Skoči na vsebino

Motosvet sekcija Maribor


Priporočene objave

Uf, pa mi je le ratalo :naughty: ,hehe.

:photo: so pa TUKAJ

:winkiss: do naslednje fure

Mutika, čez zimo pa res naštudirajmo sanjsko turo za drugo leto, jaz sem za, pa verjetno še kdo. :yea1: :kva2: :kva1: :kva2: :kva1: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:winkiss: do naslednje fure

Mutika, čez zimo pa res naštudirajmo sanjsko turo za drugo leto, jaz sem za, pa verjetno še kdo. :yea1: :kva2: :kva1: :kva2: :kva1: :kva2:

:grim B)

Popravljeno . Popravil BlueSpeed
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, pa mi je le ratalo :naughty: ,hehe.

:photo: so pa TUKAJ

:winkiss: do naslednje fure

Mutika, čez zimo pa res naštudirajmo sanjsko turo za drugo leto, jaz sem za, pa verjetno še kdo. :yea1: :kva2: :kva1: :kva2: :kva1: :kva2:

:yes: Vanga, ideja se že kuha.

Kmalu bo vroča, da bo iz piskra lezla. In takrat začnemo s pripravami. Še letos.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanjska tura?? Bi me kar zanimalo...pri nas ali v tujini??

Ja, pr nas,ja

kravje dirke v Brunšviku..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene.....Vanga, Valerija in moja malenkost se jutri odpravljamo na dnevno furo na Nockalmstrase-AUT (skupaj cca 500 km).

Če je še kdo zainteresiran je seveda dobrodošel, čas odhoda pa je predvidoma ob 8 uri nekje iz MB.

Za podrobne info smo dosegljivi na PM.

Popravljeno . Popravil BlueSpeed
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanjska tura?? Bi me kar zanimalo...pri nas ali v tujini??

V tujino bi šli, in sicer v Italijo, ampak ne v Dolomite. :whistle:

Evo mene.....Vanga, Valerija in moja malenkost se jutri odpravljamo na dnevno furo na Nockalmstrase-AUT (skupaj cca 500 km).

Če je še kdo zainteresiran je seveda dobrodošel, čas odhoda pa je predvidoma ob 8 uri nekje iz MB.

Za podrobne info smo dosegljivi na PM.

Če bi šel kdo zraven me lahko tudi pokliče, številka je v profilu. :grupni:

Vljudno vabljeni! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pr nas,ja

kravje dirke v Brunšviku..

Jih ni več, odkar je ptičja gripa vsekala po Dravskem polju. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nockalmstrasse je kul;zgleda pa takole:

Bi šel z veseljem zraven,ampak ma foter 60 letnico, na kar sem čisto pozabil. Pa pazite na kravice :yes:

@ BlueSpeed & Vanga - priporočam še Turracher Hohe. če ste že tolko blizu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tujino bi šli, in sicer v Italijo, ampak ne v Dolomite. :whistle:

Nekaj idej:

http://foto.slovenija.net/index.php?album=...dy%2F2007-08-03

Avstrija, Italija, Svica, Francija.

Avstrija = klasika, +5 za ceste, poceni prenocisce in prijazne Hajdike

Italija = Dolomiti +5, ostale Alpe pa tudi ceste +5, nocenje nekoliko drazje, ...

Svica = +5 za vse, je tak kot da si v Kekca padel. Sem raje kar ostal pa se fural po teh krajih, kot da bi proti zahodu se bolj picil.

Francija = Veliko... tam so hribi in doline se vecji in daljsi kot v ostalih Alpskih drzavah. Ma je lepo ampak glomazno. Nocenja kar draga, zajtrk vedno posebej. Je najbolj eknonomicno Kamp pa supermarketi.

Vse skupaj se da malo na silo v 5 dneh izpeljati, lahko pa manj ali vec odvisno od tega koliko zelis videti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene.....Vanga, Valerija in moja malenkost se jutri odpravljamo na dnevno furo na Nockalmstrase-AUT (skupaj cca 500 km).

Če je še kdo zainteresiran je seveda dobrodošel, čas odhoda pa je predvidoma ob 8 uri nekje iz MB.

Za podrobne info smo dosegljivi na PM.

Uh, bi šla zraven z največjim veseljem, ampak, grem na morje.

Še teden dni lovit vreme, pa predvsem knjige brat, pa počivat.

Da bodo stare kosti spet v formi za motoriranje v septembru in oktobru, in novembru in decembru, ... :wacko:

Nazaj pridem v petek, pa če greste kam naslednjo sobot ali nedeljo... jaz bi tudi!

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj idej:

http://foto.slovenija.net/index.php?album=...dy%2F2007-08-03

Avstrija, Italija, Svica, Francija.

