Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

Za test bo skuter s tremi kolesi. Zihr je zihr  :kva2: .

men je kul ! sam da ni avtomatik :P

Jst nejbrž pridem z avtom pa z mulci.. jst bi tud motor za test :P

pa varuško za mulce :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost moram napisati, da nam je vreme prekrižalo načrte (dež in še enkrat dež) in bo preventivna akcija napovedana za 21.04. v Postojni prestavljena. Po vsej verjetnosti bo 11.05., vendar še ni potrjeno. Sedaj grem pa tiste stare strice v nebesnem svodu vprašati ali nam bodo namenili sonce. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost moram napisati, da nam je vreme prekrižalo načrte (dež in še enkrat dež) in bo preventivna akcija napovedana za 21.04. v Postojni prestavljena. Po vsej verjetnosti bo 11.05., vendar še ni potrjeno. Sedaj grem pa tiste stare strice v nebesnem svodu vprašati ali nam bodo namenili sonce. 

na, pa spet nam skuterja vozila  :BUA:  .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sedaj gre pa zares. Gnada šefovska je določila datum 11.05. (to nedeljo) in uro (med 09.00 in 17.00) za izvedbo preventivne akcije. Mene so danes obvestili za ta datum in zato jaz danes naprej obveščam. Omenjena zadeva se bo odvijala na parkirišču pred PTC Primorka (ob glavni cesti Ljubljana - Koper nasproti zdravstvenega doma in nasproti avtobusne postaje). Kot že napisano in nekaterim povedano, bo osrednji del dogajanja poligon z različnimi ovirami. Nerodni jih lahko podrete ali pa brcate, saj se bom jaz sklanjal in pobiral stožce. Te vaje niso neki bav bav, ampak so namenjene učenju obvladovanja motornega kolesa, učenju pravilnega gledanja v smer vožnje, ... Za nekatere je to smešno in nepotrebno, za druge pa pač nujno in uporabno. Kakorkoli, vabljeni vsi na preventivno akcijo, kjer bo na ogled tudi policijski avto s sistemom provida in ostala oprema (kar je še ostalo in kar še deluje). Vsi bomo "odtegnjeni" in "neuradni".

Preventivni akciji se bodo pridružili občina Postojna, gasilci, reševalci, vojaška policija, mestno redarstvo, DARS, AMD Postojna, klub starodobnih vozil z območja občin Pivka in Postojna, ter nekateri ponudniki avto in moto opreme ter motornih koles (niso še vsi potrdili prisotnost). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na, pa spet nam skuterja vozila  :BUA:  .)

 

Skuterji bodo in jih boš lahko preizkusila. Premišljujem ali bi ti bil dovolj tisti s 25 km/h. Bodo tudi večji, mogoče tudi MP3. Za preizkus je samo en pogoj; potrebno bo priti v Postojno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuterji bodo in jih boš lahko preizkusila. Premišljujem ali bi ti bil dovolj tisti s 25 km/h. Bodo tudi večji, mogoče tudi MP3. Za preizkus je samo en pogoj; potrebno bo priti v Postojno. 

kt rečen, če bo varstvo, pridem s svojim, če nau varstva.. pridem z mulci in čelado ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za jutri je napovedano sonce, obvestilo na Triglavovi spletni strani je nespremenjeno. Bila pa je potrebna prijava do srede. Jaz pridem firbec pomatrat, nekje sem zasledil celo, da dobimo kupon za kosilo. Kot rojenemu Savinjčanu mi kakšna gratis drobtinica ogromno pomeni. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil 6.4. Prišel sem kasneje (okoli pol treh) in čeprav nisem bil prijavljen, je bilo še možno se pridružit, dobil sem kosilo in rutico, pa zadnjo rundo ob treh in smo bili samo po štirje v skupini, da smo se navozili in nabremzali. Bilo je res zanimivo in vredno udeležbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zelo na nivoju prireditev, mnogo prikazanega, pa še brezplačno kosilo in pa ta rutica...ogromna lepa hvala Triglavu. Presenetilo me je predvsem to, da niso na vsakem koraku tiščali v obraz, da so sponzorji..resnično veliko za 0 EUR. Še triale smo malo vozili. Vaje so bile malce druge kot pred par tedni, ko je organizirala to policija..tehnike hitre vožnje v ovinek...kak asfalt vrhunski, kako sem nagnil mojo hondico..res svaka čast vsem skupaj. Na plačljivi tečaj pa v tej sezoni absolutno grem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V zvezi brezplačne šole vožnje na Policijski akademiji sem jim 07.05.2014 postavil vprašanje glede enega pogoja za udeležbo. Vprašanje je bilo sledeče:

 

 

Lep pozdrav.

 

Na vaši internetni strani sem videl nagradno igro, katere nagrada je trening varne vožnje v policijski akademiji. Skratka, nekaj pohvalnega in koristnega. Pri vsem tem pa me je zbodel en pogoj za udeležbo na treningu varne vožnje oziroma pogoj za udeležbo v nagradni igri. In sicer gre za kategorijo A neomejeno. Pri tem pogoju me moti predvsem to, da je trening varne vožnje namenjen voznikom z nekajletnim stažem, torej tudi nekaj izkušnjami, pri tem pa vse začetnike in tiste, kateri najbolj potrebujejo takšen trening in se šele oblikujejo v varnega voznika motornega kolesa, zavestno in namensko zavrača. Ste mogoče mišljenja, da je "ta pravi motorist" samo tisti s kategorijo A neomejeno in "ta pravim motorjem" z vsaj 100 konji ? Mogoče vsi ostali motoristi niso vredni naziva motorist ?

 

Iz vsega skupaj, iz vaših pogojev in iz predpisov, kateri narekujejo stopenjsko pridobivanje kategorije A za vožnjo motornega kolesa, lahko sklepam, da vas ne zanima poučevanje začetnikov in tistih, kateri se stopenjsko pripravljajo za vstop v kategorijo A neomejeno, ampak bi radi poučevali že izoblikovane in z nekajletnim stažem izkušene voznike motornih koles. Vsi imetniki A kategorije so vozniki motornega kolesa, ne glede na omejitev vpisano v vozniškem dovoljenju in ne glede na delovno prostornino in moč pogonskega agregata motornega kolesa.

 

Sem mišljenja, da je potrebno, za večjo varnost v prometu, s poučevanjem začeti že pri najmlajših, kjer lahko s pravilnim pristopom in poučevanjem oblikujemo mladega udeleženca v prometu v varnega in odraslega udeleženca v prometu.Zelo bi bil vesel, če bi mi odgovorili in pojasnili, zakaj je v nagradni igri takšen pogoj za sodelovanje oziroma, zakaj se namensko izloča nekoga na začetku svoje motoristične poti.

 

Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem.

 

Borut

 

 

 

Odgovor se je na ekranu pojavil čez 13 (trinajst) dni in sicer danes 20.05.2014:

 

 

Spoštovani,

 

v zvezi z vašimi pomisleki vam pojasnjujemo, da smo se za takšno selekcijo kandidatov, torej motoristov z vozniškim dovoljenjem neomejene A kategorije, odločili zgolj zaradi lažje izvedbe programa usposabljanja. Za npr. kategorijo A2 je program usposabljanja drugačen, zato bi bilo v eni skupini težko združiti različne kategorije. Tokrat bomo izbrali skupino motoristov s t. i. močnejšimi motorji, ki so največkrat tudi udeleženi v najhujših prometnih nesrečah, in statistično najbolj izpostavljeni nevarnosti.

