Skoči na vsebino

Z Motorjem do Lefkade 2013


motozajebant

Priporočene objave

Uuuuu tale "Ducati" mi je pa poznan.

Bi moralo biti v bližini še 10 podobnih "Ducatijev"...

 

Sicer pa super izlet!

post-570-0-97111800-1383522769_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuuu tale "Ducati" mi je pa poznan.

Bi moralo biti v bližini še 10 podobnih "Ducatijev"...

 

Sicer pa super izlet!

 

ti si jih rental skupini avstralcev? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep potopis in video!  :OK:  Ko spoznaš motorizem po tej plati, je res težko preživeti zimo! :yes:

Tud jaz imam drugo leto namen v to smer, ne vem če ravno do Grčije....dolžina dopusta je pač vedno problem.

 

Kar se pa tiče "brenclna".....moja je sicer "kobilica".....Me prefurala že kar nekaj Kkm, vedno dva gor in prtljaga...in prelazi.....vedno BP! ;)

Imava iste motorje, isti letnik....me samo enkrat pustila ob cesti, blizu FR-ITA meje. Odvil se je prednji zobnik. Skratka.....sem že čustveno navezan nanjo  :worship:  

 

Kje je naju že vozila pa lahko preberete TUKAJ !

 

Uživajta na daljših in krajših....OBA !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..............

 

Maus hvala za napotke, Kmet hvala za malo pomoči okoli motorja, Mare65 hvala za izposojo stranskih torb, ki so namesto v Istri končale v Grčiji :)

 

...........

 

 

tut js sm nase ponosen, da sem nekaj malega prispeval...... iz Angole ne bi tok hitr nazaj pršla  :lol1:

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep potopis in video!  :OK:  Ko spoznaš motorizem po tej plati, je res težko preživeti zimo! :yes:

Tud jaz imam drugo leto namen v to smer, ne vem če ravno do Grčije....dolžina dopusta je pač vedno problem.

 

Kar se pa tiče "brenclna".....moja je sicer "kobilica".....Me prefurala že kar nekaj Kkm, vedno dva gor in prtljaga...in prelazi.....vedno BP! ;)

Imava iste motorje, isti letnik....me samo enkrat pustila ob cesti, blizu FR-ITA meje. Odvil se je prednji zobnik. Skratka.....sem že čustveno navezan nanjo  :worship:  

 

Kje je naju že vozila pa lahko preberete TUKAJ !

 

Uživajta na daljših in krajših....OBA !

 

ForU2, hvala :)

 

Zelo na hitro sem preletel svojo stran in ugotovil, da sem dobil kar nekaj novega materiala za "prelistati"... :)

 

Sicer je to zame prvi motor, ampak zaenkrat sem z njim zadovoljen, tako da ni potrebe po boljšem in večjem "brenclju" :grrr

 

tut js sm nase ponosen, da sem nekaj malega prispeval...... iz Angole ne bi tok hitr nazaj pršla  :lol1:

 

maus.... sej veš da brez tebe bi še zdej lutala nekje po Angoli :kva1:  :)

 

Z guštom sem prebral potopis. Lepo, da sta uživala v tem vašem potovanju.

 

Res sva uživala v pravem pomenu besede (no, zase lahko to rečem, mogoče ima Damy drugačne občutke :P )

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Res sva uživala v pravem pomenu besede (no, zase lahko to rečem, mogoče ima Damy drugačne občutke :P )

 

Ha ha, veri fani  :P .

 

Ne, super je bilo. Video, fotke in knjiga so dokaz  ^_^      

 

Komaj čakam naslednji moto izlet  B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha ha, veri fani  :P .

 

Ne, super je bilo. Video, fotke in knjiga so dokaz  ^_^      

 

Komaj čakam naslednji moto izlet  B)

 

Gibraltar :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha ha, veri fani  :P .

 

Ne, super je bilo. Video, fotke in knjiga so dokaz  ^_^      

 

Komaj čakam naslednji moto izlet  B)

Kam?

