Skoči na vsebino

Zakaj imam Hondo?


moto rider

Priporočene objave

Moram malo pograjat Honde. Ker je nimam in si je po pravici ne želim (brez zlobe, povem po pravici).

 

Meni se Honda ne dopade, ker je preveč očitna. Poglejte naslednji primer, videl sem na lastne oči:

 

Pride možak zrelih let v AS Domžale, videlo se je, da nima izkušenj, videlo se je, da je nekoč vozil nekaj, potem pa dolga leta nič, in videlo se je, da ima kar nekaj pod palcem. (To so bila moja domnevanja, ki so se po pogovoru z možakom samo potrdila). Zaželel si je spet dvokolesnika in je poznal samo 3 znamke motociklov: MZ (verjetno je bil to njegov zadnji motor), BMW in Honda (ni poznal modelov, ni poznal razlike, ni poznal cen, ničesar.) In tipo veselo pride v Hondin salon in reče: "Kaj imate zame?"

Prodajalec ga pogleda od vrha do tal, pa mu ponudi CBR1000RR. Okej, možak je bil toliko normalen, da se je odpovedal SS1000 mopedu kot prvi izbiri (prodajalec se je komaj izognil leteči čeladi iz moje strani... da začetniku direkt ponudi CBR1000RR?! KRETEN!! ) No, potem predlaga Goldwingo. Se usede, mu je prevelik, Pan European, prevelik. Ata se usede na CBF600, ugotovi, da je to nekaj takega, kar bi on imel, pa mu prodajalec takoj pove, da je 600 pa vseeno premalo in naj gleda CBF1000 in seveda s šipco in vso opremo.

 

Kaj mene pri tej štoriji moti? V osnovi je ata dobil motor (CBF je sicer na moje BLJEK listi, ampak okej, naj mu bo, vsaj 2 kolesi ima.), prodajalec je prodal moped in koza je cela, volk pa recimo sit. Kaj me moti? NI DOMIŠLJIJE, NI STRASTI, NI ŽIVLJENJA, NI AKCIJE, NI DUŠE!! Ata je kupil motor, nekaj, kar mi mu moralo zbujati veselje, strast, adrenalin na isti princip, kot bi kupil kosilnico (hehe) ali pa katerokoli drugo orodje. To me pa res (pa tu se ne hecam) do konca duše žalosti.

 

 

Pa kar se mene tiče, je veliko Hondašev točno takih in je svoje Honde kupilo iz istega razloga. Tisti niso na Honda forumu, niso na Motosvetu, njih motorizem sploh ne zanima itd... ŽIVA ŽALOST

a si ti kul ? :O a so ti tablete spustle? :P

sej sploh ne vem kaj si hotu povedat? da je ata kupu motor? al da je prodajalc kreten?

p.s.sam maš pa prou, tale motosvet je kr neki .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. In po vaših napisanih postih lahko skorajda upravičeno sodim, da razmišljate na podoben, meni skorajda bogokleten način:

 

poraba, zanesljivost, malo okvar...   WTF?!?!

 

KOGA BRIGA TO?! Take stvari gledaš pri avtu, ne pa pri motorju, za boga svetega in vse njegove prijatelje!!!

 

Eno vprašanje po pravici: Kolikokrat vam je bilo na vašem motorju dolgčas? (peljal sem se s parimi Hondami in meni je bilo vsakokrat ZEEEEEH) Kolikokrat greste v garažo tik pred spanjem, kar tako, brez razloga, da vidite svoj motor, kako stoji na varnem itd? Kolikokrat se sredi zime usedete nanj, pa ne da bi se kam peljali, ampak samo zarad občutka??

 

Kar se mene tiče, kdor na vsa ta vprašanja odgovori z 0... je revež in ne ve, kaj pomeni vozit motor.

a si ti že kdaj dlje od dolomitov pršu? sej sam vprašam..... pussy se po garaž voz :kva1:  no ta je pa za u okvir :D A future tut kradejo, da jo morš merkat? nisem vedla :whistle:

aja hondo mam ja :D  moram ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem obe kupil, ker sem jih imel za kvalitetne izdelke.

 

Pričakoval nisem dosti za tak denar, dobil pa tudi nisem... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam je,je pa zanimiva Crossturerca 1200,sem jo probal,se mi je smejal :OK: druge Honde ki sem jih vozikal od prijateljev motoristov so me pustile hladnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probajte nekaj nenavadnega, drugačnega, vznemirljivega, mogoče norega. Boste presenečeni.


 

 

Sem po 11 letih Hond kupu Tuono...

Presenecen, presrecen :)

 

Honda je kul sam trenutno (razen SP-02 in CB1300 SA) meni čisto nezanimivi modeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram malo pograjat Honde. Ker je nimam in si je po pravici ne želim (brez zlobe, povem po pravici).

 

Je nimaš in veš najboljše :D

 

Moje mnenje:

Jaz sem z mojo vfr-ko zadovoljen, kljub temu da sem lani menjal stator in to 2x ;) Vseeno mi ima meni zelo dobre vozne lastnostni, všečn videz in tudi vožnja v dvoje je super.

