Skoči na vsebino

Moto GP 2015


orcus

Priporočene objave

Nej se odpre tema 2016 danes so se začela testiranja. Michelinova zadnja guma preveč drži sprednja pa hitro zdrsne zaradi tega danes kar nekaj voznikov potleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jany pravi:

Nej se odpre tema 2016 danes so se začela testiranja. Michelinova zadnja guma preveč drži sprednja pa hitro zdrsne zaradi tega danes kar nekaj voznikov potleh.

Tema je že odprta ;)

Klik: http://motosvet.com/tabla/topic/39824-moto-gp-2016/#comment-2208376

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kdo je pol zmagu? :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ob 9. 11. 2015, builder pravi:

res mi je žal Rossia, ker tak joku še ni nobeden, urota vam povem, urota:klicaj:, fak, kak sta ga mulca zdriblala:O

Dva na enega...to počno strahopetci. Se vidi, da ju ni dovolj v "hlačah"

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi, ampak VSI pozabljate eno stvar: Sezona ni samo zadnje dve, tri dirke... Vso sezono je treba zbirat tocke! In ce je Rossi letos bil slab v kvalifikacijah, ce je imel napacno taktiko ko je v dezju cakal kaj bo storil Lorenzo (in obratno) in potem s tem slabo izkoristil napako Lorenza, je vrgel prec precej tock! Tako da prevenstva Rossi ni izgubil zadnjo dirko in s kaznijo za svojo neumnost, ampak z manjkom tock v parih dirkah... Obratno je Lorenzo napravil napake, imel nicle, in potem lovil tocke Rossija. Par boljsih startnih polozajev, par boljsih odlocitev in Lorenzo bi ne imel kaj. Pa obratno, ce Lorenzo ne bi imel nicel, bi pa Rossi tenko piskal ze na polovici sezone. Se ena stvar, ko je prisel Rossi na 4. mesto je imel zaostanek 11 sekund, na koncu pa 19. Roko na srce, kjer koli bi startal, bi bilo isto. Priblizno enako dirko prej, ko je Lorenzo zamocil start, ujel, prehitel in se odpeljal Rossiju, torej je spet bil hitrejsi. Enako Dani, tako da Marquez ne bi naredil Rosiju skode skoraj NIC, ker bi Rossi lahko bil ali tretji kot je bil, ali cetrti... Tempa Lorenza in Danija tako ali tako ni mogel loviti. Ce pa rabi pomoc Hond zadnjih 5 dirk, pomoc v smisli da naj bi Honde prehitele Lorenza, pol nej pa naslov preda Hondi.  Tako pac je, sprijjaznite se ze enkrat! Biti drugi, prvi, ali tretji ali cetrti v konkurenci Pedrose, Rossija, Marqueza in Lorenza ni slabo!

  Ker dirkac ne zbere dost tock skozi sezono, nej se mu pa na koncu vsi umikajo?

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar nekaj cejev si navrgel. tem tudi ti nekaj pozabljas dolocene detajle.

za nicle si je lorenzo povsem sam kriv, medtem, ki si za kazen iz zadnjega mesta Rossi ni. brce ni bilo - to je dejstvo, kolikor mi je znano niti ni omenjena v nobenem porocilu. zakaj je potemtakem dobil kazen? ker je peljal prepocasi? ker je peljal bolj odprto linijo kot je sicer obicajno za tisti ovinek?

VELIKA razlika.

jlo sam kriv, Rossi okrivljen s strani spanske kuhne.

in pa se nekaj, ko je Rossi prisel na 4 mesto je do konca bilo 12 krogov, zaostanek pa je bil 11 ali 12 sekund. kaj bi pa naj? sekundo na krog pridobival? pac je peljal do konca in cakal kaj se bo zgodilo spredaj.

umaknili so se mu pa tisti, ki se ne strinjajo, da se prvenstvo odloca za mizo! sicer jih pa ni bilo ravno veliko, morda dva ali trije, vse ostale je itak prehitel kot to pocne vsak drug dirkac.

Popravljeno . Popravil BenX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, jvalant pravi:

 Ker dirkac ne zbere dost tock skozi sezono, nej se mu pa na koncu vsi umikajo?

V bistvu jih je zbral največ, kljub oviranju na zadnjih dirkah. Ko je MM spoznal, da nima več možnosti za naslov se je odločil, da ga tudi Rossi ne bo dobil, od takrat naprej je Rossija oviral, se mu je maščeval za "vzgojne" lekcije na začetku sezone.

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm za tastarga ker je posrečen ampak zdej loh pa tud on neha jambrat po medijih, bo ratu kot Đorđe.

