Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

Vremenarji pravijo da bomo lahko naslednji dan nabirali gobe... :rolleyes:

za sigurno lahko še vedno pokličeš jutri na Vransko in vprašaš, če bo.. 080 26 36

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseeno nas vabijo, navkljub slabi napovedi ... sam ne bom šel, zato lahko mirno nekdo zavzame moje mesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vremenska napoved se boljša. Jaz pa pridem. Ziher se kaj pametnega naučim čene pa se bom veselil vsaj triala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene ne bo, sem se glede na vremensko napoved, dogovorila nekaj drugega. Sem pa zato danes trenirala.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil in bi mi bilo žal če nebi šel. Pot iz Kopra je zgledala slabo glede vremena, ampak 5 kapljic okrog 9 ure mimo Ljubljane je bilo dobrodošlih za čiščenje dotakratnega izkupička mrčesa iz vizirja.

Že pri prvi vaji sem zvedel marsikaj novega. Tudi to, da imam prestaro zavorno tekočino na zadnji žlajfi. Je cedla (momentalno) po 10min ostrega vijuganja. :whistle:  Bojda vlaga kriva...

Celo nisem bil edini.

Tudi kosilo je bilo spodobno (zlasti solata in njih izbira ter za take kot jaz dobro olivno olje!). <- preden se kak pravoslovni Kekec ubode naj opomnem, da se stiska plod ne drevo! Zakaj kljub temu nekdo hoče reči oljčno pa :eek:. Toporišič... ma hodi ča... :ras:

No da se vrnem nazaj.

Lepo organizirano, prijazno osebje skratka ena A izkušnja. Tudi set inštruktorjev je zelo na nivoju. Lepo, ena redkih stvari v slo ki je profesionalno izpeljana brez tistega umetnega pridiha. Bi šel na vse njihove tečaje a tako finance kot družina so pri tem ovira. Ni nemogoče je pa malo verjetno, da se bom udeležil kake delavncie čeprav bi.

 

Uspelo se mi je celo strosit! :kva2:

Trial kakopak. V bistvu za razliko motorja sam nisem šel po tleh ni pa manjkalo dosti. Enemu iz druge skupine se pa je uspelo nablatit konkretno. Zakaj sem padel? Enostavno sem bil že preveč zmatran, da bi se lahko osredotočil na zadnjo vajo kjer je bilo treba prevozit nekaj obratnega od tračnice. Kot pravi slavni Bruce: I'm too old for this shit? Niti ne, kriva je moja kondicija kjer me je prvih 5min triala že pošteno zmatralo! :ras: Biti visok 190cm ne pomaga pri trialu prav nič, razen če uživaš pri bolečinah v hrbtu.

 

Skratka super dan in ker sem začel sumit da bo utrujenost nastopila sem na hitro popihal in temu ustrezno odpeljal domov. Malo AC malo stara cesta... špica. Navdušensot je terjala svoj davek. Povprčna poraba zadnjih dveh tankov je bila literček več na 100km kot ponavadi.

 

Zaključek? Par evrov manj v žepu ampak nasmešek do lune.

 

Oh skoraj pozabil, ustavil sem se na štantu NOLAN kjer je možakar (iz firme compaco) predstavljal novosti in odgovarjal na vprašanja. Nekatera so bila kar hud zalogaj a mož je vse lepo suvereno odgovoril, razložil in še kaj. Ne samo pripravljen, še dobiš filing da resnično verjame v produkt (pomoje ni le filing). Zvedel sem še enkaj koristnih napotkov glede nege pinlocka itd. Skratka super informativno za lastnike Nolank in ne.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem bil danes na AMZS Vransko. Prijavil sem se prepozno, ko je bilo že vse zasedeno, a se k sreči nekaj prijavljenih ni pojavilo in sem na koncu bil deležen vseh ugodnosti. Dobil sem rutico, mesto v drugi skupini, kosilo.. Kot je zapisano zgoraj, vse je na nivoju. V kratkem se spravim še na celodnevni tečaj, ker ti inštruktorji so na hudo visokem nivoju, poligon je dober..imamo srečo, da imamo vsaj to v svoji bližini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bilo dobro organizirano danes :)

 

Kot se je pokazalo, bi marsikdo moral obiskat ta tečaj, saj si večina ne vzame časa za razumevanje vožnje motorja in se ne posveti motorju ter sebi. (Zgleda, da je vožnja motorja postala preveč popularizirana tematika, in se vse preveč posameznikov s tem bavi samo še zaradi izkazovanja družbenega statusa... )

 

Je pa tukaj veliko znanja, ki ga lahko s trudom in brskanjem pridobi vsak sam (brez potrebe tečajev). Je pa nekaj finih malenkosti, ampak to se vse povadi.