Kaj se tiče porabe goriva je pa spet kolk stiskaš (vsaj pri meni niha od: 5,2 do 7,5 l/100km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da me ne bo kdo narobe razumel; rad imam motorje, tudi Honde, ... sicer mi nobena ni posebej za dol past, ampak ajde.. MENTALITETA je tista, ki me moti. Tu pa vozniki Hond in BMWja (ornk prednjačijo Honde) razmišljajo veliko preveč hladno in racionalno. (če to zate ne velja, super, hvalabogu, aleluja).. drugače se pa malo zamislite. Resno, nič hudega vam nočem. Samo malooooo odprite svoja obzorja in probajte druge reči, probajte nekaj nenavadnega, drugačnega, vznemirljivega, mogoče norega. Boste presenečeni.

 

Jaz sem svoj motor preklel vsaj 100x, garantiram. Pa se vedno vračam, ker je to TO. ZAME!

 

ferek, probaj Guzzija, ne bo ti žal. Norge je zakon.

Dragi moto kolega,

 

Tole tvoje nabijanje o mentaliteti meji na stanje, ko se pokaže potreba po hospitalizaciji! Se ti ne zdi vseeno kakšen motor imamo? Se ti ne zdi tvoje vsiljevanje pravilne usmeritve in mentalitete motorizma-poveličevanje tvoje futke v premnogih temah obsesija? Se ti ne zdi, da nam je vseeno kaj ti nimaš in kaj si po pravici ne želiš?

 

Imaš pa prav, odpri si obzorja, probaj nekaj drugačnega, vznemirljivega in, če ti še vedno ne bo nič pomenilo potem pa nič, pa kaj? Nam pomeni nekaj, tebi pa ne! In zares mislim, da mi je enkrat-dvakrat prebrano tvoje mnenje dovolj!  Verjamem, da drugim tudi! 

 

Ostani v svojem peskovniku na futki in ne serji po temi, ki ni namenjena temu! Preberi si še enkrat, zares počasi in še enkrat prvi post moto riderja, tudi med vrsticami! Prav gotovo tudi ti najdeš o čem in kako naj bi se tule pisalo!

 

Da ne bom off topic pa še o mojih Hondah, imel sem tri. Najbolj mi je k srcu segla cbx 750 f, zame prekrasen motor, žal sem jo budala prodal, zaradi pomanjkanja prostora!

Še danes mi je žal za njo, premnogokrat me je popeljala po vršacih Slovenije in Avstrije, o kje so tisti krasni časi?! Užival sem tudi z ostalimi znamkami motorjev, ki sem jih imel, a tale ima posebno mesto v mojih spominih.

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa bla svoje cajte všeč tale klasika: CB 500 Four

honda.jpg

 

Še posebej tiste na katere so našraufal Marvinge 4 v 1

hondacb500.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da me ne bo kdo narobe razumel; rad imam motorje, tudi Honde, ... sicer mi nobena ni posebej za dol past, ampak ajde.. MENTALITETA je tista, ki me moti. Tu pa vozniki Hond in BMWja (ornk prednjačijo Honde) razmišljajo veliko preveč hladno in racionalno. (če to zate ne velja, super, hvalabogu, aleluja).. drugače se pa malo zamislite. Resno, nič hudega vam nočem. Samo malooooo odprite svoja obzorja in probajte druge reči, probajte nekaj nenavadnega, drugačnega, vznemirljivega, mogoče norega. Boste presenečeni.

 

Jaz sem svoj motor preklel vsaj 100x, garantiram. Pa se vedno vračam, ker je to TO. ZAME!

 

ferek, probaj Guzzija, ne bo ti žal. Norge je zakon.

ma kakšna mentaliteta jaz uživam na vsakem motorju ki mi ga daš  roke znamka tukaj ne igra vloge sploh  hondo pa vozim zato ker raje denar ki bi ga moral pri drugih znamkah vložiti za popravilo  raje pretopim v kilometre  in pri tem uživam na polno .

ne nabijaj da ti uživaš bolj samo zato ker voziš aprilijo pismo pa saj nismo stari tli leta 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram malo pograjat Honde. Ker je nimam in si je po pravici ne želim (brez zlobe, povem po pravici).

 

Meni se Honda ne dopade, ker je preveč očitna. Poglejte naslednji primer, videl sem na lastne oči:

 

Pride možak zrelih let v AS Domžale, videlo se je, da nima izkušenj, videlo se je, da je nekoč vozil nekaj, potem pa dolga leta nič, in videlo se je, da ima kar nekaj pod palcem...........

 

Pa kar se mene tiče, je veliko Hondašev točno takih in je svoje Honde kupilo iz istega razloga. Tisti niso na Honda forumu, niso na Motosvetu, njih motorizem sploh ne zanima itd... ŽIVA ŽALOST

 

 

Dr_Jakob! Po pravici ti povem, takih pa tudi jaz ne maram. - Celo preziram jih!

P.S.

Zadnjič sem se oglasil pri enem kvazi motoristu v garaži in ga vprašal, kaj ima pod srebrno ponjavo?

