Skoči na vsebino

Služba


Priporočene objave

Ma kaj bom tiho, noben denar ni vreden mojega veselja :D če bi me odpustili bi mi dobesedno vseeno bilo, po eni strani bi bil celo srečen, čeprav brez denarja...

 

Ampak sem upal na človeštvo v njih in šel lepo na vse ali nič in očitno ga imajo :D pa da se zavedajo da ko je delavec dobre volje je enostavno boljši :) ja, danes sem dal veliko stavo na slabo kvoto :P

 

zdaj pa do konca poskusne dobe priden bit pa če me vzamejo za 3 mesce bo vsaj denar za kako morje in seveda bencin :D, potem pa študij ;) bo še več možnosti za zaposlitev in s tem ne mislim Slovenije, ker tukaj smo enostavno preveč zadaj... Glede na to da poklicov v Avstriji v logistiki in ostalih novih panogah kar dežuje (ampak sem trenutno predaleč doma) pri nas pa vse stoji. Edino elektro in strojništvo gre pri nas nekako v promet pa še to bolj ubogo. Vsi bi radi da je človek mlad da bo lahko delal veliko ampak bi vseeno radi da ima 3 leta izkušenj pa take, ampak niam pojma od kje bi jih folk dobil če je sveže iz poklicne šole in imel samo 4 tedne prakse skozi vsa 4 leta šole!!! To je pa totalno mimo vsekano tukaj :D

Se kar strinja z tabo.V "slabih" starih časih so nas morili v šoli samo tri mesece na leto ostalo praksa.Ko smo končali poklicno šolo smo znali delati tisto za kar smo se izučili,pa tud neumni nismo bli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem od novega leta na "sončni upravi" ...  :glare:

Sem eden tistih iz mlade generacije, ki smo doštudirali (jaz sem inženir multimedije) in padli v recesijo brez delovnih izkušenj ... No, k sreči imam nekaj let izkušenj v službi na področju IT (spletna administracija, helpdesk) in digitalnega marketinga. Trenutno pošiljam prošnje povsod v okolici (LJ, Dolenjska, Novo mesto). Pošljem vsaj nekaj prošenj na teden za mesta ki so mi zanimiva in v pravi panogi. Povratne informacije podjetij so slabe. Število prijavljenih na razpise za delovna mesta je vsakič ogromno. 

 

Takole se ob prebiranju te teme potihem sprašujem kdo si sploh še upa kaj jezikat, ko je prvi odgovor šefov "ali boš delal kot ti rečemo, ali pa bo to delal namesto tebe ne kdo drug, ki stoji v vrsti!:BUA:

Trenutno živim od malih projektov, komaj imam za sproti, o redni službi lahko le sanjam, kje je šele dobro plačilo in povrhu vsega delo na svojem področju. Brez prihrankov bi mi trda predla.  :closedeyes: Redni mesečni prihodki? Kreditna sposobnost, kaj je že to? Lastna hiša? Pffff, ne se hecat!  :krneki: Najhujše od vsega je, da me punca že tera motor prodat, pa se ne pustim! :D

 

Še mimogrede:

Ima kdo veze pri Akrapoviču? Poleti odpirajo proizvodnjo v Črnomlju, mogoče bi pa potrebovali koga iz moje stroke, recimo mene. :OK: Sem se že namenil poslati življenjepis, ampak bi morebitno osebno priporočilo malce lepše izpadlo in povečalo šanse za zaposlitev.  

 

Mogoče pa pride prav komu tudi manjši projekt:
Rabi kdo spletno stran? Optimizacijo za iskalnike (SEO)? Oglaševanje v spletnih oglasnih mrežah, npr. Google AdWords? Fotografiram dogodke, žurke, koncerte in produkte ter portrete ... Skrbim za profile in strani podjetij na družabnih omrežjih. Vodim tudi izobraževanja na področju računalniške pismenosti, delu s programskimi orodji, in podobno. 

