Skoči na vsebino

Motosvet sekcija Maribor


Priporočene objave

Jaz sem treniral samo gašenje žeje,ostalo so drugi opravili...gre se pa za PGD Razvanje. A drgač si kaj gledal vreme za Hermagor, Heiliegenblut & Zell

Mi smo se danes malo potepali po jodlariji, smo šli pogledat Maltatal & Nockalmstrasse. Seveda sem spet pozabil na Šokca,da ga pokličem,če gre zraven.

@Vanga - smo pa včeraj srečali tvojega dvojnika pri spustu iz Weinebene;malo se je tip verjetno čudil zakaj mu tako mahamo :whistle: Drgač pa štejemo dneve do dopusta :kva2:

Ja lepo ne....... Midva sva z mojo drago tudi bila včeraj zgoraj... Srečal nekaj Slovencev (KR reg.) Najina pot je bila: Celovec-Feldkirchen-Gnesau-Patergassen- Ebene Raichenau-Nockalmstrasse-postanek pri Glocknhutte-Innerkrems-Kremsbrucke-Katschbergpass-St.-Michael in Lungau-Predlitz (fantastična cesta z dolgimi ovinki do Turacha)-Turecher Hoehe-Ebene Raichenau-te pa domu, ker je bilo od tod dalje peklensko vroče. Lepih 498 km. Ostali del poti so bile temperature več kot primerne. Gumo čisto znucal (predvsem so robi trpeli-je pa res da je tam največ mesa :naughty: :whistle: )Slike sledijo (ko mi bo).

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lepo ne....... Midva sva z mojo drago tudi bila včeraj zgoraj... Srečal nekaj Slovencev (KR reg.) Najina pot je bila: Celovec-Feldkirchen-Gnesau-Patergassen- Ebene Raichenau-Nockalmstrasse-postanek pri Glocknhutte-Innerkrems-Kremsbrucke-Katschbergpass-St.-Michael in Lungau-Predlitz (fantastična cesta z dolgimi ovinki do Turacha)-Turecer Hoehe-Ebene Raichenau-ta pd domu, ker je bilo od tod dalje peklensko vroče. Ostali del poti so bile temperature več kot primerne. Gumo čisto znucal (predvsem so robi trpeli-je pa res da je tam največ mesa :naughty: :whistle: )Slike sledijo (ko mi bo).

He,he....mi smo izpustili edino Turracher Hohe, ker smo se na Malti & jezu preveč zadržali...sem pa drgač planiral iz Ebene Reichenau na Turracher in potem proti Predlitz-u. S kere strani bolj priporočaš? Nockalmsrasse ste mogli kaj plačat? Ko smo mi šli gor ni bilo nobenega več v hiškah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He,he....mi smo izpustili edino Turracher Hohe, ker smo se na Malti & jezu preveč zadržali...sem pa drgač planiral iz Ebene Reichenau na Turracher in potem proti Predlitz-u. S kere strani bolj priporočaš? Nockalmsrasse ste mogli kaj plačat? Ko smo mi šli gor ni bilo nobenega več v hiškah.

Obe strani sta fantastični. Iz Predlitza proti Turachu dolgi ovinki, lepo speljani vendar slabši asfalt (sicer brez lukenj), tik pod vrhom par lepo speljanih serpentin, proti Raichene Ebenau pa je cesta kar strma (del ima 23% naklon), par ovinkov je OK. Bolj všeč mi je bilo od Predlitza do Turacha. Nockalmstrasse mi je pa bila bolj všeč kot Grossglockner hochalpenstrasse, čeprav je ožja. Grossglockner je živa industrija, dočim se na Nockalmu da kar nekaj km odpeljat čisto sam (brez kakih ultra počasnih chooperjev (enega sem na relaciji 32 km kar štirikrat prehitel), avtobusov in avtov). Cena je bila 7 ojrov...... :naughty: :whistle: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obe strani sta fantastični. Iz Predlitza proti Turachu dolgi ovinki, lepo speljani vendar slabši asfalt (sicer brez lukenj), tik pod vrhom par lepo speljanih serpentin, proti Raichene Ebenau pa je cesta kar strma (del ima 23% naklon), par ovinkov je OK. Bolj všeč mi je bilo od Predlitza do Turacha. Nockalmstrasse mi je pa bila bolj všeč kot Grossglockner hochalpenstrasse, čeprav je ožja. Grossglockner je živa industrija, dočim se na Nockalmu da kar nekaj km odpeljat čisto sam (brez kakih ultra počasnih chooperjev (enega sem na relaciji 32 km kar štirikrat prehitel), avtobusov in avtov). Cena je bila 7 ojrov...... :naughty: :whistle: :worship:

Nockalmstrasse smo včeraj prevozli ob cca. 17 uri, prehiteli dva avta navzgor in enega navzdol.... :yea1: Praktično je bla prazna cesta in še 'zastonj' povrhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nockalmstrasse smo včeraj prevozli ob cca. 17 uri, prehiteli dva avta navzgor in enega navzdol.... :yea1: Praktično je bla prazna cesta in še 'zastonj' povrhu.

