Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2014


trebor

Priporočene objave

.... stari, vidm da si hotu v enem dnevu narest več kilometrov kot eni v celi sezoni ... :) :) :)

Ne jaz  :kmet: -ica  :jezik:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldne ob 14h (15h po ta stari uri) pičil mimo mejnega prehoda Jelšane, preko Reke, Novega Vinodolskega do Senja pa nazaj.

Ne vem ali ste že konzervirali motorje samo sem na celi poti videl cca 5 motorjev:)

 

Drugače pa ja, je že malo mraz...pa pihalo je tudi pošteno od Reke dol  ;)

Popravljeno . Popravil Motocaster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldne ob 14h (15h po ta stari uri) pičil mimo mejnega prehoda Jelšane, preko Reke, Novega Vinodolskega do Senja pa nazaj.

Ne vem ali ste že konzervirali motorje samo sem na celi poti videl cca 5 motorjev:)

 

Drugače pa ja, je že malo mraz...pa pihalo je tudi pošteno od Reke dol  ;)

:hmm:  Cesta je uradno zaprta za motorje že ene dva dni. Pa še tja do četrtka kaže da bo tud.  :(

 

Taplavi vzamejo za to 1000kn in pošljejo te na mraz v Liko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upsss...sem sedaj preveril...res je zaprta! Nisem vedel...sploh nisem niti pomislil da obstaja ta možnost, se mi je pa zdelo čudno ker tistih par motoristov sem srečal do Reke, naprej pa več nikogar. Ravno zato sem tukaj napisal ker je blo res prav malo skeri;)

Dobro, je bil pa dober trening v lovljenju motorja po cesti ob nenadnih sunkih burje;) 

Popravljeno . Popravil Motocaster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gsxf750 ........ kako se to sploh obvešča da je zapora jadranke za motoriste? Kje kaki svetlobni napisi, table, ali zgolj prek poročil oz. vremenske napovedi? Pol je res jeben če so obvestila prek medijev, pa tega ne spremlaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gsxf750 ........ kako se to sploh obvešča da je zapora jadranke za motoriste? Kje kaki svetlobni napisi, table, ali zgolj prek poročil oz. vremenske napovedi? Pol je res jeben če so obvestila prek medijev, pa tega ne spremlaš.

fizično obveščanje na kraju samem za odsek, kjer se trenutno nahajaš, je kovinska tabla z lučjo.

Utripajoča luč (rumena in menda tudi rdeča) pomeni aktiviranje zapore.

Na tablo pa postavijo oznako kategorije vozil za katero/e to trenutno velja.

 

tabla je videna na primeru izhoda iz Senja v smeri Karlobaga tu:

https://www.youtube.com/watch?v=eAkP2d7I3LY#t=29

pri času 0:10

tabla je na desni in desno od rampe

 

javno obveščanje: policija in prek neta na:

http://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama/

 

po mojih izkušnjah prično ceste zapirat pri burji večji/enaki od ca 10m/s.

vidno na vremenski za aktualno stanje:

http://www.meteo-info.hr/aktualno-vrijeme

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.youtube.com/watch?v=l9yTZ6QhLSg

 

https://www.youtube.com/watch?v=R0O3wkTWETA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

                                                                                                                               ...do Manzana, kjer so postavli podoben stol, kot ga imajo Avstrijci v Spitalu

            attachicon.gifIMG_0973.jpg  Pa kaj je s temi Ital'jani?! Samo kopirat znajo!!! :fight2:    :ras:

 

 

 

Stol v Manzanu je bil že davno prej postavljen, kot tisti v Spittalu pred trgovino XXL. Manzano je italijanska "prestolnica" izdelave stolov in miz. 

 

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

                                                                                                                               ...do Manzana, kjer so postavli podoben stol, kot ga imajo Avstrijci v Spitalu

            attachicon.gifIMG_0973.jpg  Pa kaj je s temi Ital'jani?! Samo kopirat znajo!!! :fight2:    :ras:

 

 

 

Stol v Manzanu je bil že davno prej postavljen, kot tisti v Spittalu pred trgovino XXL. Manzano je italijanska "prestolnica" izdelave stolov in miz. 