 

Samo, da se dela!  :blush:  :yes: Ne pa, da se še zmišljuješ, hehe.  :fredy:

Popravljeno . Popravil SLVR
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delam od 14-ega leta. Najprej preko študentskega servisa (kolikor se je le dalo dobiti delo), malo pred diplomo (za 1 leto) in potem po njej pa sem (po res veliki sreči - po 2 letih iskanja) dobila redno službo. Preko študenta sem delala marsikaj – med drugim tudi za tekočim trakom. Po navadi sem bila zelo previdna in sem sprejela (preslišala) marsikaj samo da sem lahko delala, čeprav sem se z leti vedno bolj učila postavit zase. Predvsem lahko iz lastnih izkušenj napišem, da ni vedno pametno bit tiho in vse stoično prenašat - če se ne postaviš zase, bodo pač hodili po tebi. Če se, jim spet ni všeč. Najti ravnotežje in znat povedat svoje na eleganten, miren način, ohraniti vsaj del svojega dostojanstva tudi če si prisiljen delati v lastno škodo … je težko, ni pa čisto nemogoče.

 

Sicer pa – vedno sem in bom cenila ljudi, ki delajo – pa kakršnokoli delo to že je.  To pomeni, da  lahko tudi delajo napake – kdor dela, tudi greši. In ja – če se kdaj zgodi da zaradi slabe odločitve ali reakcije ostanejo tudi brez službe, jim je to vsaj šola za naprej, za novo službo. Noben ni popoln in noben se ne rodi vseveden, celo življenje se učimo.

 

So mi pa na drugi strani fascinantni ljudje, ki cele dneve mešajo zrak (tu so vsi tisti, ki se trudijo najti/obdržati službo, a je ne dobijo ali tisti, ki iz kakršnegakoli vzroka niso zmožni delati, seveda izvzeti!) in živijo na račun drugih – brez kančka slabe vesti. Ker njim to preprosto pripada. Kako že pravjo – lahko je s tujim tičem po koprivah mahat. Najlažje je zapravljat plačo, ki jo je pošteno prislužil nekdo drug …

 

 

SLVR - za nas mlade so res fenomenalni časi. Če doštudiraš in imaš ogromno izkušenj preko študentskih del, to v večini služb ne šteje. Podaljšuješ status dokler gre zato da lahko delaš in se preživljaš, a si s tem hkrati podaljšuješ čas brez "uradnih delovnih izkušenj". Rad bi se zaposlil, a te nihče ne vzame ker nimaš izkušenj. Ja kako in kje za vraga  jih boš dobil, če te noben noče zaposlit ker si brez izkušenj ... Začaran krog :BUA:  V glavnem - ti želim, da čim prej dobiš službo! :OK:

 

Pri nas ženskah je še en "problem" - če smo ravno pravih let, smo "sumljive in neprimerne" ker bomo po njihovo verjetno enkrat kmalu imele otroke - takih pa noben noče...

 

In še en fenomen zadnjih nekaj let - vedno več je razpisov za zaposlitev po 3 ali 6 mesecev. 1 leto je že terna. Eni res znajo do konca izkoriščat tole situacijo s tako visokim številom brezposelnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem za firmo tukaj kjer vsak mesec podpišujejo pogodbe za določen čas EN mesec... in to VSAK mesec že ne vem kako dolgo :D enostavno nihče noče rizika vzet te zaposliti dalj časa ker nikoli ne vejo ali bo delo ali bojo vsak čas propadli... Čudni časi 

Popravljeno . Popravil Lipek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So mi starši govorili "sine, študiraj, da ne boš rabil delat!" (v smislu, da ne delaš ravno za trakom na minimalcu)

In zdaj je res tako, sem doštudiral in ne rabim delat, ker ne dobim službe, tudi če jo iščem že lep čas.  :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moram res.... tako delovno mesto bi tut jaz... da lahk nonstop na ms pa še kje visim...majkemi.. sej včas mi rata kam s kom na kako čudno kavo ampak svaka čast za take sanjske službe...jeeeee

 

in ja seveda pameten nasvet, tri mesce bod tih pol pa udri...da zjebeš delodajalca, ja itak sej sm zdržu 3 mesce, zdej me pa glej! :BUA:  naslednjih ne vem kom mescev k ne bom več priden, pa itak mi nč ne morš, ke te bom tožu.

 

bljak

Pajkica, sej nisem rekel da je to moja sanjska služba, daleč stran od tega da bi bila, sem pa z njo trenutno zadovoljen in kot sem napisal, srečen da jo imam! 