 

leta 1943 okolica Grosuplja:

- taku smu se toukli z nejmci da je blo za popizdit !

a pa ste zmagal?

- ne ne, bli smo drugi .

 

....tut če bi tazadno štartu 4 jih nebi ujel ( pa ne maram čejev ker so retrogardni :) )

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jvalant pravi:

Vsi, ampak VSI pozabljate eno stvar: Sezona ni samo zadnje dve, tri dirke... Vso sezono je treba zbirat tocke! In ce je Rossi letos bil slab v kvalifikacijah, ce je imel napacno taktiko ko je v dezju cakal kaj bo storil Lorenzo (in obratno) in potem s tem slabo izkoristil napako Lorenza, je vrgel prec precej tock! Tako da prevenstva Rossi ni izgubil zadnjo dirko in s kaznijo za svojo neumnost, ampak z manjkom tock v parih dirkah... Obratno je Lorenzo napravil napake, imel nicle, in potem lovil tocke Rossija. Par boljsih startnih polozajev, par boljsih odlocitev in Lorenzo bi ne imel kaj. Pa obratno, ce Lorenzo ne bi imel nicel, bi pa Rossi tenko piskal ze na polovici sezone. Se ena stvar, ko je prisel Rossi na 4. mesto je imel zaostanek 11 sekund, na koncu pa 19. Roko na srce, kjer koli bi startal, bi bilo isto. Priblizno enako dirko prej, ko je Lorenzo zamocil start, ujel, prehitel in se odpeljal Rossiju, torej je spet bil hitrejsi. Enako Dani, tako da Marquez ne bi naredil Rosiju skode skoraj NIC, ker bi Rossi lahko bil ali tretji kot je bil, ali cetrti... Tempa Lorenza in Danija tako ali tako ni mogel loviti. Ce pa rabi pomoc Hond zadnjih 5 dirk, pomoc v smisli da naj bi Honde prehitele Lorenza, pol nej pa naslov preda Hondi.  Tako pac je, sprijjaznite se ze enkrat! Biti drugi, prvi, ali tretji ali cetrti v konkurenci Pedrose, Rossija, Marqueza in Lorenza ni slabo!

  Ker dirkac ne zbere dost tock skozi sezono, nej se mu pa na koncu vsi umikajo?

Poglej, če bi gledal malo več dirk kot nekaj zadnjih bi verjetno opazil, da je Rossi skoraj vedno v drugi polovici dirke izkoriščal svoje izkušnje in pridobil kar precej mest, če je ocenil, da ima zato kakšne realne možnosti...

Zdej odkrivati neko toplo vodo kdo je kriv, kdo ni kriv se mi zdi nesmiselno sezona se je končala kakor se je. Rossi je imel zelo dober ritem tako v Sepangu kot tudi v Valenciji, vendar zaradi stranskih okoliščin ni mogel obračunati 1 na 1 z Lorenzom, ker mu je bilo to onemogočeno. Zdej ali si je zato sam kriv, ker je obtožil MM pred dirko v Maleziji ali bi bilo v vsakem primeru tako, kar smo videli ne bomo nikoli vedeli.

Naslednja sezona upam, da bo vsaj približno tako zanimiva kot je bila letošnja in da na koncu nebo prvak odločen praktično brez boja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, BenX said:

kar nekaj cejev si navrgel. tem tudi ti nekaj pozabljas dolocene detajle.

za nicle si je lorenzo povsem sam kriv, medtem, ki si za kazen iz zadnjega mesta Rossi ni. brce ni bilo - to je dejstvo, kolikor mi je znano niti ni omenjena v nobenem porocilu. zakaj je potemtakem dobil kazen? ker je peljal prepocasi? ker je peljal bolj odprto linijo kot je sicer obicajno za tisti ovinek?

VELIKA razlika.

jlo sam kriv, Rossi okrivljen s strani spanske kuhne.

in pa se nekaj, ko je Rossi prisel na 4 mesto je do konca bilo 12 krogov, zaostanek pa je bil 11 ali 12 sekund. kaj bi pa naj? sekundo na krog pridobival? pac je peljal do konca in cakal kaj se bo zgodilo spredaj.

umaknili so se mu pa tisti, ki se ne strinjajo, da se prvenstvo odloca za mizo! sicer jih pa ni bilo ravno veliko, morda dva ali trije, vse ostale je itak prehitel kot to pocne vsak drug dirkac.

