Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

Pravkar, Kmet2 pravi:

Pridi ti bom pokazal s tvojim motorjem koliko imaš še rezerve do malin :D

A moram nižje kot do tačke? :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na dežju zna bit precej neugodna, to je minus, ki sem ga že omenil, razen če si po knjigi.

pred 19 minutami, C eagle pravi:

Mogoče zato, ker morajo za extremne nagibe biti izpolnjeni določeni pogoji?

Npr.:ogretost gume, ogretost asfalta, čistoča asfalta, vozni pas v ovinku brez ovir, primerne pnevmatike, pravilni vstop v ovinek, brez zaviranja v samem ovinku... Ko je pa preveč, pol so pa maline...

ekstremni nagibi? verjetno to rabiš za ekstremno vožnjo, za normalno že ne, sem marsikaj že prevozil pa še ni bilo ekstremnega nagiba

ogretost gume: st guma je tako topla, nič bat in spet, če normalno voziš marsikaj prebavi

pravilni vstop v ovinek? voziš na čas?

zaviranje v ovinku? ne vozi prehitro

---------------------------------

VSE je v zapestju in glavi

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa naj se folk vozi po poligonih okoli stozcev, kaj je pa narobe s tem? Ce jim sede, naj.... jaz sem enkrat na cesti malce povijugal, pa sem ze dobil zuganje od policistke na motorju. Tko da, zgleda bolje na poligonu to delat :)  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, SF pravi:

Pred leti je policija pred motoristično sezono izdala priporočila motoristom za varno vožnjo... Eno od priporočil se je dobesedno glasilo takole: Pazite na nagibanje v ovinkih. Zakaj policist Borut propagira nagibanje med stožci, če je to po mnenju policije smrtno nevarno????

Zahtevaj obrazložitev tega njihovega priporočila. 

Jaz ti lahko napišem, da je nagibanje motorja tehnika vožnje. 

Čeprav se mi zdi, da nalašč narobe razumeš njihovo priporočilo in provociraš. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Borutt said:

Zahtevaj obrazložitev tega njihovega priporočila. 

Jaz ti lahko napišem, da je nagibanje motorja tehnika vožnje. 

Čeprav se mi zdi, da nalašč narobe razumeš njihovo priporočilo in provociraš. 

eh sploh ne vem kako lahko kej od snecija zahtevaš on je eden redkih tu gor ki je dirkal na otoku man tako da večina nas ne seže niti do kolen sneciju 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Borutt pravi:

Zahtevaj obrazložitev tega njihovega priporočila. 

Jaz ti lahko napišem, da je nagibanje motorja tehnika vožnje. 

Čeprav se mi zdi, da nalašč narobe razumeš njihovo priporočilo in provociraš. 

Evo še enkrat samo zate...

Pazite na nagibanje v ovinkih.

Provociram jaz,  ki bi rad izvedel, kaj je cvet policijskih preventivcev hotel povedat, ali ti, ki se razlagi ogibaš in mene razglasiš za provokatorja? Pa ne ti meni, da pisanje na motosvetu ni del opisa tvojih delovnih nalog... Pred leti smo imeli v klubu tri miličarje, od katerih je eden preverjeno vsak torek poročal nadrejenemu, kaj se je dogajalo na sestanku društva... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, ludiluka pravi:

eh sploh ne vem kako lahko kej od snecija zahtevaš on je eden redkih tu gor ki je dirkal na otoku man tako da večina nas ne seže niti do kolen sneciju 

Saj ni to meni pisal, ampak drugemu. Na izletu nisem dirkal, še nikoli nisem dirkal.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi mene lahko vsak dan odda dnevno poročilo... Nisem kriminalec, da bi se moral skrivat. Tudi na cesti se trudim v okviru omejitev. Priznam, nisem svetnik, ampak trudim se pa.:whistle:

A ste se na sestanku dogovarjali za kazniva dejanja, ali mogoče za divjanje po cestah? Če ste se za izlet, se ziher nisi rabu sekirat, če to ve tudi njegov šef.

Pa dejte že nehat udrihat po njemu. A je komu že kaj naredu slabega?

Uf, ja Damija je maltretiru na OMW v Postojni........:lol1:

Kr neki...

Ko otroci, jst ne bom več tvoj prjatu.:slap::ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, C eagle pravi:

Zaradi mene lahko vsak dan odda dnevno poročilo... Nisem kriminalec, da bi se moral skrivat. Tudi na cesti se trudim v okviru omejitev. Priznam, nisem svetnik, ampak trudim se pa.:whistle:

A ste se na sestanku dogovarjali za kazniva dejanja, ali mogoče za divjanje po cestah? Če ste se za izlet, se ziher nisi rabu sekirat, če to ve tudi njegov šef.

Pa dejte že nehat udrihat po njemu. A je komu že kaj naredu slabega?

Uf, ja Damija je maltretiru na OMW v Postojni........:lol1:

Kr neki...

Ko otroci, jst ne bom več tvoj prjatu.:slap::ras:

Učil te je tehnik objestne vožnje oziroma reševanje situacije zaradi objestne vožnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, C eagle pravi:

 

Pa dejte že nehat udrihat po njemu. A je komu že kaj naredu slabega?

