Skoči na vsebino

Nickname - odkod si se pa ti vzel


izibajker

Priporočene objave

Zanimivo mi je, ko ste nekateri (Kmet2, KARMEN1, maus.. .) uporabili kar svoja imena oz. nadimke za svoj nick. V nekem smislu je to še najbolj fer, čeprav mnogi forumi bazirajo ravno na tem, da ti (z možnostjo izbire imena) omogočijo tudi malo zasebnosti in sproščenosti pri razpravah... Je pa res, da eni to izkoriščajo oz. zlorabijo. Spomnim se leta 2008, ko je SDS lansirala dva "brezplačna" dnevna časopisa, v ogromni nakladi. To je bil poden od podna v smislu novinarske vsebine in etike. Pljuvanje in blatenje vsevprek, kar ni poslušno sledilo liku in delu velikega vodje, JJ-ja. Mnoga imena tamkajšnjih piscev so bila preprosto izmišljena, pa se je pozneje izkazalo, da so za njimi stali razni spin doktorji in novinarji iz njihove kuhinje. Pa to ni bil kar nek virtualen forum, ampak pravi časopis..

Drug vidik "preimenovanja" pa je v dejstvu, da si nekateri ime prav želijo spremeniti, ker se z obstoječim ne počutijo dobro. Poznam človeka, ki si je pri svojih 27ih letih dal spremeniti osebno ime in priimek in že v kratkem opazil pozitivne spremembe. Pa še enega primera sem se spomnil. Nekje sem prebral, da je v Ameriki (kje pa drugje) nekdo napisal knjigo o tem, kako imajo oz. so imeli nekateri Rock bendi primerna imena, in kako so bili nekateri drugi, zaradi manj primernega izbora, s tem tudi ovirani na poti slave...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so v času moje prijave na forum forumski vzdevki Robi, Robert in Roberto že obstajali in tudi še vedno obstajajo, sem za svoj forumski vzdevek izbral RobiRoberto ... :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okrajšano od Nazif. Številko pa kar tako dodal, ker je pač bila toliko minut na uri. Ostanek iz srednje, ko je profesor prišel v razred, odprl redovalnico, pogledal na uro in glede na minute izbral trpina po vrstnem redu v redovalnici, ki ga je izprašal.

Uf, sem že mislil, da si tega "nazo13" izpeljal iz kakšnega Nacija... Na tvojo prigodo iz srednje šole sem se pa prav nasmejal. Ne moreš verjet, tudi mi smo imeli enega profesorja na srednji, ki je včasih pri izboru uporabil isto metodo. Tistih par sekund, ko je preračunaval (ker včasih mu samo minute niso dale uporabnega rezultata) je bila pa v razredu smrtna tišina...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ha... že vem.... :kva1:

 

....enkrat mi je ena rekla, da sem živnorc.... in pol se je to razvedl na okol, pa so me pol vse klicale živnorc.... in tko sem z leti ratu Živnorc....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ha... že vem.... :kva1:

 

....enkrat mi je ena rekla, da sem živnorc.... in pol se je to razvedl na okol, pa so me pol vse klicale živnorc.... in tko sem z leti ratu Živnorc....

Kuga si ji pa ferderbu, da ti je to rekla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, sem že mislil, da si tega "nazo13" izpeljal iz kakšnega Nacija...

...

Nisi edini. Brez bojazni, niti malo nisem njihov pristaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imamo psa Fantocija. Zakaj mu je tako ime dala prvotna lastnica teta, nimam pojma (mislim da je bil en italijanski komik, samo da se piše Fantozzi, ona pa je iz Kopra in bolj pozna to sceno).

