Skoči na vsebino

Moto GP 2015


orcus

Priporočene objave

Dejansko se zdaj vidi,da je Dorna stopila na stran Lorenzota in MM,ker Dorna je španska in valda bodo držali za Špance.Žalostno no,vsekakor si je tudi MM zaslužil kazen.

Zdaj pa lahko samo še sanjamo,da bodo ostali dirkači v prvem krogu pustili Valeta,da se prebije brez težav v ospredje in se enakovredno kosa z napihnjenim Lorenzotom.

Aja,Dorna bi morala kaznovat tudi Lorenzota,ker je zbežal iz skupinskega slikanja prvih treh na dirki,zelo sramotno s strani Lorenzota:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ma dorna tle veze... Sej ga ni dorna brcnla z motorja... Loool.. Barbera je dobu kazen zato, ker je padel in s seboj odnesel še pola... Če tole neki bla kazen bi bilo naravnost glupo... Pa dejte no... Priznejte že, da je rossi naredil bedarijo.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem videl na kratkem posnetku. Ampak vseeno bi blo fajn dirke pogledat. :ras:

Nisem še porajtal v keri gostilni bi se tukaj dalo gledat, ker vsi gledajo fuzbal. :yawn:

Dobiš pa dober pir zravn... :beer2:

Jaz res upam, da se bo kdo v tem kreganju najdel in naredil dobro delo. 

cricfree probaj...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vernikom je vseeno, če se dogajajo "svinjarije" dokler se ne dogajajo njihovemu.

Lorenzo vseskozi opozarja na te zadeve, dirka čisto, vendar ga je velika večina označila za jokico in ti ves čas ponavljajo "dis is rejsing". Ja, je rejsing, doker se to ne dogaja tebi. Ko se dogaja tebi, potem pa sledijo razni karte kid vložki.

P.S. Ne navijam za nikogar. Z odhodom Stonerja sem prenehal navijati za kogarkoli v motoGP. Kaj je že dejal o tem športu?

Ja, Stoner je bil tudi moj zadnji drkač, ki mi je bil všeč. Predvsem pa njegove izjave brez ovinkarjenja ( hinavščine ), ko je bilo potrebno kaj reči "senzacionističnim lešinarjem ( novinarjem ). Drugače pa pri mojih 55-tih pomladih gledam malo širše in se rad spominjam Lawsona ( moj idol - njegova čelada, Cagiva-Ducati in te fore ), pa Mamole ( nepozabne fotke Cagive z Grobnika ), prečudovitega ELF-a z Rocket Ron Haslamon. To je bil še ŠPORT. Danes pa Ezpeleta ( ISIS dođi u pomoć, tamo ste nekada bili, pa sredite te cigane, JVPM )

Popravljeno . Popravil ducar
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha ima prvaka, zato ostaja:ras:  in poglej si ti še enkrat in se enkrat, kara te kid ga je brcnil in edino to je nepravilno, stari mačk je zgubil živce in mulo ga je spravil na zadnje mesto štarta za zadnjo dirko

takole je in nič drugače:winkiss:

in ti si verjetno edini , ki mirno prenašaš ko se nekdo naslanja nate ko romantično pihaš na dušo svoji deklici.. ja itak..:P

nahprej sem mislil da ga je rosi res namerno brcnil in je bilo to že vnaprej mišljeno .. 

a ko sem res parkrat zavrtel posnetek in gledal različne dele telesa in položak motorjev v istih trenutkih se mi šač vidi , da se je najprej marc naslonil s čelado na rosijevo koleno...

zdej če pa mora tisti , ki je pred drugim to mirno prenašat in se tud podzavestno ne sme odzvat na to drugače je kaznovan pa tud prav - bi se moral tega zavedati preden je šel v tak manever..

glede na to , da sta bila v boju dva prvaka ki naj bi znala vozit zmeraj in ne samo ko je vse idealno pa se mi zdi , da je šel marc namenoma v rosija čeprav je imel vse možnosti ko je bil pokonci toliko spustiti , da bi zapeljal rosiju 13cm za zadnjim kolesom ...

vsaka kuhinja razen boja na pisti pa se mi gabi ne glede na to kdo jo izvaja ...

odložitev o štartuz zadnjega mesta  je samo začasna - še zmeraj bodo lahko pritožbe in dokazi ... 2 tedna je tudi za dorno veliko časa ... 

in kot vemo se vse vrti okoli denarja - mučos denari ... in kot je bilo že večkrat omenjeno razni pritiski, socialna omrežja  in lobiji delajo svoje - kar je pač v vseh športih dejstvo a žalostno ...

