Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Razmišljam, da bi se prijavil na intenzivni tečaj varne vožnje za motoriste na Vranskem. Pa me zanima vaše mnenje. Glede na to, da sem izpit za motor opravil šele letos na začetku sezone, ali bi bilo bolje, da najprej sam dobim še nekaj več izkušenj na cesti in grem potem na omenjeni tečaj ali grem lahko že zdaj? Eni govorijo tako, drugi drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam, da bi se prijavil na intenzivni tečaj varne vožnje za motoriste na Vranskem. Pa me zanima vaše mnenje. Glede na to, da sem izpit za motor opravil šele letos na začetku sezone, ali bi bilo bolje, da najprej sam dobim še nekaj več izkušenj na cesti in grem potem na omenjeni tečaj ali grem lahko že zdaj? Eni govorijo tako, drugi drugače.

Ko sem bil jaz na tečaju, so inštruktorji rekli, da naj bi imel tečajnik vsaj nekaj 1000km za seboj. Osebno mislim, da ti tečaj nebi škodil ampak kvečjemu koristil. Pokliči na Vransko pa se pozanimaj direktno pri inštruktorjih.

Lp in srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam, da bi se prijavil na intenzivni tečaj varne vožnje za motoriste na Vranskem. Pa me zanima vaše mnenje. Glede na to, da sem izpit za motor opravil šele letos na začetku sezone, ali bi bilo bolje, da najprej sam dobim še nekaj več izkušenj na cesti in grem potem na omenjeni tečaj ali grem lahko že zdaj? Eni govorijo tako, drugi drugače.

 

V prvem stavku razmišljaš pravilno. Sedaj pa še uresniči to svoje razmišljanje.

 

Moje mnenje je, da se prijavi na tečaj, kjer boš poučen o pravilni tehniki vožnje, pravilnem položaju na motorju (tudi to obstaja), zmožnosti in omejitvi motorja ter vsem ostalem. Torej obstajata dve možnosti; da greš na tečaj in se naučiš pravilno voziti motor ali pa se poskusiš sam nekaj naučiti in pri tem tvegati nepravilno učenje ter posledično pridobiti neprave tehnike vožnje. Pusti se oblikovati v varnega in s tehničnim znanjem podkovanega motorista inštruktorjem, kateri marsikaj vedo in marsikaj naučijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bil pred kratkim na tecaju, kjer smo bili pestra mesanica, dva dolgoletna motorista, par bolj ali manj svezih, od tega fant z vsega 500 km po izpitu, ostali pa z eno - dvoletnimi izkusnjami. Tecaj je potekal brez problema za vse, vsi smo se cez dan naucili marsikaj in proti koncu dneva bili boljsi vozniki kot na zacetku.

Lahko ti dam primerjavo z npr. smucanjem, kjer bos lahko se tako dobro smucal, vedno bos lahko izboljsal svojo tehniko. Z dovolj znanja lahko to pocnes tudi sam, recimo da te nekdo snema in potem analiziras svoje napake, vendar to pride v postev sele po dolgoletnih izkusnjah. Za vse ostale pa je tecaj in instruktir ki te popravlja odlicna zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi!

Tam ti pokažejo "pravilno uporabo" motorja. Če si predolgo samouk na cesti (avtošole te ne naučijo skoraj nič) se lahko navadiš kaj delat narobe in potem se težko odvadiš. Moje izkušnje.

Sem bil na parih zastonjskih delavnicah in demo dnevu na Vranskem. Vsekakor bom šel še na polni tečaj na Vransko. p.s izpit imam pol leta in 4500 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še to.. tečaj na Vranskem je fizično intenziven, zato se izogibaj sončnim in vročim dnevom. Samo v 2 urah na demo dnevu je teklo z mene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore! Se ima še kdo v planu prijaviti na ta intenzivni tečaj zdaj v kratkem oz. čez poletje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naravno učenje na terenu je edino pravo, to da nekdo na silo uči kako in kaj, mimo tvojih občutkov, je tudi vozovnica za črno kroniko

 

Kdor nima občutka za motor in prostor, naj se izogiba obeh stvari. Nihče ne uči na silo, ampak se poučuje tehniko na najbolj naraven način.

