Skoči na vsebino

Pripadniki Pohorskega bataljona plenili, uničevali in požigali!


I30

Priporočene objave

Glasilo domobrancev se spotika tudi ob Pohorski bataljon. In da ne bo ostalo to vomitiranje samo tam, ga lepim še sem v zgled nivoja, ki ga nekateri uspejo doseči v proslulem Politikusu.

 


Pri Treh žebljih na Osankarici je dopoldne potekala spominska slovesnost ob 71. obletnici zadnjega boja Pohorskega bataljona. Slavnostni govornik ...

 

...
A publicist in zgodovinar Ivo Žajdela že nekaj zadnjih številk v Demokraciji piše ravno o nečastnih dejanjih pripadnikov te skupine, ki so daleč od tega, da bi bili svetel zgled, ki bi ga bilo vredno posnemati – danes ali pa kadarkoli. Žajdela namreč piše, kar so ljudje okoli Pohorja dobro vedeli že tedaj, a je bilo po “osvoboditvi” ostalim zamolčano, da so pripadniki Pohorskega bataljona predvsem plenili, uničevali in požigali in to pri svojih sonarodnjakih, ne morda pri okupatorju in je bil zanje boj proti nacističnim okupatorjem zgolj drugorazredna tema. In kljub temu jih del sonarodnjakov časti še dandanes, roma na mesto njihovega uničenja in jih celo postavlja za zgled. In pri teh častilcih ne gre zgolj za kakšno skupino obskurnih fanatikov, pač pa za ugledne ljudi na pomembnih javnih položajih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ni vredno debate! današnji "borci",ki niso padli (so se borili v ozadju), kasirajo mesečno po 1150€ penzije naš delavec,ki je delal 40 let za partizanske bonitete in njihove penzije dobi 450€ za preživetje !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet ena od legendarnih retoričnih figur izpod peresa Bremzija motosvetovskega. Neuničljiva logika: - kdor ni padel se ubistvu ni zares boril...  ni upravičen do penzije..un k je padu je pa itak ne rab...ergo borčevske penzije so popolnoma neupravičene.  :kva2:

 

Če bi vsaj pol študentov FF-ja znal tako zagovarjat svoje trditve...mi je prov žal, da se je nehu pogovarjat z mano  :cry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

70 let (sedemdeset!) je tega, pa še vedno kregarija... Ve se, kdo je zmagal in bil tudi uradno priznan za zmagovalca. Vsaka vojna je umazana,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se je pri nas začela vojna tista od 14 dni,so ob vsaki sireni tiščali glave v zakloniščih,jaz pa sm se z motorjem vozil po praznem mestu,uf je blo lepo,čeprav sem ko me je stari dobil v roke fasal batine :grim

A si tudi jaz zaslužim za 14 dni penzijo,večkrat sem bil veliko bolj izpostavljen nevarnosti kot takozvani 14 dnevni borci za svobodo :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se je pri nas začela vojna tista od 14 dni,so ob vsaki sireni tiščali glave v zakloniščih,jaz pa sm se z motorjem vozil po praznem mestu,uf je blo lepo,čeprav sem ko me je stari dobil v roke fasal batine :grim

A si tudi jaz zaslužim za 14 dni penzijo,večkrat sem bil veliko bolj izpostavljen nevarnosti kot takozvani 14 dnevni borci za svobodo :P

načeloma ne zaslužiš  .. ker TO ni imela uradno priznane enote kurirčkov na mopedih ... lohk pa zmagota prašaš če ti lohk invalidsko zrihta k si podtalno uničeval prometno infrastrukturo pri agresivni in napadalno nastrojeni sosedi ...

drugač pa brezveze se grebst ...so nam ukinili tistih par evrov za dodatno pokojninsko po 50-tem letu starosti k nismo bli pridni ...bolš da smo tiho ker drgač bomo moral še kej vrnt za hrano pa spanje tistih par tednov k smo bli potencialen kanonfutr ... ja vem off ...sam bolš kot da kakega novodobnega belčka ki ima rjavo črtico na gatah k je lan enkrat vidu 2x2 cm oljčka na ravnini k se je pelal z mopedom  prepričam v rdečo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 ...

drugač pa brezveze se grebst ...so nam ukinili tistih par evrov za dodatno pokojninsko po 50-tem letu starosti k nismo bli pridni ......

