Skoči na vsebino

Italjet


safrane

Priporočene objave

ja če maš težje valjčke prej pride do večjega prestavnega razmerja in ker skuter nima dovolj moči nikamor ne stegne. moraš pa naredit tako, da pride do tega razmerja šele pri tistih obratih, ko ima skuter največjo moč. če imaš pretežke valjčke je tako kot bi z biciklom v najvišji prestavi fural - veliko napora+nikam ne stegne. če pa imaš prelahke pa je tako kot da bi vozil v prvi - malo napora-dobro stegne-nizka hitrost. če pa trofiš prave valjčke pa je kot da bi lepo enakomerno prestavljal.

no to je zdaj zelo poenostavljeno

Ja ja to pa ja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nismo vedeževalci :lol:

ja no samo vseeno bi lahko gdo vedo če so luknje če menjaš samo auspuh in valčke in fedrce na kuplonge!!! :lol: :lol: :roll: :wink: :cry: :oops: :?: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če maš težje valjčke prej pride do večjega prestavnega razmerja in ker skuter nima dovolj moči nikamor ne stegne. moraš pa naredit tako, da pride do tega razmerja šele pri tistih obratih, ko ima skuter največjo moč. če imaš pretežke valjčke je tako kot bi z biciklom v najvišji prestavi fural - veliko napora+nikam ne stegne. če pa imaš prelahke pa je tako kot da bi vozil v prvi - malo napora-dobro stegne-nizka hitrost. če pa trofiš prave valjčke pa je kot da bi lepo enakomerno prestavljal.  

no to je zdaj zelo poenostavljeno

To je dobra teorija, ki pri meni ni delovala. Meni ni skuter nikamor stegnu, če sem mel prelahke valjčke (okol 3g) ali če sem mel pretežke (okol 8g). Najlepše je deloval z 6g. Delovanje skuterja je bolj nepredvidljivo kot delovanje kakega motorja s kardanom ali verigo. Razmerje lahko porušiš že, če daš z milimeter ožji jermen noter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj s prelahkimi valjčki ne dela sploh. polinijev jermen pa mi dela same težave ker je variomat u kurcu(so not polcentimetrski kanali)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko gdo pove kolko bi približno stalo prefarbat vso plastiko za aerox-a, no sej še to ni potrebno, samo pač vprašam če smo že 1x pr tej temi :)

aja pa keko prije vsa nova plastika+nalepke+farbanje za aeroxa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko gdo pove kolko bi približno stalo prefarbat vso plastiko za aerox-a, no sej še to ni potrebno, samo pač vprašam če smo že 1x pr tej temi :)

aja pa keko prije vsa nova plastika+nalepke+farbanje za aeroxa

Ma najboljše je novo kupit, sej je itak na interšpar varjanto (primer: mislim, da spodnji dekl oklepa pride 4500 sit že prebarvan). Na izbiro maš srbrno, modro, črno, rdečo, rumeno, zaj če se ne motim, da tut oranžno (samo ne me držat za besedo) pa še kaka druga bi se najdla za NBK Nitro. Kako farbo bi ti rad mel?

Nalepke so pa različno. Ampak pomojem, da neboš prišparal, če boš jih dal delat. Mislim, da tisti napis na strani "Aerox" (ena ful vlka nalepka pride okol 2500 sit), ona spodaj, ko piše "Yamaha" pa okol 1500-2000 sit. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prednji blatnik pa spodnji del bi dal na rumeno, pa tisto plastiko ki je nad zadno kolo bi tal tudi na rumeno štrihtnt oz. bi novo kupo

ker sn tak zrihtanega videl na nekem nemškem forume (scooter-attack) in je svetovn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Orginalne nalepke je brezzvete kupvat. Sicerr ne vem kolk velke nalepke ma aerox, sam de bi ble tolk pocen ne verjamem. Kolega k se je rs-ko razlimu bi mogu za nalepke komplet dat okol k40 sit. Pa tut štrihanje komplet skuterja ni tolk pocen :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sory samo aerox zgleda ful bledo če nima nalepk na strani, ker so ful vlke in morajo tam bit

ko bom znal dat sem gor sliko bom naložo slike od eniga aeroxa ki je ful vreje optićno zrihtan in to je to, zake bi jaz menjal spodnji del oklepa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj? 40.000 je dal za nalpke? U, mater. Jas sem ga čohno po eni strani pa je komplet nalepk za to stran prišu okol 7000 sit. Aprilie so pa znane, da so drage.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj? 40.000 je dal za nalpke? U, mater. Jas sem ga čohno po eni strani pa je komplet nalepk za to stran prišu okol 7000 sit. Aprilie so pa znane, da so drage.

Ni še kupu. Sam pozanimu se je k je zaribu. Mislem de so še clo mal draži :? Bl se splača fake kupt. Če dobiš še enga k to že delij časa dela je pa sploh super :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja v tem primeru pa res. No za Aeroxa niti pol tolko ne pridejo. To vem, ker sem jih tut sam menjal. Vse nalepke pridejo okol 13.000sit maksimalno. Drugače pa, če bo kdo vsipal z Aeroxom, mam doma en malo počohan oklep (ampak ni zlomljen), spodnji del oklepa (ki je tut komaj opazno počohan in tudi ni zlomljen) in zadnjo levo plastiko ob sedežu, ki pa je kar fajn počohana (ta je bolj za stran vržt, razn če je keremu point, da je cela - nepočena). Če bi si kdo rad pogledal, se lahko zmenim za kak dan. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Orginalne nalepke je brezzvete kupvat. Sicerr ne vem kolk velke nalepke ma aerox, sam de bi ble tolk pocen ne verjamem. Kolega k se je rs-ko razlimu bi mogu za nalepke komplet dat okol k40 sit. Pa tut štrihanje komplet skuterja ni tolk pocen :?

Danes sem odbil en podatek, da je cela plastika za SR-ko nekaj čez 140.000 sit, za Kymco ZX pa celo 300.000. Pa tolko ja pride cel skuter!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Orginalne nalepke je brezzvete kupvat. Sicerr ne vem kolk velke nalepke ma aerox, sam de bi ble tolk pocen ne verjamem. Kolega k se je rs-ko razlimu bi mogu za nalepke komplet dat okol k40 sit. Pa tut štrihanje komplet skuterja ni tolk pocen :?

Danes sem odbil en podatek, da je cela plastika za SR-ko nekaj čez 140.000 sit, za Kymco ZX pa celo 300.000. Pa tolko ja pride cel skuter!

Rablena je cnej, za novo morš dat pa še ene k200 SIT zraven :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!