Avstrija = klasika, +5 za ceste, poceni prenocisce in prijazne Hajdike

Italija = Dolomiti +5, ostale Alpe pa tudi ceste +5, nocenje nekoliko drazje, ...

Svica = +5 za vse, je tak kot da si v Kekca padel. Sem raje kar ostal pa se fural po teh krajih, kot da bi proti zahodu se bolj picil.

Francija = Veliko... tam so hribi in doline se vecji in daljsi kot v ostalih Alpskih drzavah. Ma je lepo ampak glomazno. Nocenja kar draga, zajtrk vedno posebej. Je najbolj eknonomicno Kamp pa supermarketi.

Vse skupaj se da malo na silo v 5 dneh izpeljati, lahko pa manj ali vec odvisno od tega koliko zelis videti.

HVALA, Gody!

Odlične ideje. :worship:

Čeprav moram priznat, da moja domišljija melje še v kakšno drugo smer. Pa ne bi raje še preveč o tem govorila :xx: , ker želim biti prepričana, da stvar deluje, potem pa bom(o) obdelali podrobnosti.

Lep teden vsem. :winkiss:

Mene čaka Rab.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj idej:

http://foto.slovenija.net/index.php?album=...dy%2F2007-08-03

Avstrija, Italija, Svica, Francija.

Avstrija = klasika, +5 za ceste, poceni prenocisce in prijazne Hajdike

Italija = Dolomiti +5, ostale Alpe pa tudi ceste +5, nocenje nekoliko drazje, ...

Svica = +5 za vse, je tak kot da si v Kekca padel. Sem raje kar ostal pa se fural po teh krajih, kot da bi proti zahodu se bolj picil.

Francija = Veliko... tam so hribi in doline se vecji in daljsi kot v ostalih Alpskih drzavah. Ma je lepo ampak glomazno. Nocenja kar draga, zajtrk vedno posebej. Je najbolj eknonomicno Kamp pa supermarketi.

Vse skupaj se da malo na silo v 5 dneh izpeljati, lahko pa manj ali vec odvisno od tega koliko zelis videti.

Naslednje leto definitivno pade kaj takšnega;z takšno družbo kot je šla v Dolomite :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhu, kaki svetovni dan pa je bil danes. :010

Prava tura Maltatal,Nockalmstrasse, zares je lepo to videt :worship: :worship:

BlueSpeed hvala za družbo in vse.Na mojem števcu dnevnih km se je odvrtelo prečudovitih 562km,

bolj ali manj pa so bili :evilgrin:

Naredili kar nekaj :photo: , nekaj od teh pa si lahko ogledate TUKAJ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da ste brez mene in Lumpe postali zelo razposajeni in nagajivi. :P In kje vam je uspelo dobiti posnetek najinega plesnega nastopa?

In kdo pravi, da Šokac ni bil v Bosni? Kdo?

Naša pot je potekala čez Zagreb, Sisak, Bosansko Dubico, Prijedor - ogled spomenika Kozare in Banja Luko, kjer smo prvo večer prespali v motelu Dragana ob reki Vrbas, si ogledali Banja Luko in večerjali v neposredni bližini večje skupine Euforjecev. Na cro - bosanski meji je bosanski carinik zahteval naslednje: skini kacigu i molim pokažite zelenu kartu.

Tik pred vstopom v Banja Luko naju je skoraj odnesel s seboj na bencinsko črpalko beli pasat, LJ registracije, ki se je najverjetneje zadnji trenutek odločil, da bo natankal svoje vozilo in preko polne črte zavil direktno v naju. Kako se mi je uspelo izogniti še danes ne vem. Naslednje juto smo po obilnem zajtrku pot nadaljevali v smeri Krupe. Fantastična pokrajina in zelo dobra cesta po kanjonu reke Vrbas. V Krupi smo slučajno srečali domačina Stoleta, ki je kot vojaški oficir 22 let živel v MB. Možakar je kar skakal od veselja in nas dobesedno prosil, da mu naj ne odrečemo povabila na pijačo.

Sin in hčerka živita v Zg. Kungoti pri MB. Po eni uri prijetnega klepeta smo se poslovili, tolažili Stoleta, ki je dobil solzne oči, si v nadaljevanju ogledali še stare mline na reki Krupi in pot nadaljevali ob Vrbasu do mesta Jajce, kjer smo malce poklepetali z domačo mularijo na kolesih ki jih je zanimalo koliko imata motorja konjev, kubikov in kakšna je končna hitrost. Ko me to sprašujejo mladi fantje, se vedno spomnim svoje radovednosti in enakih vprašanj. Mladi momci so nam zaupali še nekaj *pametnih nasvetov*, če nas bi mogoče zaustavila policija zaradi prehitre vožnje. Vi se nič ne zaustavljate. Če vas bi slučajno lovili in vas uspeli zaustaviti pa jim zagrozite, da jih boste prijavili, ker vas ne smejo loviti. Tako baje počnejo njihovi domači motoristi.