Ker se cucek bolj poredko logira na net, sem mu ukradel nick :) (pssst, ne mu povedat)

Pa ni fora v skrivanju za nicki, nekateri pač ljubosumno ohranjamo svojo pravico do zasebnosti, že tako na vsakem koraku hočejo podatke o tebi cuzat na razne načine. Nema ništa :grrr

 

p.s. tudi fejsa nimam iz istega razloga

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2- sodeloval sem v resničnostnem šovu Kmetija 2 del,tako so me začel prijatelji klicati  :kmet:

P.S. zato se tudi ne skrivam za nickname......tisti ki radi žalijo in trolajo pa so dodobra zakamuflirani !

A si tam bil tud taka jokica? Ne, ne gledam teh .... :SS

 

Ta rdeč korejc dobi svoj nick, ko objavim zgodbo, ki jo nejeverni tomaži še danes ne verjamejo. Zakaj pa ne pod prejšnjim nickom? Zato ker me je eden od dveh adminov skenclal, ko sem mu nazaj svoje povedal. Drgač pa tle z nekaj pavze smradim že skoro od začetkov te limonade in kdor me osebno pozna, predvsem hropci in stare đombe, poznajo tudi moj stari nick. Ostele pa n'č ne briga, kar naj bo tko kot je! Pa moped tud ni ta prav, je bil izbran zaradi kamuflaže, pa prov pride, ko se eni obregajo obnjega.

Ne nimam bmfe, tok globok pa tud nism padu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si tam bil tud taka jokica? Ne, ne gledam teh .... :SS

 

Ta rdeč korejc dobi svoj nick, ko objavim zgodbo, ki jo nejeverni tomaži še danes ne verjamejo. Zakaj pa ne pod prejšnjim nickom? Zato ker me je eden od dveh adminov skenclal, ko sem mu nazaj svoje povedal. Drgač pa tle z nekaj pavze smradim že skoro od začetkov te limonade in kdor me osebno pozna, predvsem hropci in stare đombe, poznajo tudi moj stari nick. Ostele pa n'č ne briga, kar naj bo tko kot je! Pa moped tud ni ta prav, je bil izbran zaradi kamuflaže, pa prov pride, ko se eni obregajo obnjega.

Ne nimam bmfe, tok globok pa tud nism padu!

Jokica te je naredu,zase se brigej pa ne spotikej se ob mene ti JNA  jokica...... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V 3. razredu OŠ, če se prav spomnim, so se odločili, da bodo moje ime skrajšali in me klicali Ir. Se je pa sošolki zdelo, da se to ne napiše lepo in je dodala h. Od takrat naprej Ihr oz Ir za vse, ki me poznajo, vključno z domačimi. Imam pa tudi reg. tablico s tem nickom, ma je še na prejšnjem motorju zašraufana :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jokica te je naredu,zase se brigej pa ne spotikej se ob mene ti JNA  jokica...... :SS

Če se ti ne bi prvi ob druge, se tudi ob tebe ne bi  nihče.

In potem druge kriviš, da teme sprevržejo. Kmet, vile u roke, pa najprej svoj hlev skidat!

 

Ja, offtopics je tole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od tam kjer sem doma ima vsaka hiša svoje ime, ki jo je dobila po neki značilnosti. Moj oče je naredil hišo na samih skalah. Zato se pri nas reče "pr skalari". V mojem domačem kraju me več veliko več ljudi pozna pod vzdekom "skalar" kot pod pravim imenom in priimkom. V kraju  Poljane nad Škofjo Loko lahko to tudi preizkusite. Številka 36 mi je od nekdaj všeč.

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si tam bil tud taka jokica? Ne, ne gledam teh .... :SS

 

Ta rdeč korejc dobi svoj nick, ko objavim zgodbo, ki jo nejeverni tomaži še danes ne verjamejo. Zakaj pa ne pod prejšnjim nickom? Zato ker me je eden od dveh adminov skenclal, ko sem mu nazaj svoje povedal. Drgač pa tle z nekaj pavze smradim že skoro od začetkov te limonade in kdor me osebno pozna, predvsem hropci in stare đombe, poznajo tudi moj stari nick. Ostele pa n'č ne briga, kar naj bo tko kot je! Pa moped tud ni ta prav, je bil izbran zaradi kamuflaže, pa prov pride, ko se eni obregajo obnjega.

