Skoči na vsebino

Motosvet sekcija Maribor


Lindau

Priporočene objave

Guest GixxerPilot

me preveč prezebe na peciklu vsako leto

Kaj šele na motorju... brrrrr.... Resno si moram grelne ročice gor zmontirat samo ko pa ni nikjer placa za štekar :(

Je kdo od vas že probal ob hladnih dnevih med sloji oblačil (al pa na vrh oblačil pod jakno) dat tudi eno plat PVC, recimo da nardiš tavlki vreči za smeti (seveda neuporableni :) )lukne za glavo pa roke... po principu bi PVC moral bolše zadržat toplot telesa pri telesu kot pa navadna oblačila pa usnje, pa te še veter ki od spredaj udarja ne bi mogu tak fejst hladit... vsaj ideja, jo bom sprobal ko bo spet za motor dovol dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sad.gif

Je kdo od vas že probal ob hladnih dnevih med sloji oblačil (al pa na vrh oblačil pod jakno) dat tudi eno plat PVC, recimo da nardiš tavlki vreči za smeti (seveda neuporableni smile.gif )lukne za glavo pa roke... po principu bi PVC moral bolše zadržat toplot telesa pri telesu kot pa navadna oblačila pa usnje, pa te še veter ki od spredaj udarja ne bi mogu tak fejst hladit... vsaj ideja, jo bom sprobal ko bo spet za motor dovol dobro.

Ne PVC ampak polietilenska folija. Vendar samo v primeru, da ne delaš nič fizičnega, ker boš v momentu pod folijo zašvican (kondenz).

Aja, dobro jutro!!! Z mojimi babami grem na coffee.gif in travaričko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo od vas že probal ob hladnih dnevih med sloji oblačil (al pa na vrh oblačil pod jakno) dat tudi eno plat PVC, recimo da nardiš tavlki vreči za smeti (seveda neuporableni :) )lukne za glavo pa roke... po principu bi PVC moral bolše zadržat toplot telesa pri telesu kot pa navadna oblačila pa usnje, pa te še veter ki od spredaj udarja ne bi mogu tak fejst hladit... vsaj ideja, jo bom sprobal ko bo spet za motor dovol dobro.

To je sicer verjetno res ceneje od dobrih namenskih oblačil. Ampak skoraj vsa namenska high-tech oblačila za nizke temperature so sedaj kakšna oblike PVCja, ki ima zraven še to prednost, da ne zašvicaš v njih tako zelo oziroma da odvajajo švic od telesa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutrooo, šalabajzeri!

:evilgrin::naughty::winkiss:

Muti...kak lahko Žalec zamenjaš za Laško...me je kr pr srcu štihnalo...:cry::D

To je od preveč dela....:huh:ziher...:friend1:

:slap:

Pa saj vem, da je Lenči iz Laškega ... hvala, Rajdi! :winkiss:

Sicer pa, pridita obe ... na listi je še veliko placa za vpisat se, hehe.

Bemtigate, Mutika, RTFT! (Read The F**king Thread) Gixxer pilot je rekel, da če termin prestavimo, prinese čevape. Torej termin tega piknika prestavimo (in dobimo čevape), zdaj, ob istem terminu, pa imamo drugi piknik... :P :fredy:

Bemtigate, Furi, pa veš, da maš prav! Sem že hotela napisat, da sem pri drugem pogledu ugotovila ter celo poštekala, kaj si imel v mislih! No, malo pa mi lahko oprostiš, saj veš, natur blont pa tako ... :whistle::rolleyes:.

@Gixxer, če si res za, se vpiši! Pa saj ti bo Vangec kaki outdoor kalorifer zrihtal, da te neoš zmrzno!

Mislim, da je aktualna lista tole:

Mutika, Vanga, davidg, Lady Marmelade, Gody, Vapo, ataIBA, mamaIBA (+2x4tace), Beco (x2), Furioso ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Dobro jutro in dober tek (glede na to da je že skoraj čas za kosilo)!