Pomahali so nam v slovo in nas nekaj metrov v smeri Travnika pospremili z kolesi. Motorja sta predla kot švicarski uri, v smeri Zenice in nas z občasnimi postanki popoldne pripeljala v Sarajevo, kjer nas je takoj na zelo prometni in hitri aveniji zaustavila mlada voznica golfa. Zdravo, kako ste? Potrebujete pomoč? Vi ste sigurno prišli na moto srečanje v Sarajevo? Hvala za prijaznost! Smo ok, nismo prišli na moto srečanje in zaenkrat ne potrebujemo pomoči. Z Lumpo sva se že videla na Baš Ćaršiji in lepinji kod Želje, poleg njene razlage pa smo poslušali glasno hupanje zelo hitrih bosanskih voznikov.

Na pol poti do Baš Čaršije mi je že uspelo obvladati način njihove vožnje in hitre menjave voznih pasov. Še pri semaforjih ko je že gorela oranžna luč sem se bal zaustaviti. Marčija in njegovo Hani sva izgubila nekje v ozadju, saj se je Marči bolj pridno držal predpisov in pozneje bentil, da vozim kot Bosanec.

Ma bolane, kako da vozim drukčije kad sam u Bosni, jebo te ja u to tvoju slo glavu.? :whistle:

Na Baš Ćaršiji gužva kot ponavadi, vse preveč malih in prav nadležnih Romov in mladih romskih deklic z dojenčki v naročju, ki gnjavijo in gnajivo dokler ne dosežejo svoje ali jih ne odženejo natakarji. Do Želje nismo prišli zato smo zavili kar do Hodžića. Lepinja ni bila slaba, če pa jo primerjam z lepinjo Gril ranca v MB, pa ni primerjave. Gril Ranca bi po mojem na Baš Ćaršiji s svojim kajmakom bila car nad carevima. Imeli pa so pivo. To pa tudi nekaj pomeni. :naughty:

Po malem ogledu Sarajeva, kjer so še ponekod vidne posledice vojne smo se odpravili v smeri Konjica. Iz Sarajeva smo vozili slalom med stoječimi avtomobili, ki se je vila pred nami, sigurno dva kilometra. Poleg mene se je zaustavil skuterist, ki mi je povedal, da je to ob takšni uri vsakdanjost. Neretva nas je v vsej svoji veličini in lepoti spremljala ob cesti in nam polepšala že tako prijetno potovanje. Zaustavili smo se v mesto Konjic, kjer je potekala med drugo sv. vojno zelo znana bitka na Neretvi oz. bitka za ranjence in proti večeru prispeli v Mostar, kjer smo v Pansionu Rose, blizu Pansiona Mostar dobili prenočišče z zelo skromnim zajtrkom. Nič basik (salam), samo marmelad, margarinen, sir, tvrdo kuvana jaja, čaj i kafa. Še dobro, da mi je uspelo že v drugo zbiti ceno na 15 eur po osebi in, da smo se tisto večer ko smo prispeli v Mostar , natančneje v Starem mlinu starega mestnega jedra ob znamenitem mostu, najedli zelooooooooo dobrih čevapčičev, ki jih tako dobro znajo pripraviti še samo, ali pa tudi ne v Srbskem Leskovcu. Tudi starejša motorista iz Nemčije, ki sta vedrila pod isto sreho pansiona Rose, sta se med seboj pogovarjala in se čudila, da lastnica Rozika za zajtrk ne, da nič basik.

Mostar je s svojim starim mostom obnovljen in prečudovit. Predvsem v večernih urah ko ga boža snop prijetnih luči.

Seveda sem bil kar precej radoveden in tudi ogovoril kakšnega domačina. Vsi so bili pripravljeni povedati veliko o mestu in vojni. Nazven so prebivalci videti mirni in spokojni. Domačin pa mi je povedal drugačno zgodbo. Seveda si ga nisem upal vprašati ali je Hrvat ali Bošnjak muslimanske verske pripadnosti. Preklel je vojno in rekel, da smo Slovenci lahko srečni, ker nam je uspelo še poleg ostalih bivših republik ustvariti lastno državo. Da mu je žal, da je Jugoslavija morala razpasti, da bo Bosna in Hercegovina ostala samo protektorat in nikoli prava država, da se boji novih zapletov, ki jih lahko sproži že kak manjši spor in, da bi potrebovali človeka z karizmo kot je bil Tito, ki bi te narode Bosne in Hercegovine znal povezati v eno zdravo celoto.