 

Srečno

Tonček

 

 

 

:blush:     :?      no ja,....al pa obratno    

 

 

     :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No js sm se pa v soboto razpelu skoz po stari cesti do Dornave, sploh tist del od Slovenske Bistrce proti Ptuju je zanimiv, sploh prvi del k so taki dolgi ovinki, potem pa kr neskončna ravnina,, je nazaj gredoč kr oreng šlo po ravnem, bla čist prazna cesta :D. No nazaj proti domu sem se pa vračal preko Stranic in Doliča, skozi hudo lukno do velenja, nabralo pa se je 185km. Na vrhu Doliča pa je kazal 6,4 stopinje hladu :P. Danes po šihtu pa zajahu picikl do veleja, zajaham mator in pičm proti Drešinji vasi nabavt gretje ročk, tk da upam, da v bodoče ne bo več zebl :D. Sm v štacuni prklopl tak da lučke so gorele, upam da bo grel tud :grim. Drugače pa danes slabih 60km :).

Pa še ena včerajšnja iz vrha Doliča .... al kk se ži štole gr sploh reče :grrr

 

post-43324-0-70929600-1414444265_thumb.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se prvič letos zavedel, da je pa res že malo zahladilo na motorju! :ninja:

Veste po čem sem prišel do tega sklepa?

....................

...........

......

Če ste pomislili, da zaradi mrzlih konic prstov, ste se zelo zmotili :grim

 

Da je postalo mrzlo, ugotavljam po temu, da traja celo večnost, preden vse odpnem in s sebe zmečem vso navlako in potem......aaaaaaahhhhhhhh......luluuuuuu........in potem še dlje traja, da to spet vse nazaj zbašem, zadrgnem, zapnem in končno odpeljem novim zgodbam naproti :OK:

 

Evo, edina današnja fotka je bila posneta šele, ko je bilo že vse varno pospravljeno na svoje mesto :naughty:, zapeto, zadrgnjeno,.....ready to ride!

attachicon.gifIMG_3509.JPG

 

P.S.

Ne, ni bilo tako svetlo ob pol šestih, ampak sem pozabil uro na fotiču prestaviti. :ras:

Hahahaha, poznano... :D

Na "domači" pumpi sem samo vizir dvignila in šla plačat.. pa me črpalkar gleda mal čudno, jst se pa sam opravičim, da sem pustila čelado na glavi, sam mi je res ni dol za jemat.. :)

Pa leder je trd v mrazu.. ajme.. :D

Popravljeno . Popravil Scarlett
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm šele zdele opazu, da enga videja zadnč nisem naložu :grrr

 

https://www.youtube.com/watch?v=vj5rEdJTxWA&feature=youtu.be

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

" Zanimiva gradnja. Vse je votlo. Noge, na katerih stoji, so tudi votle in so samo železni klini od podna do gor - če upaš plezat."

 

 

Malo off:

 

"noge" so stebri in so t.i. škatlastega prečnega prereza. Sama prekladna konstrukcija pa je ali  prostokonzolne gradnje (se zabetonira prvo steber, nato pa po segmentih levo in desno od steba istočasno opaži in betonira posamezne dele razpetine in na koncu se spojijo na sredini razpetine) ali pa se gradi po potisni metodi (v opažu dolžine (je lociran na bregu), ki je dolg kot razdalja med dvemi stebri, se zabetonira in prednapne z jeklenimi kabli en takt (fazo) in se ga potem, ko je končan, s hidravliko vodoravno potisne do prvega stebra, za njim pa se potem dobetonira drugi takt (ni dilatacij - le na zacetku in koncu mostu oz. viadukta) in se nato oba rine čez stebre naprej in tako do drugega brega - na koncu se praktično potiska cel most).

Popravljeno . Popravil Fazer03
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!