Skoči na vsebino

Privatizacija vode


sayo

Priporočene objave

To res ne smemo dovolit... :nono:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko je političnih, gospodarskih in družbenih tem, kjer je težko gledat na njih kot črno in belo. Tukaj pa mislim, da ni dvoma. 100% proti privatizaciji!!! Voda je dejansko osnovna življenjska dobrina. Skoraj vsa živa bitja so večji del sestavljena iz vode.

Prav tako izkušnje iz tujine kažejo, da je povsod, kjer so vodo privatizirali cena šla samo gor. Odjemalci niso od tega imeli nič, profilirati pa so seveda lastniki vodnih podjetjih.

Treba se je zavedat, da tukaj ne gre samo za neko regulacijo, kdo bo vzdrževal vodno omrežje. Če se voda privatizira, se privatizira VSA voda. Kar pomeni, če zbiraš deževnico, bi ti zaračunali vodo, ko si jo iz zraka "ukradel" vodnemu podjetju.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko je političnih, gospodarskih in družbenih tem, kjer je težko gledat na njih kot črno in belo. Tukaj pa mislim, da ni dvoma. 100% proti privatizaciji!!! Voda je dejansko osnovna življenjska dobrina. Skoraj vsa živa bitja so večji del sestavljena iz vode.

Prav tako izkušnje iz tujine kažejo, da je povsod, kjer so vodo privatizirali cena šla samo gor. Odjemalci niso od tega imeli nič, profilirati pa so seveda lastniki vodnih podjetjih.

Treba se je zavedat, da tukaj ne gre samo za neko regulacijo, kdo bo vzdrževal vodno omrežje. Če se voda privatizira, se privatizira VSA voda. Kar pomeni, če zbiraš deževnico, bi ti zaračunali vodo, ko si jo iz zraka "ukradel" vodnemu podjetju.

V CELJU ŽE PLAČUJEJO DEŽEVNICO! IN TO OD POVRŠINE STREHE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V CELJU ŽE PLAČUJEJO DEŽEVNICO! IN TO OD POVRŠINE STREHE

To ni to kar hoče Evropa, to je zaradi kanalščine ali nekaj podobnega, ker se po ta novem deževnica ne bo več smela stekati v kanalizacijske cevi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to hočem povedat v Sloveniji bomo plačevali dotok in odtok deževnice.Skrbi me kolk bojo kmetje plačeval deževnico k majo ene 50000 hektarov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je plačevanje deževnice, ki se odteka v kanalizacijo. Kolikor vem, gre za to v Celju. Ker kanalizacija lahko prenesene samo omejeno količino vode. Novogradnje pa morajo tako ali tako že imet deževnico odvedeno posebej. Lahko tudi zbiraš deževnico in jo imaš npr. za zalivanje. V teh primer nimaš kaj za plačevat, saj ne odvajaš deževnice v kanalizacijo.

Kar pa bi ta privatizacija prinesla, pa je to, da če tudi bi ti zbiral vodo iz deževnice, bi moral za njo plačat. Saj bi bila voda, ki je padla v obliki dežja last zasebnega podjetja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to pomeni, da bi lahko za primeru suše tožil podjetje, ker ne izpolnjuje svojega dela pogodbe? Ali bi lahko šel k drugemu ponudniku? A bi  to pomenilo da se moraš preselit , ker bi potem na tvoje ozemlje padal dež napačnega  ponudnika vode?

Koga bi lahko tožil, če bi se utopil  v rek? Koga če bi ti voda zalila stanovanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebeš vodo, itak rajš pijem pir.

 

No resno: Sem podpisal že lani in oznanil znancem pa me ni noben kaj prida resno jemal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebeš vodo, itak rajš pijem pir.

 

No resno: Sem podpisal že lani in oznanil znancem pa me ni noben kaj prida resno jemal.

To bo tud pir podražilo. Rabjo vodo za pir delat, a veš!

Ja žalostno je, da morajo mediji frko narediti preden se večina folka zmiga mal pomislit. Moj podpis je tudi že daleč na dnu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpisal že nekaj časa nazaj, upam, da bo kaj iz tega, da ne bomo spet počepnili pod butastimi idejami tako opevane evrope.

Kar se pa tiče zaračunavanja deževnice, kot vse ostalo tudi to področje rešuje naša država na način udri folk po žepu, kar pa nekako v tem primeru poskušam razumet, saj na tak način hočjo folk prepričat, da naj se deževnica zbira oz. ponika, ne pa da se jo spušča v kanalizacijo. Je pa res, da bi bil že čas, da pri nas poskušamo reševat take zadeve s kakšno stimulacijo, npr. zmanjšana taksa na položnici za tistega, ki to upošteva, samo tega žal pa še ne znamo, znamo pač samo cuzat denar od ljudstva  :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso naši bruseljski osli že podpisali, da se strinjajo s tem, da se voda privatizira...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.., saj na tak način hočjo folk prepričat, da naj se deževnica zbira oz. ponika, ne pa da se jo spušča v kanalizacijo. ...

Čakaj malo, tole mi pa razloži!

Kolikor mi je jasno, je namen zaračunavanja po površini streh in tlakovanih površin. Ali iz strehe teče v tla ali kanalizacijo pa nihče ne vpraša. Se motim?

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo, tole mi pa razloži!

Kolikor mi je jasno, je namen zaračunavanja po površini streh in tlakovanih površin. Ali iz strehe teče v tla ali kanalizacijo pa nihče ne vpraša. Se motim?

 

Se motiš, zaračunava se samo odvajanje v javno kanalizacijo. Strošek se odmeri glede na površino strehe in utrjenih površin. V kolikor je urejeno ponikanje (če je to geološko možno) tega ne plačuješ.

 

Sam zbiralnik deževnice ne pomaga, v kolikor se vode kljub temu odvajajo v javno kanalizacijo.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

I30 mišljeno je bilo to kar ti je napisal KeC.

 

Bolj me pa skrbi tole, kar je posredoval sayo, ravno prebral in če je v tem pol resnice, potem je vrag odnesel šalo, glih včeraj sem rekel, da je merklova drugi hitler, saj sploh ne moreš verjet, da se to dogaja.

Pa še en link:

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/eu/80626-sumrak-covjecanstva-bundestag-izglasao-da-pravo-na-vodu-nije-ljudsko-pravo.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda, da so jih 1945 premal fasal. Bo treba ponovit lekcijo!

BojanV zaenkrat izvzet, ima še šanso izbrati stran, da ne bo jokcal, ker je vode škoda!

 

Zanima me še, ali je kdo takrat to zasledil v naših medijih? Mislim konkretno to zanikanje človekove pravice do vode!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!