Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

pred 19 minutami, Snecer pravi:

Nope, tečaj smo mi plačali ... 

In še jih boste :lol1::jezik:.

(2) Policija pri opravljanju nalog sodeluje s posamezniki in skupnostjo ter izvaja preventivno dejavnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Da napišem še datum za Dars; 08.04.2017 z začetkom ob 09.00 uri. Je pa vse odvisno od vremena. Za to akcijo je možna prijava na internetni strani Darsa. Če bo kakšen viška, ne bomo nič komplicirali. Čim več, da bomo lahko porabili ves davkoplačevalski denar. 

A lahko link, ker ne najdem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Borutt pravi:

In še jih boste :lol1::jezik:.

(2) Policija pri opravljanju nalog sodeluje s posamezniki in skupnostjo ter izvaja preventivno dejavnost.

A je organizator Policija? da naslovim par vprašanj na pravi naslov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Snecer pravi:

A je organizator Policija? da naslovim par vprašanj na pravi naslov?

Nihče te ne ovira. Pošlji.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer ne se sramotit no...pojej tablete in dihaj!

P.S pa bi te s ctx spustili na avtocesto?

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Frenk 67 pravi:

A lahko link, ker ne najdem?

ne rabiš, ti mene pokliči, bova šla skupaj, pa ploskala bova ta prvemu k se bo med stožci zvrnu :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, sesir pravi:

@Snecer ne se sramotit no...pojej tablete in dihaj!

P.S pa bi te s ctx spustili na avtocesto?

Hehe, sem šel s ctxom enkrat v Avstrijo, pa na AC gor v Šentilju na mejo.

Me je dal jodlar na stran in gledal dokumente. Vprašal je kolko leti in ko sem rekel tovarniško 85, je dal mir. Sem pa imel gor "rex" + prenos in neke zadeve, to niso takrat gledali.

To je moralo biti tam nekje 92. leta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Si ustrezno usposobljen, tečaj za inštruktorja mednarodni itd.? :) 

Na Racelandu...

Vedno do zdaj bil inštruktor varne vožnje..kak kandidat za inštruktorja in nekaj policistov!

 

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Hehe, sem šel s ctxom enkrat v Avstrijo, pa na AC gor v Šentilju na mejo.

Me je dal jodlar na stran in gledal dokumente. Vprašal je kolko leti in ko sem rekel tovarniško 85, je dal mir. Sem pa imel gor "rex" + prenos in neke zadeve, to niso takrat gledali.

To je moralo biti tam nekje 92. leta

No...tako! Verjetno...nisem imel ctx...

Možno da na ctx gume zdržijo 12.000km,ker razen yamaha tw125 ne vem za še kakšen mopi,ki bi to zmogel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ctxu so bile gor original neke korejske gume, pri 6000 je pobralo štople zadaj, nato sem kupil neko zadevo v Avstriji, pri nas ni bilo izbire. Tista pa je držala do 13k, ko sem ga žal dal od hiše po sezoni in pol.

Kaj te tolko matra neobraba gum na mojem motorju? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

Na ctxu so bile gor original neke korejske gume, pri 6000 je pobralo štople zadaj, nato sem kupil neko zadevo v Avstriji, pri nas ni bilo izbire. Tista pa je držala do 13k, ko sem ga žal dal od hiše po sezoni in pol.

Kaj te tolko matra neobraba gum na mojem motorju? :) 

Ker se mi zdi umsko bolano,da nekdo sanja o taki kilometrini še bolj,če jo res naredi saj s tem ogroža vse nas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Roadsmart1, ki je bila na er6 prva vgradnja, proizvajalec je predvidel 10k km pri neki običajni rabi.

Pri RS3 je ta cifra menda že obljubljana 18k km.

Pred Mitasko sem imel Dunlope in tu okoli 12-14 so odšle, enako tudi Mitaska. Lahek motor in šofer, neagresivno odpiranje plina, lepa gladka vožnja, s pretežnim zaviranjem motorja, ki to izrazito omogoča in eto, tudi bremz pakne so pri 40k kot nove.

