Skoči na vsebino

9. Slovenski dan na Grobniku


Cufa

Priporočene objave

Po moje je najbolje zakljucit oziroma prepovedat slo dan na Grobniku zato, da se ne tisci nazaj domov tako bo manj nesrec in polemik o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

,da to "dirkanje" z slo.dne na grobniku ze izpred davne zgodovine, na zalost ja.

Se vidi, da si iz mlajše garde: če smo precizni, slovenski dan na nima prav dolge zgodovine. Omenjalo pa se je dirkanje na Grobniku na splošno (GP, AA, državno prvenstvo ex Yu in podobno). Samo toliko v vednost. 

 

O tisti tvoji globokoumni milsli "vsak naj vozi ... " je bilo pa že toliko napisanega, da nima pomena zopet pogrevati. Le to: soodgovornost do drugih udeležencev v prometu pa menda zaenkrat še velja a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Slovenski dan na Grobniku nima popolnoma nič z nesrečo v Ilirski.

 

Ja po svoje imaš tudi prav. Neposredne vzročne zveze ni, je pa vsekakor posredna. Tako mislim jaz, ti si pa svoje že povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super DAN na Grobniku ;) Na začetku sicer nekaj dežnih kapelj, potem pa veter in sonce. 

Noro huda mi je bila Supermoto dirka med KTM in NUDO. Morda kdo ve kaj glede Husqvarne Nude, voznik je vozil fenomenalno vendar v zadnjem krogu naredil napako in podaljšal pot na pesek. Ampak izpuh in zvok, ki ga motor naredi pa NOOOR. (Akrapovič je po videzu enak motoGP izpuhu)

V 600ccm klasi pa nora vožnja Luke Dečka. V Open klasi pa lepa zmaga Prosenika.

 

Luštno je blo.

 

 

dsc0035.jpg

dsc0043.jpg

dsc0586.jpg

dsc0244.jpg

dsc0289.jpg

Dečko:

 

dsc0399.jpg

 

Prosenik napral italjana:

dsc0510.jpg

dsc0562.jpg

dsc0531.jpg

Glasna Husqvarna NUDA

dsc0338.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super dan na Grobniku, pohvale organizatorjem in sponzorjem za izvedbo "turistične" vožje oz. delavnico dobre vožnje. Sam sem vozil v 1. skupini in 1. terminu in smo prvih nekaj krogov odpeljali kar dinamično, mogoče še bolj, kot sem na začetku pričakoval :OK: . Po približno 5 krogih pa smo "obtičali" za počasnejško skupino, naš inštruktor pa se ni odločil za prehitevanje le-te. Nič zato, vseeno je bilo super super!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz sem bil v prvi skupini..prvo rekreacijsko vožnjo in moram rečt da smo se kr lepo pelal:D k mogoče ve kdo je slikal ob progi? za kakšen kontakt?

Pohvalit je treba tudi Akrapovica ki je bil sponzor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz sem bil v prvi skupini..prvo rekreacijsko vožnjo in moram rečt da smo se kr lepo pelal:D k mogoče ve kdo je slikal ob progi? za kakšen kontakt?

Pohvalit je treba tudi Akrapovica ki je bil sponzor!

 

Pa kolikor je blo vidt, imamo v sloveniji same bodoče dirkače, nobena skupina se ni tako hitro napolnila kot prva :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo žabice bojo pa rable še kr neki časa, da bojo na ravni rekreativnih dirkačev...

Ene par žab se je na dirkah prav lepo peljalo...

 

V delavnicah pa ni bilo dirkačev.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super dan na Grobniku, pohvale organizatorjem in sponzorjem za izvedbo "turistične" vožje oz. delavnico dobre vožnje. Sam sem vozil v 1. skupini in 1. terminu in smo prvih nekaj krogov odpeljali kar dinamično, mogoče še bolj, kot sem na začetku pričakoval :OK: . Po približno 5 krogih pa smo "obtičali" za počasnejško skupino, naš inštruktor pa se ni odločil za prehitevanje le-te. Nič zato, vseeno je bilo super super!

 

Saj smo ubistvu vsi obticali, za gospodom s FJR, ki se je odlocil da je za v drugo skupino...

 

Evo ga :D. (Hyper in z kompanija ga verjetno tudi sanjajo)

 

 IMG-4192.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj še nekdo reče, da smo motoristi divjaki!