Verjetno tudi sama veš, da ljudje ki delajo nekje v proizvodnjah, skladiščih, itd. za svoje delo ne potrebujejo računalnika in zato niso online. Jaz uporabljam računalnik in ko imam vmes frej seveda prečekiram MS in še kaj. Dokler imam svoje delo opravljeno tako kot mora bit (kuc kuc, zaenkrat je), ni nobene panike, če pa bi zaradi tega kakorkoli trpelo delo, potem je pa to druga zgodba.... 

 

Vse ima svoje prednosti in slabosti, na trenutke si tudi jaz zaželim kakšno delo ki sem ga opravljal v preteklosti, da nebi visel cel dan na računalniku!

 

Tvoj drugi del posta.... če je letelo to slučajno name, naj ti povem da tudi približno nisem imel kaj takega v mislih :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Pošljem vsaj nekaj prošenj na teden za mesta ki so mi zanimiva in v pravi panogi. Povratne informacije podjetij so slabe. Število prijavljenih na razpise za delovna mesta je vsakič ogromno. 

 

 

Napaka družba

 

Ne pošiljat prošenj.

Prošnje je potrebno osebno nest v pisarno kadrovske, do direktorja ali kam hočete.

Ne pa pošiljat.

 

 

Če potrkaš na 100 vrat, ni hudič, da se ti ena ne bodo odprla. (nasmešek marsikatera odpira)

In predusem:  NE OBUPAT

 

 

Pa veliko sreče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol niti za bencin ne bom pol leta v novi službi nadoknadu!  :grim

Za kakšne res dobre delodajalce oziroma zanimive službe se pa verjetno splača malo potrudit in si vzet čas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka družba

 

Ne pošiljat prošenj.

Prošnje je potrebno osebno nest v pisarno kadrovske, do direktorja ali kam hočete.

Ne pa pošiljat.

 

 

Če potrkaš na 100 vrat, ni hudič, da se ti ena ne bodo odprla. (nasmešek marsikatera odpira)

In predusem:  NE OBUPAT

 

 

Pa veliko sreče

 

Jap, natančno tako.

 

A si lahko predstavljate "kadrovika", ki dobi za ENO prosto delovno mesto 250, tistih "copy paste" CV-jev in življenjepisov?

Si?

Pa kdo bo to bral - dej bodite resni!

 

Kaj bo komu pritegnolo pozornost?     Drugačnost!

 

Lepo "ročno", kratko in jedrnato napisana zadeva.  To jim pade v oko, in vsaj preberejo.

 

Sicer pa ja. Na moped, ali v avto ali pa z busom, če je treba in lepo "osebno" v kadrovsko podjetja - firme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol niti za bencin ne bom pol leta v novi službi nadoknadu!  :grim

 

Haloooooo

In potem se z motorjem voziš tja v tri dni

 

Združi prijetno z koristnim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

A si lahko predstavljate "kadrovika", ki dobi za ENO prosto delovno mesto 250, tistih "copy paste" CV-jev in življenjepisov?

 

 

Primer otvoritve nove trgovine v moji bližini.

potrebovali so 6 novih trgovcev.

Prišlo je pa nekaj čez 3500 prošenj.

A mislite, da so vse prebrali   :yes:  :nono:  :nono:  :nono:  :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Jah glede službe je tako da je zelo težko... Videl sem da je nekdo omanjal zgoraj da je potrebno trkat na vrata jah mogoče ima prav mogoče pa tudi ne. Ali je mogoče kdo pomislil, da je trkanje na vrata maljce vsiljiva zadeva? Je mogoče kdo pomislim da v kadrovski takrat ko boš ti prišel se predstavit ne bodo imeli čaca? Ne verjetno ne. Tudi na zavod za zaposlovanje ne govorijo ravno da moreš iti dja in se predstaviti... svetujejo pa ti da pošlješ kakšno ponudbo kljub temu da ni razpisanega prostega delovnega mesta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to mogoče iskanje zaposlitve je najtežje predvsem za mlade, ki nimajo iskušenj in so čisto frišni iz fakse. Tem je najtežje! Seveda ne vsem tisti, ki imajo poznanja in tako naprej. Najlažje je da greš v tujino in se tam zaposliš razen če bi se tukaj kaj drastično spremenilo. Zakon takoj vse v penzijo, ki so nad 58 in mlade not... Država tle ne bi bila na izgubi ker sterejši veliko več stanejo kot mladi... ma kaj pa vem no neki se sigurno da nardit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam,samo se bljim,da v naši Sloveniji se nebo še dougo nič spremenilo... zato pa jih je šlo toliko delat v tujino.Tudi sam živim ob meji in hodim delat v italijo in takih je tuki zmeraj več in zmeraj iz bol daleč se vozijo sm.. Samo tudi v Italiji ni več kot je bilo nekoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So mi starši govorili "sine, študiraj, da ne boš rabil delat!" (v smislu, da ne delaš ravno za trakom na minimalcu)

