Skoči na vsebino

Dovolilnice za vstop na trg


Priporočene objave

Torej, ne vem če je to kr'neki, ampak nekje moram začet. Torej po novem odloku občine Radovljica je za uvoz na Linhartov trg ( kjer živim) potrebna dovolilnica za motorna vozila ( kamor spada tudi motor seveda ). Danes sem le to dovolilnico tudi prejel. Vse ok, vendar po odloku naj bi jo imel nameščeno pod vetrobransko steklo na vidnem mestu  :kva2: . Dovolilnica ni samolepljiva, ni namenjena nikakršnji pritrditvi, je velikosti cca 15X8 cm plastificirana in zelo ostra. Ali kdo ve, če kje obstaja kak predpis, kako naj bi izgledale dovolilnice namenjene motoristom, varnostne določbe…….bla, bla...

 

Hvala za pomoč. B

 

Zakaj pa to vrašanje: Predlani sem pri dovozu na ta trg imel nesrečo, in sicer slabo varovan dvižni količek  mi je zmečkal prste na nogi.    ( ko sem zapeljal na trg je bil zaradi slabe ... nevem kaj ..nastavitve..spuščen in se je, ko sem peljal mimo dvignil ).

Seveda po mnenju občine nisem bil upravičen do zavarovalnine, ker nisem imel dovolilnice za vstop z motorjem. ( pred tem je ta isti količek razbil že prav vse avte sosedov in so seveda zavarovalnino prejeli). Ko sem čez par mesecev vprašal na občini če lahko dobim dovolilnico za motor, so mi odgovorili, da je ne potrebujem in da še NOBENE niso izdali. Potem, pa sem povedal kdo sem in kaj se mi je zgodilo, pa je ubogi uradnik prebledel ter me zaprosil naj najinega pogovora ne omenjam predpostavljenemu. No sedaj imam dovolilnico, ki je iste oblike in dimenzij kot za avto in se mi zdi, da je tole vse skupaj ena jeba…… Zatorej iščem odgovor tako da jim naložim vsaj malo dela in skrbi, glede na vse to…. Dokazal bi rad, da so z nestrokovnostjo, glede oblike dovolilnice, ogrozili varnost voznika motorja in ostalih udeležencev v  prometu.

 

ps: količek je bil zamenjan z novim še isti mesec ko se je to zgodilo...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasvet.........s to zgodbo in dokazili hitr pred dobrega odvetnika in vrjem da boš dobil tudi odškodnino za vsak prstek na nogi!!!

Navedi tudi uradnika ki ti je rekel ,da ne potrebuješ dovolilnice in da niso še nobene izdali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tudi jaz ravno hotel napisat da je čas da se "lawyer up". Pogovarjanje o morebitnih odškodninah je na tak način čisto drugačno :) Samo prej se pozanimaj, da ni zadeva že zastarala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Zakaj pa to vrašanje: Predlani sem pri dovozu na ta trg imel nesrečo, in sicer slabo varovan dvižni količek  mi je zmečkal prste na nogi.    ( ko sem zapeljal na trg je bil zaradi slabe ... nevem kaj ..nastavitve..spuščen in se je, ko sem peljal mimo dvignil ).

Seveda po mnenju občine nisem bil upravičen do zavarovalnine, ker nisem imel dovolilnice za vstop z motorjem. ( pred tem je ta isti količek razbil že prav vse avte sosedov in so seveda zavarovalnino prejeli). Ko sem čez par mesecev vprašal na občini če lahko dobim dovolilnico za motor, so mi odgovorili, da je ne potrebujem in da še NOBENE niso izdali. Potem, pa sem povedal kdo sem in kaj se mi je zgodilo, pa je ubogi uradnik prebledel ter me zaprosil naj najinega pogovora ne omenjam predpostavljenemu. No sedaj imam dovolilnico, ki je iste oblike in dimenzij kot za avto in se mi zdi, da je tole vse skupaj ena jeba…… Zatorej iščem odgovor tako da jim naložim vsaj malo dela in skrbi, glede na vse to…. Dokazal bi rad, da so z nestrokovnostjo, glede oblike dovolilnice, ogrozili varnost voznika motorja in ostalih udeležencev v  prometu.

 

ps: količek je bil zamenjan z novim še isti mesec ko se je to zgodilo...

če si stanovalec in si vedel za obstoj količka ti bom pač povedal odkrito ...

