Skoči na vsebino

Padel na izpitu


Priporočene objave

glih padel na izpitu, sedaj imam čez en mesec naslednji izpit, A, kaj se zgodi če vozim motor sedaj in me kifeljc dobi? Motor je registriran pa to....

 

ampak na name registriran, koliko je kazen, a še velja prepoved delanja izpita in ali odvzamejo motor???

 

Kje se to povpraša najbolje, na policijo mi ni za klicat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolje da vprašaš na policijo, pustiš pdatke da vejo kam poslat kazen in položnico a motor jim boš sam peljal tja al računaš da te poberejo nekje spotoma?

 

V veljavo je stopila novela Zakona o pravilih cestnega prometa, ki navaja da lahko policist lažje zaseže vaše vozilo.  Izognite se torej zasega vašega vozila. Preberite si, česa ne smete storiti oz. kaj določa Zakon o pravilih cestnega prometa.

(1) Policist zaseže vozniku motorno vozilo, s katerim je bil zaloten pri storitvi hujšega prekrška in je izpolnjen eden od naslednjih pogojev:

1. če je bil storilec kot voznik motornega vozila v zadnjih dveh letih najmanj trikrat pravnomočno kaznovan za prekršek:

– prekoračitve dovoljene hitrosti v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa za več kot 20 km/h,

– prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti v naselju za več kot 30 km/h,

– prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti zunaj naselja za več kot 40 km/h,

– prekoračitve dovoljene hitrosti na avtocesti cesti ali hitri cesti za več kot 50 km/h,

– vožnje pod vplivom alkohola,

– vožnje pod vplivom prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil in drugih psihoaktivnih snovi ali

– odklonitve odrejenega preverjanja psihofizičnega stanja;

2. če se storilcu izvršuje kazen oziroma sankcija prepovedi vožnje motornega vozila,

3. če je storilcu začasno odvzeto vozniško dovoljenje, se mu izvršuje varnostni ukrep odvzema vozniškega dovoljenja ali sankcija prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja,

4. če je storilec kljub prepovedi nadaljnje vožnje vožnjo nadaljeval ali ponovil prekršek, zaradi katerega mu je bila prepovedana nadaljnja vožnja;

5. vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste kategorije oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki jo vozi.

(2) Zaseženo motorno vozilo je treba takoj oddati sodišču, ki je pristojno za postopek o prekršku, lahko pa se do izdaje sodbe o prekršku hrani pri policiji.

(3) Ob zasegu vozila policija odvzame registrske tablice vozila in jih pošlje upravni enoti, kjer ima lastnik vozila prebivališče ali sedež. Upravna enota podatek o zasegu vozila vnese v evidenco registriranih vozil, ob vrnitvi vozila lastniku pa ta vpis izbriše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpita nimaš in pika. Enako je, če imaš 200 odvoženih ur ali pa nobene, izpit imaš šele ko ga opraviš pred komisijo. Mislim pa da je prepoved opravljanja izpita za nekaj časa.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol se ne bom špilal, se ne splača, a ti ga dajo pol nazaj al kako? ali ti ga za vedno zasežejo in prodajo na dražbi?

 

O temu, ali se bo tvoje vozilo vrnilo odloča sodnik.

Če bi bil motor pisan nate bi ga mirne duše lahko "za vedno" zasegli.

Če je pisan na strica al teto pa more le-ta pošiljati prošnje na sodišča, da mu je to edino prevozno sredstvo in o tvoji vožnji ni bil obveščen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje povej kako oslarijo si naredil na izpitu, da bomo vedeli na kaj bit pozorni :) Za cajt do naslednjeg izpitnega roka si pa nabav enga jeftinega Ciaota

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih padel na izpitu, sedaj imam čez en mesec naslednji izpit, A, kaj se zgodi če vozim motor sedaj in me kifeljc dobi? Motor je registriran pa to....

 

ampak na name registriran, koliko je kazen, a še velja prepoved delanja izpita in ali odvzamejo motor???

 

Kje se to povpraša najbolje, na policijo mi ni za klicat....

Sicer so ti hitro pojasnili, kako je s tem, pa kot se mi zdi si tudi razumel, ampak si vseeno ne morem kaj, da ne bi "prislinil svoj piskerček". Taka kombinatorika mi namreč dvigne tlak do plafona.

