Skoči na vsebino

SiOL - Slovenija onlajn -


Priporočene objave

Bi bilo fajn tale forum kar cel zbrisat, ker se večino razprav slej ko prej razvije v nepravo smer. :idea: :twisted: :P :D 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo prej mi boš moral razložiti, kako nastaviti firewall, da bo omejeval legalen promet?!

Pa ja menda ne smatrate vec kot 4 povezave na port 25 iz istega (SIOL IP) za DDOS ? :lol:

In e-poštni sistem - ne program - zaradi tega pač še ni invalid...

Kar se vasih strank in delovanja tice - je, ker vecina normalnih smtp programov dovoli vec kot 4 povezave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer sem to povezavo ze omenil http://slo-tech.com/script/news/izpiskomen....shtml?nID=8009, ampak ocitno niste prebrali:

Včerajšnje DELO je poročalo, da je Siol pred dnevi nenapovedano brisal elektronsko pošto svojih uporabnikov.

Na to dejstvo je na forumu prevajalcev prvi opozoril Primož Gabrijelčič, eden bolj znanih in eminentnih slovenskih računalničarjev. Med vikendom je namreč kolegici poslal e-sporočilo v katerem je bila zapisana beseda "pissed off", Siolov poštni sistem pa je sporočilo prestregel in zavrnil, ker je, navajam, content filter has detected a sensitive e-mail ... Policy: Dirty Words, Action: Delete.

Gabrijelčič se je zaradi tega pritožil na SiOL, kjer so vključitev sistema za filtriranje e-pošte najprej priznali, kasneje pa to zanikali in zatrdili, da so le namestili protivirusno zaščito elektronske pošte. Program naj bi na SiOLu zagnali poskusno, po pritožbah pa naj bi ga že izklopili.

Da verjetno ne gre za "zaroto širših razsežnosti", pač pa zgolj za malomarnost, kaže dejstvo, da je sistem filtriral samo grde angleške besede, slovenskih pa ne. Gabrijelčič je to učinkovito preiskusil tako, da je v svoji pritožbi SiOLu zapisal nekaj krepkih slovenskih izrazov - in pošta je šla brez problemov skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, tezave so bile povsod, kjer so bili nepatchani MS SQL strezniki ... tudi v tujini jasno :wink: Vse je bilo dodobra ohromljeno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako so pa tale zadnji napad kaj preživeli v tujini?

Tudi strežniki www.microsoft.com so imeli eno malo hujšo virozo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Kaj pa vem... jst mam siol od vsega začetka, pa ne vem če sm mogu v parih letih več kot 5× "modem resetirat", tko da :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja no, tudi jaz sem pri siolu....

Ampak, ne da bi kdo narobe razumel,.....nisem vedel kam naj dam, ali sem ali pod štose... :OK:

....ker se pa že nanaša na siola, je pač sedaj stvar taka...

No, mi je pa žal.....(da razpečujem bedarije)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Symru - z izbrisanjem teme si postal neverodostojen. Se pravi, kako lahko verjamem temu kar si napisal, če lahko pričakujem, da boš čez nekaj časa to izbrisal. To si seveda dovoljuje moderatorska funkcija. Mogoče te pa celo dam na ignore :devil:

Kar se siola tiče, so fantje zelo dolgo odpravljali napako. Mislim pa da bi zato nekdo moral odgovarjat. Najprej zato, ker ni sistem pravilno zaščiten, nato pa še zato, ker ni napaka dovolj hitro odpravljena. Sam sem nujno potreboval internet, pa ga ni bilo. Seveda smo v Sloveniji, in se za take stvari ne odgovarja, tako da lahko v prihodnje tudi pričakujemo nove izpade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Symru - z izbrisanjem teme si postal neverodostojen. Se pravi, kako lahko verjamem temu kar si napisal, če lahko pričakujem, da boš čez nekaj časa to izbrisal. To si seveda dovoljuje moderatorska funkcija. Mogoče te pa celo dam na ignore :devil:

Kar se siola tiče, so fantje zelo dolgo odpravljali napako. Mislim pa da bi zato nekdo moral odgovarjat. Najprej zato, ker ni sistem pravilno zaščiten, nato pa še zato, ker ni napaka dovolj hitro odpravljena. Sam sem nujno potreboval internet, pa ga ni bilo. Seveda smo v Sloveniji, in se za take stvari ne odgovarja, tako da lahko v prihodnje tudi pričakujemo nove izpade.

Odseli se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem na SIOLu....pa tudi mene včasih precej razjezi....pa vseeno ne preklinjam vsepovprek s tako sočnimi yugo izrazi.

Očitno te ne razjezi dovolj ali pa dovolj pogosto. Jaz modem resetiram v povprečju vsak dan, ker imam nonštop vklopljen internet. Torej izklopim ob prekinitvi povezave modem, počakam kakšno uro, da se ohladi, priklopim in stvar deluje dalje. Vsaj v večini primerov. Včasih moram izklopit tudi računalnik. Aja modem je od Sagema. Kolega, ki nima Sagema, tudi teh problemov nima. Torej so mi podturili neko škart robo, ki me j**e v glavo. Zato, to kar je povedal tisti fant, vzemite, kot da je povedal tudi moje mišlenje. Mogoče bi jaz govor razširil na pol ure in uporabil tudi kakšno zahodnjaško, bolj "kulturno" kletvico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno te ne razjezi dovolj ali pa dovolj pogosto. Jaz modem resetiram v povprečju vsak dan, ker imam nonštop vklopljen internet. Torej izklopim ob prekinitvi povezave modem, počakam kakšno uro, da se ohladi, priklopim in stvar deluje dalje. Vsaj v večini primerov. Včasih moram izklopit tudi računalnik. Aja modem je od Sagema. Kolega, ki nima Sagema, tudi teh problemov nima. Torej so mi podturili neko škart robo, ki me j**e v glavo. Zato, to kar je povedal tisti fant, vzemite, kot da je povedal tudi moje mišlenje. Mogoče bi jaz govor razširil na pol ure in uporabil tudi kakšno zahodnjaško, bolj "kulturno" kletvico.

