Skoči na vsebino

9. Slovenski dan na Grobniku


Cufa

Priporočene objave

Bladzo hvala za nasvete :OK: , SUZUKI hvala za linijo :grim  :OK: , super je blo, če ne bi blo unega ata na fjr.jki, ki ni bi glih za našo skupino, brez njega bi bilo popolno :OK: . Dežja nič =)

 

Ja, kot ponavadi so nekateri precenili svoje sposobnosti in posledicno ostalim malo pokvarili zadeve. Se dobro da so prej instruktorji razlagali, da ce je kdo prepocasen naj pac spusti ljudi naprej...to mu pa ego ni dal. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je bila rekreativna vožnja brezplačna ali ne? ko sem se šela prijavit mi je un za šalterjem rekla, da je 40€.

Tisto je bil prosto trening 1 ura na koncu vseh dirk. Rekreativna vožnja je bila brezplačna 2 x 20 minut ločeno prva je bila 13:50-14:10 za drugo pa nisem pogledal ampak enkrat po dirkah. Potem pa prosti trening 40 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Supr je blo, nadirkal smo se, organizacija supr...zdej pa počitk 1 tedn haha ;)

 

Aja pa fantje tako kukr se je nazaj vozil čez ilirsko, prehitevanje na slepo v ovinek...ni blo vredu!

 ja na žalost ne gre da bi slovenski dan na grobniku zdržal brez smrtnih žrtev :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kot ponavadi so nekateri precenili svoje sposobnosti in posledicno ostalim malo pokvarili zadeve. Se dobro da so prej instruktorji razlagali, da ce je kdo prepocasen naj pac spusti ljudi naprej...to mu pa ego ni dal. 

Sam res, kter naval v tahitre skupine pol pa.........al smo se pa eni mal preveč  podcenili :ninja::whistle: ...sj drugač je blo pa kr ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brezplačna!

A ma kdo kakšne slike? :):P

 

Če želi kdo imeti fotke iz Slovenskega dneva naj mi na ZS napiše kakšen motor vozi ter v kateri klasi.

Lahko tudi na mail:

miha@mihafabijan.si

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa fantje tako kukr se je nazaj vozil čez ilirsko, prehitevanje na slepo v ovinek...ni blo vredu!

Ja saj tudi čez Delnice ni bilo kaj dosti bolje; in potem na žalost vidiš kako enega povaljanega motorina vlečejo iz grabna na ovinkih iz Delnic proti Brodu, drugega naslonjenega na drevesa pri polnilnici vode ... ja, preveč se je norelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zaradi tega se izognem "ta popularnim" cestam proti grobniku, je manj prehitrih "spremenljivk".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkanje po cesti nazaj je tradicija se iz casov VN Jugoslavije. Zal je vmes preveckrat tudi alkohol, v danasnjih casih tudi kaj mocnejsega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkanje po cesti nazaj je tradicija se iz casov VN Jugoslavije. Zal je vmes preveckrat tudi alkohol, v danasnjih casih tudi kaj mocnejsega.

če ne na dirkališču ne na dirkaš pol resem nevem..meni tudi pravijo eni..joj kaj te šaparš toti motor..saj pa to tišči gas do konca..Ne!..nimam motorja zato da bi ga spotru itd..mam ga zato da se bom dolgo in lepo vozil!! =)...aja pol pa se na koncu vsi po glavah tolčejo  zakaj so to naredili..prej je treba mislit ne pa pol ko se že zgodi! =)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tistem kar sem opazoval med vračanjem proti domu, je kar visel v zraku kakšen neljub dogodek, na žalost nekomu ni več pomoči, tudi pisat nima smisla in naj počiva v miru....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je bila rekreativna vožnja brezplačna ali ne? ko sem se šela prijavit mi je un za šalterjem rekla, da je 40€.

Za rekreativno vožnjo v sklopu delavnice nismo imeli veliko zahtev, slušno razumevanje in bralna pismenost sta bile med njimi .... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato smo šli mi dol in nazaj daleč naokoli dol in nazaj, da se naužijemo km in da nas ne premami v norije. Smo zamudlili večino dogajanja, delavnice smo spremljali za mrežo, videli smo samo zadenj dve vožnje ampak čevape pa nismo zamudili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zaradi tega se izognem "ta popularnim" cestam proti grobniku, je manj prehitrih "spremenljivk".

Jest šu čez delnice in srečal sam enga!! Gixer valjda!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za rekreativno vožnjo v sklopu delavnice nismo imeli veliko zahtev, slušno razumevanje in bralna pismenost sta bile med njimi .... ;)

 

 

Moje slušno in bralno razumevanje sta očitno na višjem nivoju kot tvoje ;). Nisem pričakovala pametovanja ampak odgovor na vprašanje. glede na to, da govoriš o bralni pismenosti, si lahko prebrala, da sem že dobila odgovor na svoje vprašanje v prejšnih postih tako, da tvoj tudi približno ni bil potreben.

