Skoči na vsebino

Motosvet sekcija Maribor


Lindau

Priporočene objave

Da ni :beer2: ..... in :drunk: ?

Neverjetno :whistle: .

Moj IBA je danes vžgal za Betino na Murterju s svojo :wub: in s prijateljem "Optika Arena". Dva KTM-a 990 Adventurerja oranžne barve in s kufri obložena (kozmetika :evilgrin: ) sta po 13 uri dunila iz MB.

Z mojo :wub: pa sva sama :cry: ( he, he .... :inlove: ... :slap: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma se motorističnih platišč ne flika zaradi nevarnosti da pokne, tako so vsaj vulkanizerji trdili, ker ne bo nihče prevzel odgovornosti, če bo gumo razneslo.
Hud dirkač ali ne, kot si sam zelo dobro napisal NI ZIHER.

Ne splača se izpostavljat za koliko,cca. 80€?

Lepo daj novo gumo gor, boš videl, občutek bo neprimerno boljši ko se boš vozil, kot pa da bi imel na vsaki

furi v glavi, kaj pa če spusti.

Kljub nevarnosti, da bom spet izpadel ful pameten moram napisat, da temu sploh ni tako.

Sicer je res možno, da je guma poškodovana na tak način, da je flikanje nemogoče oz. ni ziher, vendar dober in primerno izobražen vulkanizer to mora prepoznati in ustrezno svetovati. Seveda pa bi večina najraje prodala novo gumo, kaj pa druga...

Res pa je tudi, da 'navadna' injekcija, ki se da od zunaj brez demontaže plašča ni ziher oz. je samo začasna rešitev, s katero se prišlepaš do prvega vulkanizerja, ki pa lahko zadevo (če so pogoji ustrezni) zaflika z notranjo injekcijo (tako, ki se da od znotraj navzven in ima veliko prekrivno površino).

Na MS sem že objavil Michelinov dokument, v katerem je opisano in narisano, kaj in kako. Predvidevam, da Metzeler (in vse ostale) gume niso prav bistveno drugačne glede tega...

lp, D.

PS: Po mojih izkušnjah se preluknjajo samo nove gume... :slap: In s poflikanimi gumami sem naredil tudi že kakih 8000-10000 km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub nevarnosti, da bom spet izpadel ful pameten moram napisat, da temu sploh ni tako.

Sicer je res možno, da je guma poškodovana na tak način, da je flikanje nemogoče oz. ni ziher, vendar dober in primerno izobražen vulkanizer to mora prepoznati in ustrezno svetovati. Seveda pa bi večina najraje prodala novo gumo, kaj pa druga...

Res pa je tudi, da 'navadna' injekcija, ki se da od zunaj brez demontaže plašča ni ziher oz. je samo začasna rešitev, s katero se prišlepaš do prvega vulkanizerja, ki pa lahko zadevo (če so pogoji ustrezni) zaflika z notranjo injekcijo (tako, ki se da od znotraj navzven in ima veliko prekrivno površino).

Na MS sem že objavil Michelinov dokument, v katerem je opisano in narisano, kaj in kako. Predvidevam, da Metzeler (in vse ostale) gume niso prav bistveno drugačne glede tega...

lp, D.

PS: Po mojih izkušnjah se preluknjajo samo nove gume... :slap: In s poflikanimi gumami sem naredil tudi že kakih 8000-10000 km...

Saj to je to, da bi tudi, če bi bil postopek flikanja 100% varen, vsak vulkanizer raje novo gumo proda, kot pa flika. Ker če flika od tudi od znotraj navzven, ima še več dela kot pri sami menjavi gume.

Pri moji gumi mislim, da bi se dalo zaflikat, vendar noben vulkanizer ni hotel niti pogledat, kakšno je stanje....vsak je takoj rekel, da gum za motorje ne flikajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišel z dopusta z mojo drago familijo :wub:

sedaj se pa moram malo dopočit....

..grem na fuzbal navijat :beer2: :beer2: za Maribor, upam da mo zmagali če ne bo :devil: , ker

...bo zopet :cry: pol pa :fight1: :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je to, da bi tudi, če bi bil postopek flikanja 100% varen, vsak vulkanizer raje novo gumo proda, kot pa flika. Ker če flika od tudi od znotraj navzven, ima še več dela kot pri sami menjavi gume.