Pa kaj ma dorna tle veze... Sej ga ni dorna brcnla z motorja... Loool.. Barbera je dobu kazen zato, ker je padel in s seboj odnesel še pola... Če tole neki bla kazen bi bilo naravnost glupo... Pa dejte no... Priznejte že, da je rossi naredil bedarijo.. 

naredil bedarijo - verjetno res ... a tudi marc se nebi smel zaleteti kar tako v njega kajne??

odločitev dorne je pač taka kot je ... ni pa stoprocentno dokončna če se pridobijo dokazi , ki bi pokazali , da je samo situacijo povzročil drug dirkač - to se bo seveda videlo po podatkih s telemetrije ..ti pa so dejanski pokazatelj kaj se je v tistih parih trenutkih dogajalo v resnici... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ma dorna tle veze... Sej ga ni dorna brcnla z motorja... Loool.. Barbera je dobu kazen zato, ker je padel in s seboj odnesel še pola... Če tole neki bla kazen bi bilo naravnost glupo... Pa dejte no... Priznejte že, da je rossi naredil bedarijo.. 

Rossi je naredil bedarijo in to veliko, vendar je bila ta bedarija odgovor na bedarije marqueza. Če lahko marquez jebe zkaj ne more rossi jebat nazaj ?

 

Sem mnenja da Lorenzo dovolj dobro vozi da si pribori naslov, če mora imet pomagače nej grejo skupaj kopat kanale tam rabiš pomoči kolikor hočeš.

 

Marquez na warm upu vozi pou sekunde hitreje kot rossi na dirki karnaenkrat ne dosega več tašnih časov ?

 

Prodal se je in pokazal pravi obraz isti kot je Lorenzo. Lorenzo tak gnil človek da ne more niti skupinskega slikanja počakat ampak tečt novinarem rečt da si zasluži rossi kazen ?

 

Na mestu Yamahe in Honde bi lahko in Lorenzotu in Marquezu kar odpoved napisali naj gresta vozit v OPEN razred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje videnje posnetka, ker dirke nisem gledal... Oba sta prišla v ovinek. Rosi kak meter pred Markezom. Nekje na tretjini se Rosi odloči preverit kje je Markez, ker ga sliši a si ne misli, da je tako blizu. Markez gleda naprej in vozi svojo linijo, ker pa Rosi pogleda nazaj, hkrati tudi zapelje bolj na ven (ne pozabite, da je ena glavnih stvari, ki jo povdarjate na forumu, da "pogled vodi") avtomatsko, tudi če tega nebi hotel, posebno pa če obrneš glavo za 90 stopinj pri 130km/h in dvomim, da je zadeva na pisti povsem drugačna kot na cesti. Če je pri tem še za moment sprostil ročico za gas ni čudno, da je Markez tako hitro pri njem. Rosi se verjetno niti ne zaveda, da je zaradi pogleda nazaj njegov motocikel tudi malo spremenil linijo, ki si si jo je zamislil v glavi in ker je zapaničaril, kljub izkušnjam, ki jih ima je reagiral tako kot je. Če je pri tem zadel v ročico prednje zavore ne bomo nikoli izvedeli, je pa koleno namenoma iztegnil kolikor ga je pač lahko in pri višini, ki jo ima je to okoli pol metra. Rezultat te kolobocije je viden.