Hvala vsem za nasvet glede PVC-ja. Stvar je taka da sicer mam cordura Arlen Ness jakno z termo podlogo (snemlivo) pa textilne hlače s termo podlogo, samo se ne spojita skupaj in mi zato od spodaj prihaja mrzl zrak med vožno ker se mi jakna vedno gor vleče (je tista kratka jakna). Zato večinoma vozim v usnjenem dvodelnem kombinezonu s kratko majco, pulijem pa flisom spodaj (včasih celo dvema pulijema), pa mi toplota preveč uhaja med vožno pa še veter nad 80 kmh preveč hladi zgodaj spomladi in pozno jeseni. Glede švicanja... lol, tak v vsakem primeru zašvicam pred vožno ker je izhod za motor iz garaže previsok pa moram vsakič rampo postavit da ne bi nasedu. :)

Ko sem lani konec oktobra šau na Vršič (prvi poskus) se mi je švic šele nekje pri Horjulu posušil :) do tja me je pa zeblo ko psa ker sem mel moker hrbet pa vse sloje oblačil, pa leden veter je bil na AC. Brrr. Potem pa na koncu še na Vršič nisem mogu :( zaradi preveč soli na cesti (mi je blo škoda motorja). Sem pa v Bovcu naletel na enga tipa s KTM-om iz Nemčije iz Miesbacha pa sva se potem proti Predelu skupaj peljala (je blo hecno, oba z MB na registrski tablici, samo različne države).

No ja, vsaj drugi poskus 5 dni pozneje je bil uspešn, vreme je blo cel čas čudovito (edino od Ajdovščine do doma me je potem zeblo ker je sonce že šlo dol), na Vršiču sem še na dva motorista neletel (na enega gospoda srednih let z rdečim BMW F800S pa sva se malo menla, pa na enega z Firebladom). Prišu iz smeri Kranska gora, potem pa preko Vršiča, Bovec, Kobarid, Nova Gorica, Ajdovščina, AC, pa domov. Krasn izlet, samo na zadnem delu ture bi mi xenonka prav prišla (jo bom pa zato letos mel :grin: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

@Gixxer, če si res za, se vpiši! Pa saj ti bo Vangec kaki outdoor kalorifer zrihtal, da te neoš zmrzno!

Dobro jutro, Muti! Kdaj smo že rekli da bo tale zmržjeni, kulturni piknik? 8.2.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro in dober tek (glede na to da je že skoraj čas za kosilo)!

Hvala vsem za nasvet glede PVC-ja. Stvar je taka da sicer mam cordura Arlen Ness jakno z termo podlogo (snemlivo) pa textilne hlače s termo podlogo, samo se ne spojita skupaj in mi zato od spodaj prihaja mrzl zrak med vožno ker se mi jakna vedno gor vleče (je tista kratka jakna). Zato večinoma vozim v usnjenem dvodelnem kombinezonu s kratko majco, pulijem pa flisom spodaj (včasih celo dvema pulijema), pa mi toplota preveč uhaja med vožno pa še veter nad 80 kmh preveč hladi zgodaj spomladi in pozno jeseni. Glede švicanja... lol, tak v vsakem primeru zašvicam pred vožno ker je izhod za motor iz garaže previsok pa moram vsakič rampo postavit da ne bi nasedu. :)

Ko sem lani konec oktobra šau na Vršič (prvi poskus) se mi je švic šele nekje pri Horjulu posušil :) do tja me je pa zeblo ko psa ker sem mel moker hrbet pa vse sloje oblačil, pa leden veter je bil na AC. Brrr. Potem pa na koncu še na Vršič nisem mogu :( zaradi preveč soli na cesti (mi je blo škoda motorja). Sem pa v Bovcu naletel na enga tipa s KTM-om iz Nemčije iz Miesbacha pa sva se potem proti Predelu skupaj peljala (je blo hecno, oba z MB na registrski tablici, samo različne države).

No ja, vsaj drugi poskus 5 dni pozneje je bil uspešn, vreme je blo cel čas čudovito (edino od Ajdovščine do doma me je potem zeblo ker je sonce že šlo dol), na Vršiču sem še na dva motorista neletel (na enega gospoda srednih let z rdečim BMW F800S pa sva se malo menla, pa na enega z Firebladom). Prišu iz smeri Kranska gora, potem pa preko Vršiča, Bovec, Kobarid, Nova Gorica, Ajdovščina, AC, pa domov. Krasn izlet, samo na zadnem delu ture bi mi xenonka prav prišla (jo bom pa zato letos mel :grin: ).

