Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2013


trebor

Priporočene objave

Tista cesta od Smrecja do Trsc sploh ni slaba, je pa najbrz precej peska po voziscu. Najbrz pa tudi asfalt kaze posledice dolgih in hudih zim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se prvič letos "opogumil" in šel proti Paklenici  :yea1: . Od doma sem šel do Ivančne gorice, nato pa desno proti Črnomlju, kjer je bil postanek za kofetek, ter nato nadaljeval proti Vinici. Po opravljenem prestopu nove evropske meje sem se skozi Bosiljevo odpeljal do Generalskega stola do Josipdola in potem naprej proti Kapeli. Tam je cesta prava za Uživanje z veliko začetnico, široka z grobim asfaltom in ravno prav hitrimi ovinki. Sledil je postanek na prelazu Vratnik nad Senjem, da sem malo užival v pogledu na morje, nato pa sem se spustil do obale. Kmalu po Senju se je nad Velebitom prikazal lep črn oblak, ki me je z dežjem dodobra namočil. Tuširanje je bilo temeljito, trajalo je pa kakšnih 20 km. Do Karlobaga sem se že posušil pri temperaturi okoli 30 stopinj. Ker sem tankal že v Karlobagu, sem se pred Paklenico ustavil ob morju in se šel namakat  do petih popoldne, ko je bil že skrajni čas, da se odkotalim proti domu. Na črpalki sem se spet ustavil, da sem si nabavil hladno pijačo in se po trenutnem preblisku odločil, da ne grem po jadranki gor, ampak proti Gospiću. Potem sem šel pogledat, če je Otočac še tam, kjer je bil in nadaljeval proti proti Žuti lokvi in ponovno čez Kapelo. Ko se je že mračilo sem šel v Ogulin tankat, ker je bila črpalka v Josipdolu zaprta, nato pa sem po neki ozki cestici nadaljeval skozi Trošmarija do Bosiljevega in nato iz njihove lepe v našo lepšo pri Vinici  :yes: . V Črnomlju sem se še ustavil na večerni kavici in nato prav počasi skozi Semič, Sotesko in Muljavo odkruzal do AC, kjer je povprečna hitrost zopet malo narastla. Naklepal sem novih 725 km in komaj 3000 letos, grrr.

 

 

LP Robert

 

1.) nad Senjem

2.) nad Karlobagom

 

Lepa tura. Jaz se odpravljam zjutraj po identični poti, vendar z razliko da štartam iz Ljutomera pa do Pakoštane. Se pravi dol in nazaj cca 1000 klm. Upam da me zdrži moped in moja rit  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pot do Klenovice- zakon!! sploh k te prcakajo leskovacki cevapi :D nazaj grede mal manj zakon, ker se je mudil in sm mogla po AC- na HR strani se je LJ blizala in oddaljevala (kot da se premika za nekih 5+km blizje in dlje :P  :slap: ), na sreco sm se izognila poceni pnevmatiki na cestiscu na SLO AC in avtomatsko pokazala z roko dol kje je, ceprou za mano ni blo motoristov.. :P ha ha ha

 

v glavnem TOP!! nardila pa nekih 364 km..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepsi vtis danes dozivel nekje na dolenskem, se po zemljevidu ne najdem poti... Skratka, najlepse je ko se v nasi precudoviti dezeli zgubis, se vozis in se vozis, na koncu pa prides ven nekje pri sosedih in se to ne ves, dokler ne srecas hrvaskih policistov .. Po posvetu mi svetujejo lepo ovinkasto cesto do Vinice :)... slikic ni, ker sem prevec uzival z praznem tankom in mislijo kje za hu... bom srecal kaksno crpalko :) !!! Skoda da je ena zadnjih tur letos :( !!...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vreme že par vikendov dela po svoje mi do danes še ni uspelo prit do Dolomitov ali vsaj v uno smer. Ker mi že manjka Italija, sem si jo privoščla vsaj malo - te ta bližnje ^_^

 

Dopoldne (spet ni ratalo prej B) ) štart čez Logatec in Kalce do Idrije, pa naprej do Tolmina (Metalcamp se je že začel :OK: je blo vse v črnem) in naprej...

 

attachicon.gifSI 003.jpg

 

 

čez Kobarid, tam tankat in nabavt malco, nato pa naprej do Žage kjer sem zavila za Učjo. Cesta fajn - še vedno v delu tam kot lani, edino na italijanski strani je kar dosti odkrušenega kamenja. Ma je vseeno pasalo se vozit ker je bila skoraj čisto prazna cesta...

 

attachicon.gifSI 005.jpg

 

 

Tam se je nekaj oblačilo, ma dežja ni bilo, oz. sem očitno mogla bit kakšno urco za dežjem tam, saj so se ceste spodaj v dolini že sušile. Dimniki, ki jih občudujem vsakič ko se peljem čez Njivico (Vedronza)...

 

attachicon.gifSI 007.jpg

 

 

Od tam naprej seveda mimo Čente (Tarcento) čez Attimis in Čedad (Cividale del Friuli), kjer sem zavila nazaj na sever čez Podbonesec (Pulfero) in čez mejo nazaj v Slovenijo. Pogled proti Sužidu...

