Skoči na vsebino

Motosvet sekcija Maribor


Lindau

Priporočene objave

jeee na fiziatra je treba čakat 1 mesec. na terapije pa ne sprejemajo letos večwhistle.gif kaki šaljivci so v našem zdravstvutrance_25_naughty.gif

se dobro da mam prst samo 30% narobe zaraščen, pa da nebojo lamnali pa skup šraufaliheadbang.gif

živeli naši dohtarji. počasi bom križnega vzel pa olfa nož pa si bom ko arni v T2 roko sam naštelalglare.gifglare.gif pride kdo asistirat

V jodlarijo se spravi,ce lahko. Pa saj delas gori. Al si zavarovan v SLO??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrag je šalo vzel ... prosim za pomoč, predvsem tehnično bolj nadarjen kader totekof ... trance_11_confused.gif

Jasno, čimprej na servis. Pa vendarle, kakšen namig bi bil zelo dobrodošel. trance_19_hmm.gif

Pri nekaterih motorjih (npr. FZ6 Fazer) to ni nič posebnega. Fenomenu se reče 'shimmy', poleg same konstrukcije motorja pa je vzrokov lahko veliko - stanje gum, kovček, ...

Sicer za Bandita še nisem slišal, da bi bil nagnjen k temu, pa tudi to, da se je pojavilo 'naenkrat', je tudi nenavadno...

Težava bi lahko bila v premalo zategnjenem 'križu' ('steering stem', vijak št. 20 na tej sliki).

Ta vijak mora biti ravno prav zategnjen, da ima krmilo nek 'začetni' upor, preden se začne premikat. Postopek, kako se to preveri (to je sicer iz knjige za DL650 V-Strom, a postopek je verjetno enak):

post-2208-125495124138_thumb.jpg

Kakšno vlogo igra pri tej stvari roadsmart? Čist tak me zanima...

Nekatere gume so bolj nagnjene k temu oz. ojačajo shimmy. Morda ima Igor takšne izkušnje z Roadsmart?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alenka hvala, ker si nama omogočila ogled predstave :winkiss: , lepo vas je bilo videti po dolgem času in ja predstava je zakon :worship: , toplo priporočam ogled

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrag je šalo vzel ... prosim za pomoč, predvsem tehnično bolj nadarjen kader totekof ... trance_11_confused.gif

Suzuki Bandit 1250, l. 2008, servisiran po PS-u, zadnja guma 5000 Km, prednja 1500 - obe OK, motor 13k.

Jasno, čimprej na servis. Pa vendarle, kakšen namig bi bil zelo dobrodošel. trance_19_hmm.gif

Imam isti motor, isti letnik, pa mi tudi pri takšni hitrosti krmilo včasih rado malo opleta.. Vendar samo, če imam kovček gor, drugače tega niti ne opazim..

Mogoče pa si pripeljal v kako udarno jamo, pa je zaradi tega začelo opletat?

Sem imel tudi jaz na servisu, vse, BP, pa je serviser razložil, da je to pač tak pri takšni hitrosti in kovčku zadaj..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mutika,

Pohvale worship.gif , to si odlično zorganizirala...

Lepo vas je blo videti vse tak nasmejane.

Za v bodoče pa itak vete

Punce Keglove vaje...

Dedi pa ananasov sok trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro in hvala za poduk, toteki.

Gume so Dunlop Sportmax qualifier. Bom danes poskusil še brez kovčka vzadaj. Če pa še to nebo pomagalo, pa res na servis ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro in hvala za poduk, toteki.

Gume so Dunlop Sportmax qualifier. Bom danes poskusil še brez kovčka vzadaj. Če pa še to nebo pomagalo, pa res na servis ...

Dunlopke so vse nagnjene k nekoliko večjemu shimy efektu.

Qualifier na precej težkem banditu še nekoliko bolj (najmanj tega efekta imajo trde gume, ki pa zato toliko slabše držijo).

Praviloma se brez kovčka to ne dogaja, čeprav pri meni na Fazerju se tudi je.

Ni pa to nič strašnega, če nimaš nekega lufta pri bilanci.

Drugače pa tak ni binlance za spuščat. Te lahko še policaji oglobijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlopke so vse nagnjene k nekoliko večjemu shimy efektu.

Mislim, da je problem v gumah. Sem se sedaj pripeljal v službo brez kovčka, pa sem še malo poizkušal:

Največji shimmy je pri pojemku med 70 in 80 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa tak ni binlance za spuščat. Te lahko še policaji oglobijo smile.gif

Ja, to je pa res ! Moja žena je enkrat v službi spustla bilanco, pa jo je davčna za vrat, slap.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je problem v gumah. Sem se sedaj pripeljal v službo brez kovčka, pa sem še malo poizkušal:

Največji shimmy je pri pojemku med 70 in 80 km/h.