 

Saj veš, kako pravijo; če ga nimaš dovolj, pa s tehniko nadoknadiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še to.. tečaj na Vranskem je fizično intenziven, zato se izogibaj sončnim in vročim dnevom. Samo v 2 urah na demo dnevu je teklo z mene.

V preveliki vročini tudi odpovejo termin in se zmeniš za nov datum. Isto v primeru dežja. 

Je pa res, da je siceršnja recimo "običajna" temperatura tam hitro prevroča. Zato predvsem priporočam veliko vode s seboj. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore! Se ima še kdo v planu prijaviti na ta intenzivni tečaj zdaj v kratkem oz. čez poletje?

 

Jaz bi šel :)

termini v kratkem:

sob. 28.06.2014 ob: 9:00

sre. 02.07.2014 ob: 8:00

pet. 11.07.2014 ob: 8:00

ned. 20.07.2014 ob: 8:00

čet. 24.07.2014 ob: 8:00

sob. 26.07.2014 ob: 8:00

sre. 30.07.2014 ob: 8:00

 

Ta sobota je bolj za kak izlet, naslednji teden ne morem, bi šel recimo v petek 11. 7., če bo vreme.

 

 

http://meteo.arso.gov.si/pda/model/ef_epsgram/slovenia_middle/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naravno učenje na terenu je edino pravo, to da nekdo na silo uči kako in kaj, mimo tvojih občutkov, je tudi vozovnica za črno kroniko

Naravno učenje na cesti pelje v naravno selekcijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi šel :)

termini v kratkem:

sob. 28.06.2014 ob: 9:00

sre. 02.07.2014 ob: 8:00

pet. 11.07.2014 ob: 8:00

ned. 20.07.2014 ob: 8:00

čet. 24.07.2014 ob: 8:00

sob. 26.07.2014 ob: 8:00

sre. 30.07.2014 ob: 8:00

 

Ta sobota je bolj za kak izlet, naslednji teden ne morem, bi šel recimo v petek 11. 7., če bo vreme.

 

 

http://meteo.arso.gov.si/pda/model/ef_epsgram/slovenia_middle/

Itak moraš tja poklicat, pa se zment, kter termin majo še prostor. Maksimalno jih je 8 na termin na inštruktorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V preveliki vročini tudi odpovejo termin in se zmeniš za nov datum. Isto v primeru dežja. 

Je pa res, da je siceršnja recimo "običajna" temperatura tam hitro prevroča. Zato predvsem priporočam veliko vode s seboj.

Pa ko je naliv pa ko...

Jako učenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boste vsi samo na Vransko hodil imate tudi v Krškem fajn tečaj varne vožnje :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boste vsi samo na Vransko hodil imate tudi v Krškem fajn tečaj varne vožnje :)

 

ogrevanje mi je blo še posebi všeč.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boste vsi samo na Vransko hodil imate tudi v Krškem fajn tečaj varne vožnje :)

 

Športni stil sucks  :BUA:  :BUA:  :BUA:  :BUA:  Jebote, sej ne voziš s kolesi od vlaka. Nagni! Ker drugač zgleda tko, kot da boš glihkar z motorja dol padu.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Športni stil sucks  :BUA:  :BUA:  :BUA:  :BUA:  Jebote, sej ne voziš s kolesi od vlaka. Nagni! Ker drugač zgleda tko, kot da boš glihkar z motorja dol padu.

 

Ko bi ga snelo, bi sam plačal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi ga snelo, bi sam plačal...

 

 

Glede na to, da ostale "vragolije" izvaja z dosti večjim nagibom, bi mende tudi to lahko naredil vsaj približno tako kot se zagre. Ali pa sploh ne, in se kot "inštruktor" ne bi blamiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!