Skoči na vsebino

Nedelovanje smernikov, hupe, in indikatorja goriva brez akumulatorja


astraboy

Priporočene objave

Pozdravljeni,

prosim za malo pomoči v zvezi z delovanjem smernikov, hupe, in indikatorja gorive na mojem skuterju.

 

Pri priklopljenem akumulatorju mi vse zgoraj sledeče deluje normalno. Ko pa odklopim akumulator in vklopim smernik ali hupo pa ne deluje.

Ob vklopu hupe se sliši samo slab ton za nekaj sekund. Prav tako delujejo smerniki nekaj sekund vendar zelo slabo.

 

Dolge in kratke luči delujejo brez problema.

 

Izmeril sem že napetost na klemah akumulatorja.

 

Akumulator ima napetost 12,4 V. Ob vžigu pade na 10.5 V, vendar naraste noramlno do 14.4 V.

Kakšna ideja kaj bi bil vzrok, oziroma kje iskati napako.

 

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter je narejen da ima akumulator, očitno rabijo smerniki in hupa stabilno napetost ki je pa skuter v prostem teku zagotovo ne daje. S skuterjem kot zgoraj napisno ni nič narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men ni čist normalno,ko napišeš "če odklopim akumulator" ,če to narediš ko mašina laufa lahko takoj uničiš regler,če ga še nisi imaš VELIKO SREČO,kajti ko motor laufa NIKOLI nesmeš odklopit akumulatorja najprej moraš mašino vgasnit in nato šele lahko odklopiš akumulator ! !

Ps: počasi šparaj za nov regler ! in da neboš jockal,ko bo ti bo začelo prazniti akumulator in bo premalo polnilo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne smem izklopit AKU med delovanjem nisem vedel :(. Hvala za opozorilo).

 

Bremzer:

in da neboš jockal,ko bo ti bo začelo prazniti akumulator in bo premalo polnilo !
Ali je tole mišljeno, da sem skuril še navitje???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je normalno če tako deluje brez akumulatorja. Ko je akum. v skuterju in ti vse deluje se samo vozi. To je notmalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne smem izklopit AKU med delovanjem nisem vedel :(. Hvala za opozorilo).

 

Bremzer:

in da neboš jockal,ko bo ti bo začelo prazniti akumulator in bo premalo polnilo !

Ali je tole mišljeno, da sem skuril še navitje???

Navitje-a bi lahko zgorelo-a samo pri daljši vožnji in kot praviš,da ti zdaj "še" vredu polni pol si imel kot pravi pregovor - več sreče kot pameti. Kot sem ti omenil " lahko " se v takih primerih  ni pa nujno poškoduje samo ena od 6-tih dijod in ko je ena poškodovana (prekinjena) morajo ostali izpravni samo še 2-fazi(dva navitja in 4 dijode) delovati kot prej vse 3 faze (3 navitja in 6 dijod) in zato pride do pregrevanja teh še izpravnih 2-h faz(2 navitja in 4 dijode) posledično se pregreva in zato pri določenih porabnikih premalčo polne akumulator ! Upaj,da je vse ostalo nepoškodovano in v prihodnjič nepočni tega,če se boš na svojih motorjih učil brez predhodnega znanja bo to draga šola,ceneje bo predhodno vprašat ali kaj prebrat !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pojasnilo.

 

Da razložim. Pred leti sem imel skoraj polnoletno Vespo z akumulatorjem. Zadeva je delovala enako kot pri novem skuterju za katerega pišem (Aprilia Mojito). Pri Vespi brez AKUja ni delalo nič. Posledično se mi je praznil AKU na 2 do 3 tedne, odvisno koliko sem se vozil.

Ne morem trdit, da je bilo povezano, ker nisem raziskoval, saj sem Vespo prodal.

 

Potem sem kupil SYM JET EURO X za vožnjo v poletnih mesecih v službo in nazaj. Tu je bil AKU v uporabi samo za štarter. Vse elektrika je delovala brez AKUja. Tako sem se vozil približno 2 sezoni bez problema.

 

Lani sem kupil omenjeno Aprilio Mojito pri kateri sem naletel na omenjeno "težavo" in se posledično bojim praznjenja akumulatorja.

Glede na to da trdite da je OK in če je vse ostalo brezhibno je moj strah odveč.

 

Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!