Ne nimam bmfe, tok globok pa tud nism padu!

Je čist tvoja odločitev, a poveš ali ne... ampak zakaj hudiča potem pišeš v tej temi, če nimaš namena konkretno odgovorit na vprašanje? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm slaun, a nism :?

 

pa čustwen sm :jezik:

 

pa v filmih me oponašajo ;)

 

:krneki:

ja ja..pa vse č-je , ć-je , đ-je pa ostale streskote pa si pokrau.. pol pa revež mladench ..se bere kt mladen iz svice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ti ne bi prvi ob druge, se tudi ob tebe ne bi  nihče.

In potem druge kriviš, da teme sprevržejo. Kmet, vile u roke, pa najprej svoj hlev skidat!

 

Ja, offtopics je tole.

A sem slučajno omenu tebe? Če si se pa najdu notri skrivač je pa to tvoj problem ne moj,ti si se spotaknu osebno ob mene in jaz imam vse skidano,tako da svoj nasvet upoštevaj za sebe in pojdi smetit in jokcat v politične teme o JJ in AB itd.....

 

Ja tud to je :topic:  ampak treba se brant pred tardečimi  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa enkrat en reku, da sem Scarlett podobna. Johanssnovi. Se mi je dopadl, ceprav to sploh ni res.

No, njemu ni komplimentiranje nic pomagalo, meni je pa prav prislo vsaj za nickname.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm jst pa mam nick Neno sam tuki... na drugih forumih in v resnicnosti sem majk ... skrajsano od priimka.. al pa nmajk ce je majk zasedeno.. tukaj pa pa je bilo prevec razlicic  pa sem dal kar skrajsano od imena.. Neno...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAMBO je bil zaseden, sm probu CONAN ni prjelo, sm hotu ŠWAZZENEGGERR ni primlo, sm klofnu TARZAN je napisalo vaše ime ni veljavno, sm popizdu in udaril svoje ime na hitro DAMI....JAN se mi pa ni več dalo tipkat, pa me je spet vun zabrisalo, potem sm pa še dodal 34. Evo, z veliko muko sem prišel do težko prigaranega nicka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha dami dobra..,moj pa del priimak ker me ze usi tako klicejo (skoraj ne poznajo pravega imena :grim ) in pac letnica rojstva (pa lih za černobilsko nesreco me je mogla rodit :glare: )

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je čist tvoja odločitev, a poveš ali ne... ampak zakaj hudiča potem pišeš v tej temi, če nimaš namena konkretno odgovorit na vprašanje? :blink:

Saj sem. A ne znaš brat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sem slučajno omenu tebe? Če si se pa najdu notri skrivač je pa to tvoj problem ne moj,ti si se spotaknu osebno ob mene in jaz imam vse skidano,tako da svoj nasvet upoštevaj za sebe in pojdi smetit in jokcat v politične teme o JJ in AB itd.....

 

Ja tud to je :topic:  ampak treba se brant pred tardečimi  :P

Nben nima vsega skidanga, kmečki nastopač. Edin eni si to domišljate.

Pa upam, da si res ne želiš osebnega znanstva z menoj, ker bi bilo čist brez veze, sva očitno preveč vsaksebi. Mi kar ustreza, da drugje zajce jagaš kot jaz. A je prow?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Şkrajšana verzija,smo bili z prijatelji v(ne bom napisal) pa malce preveč "izobraženi" in se je bilo treba gostiteljicam nekako predstavit (smo mel sanitarni pregled),kot "šef primorske mafje" sm bil lohk edin DON, Dule sm pa itak za vse (drgač Dušan) ,tako se me je prijelo  DonDule! :smoke:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!