 

Jaz na tole gledam takole:

- če nimaš izpita, ker ga pač še nimaš - nimaš kaj iskat na cesti.

- če nimaš izpita, ker ga pač nimaš več - nimaš kaj iskat na cesti.

 

V prvem primeru za na cesto "še nimaš dovoljenja" (pa je čisto vseeno zakaj še ne) in s tem, če vseeno rineš tja, kažeš svoj odnos predvsem do drugih udeležencev v prometu.

 

V drugem ga pa "nimaš več", ker si pač naredil nekaj takega, kar je imelo pač svojo posledico in si svoj odnos do drugih pravzaprav nekako že pokazal.

 

In moje osebno mnenje je, da ne tistih iz prve skupine ne tistih iz druge ne želim srečati na cesti, ker me osebno ogrožajo!

In ja, vem da je tistih, ki bi pravzaprav sodili v "drugo skupino", pa jih "še niso odkrili" več kot preveč! 

 

Sicer pa se mi zdi, da je to nekako tako, kot če bi s pištolo v roki hodil naokoli in na slepo streljal v zrak. Če pač nekoga zadane - ups, sorči...

 

Pa brez zamere - in ko boš naredil izpit, veliko varnih in uživaških km. Verjemi, da je res malo stvari, ki jih lahko primerjaš z vožnjo z motorjem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ti se kr vozi lej je tudi svetla plat glede na to da ti sploh izpita nočejo dati  ti ga tudi pobrati ne morejo ;) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja problem je bil ko sem gledal eno babico v miniki na desni strani v križišču, tiste vene so me čist razrajcale in potem nisem videl zeleno luč in predolgo čakal, ampak ta babica je bila full sexy, črne dokolenke, visoke pete, mislim da ji je iz torbice gledal bič pa to..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je motor pisan nate in nimaš izpita za tisto kategorijo, ga ne moreš registrirati.

 

To pa ne bo držalo, edino, če se je v zadnjih dveh mesecih kaj spremenilo.

Prijatelj si je kupil motor (cca 2 meseca nazaj), izpit še dela, registriral in zavaroval nase, edino kar je moral storiti je, da je podpisal izjavo, da sem jaz uporabnik motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja problem je bil ko sem gledal eno babico v miniki na desni strani v križišču, tiste vene so me čist razrajcale in potem nisem videl zeleno luč in predolgo čakal, ampak ta babica je bila full sexy, črne dokolenke, visoke pete, mislim da ji je iz torbice gledal bič pa to..

 

Potem pa prav da si pado... najboljše da bi med vožnjo tako gledal in se v koga zaletel. Jaz ti predlagam da se vsedeš na motor in greš pred policijsko postajo in nabijaš po gasu, tak da ti ga poberejo, pa boš prišparal komu življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja problem je bil ko sem gledal eno babico v miniki na desni strani v križišču, tiste vene so me čist razrajcale in potem nisem videl zeleno luč in predolgo čakal, ampak ta babica je bila full sexy, črne dokolenke, visoke pete, mislim da ji je iz torbice gledal bič pa to..

 

Ti imaš krasen profil motorista, ki ne rabi vozniške, pa tudi tablico si lahko zakriješ.

 

Tu si imel izpitno uro?

 

http://www.motosvet.com/video-lov-na-prekrskarja.html

 

Kako ti sploh pade na pamet kaj tako butastega, da sprašuješ, če se lahko voziš brez izpita?

 

Si pač padel, kaj zdaj, hud problem je, da se iz tega nisi nič naučil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih padel na izpitu, sedaj imam čez en mesec naslednji izpit, A, kaj se zgodi če vozim motor sedaj in me kifeljc dobi? Motor je registriran pa to....

 

ampak na name registriran, koliko je kazen, a še velja prepoved delanja izpita in ali odvzamejo motor???

 

Kje se to povpraša najbolje, na policijo mi ni za klicat....

ma kaj  si  ti  mona,al  mas  pa  ful  dnara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bom izpadel čuden, ampak roko na srce, koliko od nas se nas je vozilo zmes brez izpita oz. z izpitom za napačno kategorijo,... Definitivno ne podpira tega da se vozi brez izpita sploh v današnji zakonodaji ampak razumem pa tudi kako težko je gledati motor doma v garaži :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!