Zdaj pa mi razloži, zakaj bi jaz s tem ogrožal vse ostalo, če moja guma ni poradirana, pregreta itd.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Frenk 67 pravi:

A lahko link, ker ne najdem?

Sem preveril zadevo in bo, zaradi posodabljanja njihove internetni strani, povezava usposobljena drugi teden. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Snecer pravi:

Dunlop Roadsmart1, ki je bila na er6 prva vgradnja, proizvajalec je predvidel 10k km pri neki običajni rabi.

Pri RS3 je ta cifra menda že obljubljana 18k km.

Pred Mitasko sem imel Dunlope in tu okoli 12-14 so odšle, enako tudi Mitaska. Lahek motor in šofer, neagresivno odpiranje plina, lepa gladka vožnja, s pretežnim zaviranjem motorja, ki to izrazito omogoča in eto, tudi bremz pakne so pri 40k kot nove.

Zdaj pa mi razloži, zakaj bi jaz s tem ogrožal vse ostalo, če moja guma ni poradirana, pregreta itd.

 

To je tem o varni vožnji..pa ajd...poizkusi poligon na moč zvozit z novimi gumami ali v prvem letu na čas in poizkusi isto z po tvoje vredu gumami z prevoženimi 10.000km...zavorna pot,padci motorja v nagib,dvig...to lahko sanjate le določenini...vem kaj pišem sem tudi bil tik pred koncem šolanja za trenerja varne vožnje a nesreča...

Me prav zanima kuk bom naredil s skuterjom 50...pa sem zelo,zelo nežen...dvomim,da me ne bo kaj že motilo po 6000km se pravi motor hoče novo gumo in kliče

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Snecer pravi:

Si ustrezno usposobljen, tečaj za inštruktorja mednarodni itd.? :) 

Ti že veš, kaj potrebujem :P.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, sesir pravi:

@Snecer ne se sramotit no...pojej tablete in dihaj!

P.S pa bi te s ctx spustili na avtocesto?

(1) Na avtocesto ali hitro cesto, lahko zapeljejo in vozijo po njej le vozniki motornih vozil in skupin vozil, ki po deklaraciji proizvajalca dosegajo hitrost, večjo od 60 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

(1) Na avtocesto ali hitro cesto, lahko zapeljejo in vozijo po njej le vozniki motornih vozil in skupin vozil, ki po deklaraciji proizvajalca dosegajo hitrost, večjo od 60 km/h.

Saj vem...j...snecerja...hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

To je tem o varni vožnji..pa ajd...poizkusi poligon na moč zvozit z novimi gumami ali v prvem letu na čas in poizkusi isto z po tvoje vredu gumami z prevoženimi 10.000km...zavorna pot,padci motorja v nagib,dvig...to lahko sanjate le določenini...

Me prav zanima kuk bom naredil s skuterjom 50...pa sem zelo,zelo nežen...dvomim,da me ne bo kaj že motilo po 6000km se pravi motor hoče novo gumo in kliče

čisto isto vozim z novimi ali "starimi", do konca so imele enak, dober oprijem

zakaj bi se pa poligonu vozil pa mi ni čisto jasno? in to na polno? 

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Ti že veš, kaj potrebujem :P.

Vprašam te, kaj razen zvezde imaš, da učiš krivo vero?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snecer pravi:

 

zakaj bi se pa poligonu vozil pa mi ni čisto jasno? in to na polno? 

Seveda se vas večina ne in ne bo...

Sam sem pač imel željo videti svoje sposobnosti in spospbnosti motorja...navsezadnje se verjetno zato redki odločimo zato šolanje...

Enak oprijem...Haha...zbudi se...

Aja na pisti je bolj važno,da imajo sveže gume saj tam ni nekih nenadnih ovir al kako...

Recimo raceland...imam na desetinko čase od modela gume,do tlaka v njih...ja nor sem!A verjemi,da nove gume ali gume po 12.000 km so dan in noč!Je pa res,da gum z tako kilometrino nisem sprobal saj so bile že pred tem prenevarne!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem pred časom bral test o gumah, kjer so testirali ravno razliko med novimi (ganz frišnimi) in obrabljenimi. Boljše lastnosti so doseglje obrabljene (ne izrabljene) gume. Šlo je sicer za osebna vozila, za mišelinke.