Dopolnilno zdravstveno zavarovanje Thumper. To nam je predragi JaJčjeglavi zrihtal!

http://www.vzajemna.si/o-vzajemni/novice/pojasnilo-vojnim-veteranom-in-veterankam-glede-dop/?p=3

 

Na Bremzerjevo brihtanje pa še študiram ali ima sploh smisel odgovarjati. Sem mu že dostikrat pokazal kje se moti, pa se ga nič ne prime. In tudi konkretno o pokojninah podatke predočil. Z dokazi trditve podpreti pa itak ni njegova manira, verjeti jim pa očitno še manj. Trdo ko pohorski granit, pa zabito ko šterna!

Verjetno bi mu moral po šwabsko napisati, pa v lastno veselje sem se raje učil drugih jezikov.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 naš delavec,ki je delal 40 let za partizanske bonitete in njihove penzije dobi 450€ za preživetje !

Bistveno je, da TI nisi delal za partizanske bonitete!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi, če je res, kar sdsovski pisači pišejo, tisti, ki častimo boj pohorskega bataljona, častimo narodnoosvobodilni boj, boj proti okupatorju, kar je pohorski bataljon v naših očeh, glavah in srcih počel. če je počel kaj drugega, mi tega ne vemo, oz tega ne poveličujemo, častimo. častimo borbo za svobodo, kar so naši dedki in babice tudi počeli.

lahko pa verjamem, da se je v tistem času zgodilo tudi kaj, kar se ne bi smelo. taka pisanja pa bi bilo potrebno podkrepiti z dokazi (kar pa sdsu večkrat ne leži). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem že napisal pa bom še ... nažalost so površni rdečkarji naredili eno in to usodno napako ... niso do potankosti prevzeli francoskega modela končnega izračuna povojnih preživelih sodelavcev okupatorja - pozitivna nula...

tisti , ki bo tukaj napisal kaj sem s tem mislil ima internetno povezavo pa naj si najde .... ostali pa dobro veste kaj je bilo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Thumper! Popolnoma delim tvoje mnenje! :notworthy:

Četudi me občasno napade nekakšno usmiljenje, me dejanja teh beloušk vedno znova prepričujejo, da bi to bila edina prava pot za pravičnejši in mirnejši zdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, bravo in hvala za ta komentar! :OK:

Pa ne jim ti mamicu! Šparaj se za boljše. Pust to psu!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Zanimivo, da največ o Pohorskih partizanih vejo ravno dolenski domobranski potomci! Mamico jim.......

steriliziram..s kolom od daleč ...da se ne bo razmnoževala ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj mislite da so si poboje okupatorske vojske sem spadajo tudi domači izdajalci (največji IZMEČKI družbe) ki so podpisali sporazum z okupatorji, zmislili partizani, to je bilo vse dogovorjeno na Jalti, Rusi so takoj po vojni na velikem področju ob reki Ren do smrti istradali miljon petsto tisoč SS-ovcev pa tega noben ne obeša na veliki zvon, pr nas pa to kr naprej pogrevajo, da vzbujajo pozornost raje, med tem časom pa brezbrižno ropajo državo 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pa kaj mislite da so si poboje okupatorske vojske sem spadajo tudi domači izdajalci (največji IZMEČKI družbe) ki so podpisali sporazum z okupatorji, zmislili partizani, to je bilo vse dogovorjeno na Jalti, Rusi so takoj po vojni na velikem področju ob reki Ren do smrti istradali miljon petsto tisoč SS-ovcev pa tega noben ne obeša na veliki zvon, pr nas pa to kr naprej pogrevajo, da vzbujajo pozornost raje, med tem časom pa brezbrižno ropajo državo 

 

Samo Rusi?

Tudi tile so bili aktivni:

 

http://www.mladina.si/97208/druge-izgube/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!