še na dirkališču ne gremo prehitevat, če se nam reče, da se to ne počne!

pol pa eni pravijo, da prehitevamo čez polno črto in podobno...  :grrr

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj smo ubistvu vsi obticali, za gospodom s FJR, ki se je odlocil da je za v drugo skupino...

 

Evo ga :D. (Hyper in z kompanija ga verjetno tudi sanjajo)

 

 

Dant3, toti ata je mislil, da se pelje na kafe, nikakor ni bilo fer za njega in njegovega sina, da sta se kar tako vrinila na prvi dve mesti, čeprav smo že zasedli pozicijo za vodilnim črede. Ajde sej sin je še nekak dohajal, sam tale na fjr.jki je pa znal pritiskat samo po ravnini. Pa se sam tudi mal ne uvrščam v dirkače ali divjake, samo malo bolj aktivno vožnjo bi pa že prenesel.

 

Pa je Blaž lepo razložil, kdor ni za skupino dvigne roko in se premakne v drugo, ampak ego dela svoje :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našli sta se dve (bolj slabi) sliki zadnje pnevmatike po "turistični" vožnji. Jo je kar pošteno "nasvaljkalo"/stopilo ... Seveda v turističnem, ne v dirkaškem pogledu ;)

 

gr1.jpg

 

 

gr2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji je bilo malo bolj vroče :)

post-15545-0-66255400-1369031974_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Natko78
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dant3, toti ata je mislil, da se pelje na kafe, nikakor ni bilo fer za njega in njegovega sina, da sta se kar tako vrinila na prvi dve mesti, čeprav smo že zasedli pozicijo za vodilnim črede. Ajde sej sin je še nekak dohajal, sam tale na fjr.jki je pa znal pritiskat samo po ravnini. Pa se sam tudi mal ne uvrščam v dirkače ali divjake, samo malo bolj aktivno vožnjo bi pa že prenesel.

 

Pa je Blaž lepo razložil, kdor ni za skupino dvigne roko in se premakne v drugo, ampak ego dela svoje :BUA:

Tudi v prvi skupini so nekateri precej precenili svoje znanje in hitrost, potem pa se je za njimi delal zastoj. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našli sta se dve (bolj slabi) sliki zadnje pnevmatike po "turistični" vožnji. Jo je kar pošteno "nasvaljkalo"/stopilo ... Seveda v turističnem, ne v dirkaškem pogledu ;)

 

 

 

 

 

No, da ne bo kakšnega strahu, na slikah zgoraj ni gume nič topilo oz. svaljkalo ampak se je samo malce segrela in se je na gumo nalepila guma, ki je bila na progi od tistih, ki so jo res tam pustili :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidi ,da je mesec Maj,ljubezen je v zraku :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da ne bo kakšnega strahu, na slikah zgoraj ni gume nič topilo oz. svaljkalo ampak se je samo malce segrela in se je na gumo nalepila guma, ki je bila na progi od tistih, ki so jo res tam pustili :)

 

Dobro je vedeti :). Ampak je bila pa tudi razlika v obrabljenosti pred/po vožnji očitna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je, po takšnih vožnjah prideš iz piste z 5mm več profila, toliko gume se nabere. Sicer pa v kolikor se vozi po idealnih linijah, se pozna količina oprijete gume, sploh tisti k so bli vse drugje kot na idealni liniji, je bilo kar nekaj gume po zraku in pnevmatiki :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 k mogoče ve kdo je slikal ob progi? za kakšen kontakt?

Jaz sem slikal. Pošlji ZS kakšen motor, čelada, da te lažje najdem.

 

Ostali ki ste pisali na mail ali ZS. Dobite fotke tekom tedna, sem precej zaseden :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no, sj se je blo čist lepo po pisti furat, kjub temu da je striček delau zastoj. Jaz sm lepo mela cajt spobavat "tehniko gledanja naprej" + zadet linijo, pol sm še opazla, da je zlo velik ljudi na raznih tribunah navijalo za nas (al pa so se bunli, da naj gremo dol)  :D  :D . Sploh pa fotografi so bli nad nami NAVDUŠENI, saj so lahko vsaj nekoga UJELI v objektiv, ker smo šli lepo na izi  :OK: .

Drugač bi pa sam norela  O:-).

 

Cheers   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!