In zdaj je res tako, sem doštudiral in ne rabim delat, ker ne dobim službe, tudi če jo iščem že lep čas.  :kva1:

Pogled z mojega vidika:

 

Srednja je narjena, trenutno sem v drugem letniku višje, za naziv inženirja.

Imam službo, vendar plača 2 od 5, pod minimalcem iz pred 5-h let. :SS

Sam sem si zadal da to leto za katerega imam pogodbo z delodajalcem prebrodim in imam nakoncu vsaj nekaj delovnih izkušenj in imam vsaj nekaj za napisat na življenjepis kar mi bo koristilo.

Sproti pa se lepo vidi kam u PM gre ta naš sistem

Popravljeno . Popravil Dr. Cone
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh CE bi se vsaj mal izgledoval po tujini.... V Avstriji Te

recimo skoraj tudi povohajo ne ce se nee zglasis osebno, Ali

vsaj poklices prej...to so moje izkusnje dela v Avstriji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh CE bi se vsaj mal izgledoval po tujini.... V Avstriji Te

recimo skoraj tudi povohajo ne ce se nee zglasis osebno, Ali

vsaj poklices prej...to so moje izkusnje dela v Avstriji...

Enako. Vse službe dobil le, če sem se osebno oglasil v kadrovski in oddal prošnjo.

Vse ostalo je preganjanje dolgčasa in da na borzi lahko pokažeš en odgovor na tisoč poslanih prošenj po pošti. Pa kdo bo odgovarjal pisno na 1000+ prejetih prošenj, da niso sprejeti. Lahko polovica zaposlenih dela v kadrovski in pol dohodka namenijo za pisemske znamke.

Če kadrovik trenutno nima časa, pač počakaš pol ure ali dve. Narediš z mopijem en krog po okolici ali greš na kavo. Ni mi jasno kam bi se mi tako hudičevo mudilo, če sem nezaposlen.

Pa tudi mišlenje, da si vsiljiv, če prideš osebno, je napačno. S tem samo pokažeš, da si resen, da se ti gre za to službo in nisi napisal prošnje samo zato, da imaš mir pred borzo in še naprej vlečeš socialo.

 

Pa nastop mora biti hudičevo samozavesten. Ne nakladat tja v tri dni in glejte sogovornika v oči (tudi, če ima baba dobre joške).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako. Vse službe dobil le, če sem se osebno oglasil v kadrovski in oddal prošnjo.

Vse ostalo je preganjanje dolgčasa in da na borzi lahko pokažeš en odgovor na tisoč poslanih prošenj po pošti. Pa kdo bo odgovarjal pisno na 1000+ prejetih prošenj, da niso sprejeti. Lahko polovica zaposlenih dela v kadrovski in pol dohodka namenijo za pisemske znamke.

Če kadrovik trenutno nima časa, pač počakaš pol ure ali dve. Narediš z mopijem en krog po okolici ali greš na kavo. Ni mi jasno kam bi se mi tako hudičevo mudilo, če sem nezaposlen.

Pa tudi mišlenje, da si vsiljiv, če prideš osebno, je napačno. S tem samo pokažeš, da si resen, da se ti gre za to službo in nisi napisal prošnje samo zato, da imaš mir pred borzo in še naprej vlečeš socialo.