Ne navijam za nobenega od teh. Za Markeza sem že pred časom napisal, da tako agresivnega voznika v moto GP še ni bilo. Zaslužil bi si že marsikatero kazen pa je ni dobil, misli pa, da se s silo vse doseže. Verjetno ga bo letošnja sezona streznila, ker če ga ne bo lahko kar zaključi. Rosi se ima pa za nekoga, kateremu se bodo vsi umikali. Mogoče ima res toliko naslovov, ki jih ni dosegel samo zaradi svojega talenta ampak v veliki meri tudi zaradi tehnologije, ki mu je bila takrat na voljo. Zdaj, ko so drugi tudi naredili velik preskok in postali konkurenčni se mora pa stalno boriti ne pa tako kot pred leti, ko se je vsako drugo dirko vozil sam četrt kroga pred vsemi ostalimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je Rossi naredil bedarijo. Nogo bi moral na miru držat, pa bi se MM sam izločil. Je bilo pa kmal po tem, ko je MM začel težiti jasno da en ne bo pripeljal dirke do konca. Ni lih športno vedenje tole... velja za oba.

Popravljeno . Popravil jskrablin
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem navijač Rossija, tako kot ste mnogi že dejali sigurno bi ga nadomestil Marqez v naslednjih sezonah, ko Rossija več ne bo, samo s takimi potezami, ko ga jebe. Če pa pogledaš pozorno posnetek pa jaz (če prav vidim) je MM prvo naslonil svojo nezrelo bučo Rossiju na koleno, šele potem pride tisti odriv Rossija s kolenom. Razumel bi, če bi se dribling dogajal med Rosijem in Lorenzom, pa naj zmaga boljši, to da pa je MM kot podrepna muha pa ne razumem to kot neki pošteni dvoboj. Zgleda, da se bodo tudi GP dirke začele odločati iz ozadja iz intrig in spletk, bljek.

Aja pa še to, od vseh teh treh gumpcev pa kapo dol Pedrosi, pa žal nikoli nisem odkrito navijal za njega, bi mu pa privoščil drugo leto naslov prvaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, kakor koli obrnete navijači Rossija, da je izpadel idiot z tem manevrom.

Že pred tem podlim dejanjem mu je nekaj mahal, ali mu je mahal ali kazal sredinec ne vem, dejstvo pa je, da je to totalno nešportno in si od Rossija nekaj takšnega sploh ne bi mislil. Zdaj, ko je Rossi to storil so vsi drugi krivi, če bi to storil Lorenzo Rossiju ali MM-u, pa bi ga olupali do kosti. 

Ko sem na hitro "preletel" par strani te teme, sem opazil, da tukaj večina pišete navijači 46 in 93 . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko so take neposrečene kazni slab znak za moto šport. Kolegi, ki so se naveličali F1 , pravijo, da je Moto GP "hud", da je tam malo borbe in improvizacije, ki dela stvar zanimivo ( dvomim, da kdo od teh kolegov menja žarnice na avtu; so pa zelo "športni tipi" ). Če to rečejo abervezniki, potem je nekaj na tem. Sve u svemu, novac če upropastiti civilizaciju. Mater, kakšna črnogledost ala Nitzche, čisti nihilizem, ha ha. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prava dejstva bo pa pisala zgodovina...

 

vsi - no vsaj upam - ki tukaj pišemo vemo kdo je Ago ...

legenda , ki jo tudi rosiju ne bo uspelo preseči...

ali le malo nas je slišalo za Pasolini-ja  in  Saarinen-na..

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko so take neposrečene kazni slab znak za moto šport. Kolegi, ki so se naveličali F1 , pravijo, da je Moto GP "hud", da je tam malo borbe in improvizacije, ki dela stvar zanimivo ( dvomim, da kdo od teh kolegov menja žarnice na avtu; so pa zelo "športni tipi" ). Če to rečejo abervezniki, potem je nekaj na tem. Sve u svemu, novac če upropastiti civilizaciju. Mater, kakšna črnogledost ala Nitzche, čisti nihilizem, ha ha. 

