Skoči na vsebino

Uvoz avtomobila iz tujine


norc 16

Priporočene objave

Zdravo,

 

Zanima me če kdo ve približno kolikšna je cena export tablic v nemčiji za osebno vozilo.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

Zanima me če kdo ve približno kolikšna je cena export tablic v nemčiji za osebno vozilo.

 

Leta 2007 so me tablice stale 10€, zavarovanje pa 70€, odjava oz. izpis vozila iz nemškega registra (odjava) pa 54,70€.

 

Najbrž zdaj ni bistvene razlike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se lahko dogovoriš in se pelješ z njegovimi tablicami v SLO in potem tukaj odjaviš vozilo!

Ker Nemec lahko tako naredi.Odpelje se s SLO tablami in v Nemčiji odjavi tvoj avto!

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prosim za informacije.

Kupujem avto znamke Toyota gt86- rabljen iz DE ali AT. Namenoma bi se rad izognil slovenske krstitve avta, saj imam vedno manj opravka z njo...

 

Rad bi registriral avto v DE ali AT. V Sloveniji, razen stalnega prebivališča in mojih, na neizprosno življenje v Sloveniji obsojenih staršev, nimam nič več od začetka leta 2007.

 

Prebivališča v AT nimam, ker živim malo tu malo tam, sem zgolj študent na uni v AT in študent na uni v Mariborju (pravo, ekonomija). 

 

 

Ker je moja situacija dokaj specifična, in ne gre zgolj za umik plačilu oderuških slovenskih davčnih obveznosti, bi rad speljal skozi še zadnjo oviro preden si lahko kupim avto za konkurenčno ceno. Do zdaj sem vozil očetov avto, zdaj pa bi rad kupil rabljeno Toyoto.

 

Na moj problem sem našel kar nekaj odgovorov, od možnosti registracije na takšnih in drugačnih otokih davčnih oaz etc., vendar so to podatki od včeraj, slovenski predpisi pa se prilagujejo menstrualnemu ciklusu vladajočih v tej državi, zato me zanima sedajšnja abstraktna in konkretna ureditev.

 

Moje vprašanje, čist enostavno, brez komplikacij:

 

Kako lahko registriram avto v tujini? 

 

(Primer:

Najamem študentsko sobo preko luže, prijavim stalno/začasno prebivališče in registriram avto. kaj se zgodi z registracijo avta, če me najemodajalec vrže ven?)

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za informacije..

 

Prebivališča v AT nimam

 

Moje vprašanje, čist enostavno, brez komplikacij:

 

Kako lahko registriram avto v tujini? 

 

(Primer:

Najamem študentsko sobo preko luže, prijavim stalno/začasno prebivališče in registriram avto. kaj se zgodi z registracijo avta, če me najemodajalec vrže ven?)

NIKAKOR,če nimaš stalnega prebivališča v dotični državi ! ! Edina možnost je da registriraš na ime  dobrega prijatelja v tujini 

seveda tazga prijatlja bo težko najti in tak avto registriran na tujca teoretično NESMEŠ vozit v SLO, čeprav jih veliko to počne seveda dokler ni kakega karambola takrat odgovarja za povzročeno škodo voznik ! !  tujazavarovalnica v takem primeru ne prevzame odgovornosti.Nekaj mučkajo z nekimi pooblastili tu pa ti jaz nemorem odgovorit kako in kaj !

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobila registriranega zunaj EU kot državljan ene od EU držav ne smeš voziti (izogibanje plačilu dajatev in lahko verjameš da so drugje precej bolj striktni kot pri nas) . Obstajajo seveda izjeme, npr. če imaš delovno, bivalno ipd vizo v tujini, ampak so spet omejitve (časovne) , koliko časa si lahko v EU za koliko časa jo moraš potem zapustiti, da se lahko spet vrneš... Verjetno se da še kako drugače goljufati ampak če te pogruntajo ti bo zelo žal.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!