Z vidnim gnevom mi odkrije plahto, pod katerim se pokaže srebrna FJR-jka... :O

 

Rekel sem mu: "Fajn motor, a ne!!" Pa mi niti odgovoril ni, ampak je bilo najpomembnejše naslednje;

"Prodal bom to in kupil Gold Wing!!!"

Pa sem ga ponovno vprašal:

"Pa ga rabiš?"

"No, glih za v trgovino ni, bomo ga pa že ponucali!" :010  se je vzvišeno glasil odgovor!"

 

Dr_Jakob! Ne boš verjel, ampak takšnih motoristov tudi sam ne maram...  :nono:

 

Čeprav sem hondaš, bom vseeno rekel tole;

Dober motor je tisti, ki brezhibno laufa!!" Pa čisto vseeno, katere znamke je!

(Sem pa vseeno fan od Honde!)

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel dve CBR900 l.95 in 99, kaj naj rečem, za moje pojme eden izmed TOP5 motorjev vseh časov! daleč najbolj kultiviran SS motor za vozit, brez znanih okvar v primeru normalne uporabe, naredil z obema skupej ca.50.000km BP, servis in to je to,...definitivno si jo bom še kdaj kupil za spomin na stare čase :) kakšna 1992 HRC barve bi bila super :D

 

...ampak!! je pa res tko, kot Jakob pravi, nekak so mal dolgočasni motorji to, težko je to razložit, ampak ko enkrat probaš italijana zastopiš :D trenutno vozim Cagivo Elefant, ki je bila v tistih "zlatih časih" konkurenca Africi Twin, in ima mnogo boljše komponente od Honde (USD vilice, 2xbrembo disk, Ohlins zadaj,) pa še lažja je, ampak mi ne pride na misel, da bi šel s Cagivo v take kraje, kamor je šel Miran s svojo AT, in jaz bi šel s še bolj "sigurnim" motorjem, kot on, kakšno Dominatorco, XR-ko,... jebi ga priznam, da ne upam s svojo slonico na tako pot, pa čeprav me še ni pustila na cesti, do zdaj :P

 

Nikoli ne bom pozabil stavka:  " IT IS HONDA, IT WILL PROBABLY LAST LONGER THAN OUR MOTHERS"

Popravljeno . Popravil kađiva
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nisem več "hondaš" je po svoje kriv tudi AS Trzin (takrat še Domžale) - po štirih Hondah, (CB 400N, CB 450S, CBR 600F (1992) in še ena CBR 600F (1995) ) ki so vse po par sezon brnele kot se za Hondo spodobi, sem presedlal na Fazerja 600 - in tu "nastopi" AS: ko sem prodal drugo CBR-ko sem imel v planu Hornetko - ampak AS je bil tako počasen z uvozom, da je prvo leto pri nas sploh ni bilo.In zato sem leta 1998 pač šel do Šterna v Kranj in tam kupil prvo Yamaho in ostal na znamki do sedaj. In lahko mi verjamete, da sem imel do danes le eno "okvaro" , ki pa to sploh ni bila in sicer da so mi na FZ6 menjali na servisu tisti slavni TPS senzor. Od hondine palete pa mi trenutno še najbolj sede VFR 1200 (samo kaj ko je ne rabim take kot je - za moj pojem vsega preveč in posledično seveda tudi preveč cekinov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel dve CBR900 l.95 in 99, kaj naj rečem, za moje pojme eden izmed TOP5 motorjev vseh časov! daleč najbolj kultiviran SS motor za vozit, brez znanih okvar v primeru normalne uporabe, naredil z obema skupej ca.50.000km BP, servis in to je to,...definitivno si jo bom še kdaj kupil za spomin na stare čase :) kakšna 1992 HRC barve bi bila super :D

 

...ampak!! je pa res tko, kot Jakob pravi, nekak so mal dolgočasni motorji to, težko je to razložit, ampak ko enkrat probaš italijana zastopiš :D trenutno vozim Cagivo Elefant, ki je bila v tistih "zlatih časih" konkurenca Africi Twin, in ima mnogo boljše komponente od Honde (USD vilice, 2xbrembo disk, Ohlins zadaj,) pa še lažja je, ampak mi ne pride na misel, da bi šel s Cagivo v take kraje, kamor je šel Miran s svojo AT, in jaz bi šel s še bolj "sigurnim" motorjem, kot on, kakšno Dominatorco, XR-ko,... jebi ga priznam, da ne upam s svojo slonico na tako pot, pa čeprav me še ni pustila na cesti, do zdaj :P

 

Nikoli ne bom pozabil stavka:  " IT IS HONDA, IT WILL PROBABLY LAST LONGER THAN OUR MOTHERS"

 

Sam sem to probal na lastni koži in lahko temu samo prikimam  :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zastopiš šele ko probaš bavarca :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zastopiš šele ko probaš bavarca :P

Točno si povedal. Eno Hondo sem imel pred BMW, po enoletnem "probavanju" Bayeriša pa 5 Hond. Sej ne rečem, da BMW ni stroj. Odlično se pelje, sam problem je, ker moraš poleg avtonomije rezervoarja spremljat še avtonomijo delovanja in obratovanja brez okvar in strojelomov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!