Če bodo pustili brcanje, potem lahko kdorkoli brcne kogarkoli in ne bo nobenih posledic... Logično je, da si za to kaznovan... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo pustili brcanje, potem lahko kdorkoli brcne kogarkoli in ne bo nobenih posledic... Logično je, da si za to kaznovan... 

no vidiš tukaj se pa strinjam s tabo .. 

pa rudi sam s sabo ;

če bodo pustili naslanjanje potem se kdorkoli nasloni na kogarkoli in ne bo nobenih posledic..

logično je , da si za naslanjanje in fizični dotik kaznovan.. in kdor to naredi prvi ima prepoved eno dirko...

kaj pa bi naredili v takem primeru če bi bila to zadnja dirka ?

kazenske točke in štart iz boksov na jesenskih testiranjih??

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na podlagi četrtkove konference vas veliko piše, da bi se morali vsi Rossiju odmikati, itd. Res je, sem navijač Rossija že od kar spremljam motogp, marsikdo od vas bo spet rekel vernik, ki ne vidi dlje od VRja, ampak jaz sem to gesto razumel malo drugače in sicer, če ai hitrejši, pojdi, ni panike, odpelji se.... .ne pa potem namerno spuščat tempo in bremzat vse skupaj... 

Lep primer je Dani, dirrka zase, ne spušča se v take dvoboje... če mu gre, odpelje tako kot se gre, brez kalkuliranja... 

Marq mi je bil zelo simpatičen dirkač, vedno nasmejan, človek z dobro karizmo se mi je zdel... ampak, vedno bolj prepričan sem, da ni to za kar se izdaja... 

In ne, ne opravičujem Rossija in njegovega kolenčka, kljub temu da se je Marq prvi naslonil na njegov motor... 

Škoda, da se je prvenstvo odločilo na tak način, ker roko na srce, štart Rossija iz zadnjega mesta, praktično pomeni konec... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman edini ki razsodno razmisljas. Respect...

mm je prodana pizda.....

rossi ga je vsral....

zadnja dirka bo epska....

 

dorna kozlam ..... 

 

Kenny jr ti si res tele in to tako sam ves

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začetek dirke je bil danes obetajoč, čez par krogov pa se je začelo nepotrebno sranje. Lorenzo je danes štartal kar slabo, Rossi lih obratno, vendar je uspel priključiti Marquezu in je svoj tempo za moment upočasnil, brez nepotrebnih prehitevanj že takoj v prvih par krogih, ko so gume še relativno hladne. Ko ju dohiti Lorenzo in tudi prehiti, se Marquezu ni zdelo zanimivo ga preganjati, a ko ga prehiti še Rossi, pa takoj druga pesem, a ne? 

V tistem momentu sem vedel vse, kdo drži za koga. Zdaj če je bila ta taktika danes posledica tiskovne konference, ko je Rossi opozoril na "sodelovanje" Marqueza z Lorenzom, ne vem, ampak danes je bilo več kot očitno da je to res. Mulo se je totalno zapičil v Rossija, medtem ko Lorenzota ni niti povohal, ko ga je prehitel. S temi manevri, ki jih je danes izvajal, je samo še enkrat dokazal da je čisto nezrel, aroganten spletkač brez obzira na ostale dirkače in na njihovo varnost. Nevaren je in iz napak ki jih je naredil se čisto ničesar ne nauči. Od mene je danes izgubil še tisti kanček spoštovanja, ki sem ga čutil do njega. 

Povod incidenta menim je bil prav on, saj je tako upicavanje v enega dirkača en ovinek za drugim, ki se povrh vsega še bori za prvenstvo totalno nepotrebno. Pa dobro, se še ne bi toliko sekiral, če bi bila vsaj prehitevanja izvedena normalno in ne kot nekatera, na milimetre blizu. Četudi sem pa navijač Rossija, je bil njegov odziv nešporten in sem mu ga malo zameril. Toda dejstvo je, da ga povsem razumem. Pri takem vedenju nasprotnika, bi tudi jaz verjetno izgubil živce. Še enkrat pa ponavljam: zame v tistem ovinku ni bil popolnoma kriv Rossi, saj kljub upočasnitvi in oviranju Marqueza ni bil kriv za njegov padec, kot je razvidno iz posnetka. Osa bi lahko poravnala motor in zvozila ovinek bolj na široko, saj hitrost ni bila tako visoka, prostora je bilo pa tudi dovolj, saj je bil tisti del proge še malenkost podaljšan. Vendar vsi vemo kako on odreagira v takih primerih, z glavo skozi zid. 