Pri moji gumi mislim, da bi se dalo zaflikat, vendar noben vulkanizer ni hotel niti pogledat, kakšno je stanje....vsak je takoj rekel, da gum za motorje ne flikajo.

...kondome tui nea flikajo :evilgrin: , se lahko kaj zgodi :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Helou, toteki!

:winkiss: :winkiss: :winkiss:

Kak ste kaj? Jaz sem super, saj so mi končno sneli mavec! :010 :010 :010 :010 :010 :010

Sicer je noga bolj hlodu podobna, a mnogo boljša, kot prejšnje tedne. Kost je zaceljena, zdaj moram le še shodit. Jemati moram močne tablete proti bolečinam, da lahko sploh stopim na taco, kar sicer hudo boli, ampak, če bom pridna, bom kmalu spet ok.

Naslednji teden začnem še s fizioterapijo in mislim, da bi morala v dveh, treh tednih bergle vreči v kot.

Upam, da bo letos taca čisto ok in potem bo Kwak spet veselo brnel!

:OK:

Mutiki so danes gips dol vzeli, zaj pa nima cajta k računalniki se dol vsest, ker samo med ovcami po hribi gor pa dol lavfa in trenira, da bo jutri že fit.

Jutri hoče na vsak način na Veliki Klek, v nedeljo pa okoli Slovenije pa preko Vršiča, do morja, zvečer pa še en krog po Prekmurju.

So ji pozabili pomirejvalo za omilitev navdušenja predpisati.

No ja, ... mislim, da si pozabil na Stelvio ... :whistle: :winkiss: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj na furco, kje drugje kot pa po jodlariji. Clanarina za Golico ocitno se vedno velja, saj danes ni bilo nobenega inkasanta, srecal nekaj malega motorckov, jerero je bolj ali manj samevalo, edino na ovinku je bilo nekaj folka. Medtem,ko je bila Golica soncna je bilo na Weinebene zelo oblacno in kar hladno v primerjavi z recimo Wolfsbergom.

Popoldan pa na kavico in tortico z s prijatelji. :OK: Odlicno prezivet dan

@Muti - upam,da se cimprej porihtas in da te bom se lahko letos veselo lovil po cestah :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Muti - upam,da se cimprej porihtas in da te bom se lahko letos veselo lovil po cestah :whistle:

Hvala Vuk! Huuuh, upam, da pa mogoče letos res še sedem na Kwaklna.

Moram reči, da kljub otekli in razboleli nogi kar veselo tekam okoli, bergel sem se pa že ful navadila.

Danes sva z Godyjem :wub: celo našla primerne čevlje zame, da sem obuta, pa gre.

Sem si lahko zvečer že privoščila izlet iz 4. nadstropja in sem šla na pijačko z mojim dragim, pa z Dančijem in Vapotom ... fajn klepet! :worship:

Glede na frekvenco objav na naši strani predvidevam, da ste bili v glavnem na motorjih ali pa ste se socializirano obnašali. Pridni.

Upam da nas bo v torek čim več in bodo pestra poročila. :whistle:

Lahko noč!

:winkiss: :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutro!Evo, kakšen dan ali dva bo mir pred mano, imam polni penzion

v UKCMB.Uživajte, bodite pridni, se vidimo. :P .)

Drži se, naj te dobro poservisirajo. :friend1:

Mutika, ti pa tudi počas, da te boj sploh lahko dohajali. :lol:

Ostalim pa samo dober dan :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutro!Evo, kakšen dan ali dva bo mir pred mano, imam polni penzion

v UKCMB.Uživajte, bodite pridni, se vidimo. :P .)

Drži se sestri za rit... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan, dragi moji!

:winkiss: :winkiss: :winkiss:

Jutro!Evo, kakšen dan ali dva bo mir pred mano, imam polni penzion

v UKCMB.Uživajte, bodite pridni, se vidimo. :P .)

Korenina si, Vangec! :worship: Torej, to bo zate mala malca, se vidimo naslednji torek, kajne?

Drži se, naj te dobro poservisirajo. :friend1:

Mutika, ti pa tudi počas, da te boj sploh lahko dohajali. :lol:

Ostalim pa samo dober dan :beer2:

Hec, bmwslo, nenako tako pravi tudi Gody :wub: , ko se na berglah "poženem" po štengah ... :whistle: !