 

Zdaj razumem, zakaj se "večina" motoristov vozi kot da bi bili leseni, saj se bojijo samega sebe in svojega 20k € vrednega motorja.. škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa žal včeraj ni zneslo, da bi šel pogledat. Danes pa tolažilna nagrada :) 

varna-voznja_vabilo.png

 

Pa da vidimo kaj nam bodo povedal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bilo dobro organizirano danes :)

 

Kot se je pokazalo, bi marsikdo moral obiskat ta tečaj, saj si večina ne vzame časa za razumevanje vožnje motorja in se ne posveti motorju ter sebi. (Zgleda, da je vožnja motorja postala preveč popularizirana tematika, in se vse preveč posameznikov s tem bavi samo še zaradi izkazovanja družbenega statusa... )

 

Je pa tukaj veliko znanja, ki ga lahko s trudom in brskanjem pridobi vsak sam (brez potrebe tečajev). Je pa nekaj finih malenkosti, ampak to se vse povadi.

 

Zdaj razumem, zakaj se "večina" motoristov vozi kot da bi bili leseni, saj se bojijo samega sebe in svojega 20k € vrednega motorja.. škoda.

Že res a če v praksi nekaj poskusiš in imaš še kritičen uč zraven ki te popravi oz pove kje si zaj... je to kot dan in noč. Vse se lahko naučiš iz knjige, interneta a če se boš slabo ne boš zvedel oz boš ko se boš vprašal kaj je šlo narobe.

Ful bi šel še enkrat čene drugo ker je fajn asfalt in ni motečih elementov (drugege prometa s prstom v nosu ali na telefonu...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz bi pa prosil koga, ki je ze bil na intenzivnem tecaju, ali predlaga da vzamem kaksen slabsi kombinezon. Zanima me predvsem zaradi triala, saj imam bes tekstil. Hvala za pomoc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz bi pa prosil koga, ki je ze bil na intenzivnem tecaju, ali predlaga da vzamem kaksen slabsi kombinezon. Zanima me predvsem zaradi triala, saj imam bes tekstil. Hvala za pomoc

Če misliš na padce ali umazanijo, se ni treba bat. Je pa na tej vožnji s trial motorjem precej "toplo". Moker sem bil  brez dežja.

Če bo vroče, razmisli o dvodelnem če ga imaš da lahko zgornji del mal dol daš.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nameraval vzeti en starejsi dvodelni usnjen komplet. Bom mogoce dal vseeno v kufer. Hvala za namig.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nameraval vzeti en starejsi dvodelni usnjen komplet. Bom mogoce dal vseeno v kufer. Hvala za namig.

mi smo dali vsi zgornje dele dol in samo komolčnike nataknili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: pol ti skoz gor pa dol skačejo

za take primere pride prav športni modrček. Saj če nimaš kaj not dat, pol nima kaj skakat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za take primere pride prav športni modrček. Saj če nimaš kaj not dat, pol nima kaj skakat :P

zgor piše vse zgorne dele :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej baje bo video ...

 

No, čeprav nisem več planiral je tudi meni uspelo priti ... 14:50 na registraciji in 15:inešto že na poligonu :grim ... mi je kar žal, da sem zaradi poznega prihoda izpustil vse obstranske predstavitve, razen kosila ... zato vremenarjem en :fyou:

 

Inštruktorji sicer že naveličani in zlajnani, celo vsi na istih postajah, kot lani ... kapo dol za vztrajnost.

 

Pohvale in hvala kvalitetnejšemu in bolj uporabnemu kosa blaga ... ja tebe gledam rutka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil včeraj na nadaljevalnem tečaju varne vožnje na Vranskem... in pravi Vojko, da zdaj pa menda že nekaj znam  :OK:  Drugače pa je prav fino tole, celotna skupina je bila na nivoju, vaje dovolj zahtevne da ti ni lih vseeno (bremzanje na polno po poplavljenem poligonu, pa zdrsna plošča za motorje), veliko brušenja železja po tleh  :whistle: Trial pa itak raztura, zdaj gre tud po stopnicah navzgor, ne več samo dol  :kva1:  Škoda samo, da ni še kake nadgradnje tega na voljo. Takole pa zgleda "poplava" pred vajo.

 

poplava.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil včeraj na nadaljevalnem tečaju varne vožnje na Vranskem... in pravi Vojko, da zdaj pa menda že nekaj znam  :OK:  Drugače pa je prav fino tole, celotna skupina je bila na nivoju, vaje dovolj zahtevne da ti ni lih vseeno (bremzanje na polno po poplavljenem poligonu, pa zdrsna plošča za motorje), veliko brušenja železja po tleh  :whistle: Trial pa itak raztura, zdaj gre tud po stopnicah navzgor, ne več samo dol  :kva1:  Škoda samo, da ni še kake nadgradnje tega na voljo. Takole pa zgleda "poplava" pred vajo.

 

poplava.jpg

Pozdrav, sva bila v isti skupini :OK:

 

Vsem lahko te tečaje samo priporočam, resnično vidiš in se spet spomiš kaj zmore motor (in ti .)) inštruktorju Vojku pa same pohvale za profesionalnost.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene čaka tečaj v soboto. Mislite, da bodo hoteli, da sem zgoraj brez?

Nihče ne bo nič hotel. Tvoja odločitev. Vsekakor ti pa bo na trialu vroče, razen če si ekstremno športno pripravljen, kar (roko na srce) večina motoristov ni. Izbira oblačil  je popolnoma tvoja. Pa tisto zgoraj brez ni dobesedno - ,mi smo še vedno imeli funkcijsko perilo in nekateri želve. Vsekakor uživaj na tečajuj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!