Uf, ja Damija je maltretiru na OMW v Postojni........:lol1:

 

me je spustil potem, z opozorilom :P

to so pa veze in poznanstva :fyou:

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, Snecer said:

Učil te je tehnik objestne vožnje oziroma reševanje situacije zaradi objestne vožnje?

Al pa mogoče tehnik reševanja zaradi objestne vožnje drugih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, C eagle pravi:

Uf, ja Damija je maltretiru na OMW v Postojni........:lol1:

Premal ga je s tistim pendrekom, se nič ne pozna :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, SF pravi:

Evo še enkrat samo zate...

Pazite na nagibanje v ovinkih.

Provociram jaz,  ki bi rad izvedel, kaj je cvet policijskih preventivcev hotel povedat, ali ti, ki se razlagi ogibaš in mene razglasiš za provokatorja? Pa ne ti meni, da pisanje na motosvetu ni del opisa tvojih delovnih nalog... Pred leti smo imeli v klubu tri miličarje, od katerih je eden preverjeno vsak torek poročal nadrejenemu, kaj se je dogajalo na sestanku društva... 

Ti kar živi v tem tvojem svetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snecer pravi:

Učil te je tehnik objestne vožnje oziroma reševanje situacije zaradi objestne vožnje?

narobe, vsak trening, sploh pa na poligonu ne more biti objestna vožnja. Čutenje, poznavanje obnašanja motorja pri malih brzinah in v kontroliranem okolju lahko pripomore k reševanju situacij na cesti ki se lahko zgodijo. Ena od teh tehnik je tudi zaviranje in izogibanje raznim xsaram in podobnim zadevam.

Je pa poligon odločno premalo da boš kar naenkrat znal voziti tudi po cesti. Poligon ti recimo ne more dati znanja branja obnašanja drugih udeležencev prometu. Vendar kot sem rekel, da pa lahko določeno rutino pri upravljanju motorja. 

V tem sestavku, ki sem ga z vso resnostjo napisal, ni nikjer omenjena niti uporabljena objestna vožnja.

ps. jaz itak nisem nikol objesten, sem pa včasih mal razposajen :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Borutt pravi:

Ti kar živi v tem tvojem svetu.

Se mi je zdelo, da od tebe ne bom dobil nikakršne razlage s "težo"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V dveh letih sem imela le enkrat  "priložnost" zavirat na polno, z obema bremzama, hkrati pa izogibat oviri.

No, najrajši bi videla, da tega ne bi bilo, ampak je bilo.......

To se je zgodilo s fazerco.

S ta novo prduljo pa sem imela priložnost sprobat prav na poligonu.

Tako vsaj vem, kako deluje na tem motorju, na cesti tega nisem še eksperimentirala in upam, da ne bom prav tako kmalu :dry:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, SF pravi:

Se mi je zdelo, da od tebe ne bom dobil nikakršne razlage s "težo"...

Na takšne cvetke sigurno ne. Zakaj pa ne vprašaš tiste tri udbovce  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/2/2016 at 7:16 PM, Snecer said:

Bill Gates itd., vse se je naučil v garaži.

Ja, naučil se je, verjetno z veliko neuspešnimi try and error poizkusi, ne tko kot ti k že vse obvladaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, twom pravi:

Ja, naučil se je, verjetno z veliko neuspešnimi try and error poizkusi, ne tko kot ti k že vse obvladaš...

sunil je znanje drugih in nadgradil, da smo dobili DOS :) 

jaz nisem imel možnosti poligona, jih še ni bilo, sem se žal ali k sreči učil in se še na cesti

kar je bilo situacij, je bilo vse razen ene (kjer je rešila sreča) obvladovano in pod kontrolo

zadnji dve sezoni pa ni bilo prav nobene "situacije", da bi se kaj reševalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 11 minutami, Borutt pravi:

Toliko stožcev ni v celi Sloveniji :lol1:. Lahko pa naredim kakšno vajo z naših tekmovanj :P

Js predlagam tekmovanje tut za tvoje tečajnike. Nagrada za zmagovalca - v dobrem ima 10 kazenskih pik. :D   Mene bolj zanima, kaj tile policaji iz ZDA furajo za ene motorje?:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Arzen pravi:

  Mene bolj zanima, kaj tile policaji iz ZDA furajo za ene motorje?:?

Meni je pa bolj zanimiva njihova oprema. Ne vem, če imajo tiste njihove hlače kakšne hude zaščitne podloge. Pa na kolenih in komolcih (kratki rokavi) tudi ni videti nobenih ščitnikov. Pa odprta čelada...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Arzen pravi:

Js predlagam tekmovanje tut za tvoje tečajnike. Nagrada za zmagovalca - v dobrem ima 10 kazenskih pik. :D   Mene bolj zanima, kaj tile policaji iz ZDA furajo za ene motorje?:?

večina harleje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, sesir pravi:

večina harleje

Včasih so imeli Highway police Kawasakije, vdaj do leta 2005, ko so ustavli posebno proizvodnjo za policijo....

Drugač pa ja HD in BMW, pa kakšna FJR1300 se še najde vmes.

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!