Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

Te 'poligonske' vaje imajo nekaj smisla za začetnike oz. vse tiste, ki imajo težave že z osnovami. Prav je, da se te stvari nauči oz. privadi do te mere, da o njih med vožnjo ni treba razmišljat, ker to samo jemlje čas in pozornost od dogajanja v prometu. Čeprav bi po drugi strani pričakoval, da bi se ta 'rutina' pridobila že v avtošoli.

 

In fajn je po daljši 'abstinenci' (npr. zima) te zadeve malo obnovit in 'zbudit' ta del možganov - ampak če kdo za to (spet) rabi inštruktorja in organiziran tečaj, naj raje razmisli o javnem prometu.

 

 

V realnem prometu pa obvladovanje slaloma pri 5 km/h ali osmice pri 2,5 km/h ne pomaga kaj preveč... Za to je veliko koristnejša kakšna celodnevna delavnica na N. Marofu. ;)

 

pomaga pomaga.... Potem pa jih gledaš paciente, ko ne znajo obrnit motorja na cesti.... bi rabili celo parkirišče za tak podvig....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, seveda. Na N. Marofu pa lahko izgleda takole:

 

 

Pa kakšen Marof no.

To je dirkališče, ki se nahaja v drugi državi in je draga zajebancija, ki je primerna za občasno sproščanje adrenalina in učenje polaganje ovinkov.

Tudi posledice morebitnih padcev so na so na Marofu veliko hujše kot na parkirišču.

Pa na pisti se ne boš naučil polkrožnrga obračanja, zaviranja v sili, izogibanja oviri...

 

 

V realnem prometu pa obvladovanje slaloma pri 5 km/h ali osmice pri 2,5 km/h ne pomaga kaj preveč... Za to je veliko koristnejša kakšna celodnevna delavnica na N. Marofu. ;)

 

Če voziš osmice pri 2,5 km/h ti res ne pomaga preveč. Morda potrebuješ nekaj vaje:

https://www.youtube.com/watch?v=UPNxgRULJiA

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem, zakaj tok pregovarjanja .. kdor želi naj gre, kdor nima časa naj ne gre in kdor noče naj tudi ne gre .. ajnfok .. člouk je roko ponudu in tojeto.

 

Jaz sem samo predlagal relacijo, kar je tudi sprejet kot zanimiv predlog, koliko je pa uresničljiv, je pa druga pesem.

 

če mi kdo kavo plača, jo tut stoje spijem :P

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zainteresiran, borutt.

Sam največkrat vadim močno zaviranje do meje zdrsa. Doma sem blizu ex-Mobikroga, kdor ga pozna. Pred njim je dolga ravnina (del avio piste) ki je vedno prazna. Tam ga lahko varno nateraš na 120-150km/h in potem treniram zaviranje ("v sili"). Ko to parkrat naredim, kar smrdi iz bremz  :) (briga me za ploščice, če mi bo to kdaj rešilo kožo). ABSa pa nimam.

 

Mi je močno zaviranje že pomagalo izognit se nesreči, tako da ni res, Snečer, da so taki in drugačni treningi brez veze. Marsikdo sploh ni probal, kaj to pomeni močno zavirat pri taki hitrosti in se ustrašijo ko bi bilo to potrebno, odreagirajo panično itd.... To so taki pojemki, ki jih nismo vajeni iz normalnega življenja in jih je treba natrenirat.

Vsak trening pomaga, razvije se občutek za obnašanje motorja.

Popravljeno . Popravil Fantocci
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je pa rekel, da se mora tečaj odvijati samo na poligonu. Vse je stvar dogovora in izvedbe. Se izvede še relacijsko vožnjo z debatiranjem, kar smo že imeli.

Da, lahko potrdim da je bilo fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ni bilo. V dogovoru z višjo silo naj bi bilo proti koncu septembra. Je pa vmes še ena višja sila. Ko bo določen datum, ga bom sporočil. Upam, da se ne bo višja sila izneverila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Že brišem prah s stožcev.

Dej kakšno naročilnico zrihtej,da se najemo po poštenem treningu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej kakšno naročilnico zrihtej,da se najemo po poštenem treningu :P

 

Verjetno še ne veš, da smo bili obtoženi korupcije zaradi kosila po uspešno izvedenem poligonu. Ma bomo vseeno jedli :kva2: . 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno še ne veš, da smo bili obtoženi korupcije zaradi kosila po uspešno izvedenem poligonu. Ma bomo vseeno jedli :kva2: . 

Super, če lahko bi tudi jaz prišel!!

 

lp in srečno ter varno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!