Skoči na vsebino

Bučke o naklonu in zavorah (predobro za zbrisat)


Priporočene objave

Hvala za podporo... kot sem napisal: ''S sportakom ni problema pa tudi z visoko nasajenim terencem gre.''

Ne vem, če je to ravno podpora..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Fly po tvoji teoriji se tovorni vlak z 30+ vagoni ustavi iz 100 km/h v dobrih treh metrih :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je to ravno podpora..

Saj zato sem tudi dopisal stavek za tremi pikcami.

 

Na splošno pa bi povedal, da sem razočaran nad odnosom večine forumašov, mislim na večino tistih, ki so do sedaj sodelovali v tej debati. Zgleda, da smo Slovenci tak narod. Smo nestrpni, posmehljivi, škodoželjni, ne prenesemo, da bi nam kdo povedal kaj novega, radi kritiziramo, pohvale ali priznanja nam ne gredo z jezika, svoje zmote ne priznamo. Po drugi strani pa je malo takih, ki se hočejo postaviti v bran novincu, ker se nočejo izpostavljati. Pa nisem pričakoval, da mi boste kar kimali, le kritika bi bila lahko napisana na prijaznejši način.

Saj ne rečem, forum odlično deluje pri pomoči reševanja problemov, kar pa je druga zgodba, ker takrat pa vemo več kot pomoči potreben.

V celi debati je padlo kar nekaj všečkov, seveda meni noben. Tudi pri tem odgovoru ga ne pričakujem, ker potem bi se motil z zgoraj napisanim. Pričakujem pa odgovore... kakšne že???... v stilu zgoraj opisanega.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Všečkota sm ti dal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zato sem tudi dopisal stavek za tremi pikcami.

 

Na splošno pa bi povedal, da sem razočaran nad odnosom večine forumašov, mislim na večino tistih, ki so do sedaj sodelovali v tej debati. Zgleda, da smo Slovenci tak narod. Smo nestrpni, posmehljivi, škodoželjni, ne prenesemo, da bi nam kdo povedal kaj novega, radi kritiziramo, pohvale ali priznanja nam ne gredo z jezika, svoje zmote ne priznamo. Po drugi strani pa je malo takih, ki se hočejo postaviti v bran novincu, ker se nočejo izpostavljati. Pa nisem pričakoval, da mi boste kar kimali, le kritika bi bila lahko napisana na prijaznejši način.

Saj ne rečem, forum odlično deluje pri pomoči reševanja problemov, kar pa je druga zgodba, ker takrat pa vemo več kot pomoči potreben.

V celi debati je padlo kar nekaj všečkov, seveda meni noben. Tudi pri tem odgovoru ga ne pričakujem, ker potem bi se motil z zgoraj napisanim. Pričakujem pa odgovore... kakšne že???... v stilu zgoraj opisanega.

Ne vem sicer na kakih substancah si ti, ampak kaj ko bi ti te tvoje teorije, s katerimi nas tukaj posiljuješ, sprobal v praksi?!?!

Motor vidim, da imaš, poišči si eno dolgo manj prometno cesto, zariši si črto pri kateri boš začel zavirati, potem pa poizkusi enkrat sam, potem s sopotnico, nato pa še s spotnico in prtljago in si vsakič zariši kje se boš pri polnem zaviranju ustavil.

Ugotovitev te bo šokirala, verjemi mi .... :eek:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej vcasih so tudi une k so trdil da je zemlja okrogla na grmadi zažgal. tko da dejmo cloveku priloznost da se kej razjasni, ker stvar je res fascinantna.

... jest sem pa do zdej mislil in trdil, da so včasih samo čarownce na grmadi žgal... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Všečkota sm ti dal :)

 

Všečkota sm ti dal :)

A ti nekomu nekam lezeš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jest sem pa do zdej mislil in trdil, da so včasih samo čarownce na grmadi žgal... :huh:

...sej v našem koncu na Grmadi jih še zdej žgejo :l_01:

 

Pravzaprav tele bučke niso zrasle na mojem zelniku, vse sem nekje prebral, zato si tega ne morem lastiti. Bučkam verjamem pa tudi razumem za kaj in kako to gre...

