteva, do jezera Butoniga

attachicon.gif23062013685.jpg

attachicon.gif23062013688.jpg

attachicon.gif23062013690.jpg

attachicon.gif23062013691.jpg

attachicon.gif23062013693.jpg

 

valda čez Buzet do Vikija

attachicon.gif23062013694.jpg

 

pa na sladoljed skor pred domačim pragom

attachicon.gif23062013695.jpg

 

in prijetnih 300km je spet več na števcu :D

Tudi lepo dodelane fotke. Kreativno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!