 

Gibraltar :naughty:

Hm, mogoče se bomo pa srečal

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Maus hvala za napotke, Kmet hvala za malo pomoči okoli motorja, Mare65 hvala za izposojo stranskih torb, ki so namesto v Istri končale v Grčiji :)

 

 

Šele zdaj vidu...hvala teb, ki si jih peljal na sprehod.. pa Damy, ki jih je čohala s svojimi stegnčki :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šele zdaj vidu...hvala teb, ki si jih peljal na sprehod.. pa Damy, ki jih je čohala s svojimi stegnčki :OK:

 

baje je bla nežna :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še utrinka z najine Lefkade... Prva slika je s plaže Gialos, druga pa iz taverne Panorama v Athani-ju na Lefkadi...Priporočam oboje...

post-1647-0-59963500-1383772276_thumb.jpg

post-1647-0-59664600-1383772301_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo...vse od rute, slikc in preprostega potopisa....všeč so mi potovanja brez kompliciranja...okvirna ruta je narejena ostalo pa sproti, če sta sama se da to lepo spelat pa še bolj zabavno je, če jih je več je potrebna mal resnejša organizacija.

 

Na daljše večdnevne ture greva tud midva najraje sama....le tako naprej, :OK: obema....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MZ, že lep čas nazaj prebral tvoj potopis. Luštno, zanimivo, zate pa kot prvo večje potovanje in za tvojo drago nikoli pozabljen.  :OK:

Pogledal sedaj z zanimanjem tudi video. Kak sn ti fauš. :P

Z videa eno dobronamerno napotilo. Probaj se navadit, da imaš med vožnjo vedno prst ali dva na ročki zavore in ročki sklopke. :grim

Kar se pa tiče tvojega motorina se lahko z njim pelješ po vsej Evropi naložen s svojim okupatorjem in ostalo kramo. Preverjeno s strani starih mačkov, tukaj s Motomarsa.  

 

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MZ, že lep čas nazaj prebral tvoj potopis. Luštno, zanimivo, zate pa kot prvo večje potovanje in za tvojo drago nikoli pozabljen.  :OK:

Pogledal sedaj z zanimanjem tudi video. Kak sn ti fauš. :P

Z videa eno dobronamerno napotilo. Probaj se navadit, da imaš med vožnjo vedno prst ali dva na ročki zavore in ročki sklopke. :grim

Kar se pa tiče tvojega motorina se lahko z njim pelješ po vsej Evropi naložen s svojim okupatorjem in ostalo kramo. Preverjeno s strani starih mačkov, tukaj s Motomarsa.  

 

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

 

Rocky naajlepša hvala :) 

 

kot že nekajkrat povedano v tej temi, res je bilo to nekaj posebnega in zadeva ki se je bom vedno in z največjim veseljem spominjal :) 

 

Kar se tiče prstov na bremzi in sklopki... hja, vsak mi drugače reče... Ko sem bil v avto šoli mi je inštruktor (sicer dolgoletni motorist) dejal, da naj to prakticiram samo v mestih in "gužvi" in od takrat res na takih dolgih ravnih cestah nimam prstov gor.... Kaj pa vem, mogoče se pa kdaj kontra navadim :)

 

lp,

mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jih imam vedno, ko se navadiš na to narediš instiktivno. Če bi to hotel delat samo včasih (kot ti je svetoval inštruktor), bi vedno pozabil na to. To ti mora priti v kri.

Tudi na odprti cesti se lahko kak dogodek na hitro zgodi (divjad, voznik z boka ti vzame prednost... )

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zdravo, 

prosil bi za kakšen nasvet za pot do Lefkade. Pot sem si zamislil nekako takole (predvsem bi se izognil avtocesti)

- 1 dan Škofja Loka - Dubrovnik - (cirka 700km)

- 2 dan Dubrovnik - Vlore (Albanija) - (400km)

- 3 dan Vlore - Lefkada - (350 km)

 

Več na google maps ali spodnji sliki

 

Kaj menite?

post-18455-0-59464200-1422821539_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam se ti tako mudi?