- če je količek zbil vse avte od stanovalcev si verjetno z motorjem - za katerega seveda nisi imel dovolilnice a si bil verjetno pisno obveščen da jo za motorno vozilo moraš imeti ( ugibam - ker nisi napisal kako so bili ostali obveščeni za osebne avtomobile ) po mnenju občine namenoma zapeljal na količek zaradi odškodnine

 

-dvižni količki NISO varovani ...dovolj je , da je označeno z znakom - pač ustreznim - če je le ta obstajal

 

- verjetno je to neka cona 30 ali celo 10 ...  torej se točno ve , s kakšno hitrostjo se dviguje količek določenega proizvajalca in se lahko na osnovi tega izračuna tvoja - ja kako naj napišem - pač neprilagojena hitrost ( nažalost povezano s tem , da si za količek sigurno vedel tudi če ni bilo znaka ker je itak razbil že vse avte )  ...če je cona umirjenega prometa 10km/h ti načeloma lahko obesijo neprilagojeno hitrost za povrh ...

 

- če je cona umirjenega prometa 10km/h si tudi sam lahko vse izračunaš - to je 2,78m/s , dvižni količek pa ima hitrost dvigovanja - ugibam 1 cm / s ??? - do tačk pa je najmanj 10cm torej si imel recimo 10s časa da zapeljež s tačko mimo količka , imel si pa tudi par sekund za zaustavitev ...

 

to da so izplačevali zavarovalnine za avtomobile je vse na osnovi - dovolilnice katere pa ti nisi imel ( ker nisi podal vseh dejstev o ureditvi vstopa v cono  pač ne morem reći ali si bil sploh upravičen vstopa v cono)

 

- vprašal na občini ......so rekli ... ustno ali pisno ( če je rekla - kazala ne velja brez prič torej si beseda proti besedi)

 

- ni nujno , da je odlok tako spisan , da obstaja možnost vstopa z motociklom .... če je napisano , da je vstop dovoljem samo z dovolilnico izključno z avtomobilom potem z motorjem in mopedom ni vstopa ...

 

- če za motor ni bil predviden vstop a so ti naknadno le izdali dovolilnico za katero si zaprosil so se te po domače "usmilili" ...če je vstop dovoljen po odloku samo avtomobilom z dovolilnico , drugim motornim vozilom pa ne , boš dosegel lahko dejansko samo to , da bodo po premisleku preklicali tvojo dovolilnico...

 

- dejansko bi moral sprožiti postopek takoj . s tem , ko si zaprosil za dovolilnico si mogoče priznal svojo krivdo pri prejšnjih nedovoljenih vstopih ???

 

kar pa se tiče obtoječe dovolilnice - če so jo izdali potem morajo imeti tudi predpisano kako se "tej stvari streže"  - ali po domače pa vsi mestni redarji vedo , da ta tvoj motor s to registracijsko številko ima dovolilnico

- ali pa bi ti morali dati neko "vinjeto / nalepko " s serijsko številko tvoje dovolilnice, občinskim grbom in ostalimi pritiklinami ki morajo biti na taki !vinjeti"  , dovolilnico pa bi moral nositi s sabo in jo na željo redarja pokazati na licu mesta ...

 

p.s.. - preden se boš spravil v tožbo za odškodnino se dobro pozanimaj kdo in kaj so po poklicu  občinski svetniki ( če so odvetniki , pravniki in notarji ti osebno ne bi priporočal tožbe ker boš po domače rečeno samo "stopil v drek" glede na to , da tudi v tej skupini ljudi še zmeraj prihaja do prevlade interesov same odvetniške klike in "roka roko umije "  pa še stroške sodišča in odvetnikov si znaš nakopati) ...

 

drugače pa ti želim srečno na cesti - po cesti ...

Nasvet.........s to zgodbo in dokazili hitr pred dobrega odvetnika in vrjem da boš dobil tudi odškodnino za vsak prstek na nogi!!!

Navedi tudi uradnika ki ti je rekel ,da ne potrebuješ dovolilnice in da niso še nobene izdali!

in kaj bo dokazal ? da je bil prehiter navkljub temu , da ker tam dejansko stanuje in je za problem vedel ni prilagodil hitrosti ?

aja za rekla - kazala sem že zgoraj napisal...boli k*** uradnika za njegove prstke glede na to , da je komot ob službo na osnovi kršenja pogodbe o zaposlitvi - saj veš interne fore ko te lahko zaradi narobnega stavka ( v tem primeru je mogoče izrekel nepooblaščeno uradno mnenje ) izrečenega medtem ko si na službenem mestu ( dejansko stranka na osnovi tega in prič res lahko vsaj delno zahteva izpolnitev izrečenega ali pa odškodnino zaradi zavajanja s strani uradne osebe) ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!