 

Več treningov varne vožnje za različne udeležence, tudi začetnike, pa žal ne moremo organizirati, saj to ni oblika našega rednega dela. Ponujeni trening varne vožnje namreč ni naša obveznost, temveč predvsem odraz želje in osebne pripravljenosti posameznih inštruktorjev, da bi tudi ostalim voznikom enoslednih motornih vozil (ne zgolj policistom, ki jih sicer usposabljajo) ponudili možnost, da se tudi pri nas, popolnoma brezplačno, naučijo nekaterih pravil varne vožnje, saj smo prepričani, da jih bomo tudi tako obvarovali najhujšega. Nenazadnje je naše poslanstvo varovati življenja ljudi in skrbeti za njihovo varnost.

 

Vendar pa – poudarjamo še enkrat – med naloge policije zagotovo ne sodijo usposabljanja prometnih udeležencev. Za to so v prvi vrsti pristojne avtošole, šole varne vožnje, za preventivno delovanje je pristojna tudi Javna agencija RS za varnost prometa, pa številne druge institucije, o odgovornem ravnanju v prometu pa se morajo posamezniki, še posebej najmlajši, najprej učiti doma, za kar imajo veliko odgovornost starši, in v vzgojno-izobraževalnih institucijah.

 

Verjetno ste tudi spregledali, da je preventivnih delavnic, ki jih bodisi organiziramo, bodisi le sodelujemo pri njih, še veliko več. Celo objavili smo seznam vseh načrtovanih delavnic, ki so dostopne vsem voznikom enoslednih motornih vozil, tudi začetnikom, in se jih prav tako lahko udeležite. Najdete jih na tej povezavi: http://www.policija.si/index.php/component/content/article/35-sporocila-za-javnost/72427-motoristi-vabljeni-na-preventivne-delavnice-

 

Se pa strinjamo z vami, da je treba z s prometno vzgojo začeti že pri najmlajših. Ena od prioritetnih nalog policije je zagotovo varnost v prometu, še posebej, ko gre za najmlajše udeležence. V ta namen policija pripravlja več preventivnih projektov, v okviru katerih že otroke v vrtcih in osnovnih šolah opozarja na pravilna ravnanja, hkrati pa opozarja druge udeležence v prometu, da so pozorni na naše najmlajše. Več o preventivnih projektih policije, ki jih je zares veliko, si lahko preberete na naših spletnih straneh:

 

http://www.policija.si/index.php/preventiva-/prometna-varnost-category-blog
http://www.policija.si/index.php/preventiva-/prometna-varnost-category-blog/63645-varna-pot-v-olo-in-domov
http://www.policija.si/index.php/dravljani-in-policija/preventivni-projekti

 

Hkrati vas obveščamo, da  je za vprašanja občanov predvidena posebna aplikacija, Vprašanja občanov/ Pišite nam, ki je najdete na naši spletni strani (http://www.policija.si/ ).

Lep pozdrav!

Sektor za odnose z javnostmi

 

Generalna policijska uprava
Ministrstvo za notranje zadeve - Policija
Štefanova 2
1501 Ljubljana

 

 

 

Seveda si lahko ustvarite svoje mnenje, tako o meni, kateri sem postavil takšno vprašanje, kot o osebi, katera mi je napisala takšen odgovor. Mogoče bi bilo boljše, če bi napisal, da si sedaj lahko ustvarite mnenje o sistemu, v katerem smo "prisiljeni" živeti. Ampak, živi se samo enkrat. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej ti si mel že včeraj varno vožnjo :P:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa naj bi bil prisoten ?

ja na ridah ... nč te nism vidu ... upam, da me nisi s kakšnim belim autekom spremlu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ni včeri se je s pizzo basu v Postojni pa lepša polovica tud :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, tisto je policijska akademija. So ameri posneli nekaj delov njihove policijske akademije, samo se skrije pred našo žajfnico. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Borut, sem imel tudi jaz točno tak pomislek, zakaj samo za A neomejeno. Pa sem odgovor kar sam pogruntal, in sicer podoben, kot zgoraj. Zadeva je prostovoljna, inštruktor samo eden, pa majhen poligon. Tisti z A neomejeno smo ponavadi res udeleženi v najhujših nesrečah z motorjem. Tudi, če gledaš okoli sebe, nižje kategorije imajo v glavnem šolarji in mlajši, ki jim je to dostopno in poceni prevozno sredstvo za it v šolo, na žur in do frenda. Pri teh je cestna kultura dokaj pod nivojem (pojdi malo po mestu) in niti ne rabijo vaditi tehnike izogibanja oviri pri 90 km/h. Cestne kulture pa na takem tečaju ne učijo.

