Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

"Objestneži" nastanejo na takem tečaju :)

 

Kar obišči tečaj, ti bodo pokazali in razložili delovanje menjalnika :)

 

  •  

 

Narcis, a pravno si naredu brez predavanj in ostalega sranja, ki ga študij zahteva, izpiti-diploma-pravosodni in to je to.

Vse ostalo je za objestneže, Čeferin, Penko, Zdolšek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam vozim veliko bolj sproščeno in suvereno po tečaju. Tudi v nalivu pred kratkim je zaradi (superokleščenega a vseeno) tečaja vožnja po mokrem brez vsakršne napetosti. Še celo več... po novem se grem igro kaj bi naredil če.... tako bolje opazujem promet okoli mene in marsikaj ki bi zahtevalo ostrejšo reakcijo z zgodnjim predvidevanjem spremenim v nič posebnega. Občasno najdem kak moker parking in glej ga zlomka si vzamem ene 10 min pa malo vadim kritično bremzanje (ene 2-3x na sezono)... Če bo treba bom mentalno pravilno "nastavljen" pa še kontrola je če z gumami/žlajfami  kaj ni vredu. 

 

Pomoje ga ni slabšega, da moraš močno zažlajfat in prvo kar ti pade na pamet  je kolko močno je premočno in/ali bo uspelo oz. vsa tista "lepa vprašanja" ki ne pripomorejo nič v dani situaciji ko bi moral točno vedet kako koliko ali eventualno ubrat drugo pot ne nujno zažlajfat na polno. Poznam le enega pacienta ki se je daljno od tega namensko odrinil iz motorja pred menda neizbežno nesrečo. Ko sem ga vprašal kako da si se suvereno odrinil iz motorja stran je odgovoril: Videl sem koncentrat sranja in izbral tisto kar se mi je zdelo še najbolj "preživljivo". Odnesel jo je s par praskami, odrgninami ki jih najbrž nebi mel če bi mel polno bojno premo apak takrat za želvo sploh še niso slišali... Moja podzavest bi najbrž nasprotovala direktnemu odrivu v paniki. Upam da nikoli ne izvem.

 

Vsekakor +1 za te tečaje. Niso na Vranskme krivi če imaš kurnik v glavi in boš zlorabljal tisko kar bi ti rešilo kožo za doze adrenalina.

 

Če bi kakšen pirček spil, bi tudi bolj sproščeno vozil...

 

Ozmerjaš objestne voznike ne veš pa kako je nepravilna vožnja motorja ?  :glare:   Pridi na vikija v soboto pa ti bom pokazal kako je prav in kako ne  :OK:  Na primerih ki se bodo vozili mimo, jaz in ti bova pa kavo pila  pa kej o navigacijah me boš naučil  :grim

 

 

tole je primer nepravilne...  :grim kaj meniš ?

 

 

To je primer nezakonite vožnje, ki pri nas ni dovoljena.

 

A na tečaju ne učijo pravil v prometu, ampak kot pravite "pravilne" vožnje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....

A na tečaju ne učijo pravil v prometu, ampak kot pravite "pravilne" vožnje. 

uuu.. tole bo pa zanimivo ... zdj pa vem, kaj je imel Snecko v mislih ....

 

sm šu po kokice in berem :jezik:.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

To je primer nezakonite vožnje, ki pri nas ni dovoljena.

 

A na tečaju ne učijo pravil v prometu, ampak kot pravite "pravilne" vožnje. 

 

Pa sej nezakonit vožnja je nepravilna.

 

 

Zate je itak vsak ki gre preko omejitve objestnež  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narcis, a pravno si naredu brez predavanj in ostalega sranja, ki ga študij zahteva, izpiti-diploma-pravosodni in to je to.

Vse ostalo je za objestneže, Čeferin, Penko, Zdolšek

 

Eni se že vžigajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej nezakonit vožnja je nepravilna.

 

 

Zate je itak vsak ki gre preko omejitve objestnež  :OK:

 

Ja, ni pa vsaka nepravilna vožnja nezakonita, ker vsa odstopanja niso uzakonjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ni pa vsaka nepravilna vožnja nezakonita, ker vsa odstopanja niso uzakonjena.

 

Res je če drsaš koleno pri 50km/h na omejitve 70km/h je vožnja nepravilna a zakonita je ?  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tečaji na Vranskem definitivno niso za take, ki mislijo da vse znajo na motorju (tudi če se ultra-slow vozijo), ker ti tam inštruktor hitro zbije ego in ti dokaže, da nisi tako dober, kot sam misliš da si!

So pa ti tečaji na drugi strani prav fini za nas ostale idiote, ki smatramo, da ne znamo vsega in da se lahko še kaj naučimo. Tudi jaz sem bil že na Vranskem in bom šel letos definitivno na nadaljevalni tečaj.

V bistvu se mi zdel tečaj na Vranskem tako dober in koristen (kapo dol inštruktorju Vojkotu :notworthy:), da sem celo predlagal našemu direktorju, če bi kaj prispeval za izvedbo tečaja za 10 motoristov iz naše firme.

In kakšen je izplen te prošnje: Firma ne samo da bo prispevala del sredstev, ampak bo pokrila kar 100% cel znesek za nas vseh 10 motoristov in še dodatno za 20 avtomobilistov! Evo ti pozitivne zgodbe v današnjih časih :OK:

 

Mene samo nekaj zanima, dragi vsevedi: A ko ste ga prvič namočili, ste tudi že v nulo obvladali zadevo? Jaz recimo sem obvladal šele po "intenzivnih" treningih :kva2:

 

Jany, prvi tečaj je ves v suhem, voda pride na vrsto šele v nadaljevalnem tečaju.