 

attachicon.gifSI 013.jpg

 

 

Kako je pasalo se malo shladit med vožnjo pod drevoredom proti Kobaridu...

 

attachicon.gifSI 018.jpg

 

 

Iz Kobarida nazaj čez Idrsko, potem pa na jug in ob Soči čez Doblar, do Nove Gorice, od tam naprej do Mirna in v Lokvici dol do meje in spet čez v Italijo in mimo Doberdobskega jezera. Potem mi je zmedi uspelo falit in se odpeljat do Trbiža"TRŽIČA", si mislila najbrž?  (Monfalcone), od tam pa do obalne ceste (uživat v vonju po borovcih in morju), do Sesljana in čez Trst, tam pa na obvoznico do Slovenije, po AC do Dekanov, tam ven in čez Črni Kal, mimo Divače in potem kmalu za tem pavza za malco (je bil že čas da malo pretegnem krake)...

 

attachicon.gifSI 025.jpg

 

 

Po martinčkanju naprej čez Senožeče in ena hitra pavza pri mojih, potem pa tankat v Postojno in do Rid, kjer smo rekli par besed, nato pa nazaj do doma. Dobrih 440 km. Res da ni isto kot it v Dolomite - ma dobro - za prvo silo bo :P

 

Saj vem, da si prav mislila - vsak se lohk zmot! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 

 

Padlo je lepih 727 km. Zahvaliti se moram motoristu in kasneje avtomobilistu, ki sta me opozorila na radarsko zasedo (obakrat bi me cepili s 110km/h kjer je omejitev 80). Ne vem kolko bi blo....verjetno ena dobra žrnada bi šla.

 

Včer so imeli sosedje akcijo....lovili MOTORISTE! 

 

Eni s(m)o :( se ujeli takoj za mejo (Korensko sedlo), kjer je na tanarbl strmemu spustu omejitev 30!!!

 

A koga zanima, za kolk  laži se peleš od tanajbl zavitga ovinka naprej?

.

.

.

.

.

...za 27 brzinskih kilometrov viška sem shujšal za 25 ojrou :naughty: ...- Z RAČUNOM!!!     Mhmmm...še dobr da to ni blo na drugi strani meje :grim !!!

 

Sem pa vprašal strica z belo kapco, če račun velja tudi za naprej, in ga pustim kar v prometni :kva2:  :kva2:  :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včer so imeli sosedje akcijo....lovili MOTORISTE! 

 

Eni s(m)o :( se ujeli takoj za mejo (Korensko sedlo), kjer je na tanarbl strmemu spustu omejitev 30!!!

 

A koga zanima, za kolk  laži se peleš od tanajbl zavitga ovinka naprej?

.

.

.

.

.

...za 27 brzinskih kilometrov viška sem shujšal za 25 ojrou :naughty: ...- Z RAČUNOM!!!     Mhmmm...še dobr da to ni blo na drugi strani meje :grim !!!

 

Sem pa vprašal strica z belo kapco, če račun velja tudi za naprej, in ga pustim kar v prometni :kva2:  :kva2:  :kva2: 

 

Saj to ni :topic:, a ne?  Po moje je to tudi VTIS! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vem, da si prav mislila - vsak se lohk zmot! :rolleyes:

 

Če si zmeda pišeš nesmisle :P  ....

 

Seveda - šla sem čez Tržič (Monfalcone) (in ne Trbiž). Hvala za popravek! :)

 

 

Se pravi:

 

..........

 

Lepo, hvala za tole foto "poročanje"! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj današnji vtis. Sicer nima veze z motorji in vožnjo z njim.

Skoraj me je povozil čoln in to zadnji dan dopusta.  :blush:  :blush:

Šlo je dobesedno za desetinke in to okoli 10 metrov od obale.

Pa pravijo, da je motociklizem nevaren, hoj.  :kva1:  :kva1:

Sem moral kr enga ruknit, da sem se umiril.

 

Scarabeo

 

Ti to ne razumeš, če ne bi šel tolk blizu obale ne bi noben videl kakšen čoln ima. So pa slovenci ta glavni v tem, žal :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo en vtis iz romunije, ko voziš prehitro, dobiš kak dan zapora (ampak hrana je pa dobra)attachicon.gif23072013715.jpg

 

 

..... no, tale zapor ni rečen, da je glih od kšne prehitre vožnje .....  :hmm:

 

.... strai, da nisi tud romunskim pandurjem kšnga fakiča kazu, pa niso imel zadost razumevanja za take štose ....  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bošček ... 

 

Pa sicer če ga ne bi bilo toliko skupaj bi lahko šel kar med rešetkami in pobegnil, hahaha

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sicer če ga ne bi bilo toliko skupaj bi lahko šel kar med rešetkami in pobegnil, hahaha

prednost zame  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hyper, edin Dami je pobegnu, jaz sm šeu čuzi pa zdj zbirajo denar za odkupnino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sicer če ga ne bi bilo toliko skupaj bi lahko šel kar med rešetkami in pobegnil, hahaha

 

Tiste prekle pa ja niso nek problem za kmeta, da jih ne bi malo preoblikoval .... mogoče se tega ni domislil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!