Natakar pri uničevanju mostarskih čevapčičev pa nam je na vprašanje hitel razlagati kako so obnovili most. Uporabili so vse uporabne dele, ki so zgrmeli v reko. Tiste, ki jih je odnesla na trenutke zelo deroča reka Neretva, pa so nadomestili iz istega kamnoloma kot pred stoletji. Tudi danes so za vezavo kamnitih blokov uporabili, cement, moko in kurja jaca.

Upam in si močno želim, da bo prevladala zdrava pamet in, da bo v tem delu bivše Jugoslavije, ki je že od nekdaj kot vreli kotel Balkana, ki je v svojem obstoju že večkrat eksplodiral in doživel najhujše vojne grozote, zavladal mir. Če pa si bodo bedaki želeli pretakanja krvi, pa naj gredo na njive in se pobijejo med seboj. Most in vse te čudovite zgradbe pa naj pustijo pri miru.

Mostar smo zapustili okoli poldne in pod moto opremo od vročine skoraj gagnili, saj je digitalec pokazal 43 stopinj celzija.

Zapeljali smo se v Ćitluk, Ljubuški, mimo Međugorja, prestopili mejo in se po Biokovem in njegovih čudoviti vijugasti cestah peljali skozi Vrgorac in se spustili navzdol po Biokovem vse do Makarske. Prenošiče smo našli malo pred mestom Omiš, kjer smo si en celi dan, v morju namakali boleče riti. Bajta je tik ob jadranski magistralki, zato sta si lastnika omislila tunel pod magistralo, ki te varno pripelje vse do plaže. Domov smo se vrnili čez Split, Sinj, Knin, Plitvice, Slunj, Karlovac, Zagreb in se pred Krapino zaradi neke butaste označbe zavozili, da smo na koncu mejo prestopili pred Rogatcem. ( Hum na Sotli) Seveda smo se vozili vse po starih cestah. Nabralo se je vse skupaj okoli 1.700 km. Upam, da Bosna ostane takšna kot je.

Zanimivo je dejstvo, da so tako razboriti Bošnjaki, do tujcev i nas bivše brače zelo prijazni in vedno pripravljeni pomagati. Smo mi v SLO do njih tudi takšni?

Tisti ovinek v tunelu pred Jajcem pa je res nevaren. Zato POZOR za vse tiste, ki se boste kdaj podali na to pot.

post-9142-1187643380_thumb.jpg

post-9142-1187643492_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haso i Fikreta v Banja Luki.

Ekipa, ki je sodelovala na poti: Lumpa, Hani, Marči in Šokac. :worship:

post-9142-1187644014_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj idej:

http://foto.slovenija.net/index.php?album=...dy%2F2007-08-03

Avstrija, Italija, Svica, Francija.

Avstrija = klasika, +5 za ceste, poceni prenocisce in prijazne Hajdike

Italija = Dolomiti +5, ostale Alpe pa tudi ceste +5, nocenje nekoliko drazje, ...

Svica = +5 za vse, je tak kot da si v Kekca padel. Sem raje kar ostal pa se fural po teh krajih, kot da bi proti zahodu se bolj picil.

Francija = Veliko... tam so hribi in doline se vecji in daljsi kot v ostalih Alpskih drzavah. Ma je lepo ampak glomazno. Nocenja kar draga, zajtrk vedno posebej. Je najbolj eknonomicno Kamp pa supermarketi.

Vse skupaj se da malo na silo v 5 dneh izpeljati, lahko pa manj ali vec odvisno od tega koliko zelis videti.

Vidim da si se kar lepo potepal :worship: , pa še slikice so mi malo nostalgije nagnale :grim :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mostar je s svojim starim mostom obnovljen in prečudovit. Predvsem v večernih urah ko ga boža snop prijetnih luči.

Pravi poet :P

Čestitam za super furo in še boljši potopis :OK: :yea1:

P.S. Tata, opet si me tako dugo ostavio kod kuče :cry: .....zašto me nisi poveo sa sobom :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šokac sedi 5+.

Lepo napisano in opisano.

Vidim da ste se fajn meli, sem ti skoraj malo fauš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi poet :P

Čestitam za super furo in še boljši potopis :OK: :yea1:

P.S. Tata, opet si me tako dugo ostavio kod kuče :cry: .....zašto me nisi poveo sa sobom :doze:

Drugič sinko, drugič. Ko odrasteš te definitivno vzamem s seboj. :D

KUPAJU SE MUJO I HASO U NERETVI.

'MUJO, BOLANE, JEL TI TO DRKAŠ? - UPITA ZABEZEKNUTO HASO.

AMA ŠTO TE BRIGA HASO KOJOM BRZINOM JA PEREM KU..C!'

Danes pride kdo do ML?

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!