Skoči na vsebino

Ford Turneo


Python

Priporočene objave

Pozdravljeni,

počasi bodo oča menjali kombi (planirano okrog februarja) pa se nagiba proti Turneu. Ga morda ima kdo, oziroma kdo kaj ve kako so te stvari narejene? Motorji če prav razumem so novi 2.2, rahlo me skrbi kako je z zanesljivostjo pri Fordovih kombijih? Kako je s cenami rezervnih delov in servisov pri Fordu?

Trenutno imamo Renault Traffic 1.9 in smo z njim zelo zadovoljni, v petih letih kar ga imamo smo z njim naredili slabih 330.000km, še vedno prva turbina; menjali le sklopko, diske in končnike. Tako da smo se malo razvadili :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

počasi bodo oča menjali kombi (planirano okrog februarja) pa se nagiba proti Turneu. Ga morda ima kdo, oziroma kdo kaj ve kako so te stvari narejene? Motorji če prav razumem so novi 2.2, rahlo me skrbi kako je z zanesljivostjo pri Fordovih kombijih? Kako je s cenami rezervnih delov in servisov pri Fordu?

Trenutno imamo Renault Traffic 1.9 in smo z njim zelo zadovoljni, v petih letih kar ga imamo smo z njim naredili slabih 330.000km, še vedno prva turbina; menjali le sklopko, diske in končnike. Tako da smo se malo razvadili :glare:

Ostante na Renoldu,deleeč stran od Forda kot tudi od Opla in Korejca !

Nemec pravi,če nebi delali Fordov nebi imeli Turki kaj vozit !

Pa še en pregovor "Nemški" Ford weiss den weg in werkstatt v prevodu : Ford pozna pot v delavnico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam jaz poznam ene dva ki pa imata s maxa in mondeota z 2.0 dizlom 140 konjev že par let pa nimata nobenih problemov, kako pa je z dostavniki ford pa ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, kar se tiče fordov, vam povem da vem za transita connecta, 1.8 dizel, ki je imel kake 4 leta nazaj 880.000 km, glede na to da ja vsak dan cel delovnik na cesti, jih ima že krepko preko miljona sedaj. fordovi dostavniki so kar dobri, za razliko od renaultovih raznih 1.9 dci motorjev ki pa niso vredni pol pi*de hladne vode. če imaš pa v mislih novega renaultovega dostavnika, se pa kar pripravi na razne okvare elektrike, od prižiganja vseh lučk naenkrat, do  prenekaterega nenačrtovanega postanka. govorim iz izkušenj, ne gostilniških govoric.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha mi smo z našim 1.9 dci zelo zadovoljni. Tudi od znancev ki imajo ta vozila zaenkrat še ni bilo nobenih pripomb, pa se s temi avtomobili ne dela v rokavicah.

Popravljeno . Popravil Python
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni rečeno da so čisto vsi motorji zanič, nekaterim deluje, drugi pa vsak mesec nekaj menjajo. :) Jaz osebno ne poznam nikogar ki bi mu delal b.p. Je pa res da sem tudi za forda že slišal da je bila kaka večja napaka. Tako da tudi če forda kupiš, ti nemore nobeden zagotoviti da ti bo delal, prav tako ti noben nemore zagotoviti da bo 1.9 dci crknu :) Ampak slišal sem pa vseeno ogromno kritik na račun renaultovih dostavnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Da ne odpiram nove teme.....že nekaj časa me mika rabljen Ford Kuga, naftaš, seveda.. Ne da ga rabim nujno, ampak družinska (vsaj 5 voznikov jo uporablja) Vitara je polnoletna, dobesedno je začela razpadat....moja Astra gre v 6. leto in zanjo bi še nekaj dobil....

 

Ponudba (avto.et) je kar pestra, ali pa tudi ne. Itak vemo, da ko nek model avta/motorja spremljaš preko oglasov, je materiala še pa še. Ko pa začneš konkretno brskat, pa dostikrat dobiš povsem drugo sliko.

 

Torej...če je možno iz prve roke; slabosti....posebnosti?

Ali je motor 2,0 TDCI isti, kot se uporablja v Volvih (V50 na primer)...pa kje še?

In zadnje...nimam izkušenj in pojma okoli morebitnega uvoza....ampak...če je na mobile.de cena recimo 12K, koliko je potem končna...dajatve, homologacija..itd.

 

Hvala...

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne odpiram nove teme.....že nekaj časa me mika rabljen Ford Kuga, naftaš, seveda.. Ne da ga rabim nujno, ampak družinska (vsaj 5 voznikov jo uporablja) Vitara je polnoletna, dobesedno je začela razpadat....moja Astra gre v 6. leto in zanjo bi še nekaj dobil....

 

Ponudba (avto.et) je kar pestra, ali pa tudi ne. Itak vemo, da ko nek model avta/motorja spremljaš preko oglasov, je materiala še pa še. Ko pa začneš konkretno brskat, pa dostikrat dobiš povsem drugo sliko.

 

Torej...če je možno iz prve roke; slabosti....posebnosti?

Ali je motor 2,0 TDCI isti, kot se uporablja v Volvih (V50 na primer)...pa kje še?

In zadnje...nimam izkušenj in pojma okoli morebitnega uvoza....ampak...če je na mobile.de cena recimo 12K, koliko je potem končna...dajatve, homologacija..itd.

 

Hvala...

Volvo uporablja 1.6 in 2.0 mašine PSA - pežo - citroen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!