Vse to pa sem napisal zato, da bi skupaj predebatirali in vsi skupaj imeli kaj od tega.

 

In glede tvojega mnenja o zavorni poti: ''Se pravi, sopotnica nam poveča trenje, obenem pa poveča skupno težo, kar se kompenzira s približno enako zavorno potjo v obeh primerih.''

Pa tuki si pozabu napisat poleg sopotnice še polne kufre zadi. V končni fazi sem opazil, da se pri mojem mopedu ko je polno osedlana kobilica (tik na meji največje skupne dovoljene mase) sama ciklistika vožnje ne spreminja preveč, kot pa če se vozm sam. Pozna se edinole, če je treba nepričakovano polno zavirati in dobiš težo sopotnice na svoj hrbet, saj takrat pa prav lovim težišče motorja s sprednjo in zadnjo bremzo da ne gremo čez nos. Drugače se pa s kufrom in sopotnico vozim  turistično in cestnim razmeram prilagojeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zato sem tudi dopisal stavek za tremi pikcami.

 

Na splošno pa bi povedal, da sem razočaran nad odnosom večine forumašov, mislim na večino tistih, ki so do sedaj sodelovali v tej debati. Zgleda, da smo Slovenci tak narod. Smo nestrpni, posmehljivi, škodoželjni, ne prenesemo, da bi nam kdo povedal kaj novega, radi kritiziramo, pohvale ali priznanja nam ne gredo z jezika, svoje zmote ne priznamo. Po drugi strani pa je malo takih, ki se hočejo postaviti v bran novincu, ker se nočejo izpostavljati. Pa nisem pričakoval, da mi boste kar kimali, le kritika bi bila lahko napisana na prijaznejši način.

Saj ne rečem, forum odlično deluje pri pomoči reševanja problemov, kar pa je druga zgodba, ker takrat pa vemo več kot pomoči potreben.

V celi debati je padlo kar nekaj všečkov, seveda meni noben. Tudi pri tem odgovoru ga ne pričakujem, ker potem bi se motil z zgoraj napisanim. Pričakujem pa odgovore... kakšne že???... v stilu zgoraj opisanega.

..evo, še en všeček...  :D

 

Drugače pa bi se jaz odzval na tale tvoj post:

Odnos forumašev oz. odziv je pričakovan glede na stil tvojemu naslovu teme, vprašanjem in trditvam, ki so zastavljena provokativno oz. butasto, kar se vidi že od daleč.

Če sklepam, oz. te ocenjujem...

1.  ....si bil verjetno zavrnjen na kaki igralski šoli, pa zdaj tule malo prakticiraš. Ampak slabo.

2. .....preskušaš strpnost kolegov forumašev in provociraš na polno .... tudi ti ne uspeva dobro.... tahudi se še niso užgali...

3.  ....mogoče pa ti res niso jasne kake stvari od motociklizma. V tem primeru ti toplo priporočam, prijateljsko svetujem, "očetovsko" vztrajam, da obiščeš strokovnjaka/e s področja motociklizma - šolo varne vožnje - teorijo in prakso, kjer so ti na voljo pravi strokovnjaki z odgovori na taka vprašanja. Na forumu ne boš kaj pametnega izvedel. Tisti "tapametni" se ne spuščajo v take debate, tisti s smislom za humor in domišljijo, s(m)o pa itak že podali svoje mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej njemu lahko da praksa grr samo teorija ga pa j***** na polno.

sicer je pa itak slabo vreme in so pol tovrstne teme super.

drgac pa dvomim da se splaca kek razlagat, zadnjic smo melo ze s temperaturnim raztezkom grozne probleme pa je samo ena enacbica bila v igri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sopotnica na motorju je nepotreben balast :krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sopotnica na motorju je nepotreben balast :krneki:

Je pa fajn pol za v šotor :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa fajn pol za v šotor :P

jp .. sj se lahko s svojim avtom pripelje pa še prtljago pelje :P .. še vedno trdim, da je nepotrebni balast :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam ;) ... motor je enosledno vozilo za eno osebo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sopotnica na motorju je nepotreben balast :krneki:

suzuki bi rekel, da ti ciklistiko zjebe.... :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sopotnica na motorju je nepotreben balast :krneki:

...če se pa bolje zavira, no... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na MITu so ugotovili,da (google translator) "..kokica na moped podaljša zavorno pot,ampak  blagodejni upliva na trenje,se sile skompenzirajo in dejansko upliv ga ni na zavorno pot..."

post-1419-0-84231400-1400225248.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no evo zdej zavore smo obdelali in pogruntali da teža je ugoden faktor. zdej moremo samo še glede težišča se zmenit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gusar tok kot se ti sekiraš za mene me je že strah se prpognt,da nisi kje zadej :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki bi rekel, da ti ciklistiko zjebe.... :)

 

Pa ne samo to, tudi finančno stanje gre v ku.... !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gusar tok kot se ti sekiraš za mene me je že strah se prpognt,da nisi kje zadej :lol1:

 

Ti se pa o naklonu itak ne moreš pogovarjat, ker nikoli ne zdržiš v naklonu, ampak potem oddrsaš na odstavni pas.

 

Ti pa priporočam, da se izogibaš pobiranju mila .... neprijatelj vreba sa svih strana in nikoli se ne ve, kdaj te kdo nasadi odzadaj, kot je Krucya.

Glede na to, da je Krucya nekdo odzadaj, upam, da ni na kakšnem abdominalnem oddelku, povita noga pa je samo "pesek u oči".

 

:P  :P  :P  :lol1:  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zdej mi je šele jasno, :slap: zakaj sem lani enkrat fuuull dobro peljel do Kočevja...

... k sem imel 115 kilskega kmeta na zadnjem zicu...   :D

 

... pa bremzat mi sploh ni bilo treba... so se vsi umikali...   :lol1:

... naklonat pa tut ni blo treba ker sem auspuhe že po ravnem po tleh vleku.....   :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zato sem tudi dopisal stavek za tremi pikcami.

 

Na splošno pa bi povedal, da sem razočaran nad odnosom večine forumašov, mislim na večino tistih, ki so do sedaj sodelovali v tej debati. Zgleda, da smo Slovenci tak narod. Smo nestrpni, posmehljivi, škodoželjni, ne prenesemo, da bi nam kdo povedal kaj novega, radi kritiziramo, pohvale ali priznanja nam ne gredo z jezika, svoje zmote ne priznamo. Po drugi strani pa je malo takih, ki se hočejo postaviti v bran novincu, ker se nočejo izpostavljati. Pa nisem pričakoval, da mi boste kar kimali, le kritika bi bila lahko napisana na prijaznejši način.

Saj ne rečem, forum odlično deluje pri pomoči reševanja problemov, kar pa je druga zgodba, ker takrat pa vemo več kot pomoči potreben.

V celi debati je padlo kar nekaj všečkov, seveda meni noben. Tudi pri tem odgovoru ga ne pričakujem, ker potem bi se motil z zgoraj napisanim. Pričakujem pa odgovore... kakšne že???... v stilu zgoraj opisanega.

Zakaj razočaran? Če očitno nisi dokončal niti osnovne šole (ja, tole je osnovnošolska fizika) in prišeš kozlarije pričakuj take odgovore.  Imaš pa dve opciji: zadevo utemelji s fizikalnega vidika (ja, formule bi rada vidla, ki tole tvojo teorijo podprejo),  opcija št. dve: izmeri svojo zavorno razdaljo sam na motorju. za točko kjer si se ustavil privleci betonski blok. Odmontiraj eno čeljust in na motor zadaj naloži dva žaklja cementa pa poskusi ponovno. Pridem gledat, posnet in obljubim, da te po opravljenem poizkusu nominiram za Darwinovo nagrado.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej če ne znaš bremzat pa ovinke skolenčkat ti pad tud 1 konjska sila ne pomaga :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... naklonat pa tut ni blo treba ker sem auspuhe že po ravnem po tleh vleku.....   :lol1:

 

Zakaj pa nisi odvrgel odvečen tovor!?  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!