Ali iz Innerkremsa, al iz Ebene Raicheanu-a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali iz Innerkremsa, al iz Ebene Raicheanu-a?

Iz smeri Innerkremsa...direktno iz Malte oz. Gmunda. Čeprav mora bit iz Ebene Reichenau še boljše za gor,kot pa dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem treniral samo gašenje žeje,ostalo so drugi opravili...gre se pa za PGD Razvanje. A drgač si kaj gledal vreme za Hermagor, Heiliegenblut & Zell

Mi smo se danes malo potepali po jodlariji, smo šli pogledat Maltatal & Nockalmstrasse. Seveda sem spet pozabil na Šokca,da ga pokličem,če gre zraven.

@Vanga - smo pa včeraj srečali tvojega dvojnika pri spustu iz Weinebene;malo se je tip verjetno čudil zakaj mu tako mahamo :whistle: Drgač pa štejemo dneve do dopusta :kva2:

Ti je pol oproščeno, ker si priznal svojo napako. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zato te ni bilo v Konjišču? Sem gledal, če bi te kje videl med hordo Keltov, pa te ni bilo nikjer :D

Je prišlo do spremembe plana. Pa kdo bo hodil naokoli s *takšno hordo divjakov*? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak, čas je za en blagospev našim dirkačem iz včerajšnje dirke na Grobniku: Danči, Gody in Gigser :worship: suvereno in zelo zelo dobro odpeljano. Danči je dominiral z SVjem, zelo zelo dober čas in uvrstitev. Gody...ti z tvojo Ducati-Huso si itakbil glavni, ljudje res niso vedli kaj se dogaja, glede na to da si zadnji štartal in v dobri sredini končal :naughty: .

Gigser, ded, za prvič na Grobniku, mislim da nimaš kaj za jamrat in se pritoževat, pokazal si se ...

Žal vam je lahko tistim ki še tega niste videli ali doživeli, je res nekaj posebnega za vsakega motorista. Vozli so po progi tut V-stromi in podobno in za vsakega se je našlo nekaj. Grobnik je res dobra proga, žal ne oprosti napake. Marko in Mitja sta vsipala, MArko žal tut z težjimi telesnimi poškodbami.

Kakor koli...blo je super in ŠE BOMO ŠLI :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dekleta in pičke - aja fantje :evilgrin: danes pridete do Lipe ne? No, jaz se danes še primajam, potem pa me ne bo več - no, nekaj časa.....

bom pa vesela, če pridete :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni za v to temo, nič pa ne škodi.

Sobota 23. junija 07, ob 5.30 uri zjutraj. Z Lumpo se peljeva po hitri cesti v smeri Hoč. Dobrih sto metrov pred nama se na semaforju pri izvozu za Hoče prižge rdeča luč. Začnem zavirati. Avtomobili v križišču se vključijo v promet. Osebno vozilo pred menoj z nezmanjšano hitrostjo zapelje skozi križišče. :o Vozilo za menoj, katerega je upravljal mlajši voznik naju prehiti, stisne na zavoro, si premisli in nadaljuje vožnjo z hitrostjo skozi križišče. Doživiva še en šok. :o Na srečo se vožnja skozi križišče konča brez posledic.

Se sprašujem, če je to postala kakšna nova prometna modna muha, ali sta to bila samo dva neprištevna idiota?

Ne me spraševati, če sem si zapomnil registerske tablice in poklical policijo. Ne nisem si zapomnil. Žal tudi, če bi si jih, ne bi klical nobene PP. Sem prevečkrat v zadnjem času od njih dobil košarico. Za zahvalo ti rečejo, da preveč kompliciraš, v družbi pa znajo povedati kolikokrat kateri občan oz. voznik kliče in gnjavi o ovirah in nepravilnostih na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@xr800 - sem si drznil uporabit tvojo ruto v Tourenplannerju za splanirat furo. Lepe fotke, odlična cesta, zdaj je treba samo še sprobat Turracher Hohe in vzpon na Nockalmstrasse iz druge strani.

post-5882-1182960435_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz jo bom slej ko prej, naskočil z druge strani (iz Innerkremsa). Par ovinkov je bomba..... :naughty: :whistle: Panorama pa......travniki, travniki, travniki, kravce, kravce.....pa ogromno rdečega cvetočega rododendrona.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko gledam te fotke se mi kar sline cedijo.Žena mi je že dala gor slinček.Ko pridemo z dopusta, se bomo morali pelat to pogledat.

Ali pred dopustom? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!