Huh, če bom pridna in z malo sreče pa tole z mojim gležnjem najbrž le ne bo tako črno, kot se mi je zdelo še pred dvema tednoma ... zdaj potrebujem le še topel, sončen oktober! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo!

Piše vam ga. Varadero!

Vanga je bil že danes operiran in je že tega rešen. Tako, da se naslednji teden že definitvno vidimo! Kaj več pa bom znala napisat, ko bom šla k njemu!

Lep pozdrav vsem in vsakemu posebej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutro!Evo, kakšen dan ali dva bo mir pred mano, imam polni penzion

v UKCMB.Uživajte, bodite pridni, se vidimo. :P .)

a maš All inclusive :naughty:

glej da neboš preveč bat obremenjeval, ti lahko kaka dihtunjga pokne pa ti bo začelo olje vun špricat :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo!

Piše vam ga. Varadero!

Vanga je bil že danes operiran in je že tega rešen. Tako, da se naslednji teden že definitvno vidimo! Kaj več pa bom znala napisat, ko bom šla k njemu!

Lep pozdrav vsem in vsakemu posebej!

oo to pa je bilo ekspresno!!

Vanga želim ti čimhitrejši odhod iz bolnice :winkiss: :yea1:

mutika čestitke za nezagipsano nogo :yea1:

ja, sobotna kavica je bila prav prijetna in upam, da kmalu spet ponovimo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav, mariborski mopedisti.

Vidim da se celotna narava obnavlja, Vanga, Mutika, vse kar je bilo oklesteno in drugače zmrdano v raznoraznih točah, celo strehe pod diktirko AtaIbe. Vsem hitro in uspešno okrevanje, Vanga pa ne pozabi naloge, ki si jo dobil ob prejšnjem poležavanju v UKCMB :naughty:

se vidjamo jutri :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oo to pa je bilo ekspresno!!

Vanga želim ti čimhitrejši odhod iz bolnice :winkiss: :yea1:

mutika čestitke za nezagipsano nogo :yea1:

ja, sobotna kavica je bila prav prijetna in upam, da kmalu spet ponovimo :grim

Hvala, pupa! Jaaaaa, saj sem happy kot mali froc. :OK:

Kakšno olajšanje; ta zadnji mavec je bil težek ko svija!

Lep pozdrav, mariborski mopedisti.

Vidim da se celotna narava obnavlja, Vanga, Mutika, vse kar je bilo oklesteno in drugače zmrdano v raznoraznih točah, celo strehe pod diktirko AtaIbe. Vsem hitro in uspešno okrevanje, Vanga pa ne pozabi naloge, ki si jo dobil ob prejšnjem poležavanju v UKCMB :naughty:

se vidjamo jutri :kva2:

Se res vidimo jutri?

:rolleyes: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Clanarina za Golico ocitno se vedno velja, saj danes ni bilo nobenega inkasanta, srecal nekaj malega motorckov,............

benti, jaz pa včeraj srečal inkasantov kot že dolgo ne......

v Velenju, na naši strani Jezerskega, v Moravčah, na Mariji reki......

Jutro!Evo, kakšen dan ali dva bo mir pred mano, imam polni penzion

v UKCMB.Uživajte, bodite pridni, se vidimo. :P .)

Jebo te Vanga.

Prejšnji teden mi je napisal PM, da naj pridem ta torek na kavo, jaz si ekstra vzamem prosto, on pa mi v ponedeljek spizdi v bolnico.

da te ni sram.

mislim, da bom kar prekinil diplomatske stike z njim.

.

.

.

pa čimprejšnje okrevanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

benti, jaz pa včeraj srečal inkasantov kot že dolgo ne......

v Velenju, na naši strani Jezerskega, v Moravčah, na Mariji reki......

Jebo te Vanga.

Prejšnji teden mi je napisal PM, da naj pridem ta torek na kavo, jaz si ekstra vzamem prosto, on pa mi v ponedeljek spizdi v bolnico.

da te ni sram.

mislim, da bom kar prekinil diplomatske stike z njim.

.

.

.

pa čimprejšnje okrevanje

Sva vaju vidla,ko sta sibala mimo bajte... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!