Lorenzo pa tudi brez komentarja. To je tale španska kultura, da se zapusti zmagovalni oder in takoj hiti k vodstvu dirke, da se nasprotnika porine čim bolj v drek in sebi priskrbi najboljše izhodišče za zadnjo dirko. Upam da bo imelo grenak priokus, če bo v Valencii pridobil naslov svetovnega prvaka, kar ga po vsej verjetnosti tudi bo.

 Medtem mi vsaj Pedrosa dokazuje, da niso vsi španski dirkači karakterno enaki in res, vse pohvale za to in za zmago na današnji dirki (ki je bila pa danes nažalost zasenčena). Je eden izmed najbolj poštenih dirkačev te generacije. 

No, kakorkoli, da vidimo še razplet prvenstva v Valencii. Ni konec, dokler ni konec :)

Pa še malo šale :P

 

 

 

 

 

mi scusi.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi takšnih in podobnih odločitev Moto GP izgublja na popularnosti. Itak, da je moto gp svojo gledanost in obiskanost pridobil z Rosijem. Markez in ostali bodo morali pa še nekaj žgancev pojest, da bodo sposobni takšne veličine. Škoda edino, ker je to verjetno ena zadnjih priložnosti za 10 zlato jajce. Če se kdo spomni formule 1, ko je odšel Sena je odšla tudi formula 1.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo pustili brcanje, potem lahko kdorkoli brcne kogarkoli in ne bo nobenih posledic... Logično je, da si za to kaznovan... 

In kaj narediš če nekdo rine vate. Če te udari po levem licu, mu nastaviš še desno? Ma, kaj smo slovenci res vsi pusiji? A v naravi ne vlada zakon pametnejšega in močnejšega? 

Ko se berem, se zgrozim ker se vidim kot zagovornik VR46, čeprav to nisem ( mar res? ). Življenje je boj za obstanek, živiš da umreš.

Vam povem, med nas bo prišla civilizacija, ki ni puritanska in se bodo stvari postavile v red, kakršen je že nekoč bil. Tam ne bo parcialnih interesov in iskanja primitivnih koristi. Resnica bo udarila na dan.

Danes je Moto GP ( enako velja za skoraj ves šport ) ena "obična farsa", mi naivci se pa preklamo o kolenčkih, kdo je spredaj, kdo na zunanji liniji, kdo dela za koga, mah brezveze, odklop; preklajte se za oslovo senco.

Popravljeno . Popravil ducar
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen je pa okus bit prvak da ti morajo tekmeci pomagat ? Mislim da ni vredno.

 

Rajši 2. v poštenem boju kot prvak z nekimi "naključji".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en zorni kot..

Rossi bo ravno tako pozabljen kot vsak drug pred njim, nihče ni večen.. sploh pa ga bo tale incident zamazal za večno, to ni vzornik in njegovo obnašanje ni primerno.

Ravno tako velja za Marca, to se ne dela, lahko imaš svojega favorita, ampak ne škoduješ namerno drugemu.

Mogoče bi še vse drugega toleriral.. ko ga polomiš, ga polomiš, priznaj in sprejmi kazen ter odgovornost! Ne pa kot vse ostale riti na tem svetu, se skrivat, lagat v obraz in se delat nedolžnega! NI čist nič boljši od ostalih na tem svetu. Če veljajo pravila, veljajo za vse, ampak očitno ne veljajo za nikogar! (Ne za politike, ne za bogataše, ne za zvezdnike, ne za športnike) Mali človek pa jebe ježa iz dneva v dan.

Slab dan za MotoGP, zelo slab.

 

Popravljeno . Popravil Izek
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!