  Lej, se enkrat preberi moj post.. seveda je Lorenzo kriv za svoje nicle. Rossi je pa tud sam kriv. Kaj skoz ponavjate to brco, ne gre se za brco, gre se za namerno izirivanje, se sam Rossi je dejal, da ga je HOTEL poriniti na rob, ni pa hotel da Marquez pade..  Kar se tice sportne ali nesportne poteze Marqueza: dovoljeno se je boriti za mesto in pozicijo v dirki, Marc je delal tocno to, nima nobene veze ali si je zelo zelel tretjega mesta, ali si je zelo zelel Rossija na cetrtem mestu. Ni pa dovoljeno nikakrsno namerno izrivanje ipd (BREZ brce) in Rossi je naredil tocno to in potem bil sankcioniran... In pravis da Rossi ni kriv? Je kriv: ce bi doloceno dirko sel prej menjat gume, bi mel 10 pik vec, ce bi bil boljsi na kvalifikacijah, se par tock plusa. Tile  ceji, pac povedo tudi nekaj o sezoni, in o tem da ni samo ta kazen kriva za vse. Ko je Jlo prisel k sebi po slabem startu sezone, je Rossi izgubljal prevec tock. In ne mi zdej rect, da so vse zmage Jlo-a, sedem, plod spekulacij in pomoci itd, SAM si jih he privozil. Dejstvo je: ob vse niclah in napakah Jlo-a, je blo samo 7 tock razlike...

 

In moj osebni pogled: v Avstraliji Marquez ni pomagal Lorenzu, Rossi ša je vrtel gobec in  v Maleziji placal ceno...   (ko sem gledal tiskovno konferenco, ko je Rossi obtozil Marqueza, je le temu nasmeh v zacudenju splahnel...  Verjetno mu ne bi, ce bi pac oviral Rossija, tako ga je pa presenetlo. Se noben mi ni brez sanjarjenja razlozil kako je -5 tock pomoc, bucke o oviranju Rossija, so pa bucke, ker je mu jlo tko al tko boljsi tempo...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, jvalant said:

... ne gre se za brco, gre se za namerno izirivanje, ....

nisem čist zastopu tegale....

poleg VR in JL se lahko mal posvetimo tud Toporišiču, bo mogoče bolj berljivo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, KARMEN1 said:

Pusti Toporišiča! On nam je zaj.... vso slovenščino!

you got the point! ...ni blo mišljeno bukvalno :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zajebi:fyou:, js bom dal 46 nalepko na motor, pa 46 majcko bom ubodu, pa kapco tud 46! Ker sej vemo, je najvecja legenda!

Mulci nej se pa slikajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DIN pravi:

Zajebi:fyou:, js bom dal 46 nalepko na motor, pa 46 majcko bom ubodu, pa kapco tud 46! Ker sej vemo, je najvecja legenda!

Mulci nej se pa slikajo!

jaz tudi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale nas komentator Gaber je pa čist nekorekten kakšne neumne izjave na pop tv pa ja on mora bit neodvisen četudi navija za Lorenca. Rosi je samo jasno povedal in dokazal da je zadnje 3 dirke M.M ščitil hrbet Lorenzu to so še slepi vidl:fyou::fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 11. 2015, Port Folio pravi:
Ob 9. 11. 2015, orcus pravi:

Ja temu se reče nevmešavanje v boj za prvaka. Da tista dva obračunata med sabo. Danes ni MM naredil nič narobe, edino zlagal se je, ko je rekel da ni mogel napasti Lorenza. Je pa eno dirko pred tem posegel v odločitev. To pa ni dobro.

 

pred 3 urami, Yamaha 09 pravi:

 

Rossi je imel zelo dober ritem tako v Sepangu kot tudi v Valenciji, vendar zaradi stranskih okoliščin ni mogel obračunati 1 na 1 z Lorenzom, ker mu je bilo to onemogočeno. 

Ne vem, od kje vam ideje o nevmešavanju v boj za prvaka in o obračunih 1 na 1 za naslov?  Celo sezono se grize 25 dirkačev med sabo, zakaj bi bilo na koncu drugače? Kako je v F1 Alonso izgubil naslov, ko na zadnji dirki ni mogel prehiteti drugače nekonkurenčnega Rusa, pa slednjemu nihče ni očital vmešavanja v borbo za naslov. Vale pred dvema letoma ni želel pomagati svojemu moštvenemu kolegu Jorgeju do naslova, letos pa pač Marc ni hotel, da bi bil Rossi prvak, ker želi v nadaljevanju kariere preseči vse njegove rekorde.

