Skoči na vsebino

Padel na izpitu


Priporočene objave

Sine, ti kr vozi... pusti te motosvetovce, k te itak samo zavajajo.... Nimaš se kej bat, izpita ti tako ali tako ne morejo vzeti :jezik:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sine, ti kr vozi... pusti te motosvetovce, k te itak samo zavajajo.... Nimaš se kej bat, izpita ti tako ali tako ne morejo vzeti :jezik:

 

Ja to je res, samo kaj, ko vzamejo motor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

23. člen

(zaseg motornega vozila)

(1) Policist zaseže vozniku motorno vozilo, s katerim je bil zaloten pri storitvi hujšega prekrška in je izpolnjen eden od naslednjih pogojev:

1.     če je bil storilec kot voznik motornega vozila v zadnjih dveh letih najmanj trikrat pravnomočno kaznovan za prekršek:

-  prekoračitve dovoljene hitrosti v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa za več kot 20 km/h,

-  prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti v naselju za več kot 30 km/h,

-  prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti zunaj naselja za več kot 40 km/h,

-  prekoračitve dovoljene hitrosti na avtocesti ali hitri cesti za več kot 50 km/h,

-  vožnje pod vplivom alkohola,

-  vožnje pod vplivom prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil in drugih psihoaktivnih snovi ali

-  odklonitve odrejenega preverjanja psihofizičnega stanja;

2.     če se storilcu izvršuje kazen oziroma sankcija prepovedi vožnje motornega vozila;

3.     če je storilcu začasno odvzeto vozniško dovoljenje, se mu izvršuje varnostni ukrep odvzema vozniškega dovoljenja ali sankcija prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja;

4.     če je storilec kljub prepovedi nadaljnje vožnje vožnjo nadaljeval ali ponovil prekršek, zaradi katerega mu je bila prepovedana nadaljnja vožnja;

5.     vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste kategorije oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki jo vozi.

(2) Zaseženo motorno vozilo je treba takoj oddati sodišču, ki je pristojno za postopek o prekršku, lahko pa se do izdaje sodbe o prekršku hrani pri policiji.

(3) Ob zasegu vozila policija odvzame registrske tablice vozila in jih pošlje upravni enoti, kjer ima lastnik vozila prebivališče ali sedež. Upravna enota podatek o zasegu vozila vnese v evidenco registriranih vozil, ob vrnitvi vozila lastniku pa ta vpis izbriše.

(4) Za hujši prekršek se šteje prekršek, za katerega je predpisana stranska sankcija najmanj treh kazenskih točk v cestnem prometu ali stranska sankcija prepovedi vožnje motornega vozila. Za hujši prekršek se šteje tudi vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki ga vozi voznik v času prekrška, vožnja vozila v času izvrševanja prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja.

 

Pa pa motor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se sam furi, če te kje vidm ti dam še za par rund pera al pa viskija!! Tko boš še mal bol pogumn k jim boš bežu :grim  :kva2:  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej naj povem to, da vožnje brez izpita nikakor ne podpiram, saj se mi zdijo morebitne posledice (takšne ali drugačne) enostavno prevelike, da bi odtehtale tistih nekaj km vožnje.

 

Ampak ker sem tudi sam enkrat bil začetnik se spomnim kako težko se je kontrolirat, ko je motor že doma, izpita pa kar ni in ni (tudi sam sem padel ker sem po obračanju ob cesti zapeljal na cesto čez polno črto (pol metra desno od tam kjer se neha črtkana, jebiga).. In tudi jaz sem se parkat šel malo peljat okoli hiše oziroma po domačem kraju brez izpita, ker enostavno nisem zdržal. K sreči brez posledic..

 

Kot rečeno, vožnjo brez izpita toplo odsvetujem ampak ne glede na to, mi greste pa na živce moralizatorji, ki začnete pisat kako ste od takih voznikov ne vem kako ogroženi na cesti. Fant je pač na izpitni imel smolo in naredil neumnost. Z malce sreče je pač ne bi in bi danes imel izpit in bi se po cesti vozil popolnoma legalno. Zaradi tistega papirja, pridobitev oz nepridobitev katerega je pač temeljila na nekem trenutnem lapsusu (napake na izpitni to pač ponavadi so) ne bo nič bolj in nič manj znal vozit motor in nič bolj in nič manj ogrožal ostale udeležence v prometu.