 

Najhitrejša pot do Lefkade je po avtocesti do Barija ali Brindisija. Zvečer okoli 22-23h ure imaš trajekt do Igumenice v katero prideš okoli 5h zjutraj....do Lefkade je še nekaj kilimetrov. Res je malce dražja ampak prideš v 24 urah.

 

Druga najhitrejša pot je avtocesta Zagreb, Beograd in spiš nekje pri Skopju v kampu. Naslednji dan voziš čez Makedonijo proti Kozaniju (GR) in po hitri avtocesti do Igumenice.....Lefkada. Za to pot potrebuješ dva dni.

 

Tvoja začrtana pot je super samo je malce daljša. Google se je malce zmotil med Albanskim mestom Vlore in Igumenico je sedaj novi  mejni prehod in se ne rabiš vozit po hribih. Cesta je speljana ob morju in je prečudovita. Tam sem ostal cel teden :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstaja tudi trajekt trst-ancona-igoumenitsa.  odhod 4.30 pristanek  v igoumenitsi drug dan ob 7.00. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, 

prosil bi za kakšen nasvet za pot do Lefkade. Pot sem si zamislil nekako takole (predvsem bi se izognil avtocesti)

- 1 dan Škofja Loka - Dubrovnik - (cirka 700km)

- 2 dan Dubrovnik - Vlore (Albanija) - (400km)

- 3 dan Vlore - Lefkada - (350 km)

 

Več na google maps ali spodnji sliki

 

Kaj menite?

 

čist v redu pot je ... sem jo že prevozil ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi @L3v. Najbrž si že ugotovil, da toliko kot se bo javilo MS-jevcev toliko bo predlogov (nasvetov). To pravzaprav v prvem stavku tudi sprašuješ. Tvoja zamisel je povsem OK. Ti samo pot pod kolesa in uživaj.

 

Leta ´13 sva se z "našo" tudi odločala o poti v Grčijo. Problem je bil le to, z avtom ali z motorjem. Odločitev je hitro padla z motorjem, vendar njen pogoj vsak na svojem. Kupila sva primeren motor in se po parih dnevih odpravila. Zastavila sva si malo krajše etape, pač njej primerne (imel sem varianto B, če ne bo šlo se vrneva domov po avto in z avtom opraviva zastavljeno pot).

Na samem otoku Lefkada sva bila v bistvu samo 3dni, ker se je na koncu pokazalo, da je vožnja postala najin cilj. Prevozila nekaj več kot 4Kkm in neznansko užvala.

 

LP

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Lefkado bom šel že tretjič. Enkrat z motorjem (trajekt v obe smeri) in enkrat z avtom (po celini / avtocesti, povratna trajekt). Prvič ko sem bil z motorjem mi je bilo čisto premalo vožnje zato sem se sedaj odločil po celini in čim manj po avtocesti, ker mi gas tišat in se pelajti naravnost ni ravno v užitek :)

 

Zanimala me je predvsem sama cesta, če so kakšni problemi čez mejo itd.. skratka vaše izkušnje, ali se je kje kaj zalomilo, bi drugače naredili. 

 

Drugače pa vsem hvala za odziv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Lefkado bom šel že tretjič. Enkrat z motorjem (trajekt v obe smeri) in enkrat z avtom (po celini / avtocesti, povratna trajekt). Prvič ko sem bil z motorjem mi je bilo čisto premalo vožnje zato sem se sedaj odločil po celini in čim manj po avtocesti, ker mi gas tišat in se pelajti naravnost ni ravno v užitek :)

 

Zanimala me je predvsem sama cesta, če so kakšni problemi čez mejo itd.. skratka vaše izkušnje, ali se je kje kaj zalomilo, bi drugače naredili. 

 

Drugače pa vsem hvala za odziv.

 

Živjo,

 

jaz nisem imel nobenih težav na cesti, na meji pa še manj... Na vstop in izstop iz Albanije se ti zna malo zavlečt zadeva, ampak ni hude panike.

 

zdej tko je, če že greš mimo, se ustavi še na Lovčenu, ne bo ti žal... Pa v albaniji se vozi po gorskih cestah, so veliko lepše in ovinkaste.

 

lp,

mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!