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšni so to ultra slow motoristi? pa tisti drugačni?

Tu na MS ko pride človek prebere marsikaj nenavadnega, ni čudno, da se jih potem toliko vpiše v tečaje, da jim razložijo določene osnove.

 

Ne vem, kako izgleda tečaj iz prve roke, sem jih pa gledal.

 

Domnevam, da ti reče inštruktor: "pelji se 60km/h in vijugaj med stožci". Ovca zagrabi in se pelje ter kolovrati ali ne zvozi, namesto da bi mu rekla, ":poslušaj, kar sam se pelji, če se ti kam mudi".

 

Po moje "silijo" v neke situacije, ki so povsem nepotrebne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi kakšen pirček spil, bi tudi bolj sproščeno vozil...

 

 

To je primer nezakonite vožnje, ki pri nas ni dovoljena.

 

A na tečaju ne učijo pravil v prometu, ampak kot pravite "pravilne" vožnje. 

Na motorju vedno brezpogojno čistih 0.0 alkota. Si pa privoščim en pir če sem z avtom katerega vztrajno želi voziti žena ter tako v 99% primerih sploh ni relevantno. Nevem ostali ampak za razliko avtomobila na enosledniku mi na kraj pameti ne pride da bi konzumiral alkohol. V avtu pa ravnotoako če že, se to konča z enim. Vedno, če vozim jaz, nikoli če ne vozim jaz. :P

Motor in pivo (alko) mi ne gre skupaj... pijem pa veliko tekočine ko se vozim zlasti v vročini (menda je celo nujno za usnjenkote) ...

 

SIcer pa kakor komu enim 1 pir najbrž ne naredi nič. Zase vem da ni tako.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmetu bi blo treba priporočit tečaj varne vožnje... sam se mora na jadranski magistralo odvit zadeva :lol1:  :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danasnji vtisi iz intenzivnega tecaja.

8 motoristov, prijetna druzba in vsi mogoci motorji razen coperjev. Odlicno vreme, malo vroce ampak smo preziveli.

Malo obnovitve in tudi kar nekaj novega znanjam za nekatere manj za druge veliko! Vsec mi je bilo da sem v praksi lahko videl razliko v zaviralni poti z in brz abs sistema. Trial bike je pa itak najboljsi zakljucek.

Na poligonu se je nabralo skoraj 55km.

Skratka zelo priporocam, sploh zacetnikom, da osvojijo pravilno znanje, ker mislim da je dobrih instruktorjev motoristov zal res minimalno.

Jutri pa po nove drsne sraufe za tacke :)

Velike pohvale instruktorju Severinu.

Drugič se zmente za termin z Vojkotom. Mi smo pri Vojkotu naredili skor 80km na poligonu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A na prvem tečaju je tudi vožnja po mokrem ?  

Nevem, jaz sem bil na "šnelkursu" ki ga je častila zavarovalnica triglav. Kjub temu da je bila zadeva kakor oni rečejo T od tečaja je bilo precej uporabnega ter najpomembneje popravijo te če kaj ne delaš prav in obratno kar je čisto nekaj drugega kot brat knjigo pol pa na cesto testirat in se spraševat delam prav, je narobe je to to...

Pomoje je ziher tudi mokro če vam vreme ni naklonjeno. :D

 

Od vseh inštruktorjev mi je lih Vojko ostal najbolj v spominu. Ne da bi bili ostali kaj manj vredni... kaj pa vem, karizma?

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmetu bi blo treba priporočit tečaj varne vožnje... sam se mora na jadranski magistralo odvit zadeva :lol1:  :lol1:

Zase se brigej šmrko  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, iz opažanj.

Imaš zelo selektivno opažanje :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, iz opažanj.

odlično opažaš potem.. osebno še nisem opazila nobenega motorista na cesti, da bi imel oznako: OPRAVIL SEM TEČAJ NA VRANSKEM, ZATO VOZIM KOT VOZIM :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadaljevalni tecaj je tudi v mokrem, imas zdrs zadnjega kolesa na plosci.

Kar se tice tebe, Sneci; "se ze vziga"...

Vidim da zelo rad jamras in stokas pa potem mesas drek po celem forumu. Skoda, da ti manjka druzbe in samozavesti. A ne bi bilo bolje, da dajes koristne nasvete glede GPS in raznih potepanj, tam imas vsaj res kar nekaj pametnega za povedat ;)!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadaljevalni tecaj je tudi v mokrem, imas zdrs zadnjega kolesa na plosci.

Kar se tice tebe, Sneci; "se ze vziga"...

Vidim da zelo rad jamras in stokas pa potem mesas drek po celem forumu. Skoda, da ti manjka druzbe in samozavesti. A ne bi bilo bolje, da dajes koristne nasvete glede GPS in raznih potepanj, tam imas vsaj res kar nekaj pametnega za povedat ;)!

No ja delno............njegov utrip in temperatura njegovega predela kjer nikol ne posije sonce nas res ne zanima :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmetu bi blo treba priporočit tečaj varne vožnje... sam se mora na jadranski magistralo odvit zadeva :lol1:  :lol1:

 

Ali tut učijo gledat table kje je kakšn kraj, da se ne zgubiš :?

 

:lol1:

 

:krneki:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!