Jaz ti iz prve roke lahko povem, da pri mojem stilu nova in stara guma enako primeta, prav nobenih razlik.

Seveda pa ne govorim o neki karting stezi, ker se tam z motorjem še nisem vozil.

Za primerjavo, morda ti bo smešna. Imaš šoferje v F1, ki znajo "šparat" gumo in so na koncu celo zmagovalci ali pa je par sekund razlike.

Motor ne uporabljam za dirke kot ti, ampak za civilno uporabo, moto turist, za tja pa je potrebno imeti vsestransko gumo, ki ima tudi dobro življenjsko dobo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, sesir pravi:

 

Recimo raceland...imam na desetinko čase od modela gume,do tlaka v njih...ja nor sem!A verjemi,da nove gume ali gume po 12.000 km so dan in noč!

Nekdo, ki naredi z gumami 12kkm res ne išče meja oprijema. Za njega in njegov stil vožnje, vedno drži dobro. Vsem tem, ki toliko iztržijo z gume, kapo dol.

Ker pa smo pri tečajih, če bo možnost vas pridem pozdravit, vozu pa ne bom, ker baje itak ne znam. Bom pa nagajal, pa osle kazal, pa jezik :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

Nekje sem pred časom bral test o gumah, kjer so testirali ravno razliko med novimi (ganz frišnimi) in obrabljenimi. Boljše lastnosti so doseglje obrabljene (ne izrabljene) gume. Šlo je sicer za osebna vozila, za mišelinke.

Teoretično če to res so bile rabljene avto gume nekaj tisoč km in ne motor gume!

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Nekdo, ki naredi z gumami 12kkm res ne išče meja oprijema. Za njega in njegov stil vožnje, vedno drži dobro. Vsem tem, ki toliko iztržijo z gume, kapo dol.

Ker pa smo pri tečajih, če bo možnost vas pridem pozdravit

 

Kdo pa na cesti išče mejo oprijema?Na pas milo sem nekajkrat tudi z zdrsom sem mogu v prometu na cesti zabremzat in takrat naredile svoje dobre gume in bremze!

Voziš hitro ali počasi ali cijaziš ali dirkaš na cesti vedno še kaj ko ne pričakuješ!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Kdo pa na cesti išče mejo oprijema?Na pa milo nekajkrat tudi z zdrsom sem mogu v prometu na cesti zabremzat in takrat naredile svoje dobre gume in bremze!

Voziš hitro ali počasi ali cijaziš ali dirkaš na cesto vedno še kaj ko ne pričakuješ!

debata o gumah je tukaj: http://motosvet.com/tabla/forum/82-pnevmatike/

poišči temo linkaj tja pa lahko nabijava do nezavesti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Kdo pa na cesti išče mejo oprijema?Na pas milo sem nekajkrat tudi z zdrsom sem mogu v prometu na cesti zabremzat in takrat naredile svoje dobre gume in bremze!

Voziš hitro ali počasi ali cijaziš ali dirkaš na cesto vedno še kaj ko ne pričakuješ!

Voziš normalno in to je to.

Dregni miličnika, da na tečaju tudi malo teorije razloži. Čeprav za njega sem slišal, da cijazi in da je nevaren v moto skupini.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Snecer pravi:

Voziš normalno in to je to.

Dregni miličnika, da na tečaju tudi malo teorije razloži. Čeprav za njega sem slišal, da cijazi in da je nevaren v moto skupini.

Mimogrede sem bil na več teh otvoritvah sezon...

Miličnikov ni bilo,ker ko so bili še miličniki ni bilo tuk teh poligonov...

Sam trener varne vožnje skupaj s policisti pa imajo na začetku predavanja video in nekaj teorije...Če bi kdaj bil bi videl,doživel...potem bi mogoče bil tvoj komentar vreden pol groša

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!