Odgovor na PVC.

Zdravo, verjetno je najcenejša varianta, ki je še kar uporabna (tudi za nadomestek dežne obleke) in jo lahko oblečeš med čebulne sloje oblačil, je pajac narejen iz tyvek folije ali kakšnega podobnega paropropustnega materiala. Uporablja se za sekundarno kritino na strehah (ATAIba, kak se nisi spomnil), sešite v pajac pa dobiš recimo pri Kalcerju v Hočah. Monterji in avtoličarji to uporabljajo kar za "ibercug". Preverjeno uporabna zadeva. Me pa vseeno zanima, kak zgleda tak zmržjen človek :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutrooo, šalabajzeri!

:evilgrin::naughty::winkiss:

:slap:

Pa saj vem, da je Lenči iz Laškega ... hvala, Rajdi! :winkiss:

Sicer pa, pridita obe ... na listi je še veliko placa za vpisat se, hehe.

Bemtigate, Furi, pa veš, da maš prav! Sem že hotela napisat, da sem pri drugem pogledu ugotovila ter celo poštekala, kaj si imel v mislih! No, malo pa mi lahko oprostiš, saj veš, natur blont pa tako ... :whistle::rolleyes:.

@Gixxer, če si res za, se vpiši! Pa saj ti bo Vangec kaki outdoor kalorifer zrihtal, da te neoš zmrzno!

Mislim, da je aktualna lista tole:

Mutika, Vanga, davidg, Lady Marmelade, Gody, Vapo, ataIBA, mamaIBA (+2x4tace), Beco (x2), Furioso ...

Mutika, Vanga, davidg, Lady Marmelade, Gody, Vapo, ataIBA, mamaIBA (+2x4tace), Beco (x2), Furioso, Marvin, Kamikazica ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Odgovor na PVC.

Zdravo, verjetno je najcenejša varianta, ki je še kar uporabna (tudi za nadomestek dežne obleke) in jo lahko oblečeš med čebulne sloje oblačil, je pajac narejen iz tyvek folije ali kakšnega podobnega paropropustnega materiala. Uporablja se za sekundarno kritino na strehah (ATAIba, kak se nisi spomnil), sešite v pajac pa dobiš recimo pri Kalcerju v Hočah. Monterji in avtoličarji to uporabljajo kar za "ibercug". Preverjeno uporabna zadeva. Me pa vseeno zanima, kak zgleda tak zmržjen človek :photo:

Super, hvala za predlog, Marvin! Sem vprašal očeta in mi je celo reku da ma enga novega, še zapakiranega :)

Hehe, edino kar še preostane je ugotovit kam zmontirat šalter od grelnih ročk (ki sem jih že pred 3 leti kupu), ker na ročkah od cestaka ni placa zanj, in bom pripravlen na vožnjo na začetku sezone :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutrooo, šalabajzeri!

:evilgrin::naughty::winkiss:

:slap:

Pa saj vem, da je Lenči iz Laškega ... hvala, Rajdi! :winkiss:

Sicer pa, pridita obe ... na listi je še veliko placa za vpisat se, hehe.

Hja, bom morala počakati na kakšno drugo priložnost, grem "zmrzovat" drugam :slap:. Pa kakšne mesne mufine moram prej sprobat, vidim, da je mesek pribljubljen, ne vem če bi bili moji mufini za čokoholike najboljša varianta :whistle: (četudi so z rumčkom :naughty:).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor na PVC.