 

Če pa že, ti pa lahko povem, da sem se šla prijavit, in mi je ženska za pultom rekla, da pride delavnica 40€. Ko sem ji povedala, da je po mojih informacijah vožnja brezplačna, saj jo sponzorirata Akrapovič in Dunlop Goodyear Sava Tyres, mi je odgovorila, da imam napačne informacije in je plačljiva. Toliko o moji bralni pismenosti in informiranosti »delavcev«.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahvaljujem se vsem motoristom in avtomobilistom na relaciji do Grobnika in nazaj preko Postojne in Ilirske Bistrice za vašo prehitro vožnjo, prehitevanje v škarje in v nepregledne ovinke, dvakratno in več prekoračitev hitrosti v naselju, ... In vi bi želeli dirkališče, da bi se kao na njemu izživljali in dirkali. Saj na poti do dirkališča in nazaj naredite piz... za celo življenje. Potem bo nekdo malo razmislil in prepovedal gradnjo dirkališča, ker se na poti do dirkališča in nazaj nonstop ogroža sebe in vse ostale. Če voznik nima pameti (včeraj jih je bila večina takih), potem ne pomaga nobeno dirkališče niti poligon. Je pa res, da niso bili vsi taki, samo velika večina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje slušno in bralno razumevanje sta očitno na višjem nivoju kot tvoje ;). Nisem pričakovala pametovanja ampak odgovor na vprašanje. glede na to, da govoriš o bralni pismenosti, si lahko prebrala, da sem že dobila odgovor na svoje vprašanje v prejšnih postih tako, da tvoj tudi približno ni bil potreben.

Če pa že, ti pa lahko povem, da sem se šla prijavit, in mi je ženska za pultom rekla, da pride delavnica 40€. Ko sem ji povedala, da je po mojih informacijah vožnja brezplačna, saj jo sponzorirata Akrapovič in Dunlop Goodyear Sava Tyres, mi je odgovorila, da imam napačne informacije in je plačljiva. Toliko o moji bralni pismenosti in informiranosti »delavcev«.

Potem te je odneslo slušno razumevanje, ker je bila za pultom moja malenkost. Prosto vožnjo po dirkah sem predlagala parim motoristom, ki jim ni bilo do teoretičnega dela, vožnje za inštruktorjem ali so šli na ogled dirk v času izvedbe 2. delavnice.

Vsekakor pa spodbujam in si želim čim več punc, žensk, mam na pisti in ne le v vlogi sopotnic. Sopotnic na sportakih je bilo na delavnicah kar nekaj, kapo dol, občutek na zadnejm zicu je "bolj strašen" kot na prvem .... ste dokazale, da vam poguma za preboj na prvi zic ne manjka ;)

Popravljeno . Popravil kat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj podatkov o rekreativni vožnji.

tisti, v drugem delu ob približno 15:40.

najhitrejša skupina:

vožnja: ~27 min

prevoženo: ~45 km

krogov: 11 (hitrih 9)

povprečna hitrost: 99,6km/h (opravičilo tistim, katerim sem po vožnji rekel 86, gledal sem napačen fajl  :blush: , smo bli hitrejši)

 

1 krog (ogrejevalni): 2:36

2 krog: 2:17

3 krog: 2:15

4 krog: 2:19

5 krog: 2:19

6 krog: 2:10 (min 72.4 km/h, povprečno 115.2 km/h, max 182.8 km/h)

7 krog: 2:16

8 krog: 2:24

9 krog: 2:24

10 krog: 2:35

11 krog: 14:08 (rdeča zastava, zaključek v boksih)

 

GPX fajl se nahaja tukaj, si ga lahko vsak sam pogleda (google earth in prikaz višinskega profila je super)

https://mega.co.nz/#!OdwlVIwK!DIITKHQVB3lfevzYj3yLJ2VXgOIUb9mtMnp8TPD9FV8

 

 

skratka, peljali smo se kar fajn. v nekaterih ovinkih je bilo še fora, v drugih sem se moral že potrudit, da sem sledil.

po ciljni ravnini se je potisnilo nekje do 200.

če bi tiščali po ravninah in pozneje bremzali pred ovinki (vodja menda sploh ni nič bremzal - divjak!  :OK: ) bi verjetno dosegli kar lepe čase (za turiste).

jaz sem zelo zadovoljen! (prvič na stezi)

končno so enkrat gumo ko zadnjega milimetra olupane!  :hooray: 

hvala organizatorjem in akrapoviču ter dunlopu za pokroviteljstvo!

