Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

Nadaljevalni tečaj na Vranskem priporočam, moram pohvalit oba inštruktorja, res sta dobra. Probajte ne bo vam żal

A lahko malo bolj opišeš, prosim? Nam je inštruktor na začetnem samo na hitro malo povedal, kako zgleda.. meni so oči padle iz jamic, ko je rekel akvaplaning pa tista plata, ko ti spodnese kolo, pa to.. se mi sliši tolk nevarno, da se skoraj ne upam prijavit. Zato prosim, če lahko iz prve roke malo več poveš, kako zgleda. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jaz imam potrjen termin: petek, 11.7.2014 (8:00 - 17:00)

 

Če gre še kdo od tu na ta termin zraven naj se javi, da vemo kdo je kdo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko malo bolj opišeš, prosim? Nam je inštruktor na začetnem samo na hitro malo povedal, kako zgleda.. meni so oči padle iz jamic, ko je rekel akvaplaning pa tista plata, ko ti spodnese kolo, pa to.. se mi sliši tolk nevarno, da se skoraj ne upam prijavit. Zato prosim, če lahko iz prve roke malo več poveš, kako zgleda. Hvala.

Ni tako grozno. Enako kot na osnovnem se vaje stopnjujejo. Najprej se zavira na mokrem pri majhnih hitrostih potem pri večjih. Tista plošča tudi ni krize. Zdrsne kolo in tudi v istem trenutku spet zagrabi. Če se samo zapelješ čez plato in ne naženeš res neke panike z kakšno zavoro je vse skupaj skoraj nemogoče da padeš. Mi je ta vaja že enkrat v praksi prav prišla. Stvar res ni tako trapasta in napačna. Je pa še vedno tak, da če nisi ziher v sebe, lahko brez slabe vesti vajo izpustiš. Inštruktorji hitro vidijo, kje so meje in ne forsirajo po nepotrebnem tečajnikov.
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tako grozno. Enako kot na osnovnem se vaje stopnjujejo. Najprej se zavira na mokrem pri majhnih hitrostih potem pri večjih. Tista plošča tudi ni krize. Zdrsne kolo in tudi v istem trenutku spet zagrabi. Če se samo zapelješ čez plato in ne naženeš res neke panike z kakšno zavoro je vse skupaj skoraj nemogoče da padeš. Mi je ta vaja že enkrat v praksi prav prišla. Stvar res ni tako trapasta in napačna. Je pa še vedno tak, da če nisi ziher v sebe, lahko brez slabe vesti vajo izpustiš. Inštruktorji hitro vidijo, kje so meje in ne forsirajo po nepotrebnem tečajnikov.

 

Najprej lep pozdrav cicibanu, kolegu sotrpinu s tečaja  :OK:

 

se strinjam z vsem kar je Ciciban napisal, še tisti dan zjutraj ko je inštruktor razlagal kaj vse bomo počeli sm ga mal zadržano gledal, no potem konec dneva sm bil pošteno vesel da smo se vsi tiste vaje naučili in odpeljali. Tko da samo brez strahu in pogumno... gre, četudi ni nekega velikega predznanja.

Sam sem pa najbolj užival na prvem delu tečaja se pravi na Trialu...čeprav je cel tečaj super... :OK: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

p.s. Menda se da s to diplomo se zdilat pri zavarovalnici za dodaten popust. Bom preveril jeseni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Če bi bil sam, bi bil še največji zmagovalec. :) Drugače pa za skupine manj kot 5 (se mi zdi) sploh ne izvajajo tečaja, tako da sam zagotovo ne boš. Majo kakšne jesenske ugodnosti?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja tudi individualna varianta, samo je najbrž trikrat dražja.

Kolikor sem gledal je ugodnost le, če si član AMZS in AMZS Plus.

Mogoče si vzamem čas in tudi jaz skočim na eno osveževanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi bil sam na tečaju je bilo mišljeno bolj za šalo kot zares, predvsem me zanima če bo kateri iz foruma prisoten tega dne.

Mislim da imamo naslednjo soboto rezerviran termin kupci Hond, tečaj časti AS Domžale. :grim :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi bil sam na tečaju je bilo mišljeno bolj za šalo kot zares, predvsem me zanima če bo kateri iz foruma prisoten tega dne.

Mislim da imamo naslednjo soboto rezerviran termin kupci Hond, tečaj časti AS Domžale. :grim :010

Si kupil letos?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je že dvakrat prav prišel tale tečaj. Lani septembra flek olja na obali, včeraj telovadil po rondoju, ker me je en izsilil. Sej bi mi zlaufal verjetno tudi brez tečaja, sam tak kot je Kmet napisu, škodl ziher ni. Včeri v živo treniral zaviranje z zadnjo pri nagibu, izogibanje oviri (zadnji konec avta) in še zaviranje na polno. Ustavila (zadaj je sedela punca) sva se pol metra od robnika. Pa včasih moraš met tudi malček sreče, da se vse poklopi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kupil oz. dobil letos z zamudo, s tem da sem ga rezerviral že lani.

ja tudi jaz grem takrat tja. kot vidim z istim motorjem. sam ni bilo zamude na  rezervaciji je pisalo rok dobave maj dobil sem gazadnje dni v maju so ga pa obljubili že za april to drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grega 32 očitno imaš ti veze in si ga dobil v prvi rundi moj je prišel v drugi in to v drugi polovici junija?? :slap:  drugače se pa v soboto vidimo :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!