Bi pa znal na prvi dirki naslednje sezone eksplodirati ves ta čustveni naboj, ki se je nabral ob takem zaključku letošnje sezone.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se znajdete v večini, je čas za spremembe:ras:

Nekateri častijo čin, nekateri junake, nekateri moč, spet drugi Boga in zaradi teh idealov se nikakor ne morejo združiti - a vsi častijo denar. :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, jvalant said:

  Lej, se enkrat preberi moj post.. seveda je Lorenzo kriv za svoje nicle. Rossi je pa tud sam kriv. Kaj skoz ponavjate to brco, ne gre se za brco, gre se za namerno izirivanje, se sam Rossi je dejal, da ga je HOTEL poriniti na rob, ni pa hotel da Marquez pade..  Kar se tice sportne ali nesportne poteze Marqueza: dovoljeno se je boriti za mesto in pozicijo v dirki, Marc je delal tocno to, nima nobene veze ali si je zelo zelel tretjega mesta, ali si je zelo zelel Rossija na cetrtem mestu. Ni pa dovoljeno nikakrsno namerno izrivanje ipd (BREZ brce) in Rossi je naredil tocno to in potem bil sankcioniran... In pravis da Rossi ni kriv? Je kriv: ce bi doloceno dirko sel prej menjat gume, bi mel 10 pik vec, ce bi bil boljsi na kvalifikacijah, se par tock plusa. Tile  ceji, pac povedo tudi nekaj o sezoni, in o tem da ni samo ta kazen kriva za vse. Ko je Jlo prisel k sebi po slabem startu sezone, je Rossi izgubljal prevec tock. In ne mi zdej rect, da so vse zmage Jlo-a, sedem, plod spekulacij in pomoci itd, SAM si jih he privozil. Dejstvo je: ob vse niclah in napakah Jlo-a, je blo samo 7 tock razlike...

 

In moj osebni pogled: v Avstraliji Marquez ni pomagal Lorenzu, Rossi ša je vrtel gobec in  v Maleziji placal ceno...   (ko sem gledal tiskovno konferenco, ko je Rossi obtozil Marqueza, je le temu nasmeh v zacudenju splahnel...  Verjetno mu ne bi, ce bi pac oviral Rossija, tako ga je pa presenetlo. Se noben mi ni brez sanjarjenja razlozil kako je -5 tock pomoc, bucke o oviranju Rossija, so pa bucke, ker je mu jlo tko al tko boljsi tempo...

daj ne seri no... kako izrivanje? pri 50 na uro? in do roba je blo se vsaj 2 metra asfalta! marquez bi lahko mirne volje peljal mimo (jejomilomater, se jaz bi lahko pri tej hitrosti!!!), lahko bi ostal zadaj ali pa enostavno nadaljeval z voznjo ob Rossiju. ta bi mu skozi celado zadrl (seveda brez neke koristi), naj se goni v tri pi*** mat*** in to bi bilo to. v skrajnem primeru bi lahko celo zapeljal s proge in zgodilo se mu nebi popolnoma nic, ker je zunanja izletna cona bila asfaltirana ce se ne motim.

torej? marquez je ena velika pi***, ker so mu popustili zivci je htel torpedirat Rossija. kaznovan pa Rossi... svasta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal bom nekaj drugega....Nisem prebral veliko v tej smeri ... V to me je spodbudil še en od mnogih minusov Lorenza ...Ko sem danes videl, kako se je Lorenzo speku in skočil iz Yamahe, (če nebi bilo ljudi okoli bi motor šel po tleh oz. je že bil na tleh... kdo meče svoj motor po tleh?), mi je jasno, da je s tem, ko je prvak Lorenzo največ pridobila Honda in ne glede na naslov tudi letos izgubila Yamaha. Govorim o prodaji/denarju. Sej rezultat se bo videl čez pol leta, kakšna bo prodaja, ampak s tako reklamo kot jo je naredil in jo dela Lorenzo, najbrž nebo presežkov v prodaji SS motorjev Y. Če bi bil prvak Rossi.....glede prodaje že samo zaradi števila navijačev, mislim da bi govorili o letu debelih krav.. govorili bi o miljonih. ...Se pravi, če je imela Honda možnost, orodje in dirkača, ki je bil pripravljen naredit to kar mu predlagajo ter željo, da ne glede na izgubljen naslov ohrani svoj tržni delež, je po tem, ko je bilo jasno, da bo prvak lahko samo eden od dirkačev Yamahe sproducirala točno to kar se je zgodilo. In tako izbrala za Yamaho slabšo možnost. Zato ni bilo podatkov iz motorja MM, zato je Honda močno nastopila proti Rossiju, zato... itd itd... Mogoče se motim, pač gre samo za moje razmišljanje, ampak mislim da vseeno MM ni tak mulc, da bi samo zaradi zamere do Rossija šu na svojo roko v take špile, sam ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!