Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

Brez panike, nisem pozabil. Stvar je taka, da nas vreme pošteno heca, zaradi česar sem se odločil prestaviti tečaj varne vožnje na spomladanski čas. Letošnji oktober (ta termin je posledica nefleksibilnosti in neodzivnosti dobro plačanih fikusov) je preveč muhast, da bi se lahko zanesli na vremensko napoved o lepem vremenu in pri tem morebiti uprizarjali piruete po mrzlem in mokrem asfaltu. Pač ni nekega užitka zmrzovati in v napol zmrznjenem stanju tipati asfalt ali se celo skrivati pred dežjem. Ves čas spremljam vremensko napoved, katera nekaj časa napoveduje dež, nekaj časa sonce, ves čas pa nizke temperature. Nekako nimamo sreče z vremenom.

Se priporočam za spomladansko odjugo, ko bodo temperature višje, asfalt bolj ogret in mi vsi željni motoriranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa ne bi bilo slabo narediti tečaja prav v teh pogojih, da se zdrsne pod nadzorom.

Ja pol pa ti ne boš mogu pridet,k si že aku ven spulu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za avtomobile imajo losov test, ti bi jim lahko pokazal zajčji test :)

 

Meni pa je predaleč do Postojne al kje bo, do tja opravim že vse teste na teh naših cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za avtomobile imajo losov test, ti bi jim lahko pokazal zajčji test :)

 

Meni pa je predaleč do Postojne al kje bo, do tja opravim že vse teste na teh naših cestah.

Sej pot od Maribora do Ljubljane je res dolga........mogoče bi pa šlo če bi na Trojanah prespal,pa zjutraj naprej.... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se pelješ po stari cesti, je to doživetje brez primere.

 

Do Slovenskih Konjic je takšen užitek, da bi skoraj morali dati na best biking roads.

 

http://www.bestbikingroads.com/

 

Ko se rešiš Celja je tam od Vranskega naprej morda malo bolj prijetno, nakar spet sledi fantastična in prazna cesta do Zokilanda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez panike, nisem pozabil. Stvar je taka, da nas vreme pošteno heca, zaradi česar sem se odločil prestaviti tečaj varne vožnje na spomladanski čas. Letošnji oktober (ta termin je posledica nefleksibilnosti in neodzivnosti dobro plačanih fikusov) je preveč muhast, da bi se lahko zanesli na vremensko napoved o lepem vremenu in pri tem morebiti uprizarjali piruete po mrzlem in mokrem asfaltu. Pač ni nekega užitka zmrzovati in v napol zmrznjenem stanju tipati asfalt ali se celo skrivati pred dežjem. Ves čas spremljam vremensko napoved, katera nekaj časa napoveduje dež, nekaj časa sonce, ves čas pa nizke temperature. Nekako nimamo sreče z vremenom.

Se priporočam za spomladansko odjugo, ko bodo temperature višje, asfalt bolj ogret in mi vsi željni motoriranja.

 

No sicer meni vseeno, ampak lih za nasledni vikend napovedujejo "otoplitev" do cca. 20°C

 

http://www.vreme-on.net/10-dnevna-vremenska-napoved.html

 

http://www.krtina.com/napoved/napoved.asp

 

http://vreme-10-dni.com/10-dnevna-vremenska-napoved

 

...ja asfalt bo hladen, dežja pa najbrž ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno še ne veš, da smo bili obtoženi korupcije zaradi kosila po uspešno izvedenem poligonu. Ma bomo vseeno jedli :kva2: . 

 

 

.... sliši se mikavno ....  :OK:

 

.... predvsem tisti zadnji del .... ki se ga lahko organizira tud v slabem vremenu ...  :kva2:

 

... jest bi bil ZA ...  :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bols spomlad, js nimam sprednje gume vec, pa bi pol mogu poslusat kok sm neodgovorn. :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bols spomlad, js nimam sprednje gume vec, pa bi pol mogu poslusat kok sm neodgovorn. :P

Sej se s samimi neodgovornimi družiš :P

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Sedaj mora vsak voznik začetnik kategorije A ali B opraviti varno vožnjo v roku 3 let. Mene zanima, ali se te navadni programi varne vožnje za motoriste pod to upoštevajo, ali ne? Če ima kdo kakšne izkušnje o tej temi bi bil zelo vesel )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kdaj to velja za a kategorijo, za b vem da je ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kdaj to velja za a kategorijo, za b vem da je ?

od kar velja za B!

Sej nrdiš sam za A oz. B. 

Kar ti je ljubše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo, Boštjan odlična zadeva. Pa da ne bo fovšije, tlele je še nekaj za male endure. Ker so bolj majčkeni imajo še vodo zraven. :-)

www.youtube.com/watch?v=ER-7h5Si4TY

Popravljeno . Popravil Robson
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj mora vsak voznik začetnik kategorije A ali B opraviti varno vožnjo v roku 3 let. Mene zanima, ali se te navadni programi varne vožnje za motoriste pod to upoštevajo, ali ne? Če ima kdo kakšne izkušnje o tej temi bi bil zelo vesel )

Če bo še koga zanimalo to, sem se pozanimal pri AMZS in BB šoli vožnje in oboji sicer ponujajo samo varno vožnjo za motoriste začetnike vendar zaradi malo prijav ni predvidenih razpisov. Tako da, če bi naredil samo a2 kategorijo, bi bil v riti, ker za podaljšanje izpita nujno rabiš opravljeno varno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V planu sta dve izvedbi "varne vožnje" za voznike motornih koles, kateri naj bi bili 12.04.2014 v Kopru in 21.04.2014 v Postojni. Zadeva je skoraj 100%, z možnostjo spremembe datuma zaradi vremena ali kakšne višje sile . O vsem boste pravočasno obveščeni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super. povej kje se lahko prijavimo. 

 

Brez prijave se pripelješ in koristiš naše usluge. 

 

V kolikor bi kakšna skupina motoristov želela samo zase poligon in vse kar spada zraven, se lahko tudi za takšno izvedbo dogovorimo. V tem primeru gre za zaključeno skupino brez ostalih, kateri ne spadajo v to skupino. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozi se pa s tvojim motorjem, če se slučajno kje podrsa?

 

Če plačuješ davke, je tudi tvoj  :kva2: .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!