 

Seveda mora biti vsem jasno, da je vsak začetnik na motorju, tudi ko dobi izpit, do neke mere bolj rizičen do okolice kot ostali ker še nima nobenih izkušenj. Zato je ključnega pomena, da se ta oseba tega zaveda in vozi še posebej previdno in čimprej poskusi nadrgadit svoje znanje na raznih tečajih, pisti, delavnicah varne vožnje, predvsem pa z nabiranjem umirjenih cestnih kilometrov. Ampak kot rečeno, dotični forumaš ni dandanes okolici nič bolj nevaren kot bo čez 14 dni, ko bo ponovno opravljal glavno vožnjo in se mu bo pač izšlo. Toliko..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš kako je mrfijeu zakon in slovenski pregovor "ko ma hudič mlade".

Zagotovo je manj nevaren kot kdo drug na cesti, ampak v mesecu dni so 4je tedni, in če gre z motorjem samo 2krat na tedn okol ulce in še trenutno ko je poostren nadzor nad motoristi baje, razen če ne živi kje daleč od policijskega zanimanja verjetnost da ga mal povohajo precejšnja.

Ga lahko samo vprašanje "vozniška in prometna" stane preveč da nebi potrpel še en mesec.

O doma do bencinske imam jaz 1km in en grem niti po benz brez izpita, ker nimam nekih dobrih diplomatskih izkušenj s policaji in samo če nimaš ta prave kartice (za mene izpit za druge morda kakšna gold kartica) je sitnosti dosti manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bom izpadel čuden, ampak roko na srce, koliko od nas se nas je vozilo zmes brez izpita oz. z izpitom za napačno kategorijo,... Definitivno ne podpira tega da se vozi brez izpita sploh v današnji zakonodaji ampak razumem pa tudi kako težko je gledati motor doma v garaži :)

Hja, imaš prav, najbrž res ne veliko - ampak najmanj eden pa je. Jaz na primer...  O:-)

Pa tudi ko sem delal izpit za motor, sem prvič cepnil... jebiga...

In sem pač počakal do naslednjič, ko "sem jim pokazal hudiča"... :fyou:  :hooray:  :bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ma dej... ne posluši jih!

... ti se samo vozi!

..če te hočjo ustaviti, jim preprosto SPIZDI!

... če je bil pobeg neuspešen, pa da te dobijo, pa povej, da poznaš Živnorca....pol pa hitr laufi, kolkor te noge nesejo, preden polcaji kej pogruntajo.....  

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cufa a je res kar je njegov dvojnik zjutri pisu   :cry: , a pol nimam nč šans :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pol so šanse, ker jest se mam za lezbačo :ninja:

 

Ja za toplo vodo v Ljubljani pa midva z Zivmunorcem skrbiva.

Popravljeno . Popravil gregorjanc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja problem je bil ko sem gledal eno babico v miniki na desni strani v križišču, tiste vene so me čist razrajcale in potem nisem videl zeleno luč in predolgo čakal, ampak ta babica je bila full sexy, črne dokolenke, visoke pete, mislim da ji je iz torbice gledal bič pa to..

 

Ja ja in ko boš naslednjič v ovinku dokolena in boš sred ovinka zagledal spet črne dokolenke boš odkolenkal direkt iz ovinka...ti ne pomaga nobena kartica...samo zdravstvena če boš preživu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa mene ne nucata, a ne?

nč bat, te bom mal ponucu pa nč znucu

Popravljeno . Popravil gregorjanc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč bat, te bom mal ponucu pa nč znucu

... mislim, da si tukile padu na izpitu... da ne zaidemo iz teme....   :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cufa, Gregorjanc in Zivnorc, a lahko prosim lepo nehate smetit!!  Tole je resna tema in prosim če se odstranite v vaš peskovnik! Fant ne ve, al bi se pelju ali ne, vi pa smetite :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni izpita, ni vožnje ... ajnfok ... če te dobijo, ti zaplenijo vozilo .. ajnfok

 

 

:krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!