Pa jaz tega res ne stekam...

1) ADSL imam odkar se ga da dobiti v sloveniji - ja pri koritu sem, tko da sem ga tudi testiral, ko smo ga uvajali... Do triple-play opcije sem imel prvi modem, ki je sploh bil v prodaji - siemens. Reset modema sem naredil 3x od tega 2x, ker sem mel na masini jebo ne na dslju. BTW: racunalnika ne ugasam nikoli, tako tudi ne modema, routerja.... Ne glede na to ali je kaka nevihta ali kaj jaz vem kaj...

2) ce ti neka naprava tako serje, se obrni na ponudnika, pa ti bo ali upgrade-al firmware na Sagemu ali ti ga zamenjal...

Najlazje je pizdit... A ko mas prazen tank tudi na Petrol pizdis, ker ti je benza zmanjkalo ali gres na pumpo tankat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je to, da so pred leti podobni uporabniki šimfali tiste IskraTEL-ove modeme (SI2000).

Še bolj zanimivo je to, da poznam vsaj 10 ljudi (+ še sebe), ki so ADSL naročali v prvem letu in jim tile IskraTEL-ovi modemi delujejo kot namazani (dobro, enega je pred dvema mesecema skurilo).

V službi imamo tudi eno 4 MB ADSL linijo, obremenjeno non-stop 24/356 že par let, pa se dotični modem ni niti enkrat izgubil...

Imam pa tudi nekaj kolegov, katere Calistoti pošteno za.jeba.vajo... tudi menjava ni pomagala.

In meni nikakor ni razumljivo, da se modemi, s katerimi ima toliko ljudi težave, še vedno normalno ponujajo. Kot, da samo Sagem dela xDSL modeme... :? :huh: .

Sedaj je tu VDSL in IskraTEL-ov modem bo na žalost moral počasi it... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma imamo SiOLov ADSL in živimo bogu za hrbtom v Zasavju, pa nimamo nobenih problemo v z dostopom oz. nedostopom do internetnih storitev. Od kar ga imamo, se ne spomnim, da bi bi kakšno minuto brez dostopa, razen, ko zmanjka elektrike ;)

Imamo pa Iskratelov ADLS modem in router za katerega ne vem imena (nekaj Planet xyz). Večino časa sta prižgana 24 ur na dan (razen dopustov) in jih ni potrebno resetirat ali celo ugašati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Symru - z izbrisanjem teme si postal neverodostojen. Se pravi, kako lahko verjamem temu kar si napisal, če lahko pričakujem, da boš čez nekaj časa to izbrisal. To si seveda dovoljuje moderatorska funkcija. Mogoče te pa celo dam na ignore :devil:

@motomanijak:

Sue me.

Boli me patka.

Odgovarjam za svoja dejanja, tudi za izbris. Verjetno znam presoditi, kdaj sem prečkal mejo, in včasih svoje napake celo popravljam. Sem pa svoje očitke takrat v živo predebatiral z dotičnimi osebami. Malokdo, ki pljuva, je pripravljem na take projekte.

@all:

Glede jamranja okoli sagem modemov: tudi jaz sem ga ta vieknd moral parkrat resetirati, včeraj i ndanes pa dela spet normalno... Če se mi bo zdelo, jim bom zatežil za zamenjavo ali upgrade... ne bom pa zganjal negativne reklame ... s tem se nič ne reši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jaz tega res ne stekam...

2) ce ti neka naprava tako serje, se obrni na ponudnika, pa ti bo ali upgrade-al firmware na Sagemu ali ti ga zamenjal...

Najlazje je pizdit... A ko mas prazen tank tudi na Petrol pizdis, ker ti je benza zmanjkalo ali gres na pumpo tankat...

ADSL imam mesec dni. Na ponudnika sem se obrnil petkrat (telefonsko), predno sem ugotovil, da je treba samo resetirat modem. Ljudje na drugi strani linije mi žal kaj več ne morejo pomagat, zato vem, da bom moral stopit do SIOLa. Trenutno za to nimam časa (cele dneve v službi). Verjetno bom moral še kakšen teden pridno resetirat modem.

Nimam prazen tank. Jebe me pumpa za bencin. In upam, da je še pod garancijo.

@all:

Glede jamranja okoli sagem modemov: tudi jaz sem ga ta vieknd moral parkrat resetirati, včeraj i ndanes pa dela spet normalno... Če se mi bo zdelo, jim bom zatežil za zamenjavo ali upgrade... ne bom pa zganjal negativne reklame ... s tem se nič ne reši...

SymRu preberi temo Izterjava dolga, pa boš videl, da ko vse drugo odpove, lahko pomaga edino negativna reklama. Če nočeš ravno storit kakšnega delikta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu preberi temo Izterjava dolga, pa boš videl, da ko vse drugo odpove, lahko pomaga edino negativna reklama. Če nočeš ravno storit kakšnega delikta.

sej negativna reklama o siolu je že skos, pa so še kr vse večji in največji ...isto kot petrol (bencin), na nacionalna TV, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!