 

Jaz sem bil na tem tečaju. Veš kaj je zanimivo - nekateri izžrebani se sploh niso pojavili tam. Se pravi ljudem dejansko v veliki meri "dol visi" tudi za tečaj varne vožnje. Inštruktor je bil v redu dečko. Tisti, ki smo bili tam, smo od tečaja dejansko nekaj odnesli. Čeprav tisti od Triglava na Vranskem je bil boljši - pač mnoogo večji poligon in več inštruktorjev. Več si lahko prebereš tukaj: LINK

 

Kar bi zares morali narediti je to, da se del tečaja varne vožnje prenese že v samo avtošolo kot obvezen program. In mnogo več nadzora nad avtošolami. Ampak to je že politika.

Jaz grem drugo leto sigurno še na Vransko na kompleten tečaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte me izzžrebat pa pridem četudi bi moral dopust jemat. :)

Meni so sicer drobiž odročni, koprskega pa se žal nisem uspel udeležit zaradi bolne dvoletne blondinke. Škoda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še malo komentiram ta tečaj varne vožnje v policijski akademiji. Mogoče sem sam čuden (ne pritrjujte), vendar so udeležence izžrebali in med izžrebanci se pojavita zakonca. Pa naj se, če jim tako paše. Bolj me skrbi takšen ignorantski odnos države do motoristov, kateri bi želeli nekaj novega zvedeti, se nekaj novega naučiti in nekaj novega poskusiti. Ignorantski odnos pa je v tem, da "zmorejo" organizirati celo en tečaj za voznike motornih koles. Vem pač samo za tega, ker ga tako močno reklamirajo. Torej ostalih ni ali pa nihče ne ve, da so. Odgovor, da je takšen tečaj samo želja in osebna pripravljenost posameznih inštruktorjev, je bolj kot ne za lase privlečen. Saj verjamem, da so inštruktorji pripravljeni izvajati takšne tečaje, samo vodstvo je ignorantsko in nesposobno nekaj takšnega pripraviti. V policijski akademiji imajo usposobljene inštruktorje, čas in prostor. Pa izvedejo kakšen tečaj ? Seveda ne, ker to ni prvenstvena naloga policije, kjer je pomembno samo prinašanje denarja od kazni. Zakaj ne bi izkoristili takšen potencial in s tem vsaj nekoliko povečali v blato vržen ugled policije ? Odgovora ne vem in si ga lahko samo mislim. 

 

Če ste vsaj nekoliko skrbno prebrali odgovor policije, ste opazili, da ste sami odgovorni za svoje usposabljanje na tečajih varne vožnje. Predvsem omenja avtošole (sploh ne vedo, da so to sedaj šole vožnje), šole varne vožnje, ... Torej boste za svoje evrčke pridobili nekaj znanja. Pa za koji q... se plačuje policija in za koji q... se usposabljajo inštruktorji in za koji q... je tisti poligon v Tacnu ? Verjetno se usposabljajo zase in svoje denarnice. Če bom sam nekaj znal in vedel, bom to želel brezplačno posredovati drugim zaradi želje po izboljšanju varnosti nas vseh. Saj vem, da je dobrota sirota, ampak ne morem drugače. Zato me pa takšna ignoranca sistema do varnosti motoristov raz... do konca. Pri tem pa me jezi še to, da ta usrana država ne zmore usposobiti novih inštruktorjev in to že kar nekaj let. Nesposobnost, ignoranca ali nekaj drugega ? 

 

Če pa se najde kdo, ki mu ne visi dol za svojo varnost in bi se rad udeležil tečaja varne vožnje, je to izvedljivo ob zadostnem številu interesentov.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!