 

Pa nastop mora biti hudičevo samozavesten. Ne nakladat tja v tri dni in glejte sogovornika v oči (tudi, če ima baba dobre joške).

Se nebi mogel bolj strinjat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako. Vse službe dobil le, če sem se osebno oglasil v kadrovski in oddal prošnjo.

Vse ostalo je preganjanje dolgčasa in da na borzi lahko pokažeš en odgovor na tisoč poslanih prošenj po pošti. Pa kdo bo odgovarjal pisno na 1000+ prejetih prošenj, da niso sprejeti. Lahko polovica zaposlenih dela v kadrovski in pol dohodka namenijo za pisemske znamke.

Če kadrovik trenutno nima časa, pač počakaš pol ure ali dve. Narediš z mopijem en krog po okolici ali greš na kavo. Ni mi jasno kam bi se mi tako hudičevo mudilo, če sem nezaposlen.

Pa tudi mišlenje, da si vsiljiv, če prideš osebno, je napačno. S tem samo pokažeš, da si resen, da se ti gre za to službo in nisi napisal prošnje samo zato, da imaš mir pred borzo in še naprej vlečeš socialo.

 

Pa nastop mora biti hudičevo samozavesten. Ne nakladat tja v tri dni in glejte sogovornika v oči (tudi, če ima baba dobre joške).

 

Ti si pa čist mim useku... s stavkom "za to službo in nisi napisal prošnje samo zato, da imaš mir pred borzo in še naprej vlečeš socialo." če je pa socialo tako lahko vlečt ko ti praviš se pa takoj prjavim na zavod pa pošljem tiste 3 prošnje na mesec in je do moje delo... če je pa to tko enostavno pol pa res nima smisla delat... ka pa ti vzame tiste 3 prošnje poslat časa? v 1 urci si fertik da se mal potrudiš... ampak ni to tko kot ti misliš da ti kr tak sociala pripada... nima veze sploh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kr strinjam z pikcom... Za socialo morš bit res u pizdi al pa ful pregnan, da skriješ dohodke...

Evo, pri nas, jst brez službe, trije otroc, dec pa tudi nima kej dost več od minimalke (en cajt je bil na minimalki, pa je priden, je kr dosegu višjo plačo). No, tud slučajno nam ne pripada sociala, že sam njegova plača je preveč. Pa ne da bi jo hotla, vem pa vseen, nenazadnje jst rihtam otroške, pa znižan plačil vrtca pa ta jajca in vmes kej prebereš... Pač moraš, ker tale obrazec k je zdej je adijo pamet. Skor doktorat prvič na njem nardila, pa da ne bo pomote da sem tok glupa, vsi k jih poznam so mel iste težave.

Je službo res zajeban dobit, mogoče visoko izobraženim ne tok, čeprov... Hja, sem hodila na eno delavnico za brezposelne skupi z magistrom prava... Za boga ni dubu pripravništva. Sem se kasnej srečala z njim na busu, je prek vez dubu, pazi to, PROSTOVOLJNO pripravništvo.

Tko da Pikec, te razumem... Vem o čem govoriš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za boljše možnosti zaposlitve vam lahko dam nasvet. Sam kot delodajalec sem svoje sodelavce vedno izbral na podlagi prvega vtisa, kasnejše nakladanje ne more popraviti, prvega vtisa. najbol je važno , da prideš suvereno, pokažeš, da si pripravljen delati ter za delo sprejeti tudi minimalno plačilo. Prva stvar pri razgovoru, ki me odbije je "kakšna je plača" odg: redna. Plača se viša z delovno vnemo ter poštenim delom. Pa kdor misli, da bo samo poslal prošnjo in na njo dobil odgovor se moti. Od 100 prošenj, ki jih dobim, ne morem na vsa odgovoriti. Kdor se potrudi pa pride osebno ima vedno prednost z zaposlitvijo, kot pa tisti, ki "samo" pošiljajo prošnje. Po drugi strani je pa težko, danes je veliko pridnih ljudi, ki bi radi delali, služb je pa premalo, ne moreš je pa vsem dati.. Zato je res prvi vtis važen, da ti oseba ostane v spominu, ko je bila na razgovoru.

Veliko sreče vsem, ki iščete delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!