Lahko še poskusiš pri Becotovem Banditu, sicer pa si namontiraš tamali amortizerček, nosilce pa ti Barcudek zašvasa kam hočeš. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Mutika za včeraj, res je blo lušno.....zaj pa grem kozlat po totem ananasu....pir je zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eeeej, toteki moji … kako super, da ste – no, da smo - tak uživali!

trance_40_thumbup.gif

Danes dopoldan se je na vratih moje pisarne naenkrat pojavila ena gospa, češ – dostava.

Kako? Zame?

Najbrž sem jo tak zabodeno gledala, da mi je še enkrat zatrdila, da sem prava.

In … MATjuška, Bremzl, … worship.gif ... banda moja … kuj razpekmezila sn se!

Hvala !!!

worship.gifwinkiss.giftrance_40_thumbup.gifbiggrin.gif

Dobila sem tole …

post-16688-125500341991_thumb.jpg

post-16688-125500340503_thumb.jpg

post-16688-125500337138_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v imenu sina in bodoče snahe, se zahvaljujem Mutiki za ogled enkratne komedije. :worship:

uživala sta in prav hudo jima je, da te ne poznata, da bi se zahvalila osebno.

bomo to naredili ko pridem v maribor. :grim

hvala Mutika, tud v mojem imenu. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko še poskusiš pri Becotovem Banditu, sicer pa si namontiraš tamali amortizerček, nosilce pa ti Barcudek zašvasa kam hočeš. ph34r.gif

Sem se danes srečal z Gumby-jem: pozna težavo in pravi da centriranje prednje gume to odpravi ..

Sva za par kilometrov zamenjala mopede in sem lahko sprobal njegovega bandita s povišanim prednjim ščitom.

Super funkcionalno ! Na AC 170 km/h, skoraj brez vetra v glavo!

Gumby, HVALA ! trance_40_thumbup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans odmopediral že ob 6:25 po temi iz Hoč proti Grosupljem. Po poti pretežno megla, za :SS!!! Pot naprej do Škofljice, in kasneje Ljubljane je pa bila ok!!! Mene je zeblo ko sem gledal pičkice po LJ kako se sprehajajo v majčkah brez rokavov :xx:!!!

Aja pa nova pridobitev za na pot, da mi ne vkradejo mopeda:

post-22789-125502194569_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, si me spravil v dilemo . "Roadsmart" ?

A to pomeni "po pameti"? Bi lahko rekel, da ne pretiravam.

Kakšno vlogo igra pri tej stvari roadsmart? Čist tak me zanima...

Jaz vem da se pokakam če bi bil na njegovem mestu :|

D.

Roadsmart = dulop guma.

D.

Roadsmartke so precej podvržene shimmy-ju. Sicer sta pa brata G. že obrazložila. :)

Dans odmopediral že ob 6:25 po temi iz Hoč proti Grosupljem. Po poti pretežno megla, za :SS!!! Pot naprej do Škofljice, in kasneje Ljubljane je pa bila ok!!! Mene je zeblo ko sem gledal pičkice po LJ kako se sprehajajo v majčkah brez rokavov :xx:!!!

Aja pa nova pridobitev za na pot, da mi ne vkradejo mopeda:

No, no- ob 6.00 je bilo v Ljubljani 13 stopinj. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aloha, ja res Mutika, najlepša hvala za včerajšni super mega večer.

Lep pozdrav vsem in lahko noč.Jutri ja pa Petek :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aloha, ja res Mutika, najlepša hvala za včerajšni super mega večer.

Lep pozdrav vsem in lahko noč.Jutri ja pa Petek :kva2: :kva2: :kva2:

Petek, dan za metek :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mutika, hvala za super predstavo včeraj - res zi zlata! Vlka pusa! 004.gif004.gif004.gif

Vaši predstavi želim najmanj tak uspeh kot so ga imele vse tiste špasne ženske in moški ...trance_40_thumbup.giftrance_18_groupwave.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se danes srečal z Gumby-jem: pozna težavo in pravi da centriranje prednje gume to odpravi ..

No... imel sem podoben problem, bla pa je takrat guma že precej znucana (ene 10.000km od oka). Ko sem jo menjal, je tresenje čudežno izginilo. Centriranje bi znalo pomagat, ni pa nujno...

Sedež si že porihtal btw?:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je zeblo ko sem gledal pičkice po LJ kako se sprehajajo v majčkah brez rokavov :xx:!!!

:eek: ....saj ne vem kaj naj druga rečem, kot čudak!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!