Zdravo, verjetno je najcenejša varianta, ki je še kar uporabna (tudi za nadomestek dežne obleke) in jo lahko oblečeš med čebulne sloje oblačil, je pajac narejen iz tyvek folije ali kakšnega podobnega paropropustnega materiala. Uporablja se za sekundarno kritino na strehah (ATAIba, kak se nisi spomnil), sešite v pajac pa dobiš recimo pri Kalcerju v Hočah. Monterji in avtoličarji to uporabljajo kar za "ibercug". Preverjeno uporabna zadeva. Me pa vseeno zanima, kak zgleda tak zmržjen človek trance_29_photo.gif

Ne mešat PVC folije s paropropustnimi folijami. PVC folija je parna zapora in ne prepušča vlage - "ne diha", kombinezon sešit iz parop. folije pa je verjetno kar problematičen na šivih in težko, da bi ga lahko uporabljal na mopeku. Bolje je uporabiti čebulne sloje oblačil, ki vsaj dihajo. Ali pa vsakih 10 km travarica evilgrin.gif ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mešat PVC folije s paropropustnimi folijami. PVC folija je parna zapora in ne prepušča vlage - "ne diha", kombinezon sešit iz parop. folije pa je verjetno kar problematičen na šivih in težko, da bi ga lahko uporabljal na mopeku. Bolje je uporabiti čebulne sloje oblačil, ki vsaj dihajo. Ali pa vsakih 10 km travarica evilgrin.gif ....

Hojla, nisem zmešal s PVC-jem, rekel sem samo da gre vmes, pa tudi prek obleke, ki že sama po sebi drži vodo, pa neprimerno boljša je od PVC poceni dežnih oblek in boljša kot vrečke za smeti. Parna zapora pa je to, kak se tudi piše, pol pa švicaš. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. in potem ti malo zdrsne ... padeš, morda se celo motor vžge ... in te peljejo v bolnico ...

Ugotovijo, da si navaden pijanček, ki je nalit s travarico padel s strehe .... whistle.gif

Nič ga ne srat, dragi prjatli, pejte v pravi moto-salon in kupite prave obleke.

Vse drugo je zgolj improvizacija.

Če je dovolj denarja za motor in bencin, ga MORA BITI TUDI ZA PRIMERNA OBLAČILA !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. in potem ti malo zdrsne ... padeš, morda se celo motor vžge ... in te peljejo v bolnico ...

Ugotovijo, da si navaden pijanček, ki je nalit s travarico padel s strehe .... whistle.gif

Nič ga ne srat, dragi prjatli, pejte v pravi moto-salon in kupite prave obleke.

Vse drugo je zgolj improvizacija.

Če je dovolj denarja za motor in bencin, ga MORA BITI TUDI ZA PRIMERNA OBLAČILA !

:-), jebenti Mohorko, ti pa nič ne gledaš discovery channel ali pa mcivera. :whistle:

Se samo hecam, za dežni pajac pa je res uporabno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mija z mojo tui prijema

To pa čisto hoški sleng, bravo baracudec!

Na našem forumu, bi lahko gojili mariborske in obmariborske slenge.

Jaz prevzamem 'Learškiga'!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, to je zaradi tega, ker nas nič ne pridete pogledat... :naughty:

:oops:..maš prav:yes:

Dobro jutrooo, šalabajzeri!

:evilgrin::naughty::winkiss:

:slap:

Pa saj vem, da je Lenči iz Laškega ... hvala, Rajdi! :winkiss:

Sicer pa, pridita obe ... na listi je še veliko placa za vpisat se, hehe.

Trenutno v precejšnji gužvi....ampak se v bodoče najavim :)

pa še p.s. za Vapota...Noum prnesla Uniona si čul?!!?:angry: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa čisto hoški sleng, bravo baracudec!

Na našem forumu, bi lahko gojili mariborske in obmariborske slenge.

Jaz prevzamem 'Learškiga'!

Či bi rad ču še skokoški dialekt, bi to blo tak: mija z mojo ma prišla, či ma mela cajt ... Ni še pa nič ziher ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KDO pa je sploh rekel, da je kakršenkoli piknik prestavljen? eek.gif

Furi, samo drek mešaš ... nič še nismo določili, da bi piknik prestavili, le Mohorko, Star in Fakin (pa še to le zato, ker ga takrat ni, je napisal) so izrazili mnenje, da bi bilo bolje počakat na višje temperature, to je vse.

JAz sem absolutno za "kulturni" piknik (saj sem ga tudi kulturno poimenoval, povedal nekaj o Franceju, itd...) samo sem bil za drugi termin izključno zaradi tega ker sem sebičem - 8. februarja pač ne utegnem. Boli me k.... če je mrzlo; smo pingvini al nismo??? trance_32_shutup.gif

061115-penguin-shoes_big.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!