 

posnetek vožnje bom naložil verjetno jutri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahvaljujem se vsem motoristom in avtomobilistom na relaciji do Grobnika in nazaj preko Postojne in Ilirske Bistrice za vašo prehitro vožnjo, prehitevanje v škarje in v nepregledne ovinke, dvakratno in več prekoračitev hitrosti v naselju, ... In vi bi želeli dirkališče, da bi se kao na njemu izživljali in dirkali. Saj na poti do dirkališča in nazaj naredite piz... za celo življenje. Potem bo nekdo malo razmislil in prepovedal gradnjo dirkališča, ker se na poti do dirkališča in nazaj nonstop ogroža sebe in vse ostale. Če voznik nima pameti (včeraj jih je bila večina takih), potem ne pomaga nobeno dirkališče niti poligon. Je pa res, da niso bili vsi taki, samo velika večina.

al pa če ne bi nč napisov?! kaj boš rešil svet s to objavo mislš?važno da si ti najpametnejši in najmodrejši očitno.Vsi ostali oz. po tvoje smo itaq po večini......no sej si že povedov.Vsak naj vozi kakor mu paše,in tud zato sam odgovarja in ti ga ne boš spremenil s tvojimi modrimi posti.....je pa žalostno, slišati slabo novico ko prideš domov in odpreš novice...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa če ne bi nč napisov?! kaj boš rešil svet s to objavo mislš?važno da si ti najpametnejši in najmodrejši očitno.Vsi ostali oz. po tvoje smo itaq po večini......no sej si že povedov.Vsak naj vozi kakor mu paše,in tud zato sam odgovarja in ti ga ne boš spremenil s tvojimi modrimi posti.....je pa žalostno, slišati slabo novico ko prideš domov in odpreš novice...

 

Ti pa si heroj, sploh s tistim delom ki sem ga označil...ne morš kr po cesti vozit kakor ti paše, zato so zakonske omejitve, in s tako vožnjo kukr so dokazal nazaj iz grobnika so ogrožal vse okol sebe...Se pravi če nek motorist slepo prehiteva v ovinek in poči v avto, ubije otroka in še kaj, je to opravičljivo?  :headbang:

 

Dej svetujem ti da prodaš motor, ker s takimi modrostmi nisi dobrodošel na cesti! Prav je da se pove kaj se dogaja na cesti, ker sm sit tega da se ob takih primerih obtožuje avtomobiliste in traktoriste, čeprav so v večini primerih krivi...ob taki vožnji pač ne! :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala organizatorjem in sponzorjem da so omogočili vožnjo po pisti. Bo treba obisk proge ponovit :-)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem te je odneslo slušno razumevanje, ker je bila za pultom moja malenkost. Prosto vožnjo po dirkah sem predlagala parim motoristom, ki jim ni bilo do teoretičnega dela, vožnje za inštruktorjem ali so šli na ogled dirk v času izvedbe 2. delavnice.

Vsekakor pa spodbujam in si želim čim več punc, žensk, mam na pisti in ne le v vlogi sopotnic. Sopotnic na sportakih je bilo na delavnicah kar nekaj, kapo dol, občutek na zadnejm zicu je "bolj strašen" kot na prvem .... ste dokazale, da vam poguma za preboj na prvi zic ne manjka ;)

 

 

Tudi slušni nič ne manjka. Sem se že  2x ponovila, pa se ne bom še enkrat. Meni je bilo samo rečeno, da brezplačne delavnice ni, prišla sem pa še pred prvo izvedbo delavnice. Tudi s tem namenom sem šla na Grobnik. Je šlo pa tako ali tako že mimo, tako da kakorkoli,  vseeno je bilo fajn. Upam pa, da bojo naslednjič informacije za šalterjem malo bolj točne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa si heroj, sploh s tistim delom ki sem ga označil...ne morš kr po cesti vozit kakor ti paše, zato so zakonske omejitve, in s tako vožnjo kukr so dokazal nazaj iz grobnika so ogrožal vse okol sebe...Se pravi če nek motorist slepo prehiteva v ovinek in poči v avto, ubije otroka in še kaj, je to opravičljivo?  :headbang:

 

Dej svetujem ti da prodaš motor, jker s takimi modrostmi nisi dobrodošel na cesti! Prav je da se pove kaj se dogaja na cesti, ker sm sit tega da se ob takih primerih obtožuje avtomobiliste in traktoriste, čeprav so v večini primerih krivi...ob taki vožnji pač ne! :wallbash:

moto gp narobe si me razumel...ni bilo misleno tako da naj usak vozi kakor mu pase,ampak da vsak vozi kakor mu pase-nazalost seveda,eni z vec pameti eni z manj.tudi sam ne odobravam tega,vendar kakor je nekdo nazaj povedal,da to "dirkanje" z slo.dne na grobniku ze izpred davne zgodovine, na zalost ja. Samo jezi me pa da se vse mece v isti kos. Kakor je nekdo predstavil to zadevo in komentiranje glede dirkalisca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!