Skoči na vsebino

Potovalne endure aka. "Kaj bi izbral ti?"


Ferrarist

  

161 članov je glasovalo

  1. 1. Kateri motor izmed naštetih bi kupili?

    • Aprilia CAPONORD
      13
    • BMW R1200GS/ADV
      35
    • BMW S1000XR
      6
    • Ducati MULTISTRADA
      12
    • Honda VFR X
      7
    • Kawasaki VERSYS
      12
    • KTM ADVENTURE/SUPERADVENTURE
      26
    • Suzuki V-STROM
      10
    • Triumph TIGER
      14
    • Yamaha SUPER TENERE
      26


Priporočene objave

hahaha . . .  "financno ne splaca"   :lol1:

 

Itaq se nikoli financno ne splaca, ce govoris o luksuznem materialu.   :smoke:

 

Nearrain, včasih imaš težave z razumevanje :stupid: , zato ti bom poskusil pojasniti drugače:

 

Motociklizem je luksuz (ki pa ljubiteljem prinaša veliko zadovoljstva in veselja).

 

Sem lastnik rabljenega KTM 1190 A (luksuz, ki pa mi prinaša veliko veselje in zadovoljstvo)...

Razmišljal sem o zamenjavi KTM 1190 A za novi KTM 1290 SA (ki bi mi prinašal veliko veselje in zadovoljstvo).

 

Vprašanje: ali bi mi KTM 1290 SA prinesel toliko več veselja in zadovoljstva, kot znaša doplačilo med rabljenim KTM 1190 A in novim KTM 1290 SA?

 

Če meniš, da moj odgovor - se finančno ne izplača ni ustrezen - lahko najdeš kakšnega drugega... :grim  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nearrain, sploh me nisi razočaral. Nasprotno, vesel sem zate, da si končno vozil odlični moped. :OK:

Tudi jest sem vesel zase, samo Dark  . . . 

 

 

 

:smoke:

post-478-0-81623500-1421611999_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no fantje ne bomo se zdej med sabo  :l_01: gremo rajši v temo Versys  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...to se pravi, da si  se ločil od stare bejbe....pol je šla pa ona na lepotno (pomlajevalno) kuro.... pa si jo spet nazaj oženu..  :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...to se pravi, da si  se ločil od stare bejbe....pol je šla pa ona na lepotno (pomlajevalno) kuro.... pa si jo spet nazaj oženu..  :huh:

fejslifting so ji nardili, ampak ostajam na isti :P, ker jaz sem srečen z mojo črno zverjo  :inlove:

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbira motorja je kot izbira BEJBE.

Veliko je lušnih, a le pri eni ti zares zaigra srce (al pa ti sproži tisto živalsko privlačnost), zakaj niti sam ne znam povedati, verjetno bo pa kemija kriva :D 

Se pravi prvo vlogo igra "uč". 

 

Če hočeš, da bosta z BEJBO dobro vkup špilala, je potrebno imeti vsaj podobne interesne dejavnosti, npr. ona rada sexa, ti si pa lenuh, jah, najbrž ne bo šlo :P Isto je pri mopedu,  če maš rad športno vožnjo iščeš najbolj športnega med njimi, če imaš rad "tantrični sex" iščeš udobno filozofsko razvajajočo kravo. Drugo vlogo igra stil vožnje.

 

Če mam jaz prevelikega in predebelega, BEJBA pa premalo, jo bo bolelo. Torej premali moped za prevelikega jahača, no wej. In obratno. tretjo vlogo igrajo mere.

Jej , na , zdaj mam pa jaz najbrž napačen motor ko sem tole prebral.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Men osebno bi najbolj sedel BMW 1000XR. (črn-a)

zadnji stavk razlage, tu te pa ne zastopim glih, mel bi, pa je vzrok kje :smoke: , verjetno se nanaša na to:

preden si z bejbo zares, jo itak maš na probni vožnji, nardiš tehnični in če je to to, je to to :kva2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jej , na , zdaj mam pa jaz najbrž napačen motor ko sem tole prebral.

jah ni mus, očitno pa maš rajši take k so bolj obilne, pa majo velik oblin, po katerih uživaš in se na njih valjaš :D

zadnji stavk razlage, tu te pa ne zastopim glih, mel bi, pa je vzrok kje :smoke: , verjetno se nanaša na to:

preden si z bejbo zares, jo itak maš na probni vožnji, nardiš tehnični in če je to to, je to to :kva2:

v osnovi mi ne sedejo endure. Žena je ena, XRa bi pa lahko bila lubica :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men osebno bi najbolj sedel BMW 1000XR. (črn-a)

 

Ne može brate.....tebi ga ne prodajo :ninja:......preveč polresnic si napisal o bavarcih in si žal na njihovi "črni" listi :kva2:

Aja, saj tebi je črna všeč :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne može brate.....tebi ga ne prodajo :ninja:......preveč polresnic si napisal o bavarcih in si žal na njihovi "črni" listi :kva2:

Aja, saj tebi je črna všeč :grim

sam zaradi barve, no :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

v osnovi mi ne sedejo endure. Žena je ena, XRa bi pa lahko bila lubica :D

Kje piše, da je XR enduro?...niti blizu mu ni, je le malo bolj potovalni, kot sportaki.

 

Da ti ne bo kasneje žal, ko boš gulil še naprej enak motor  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje piše, da je XR enduro?...niti blizu mu ni, je le malo bolj potovalni, kot sportaki.

 

Da ti ne bo kasneje žal, ko boš gulil še naprej enak motor  ;)

haha :P

od zgoraj naštetih jih je le malo ki bi si zaslužili tako ime

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja MTS, XR in Versys niso in od teh je najbolj športen XR.

Zanimivo, da so za nekoga ti motorji preveč blizu enduram in jim zato niso všeč, meni niso pa ravno zato, ker niso enduro...ampak očitno je nek krog kupcev, ki kupuje take motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi KTM 1190ADV ni enduro..... :kva1:  vsak dan zvem nekaj novega :OK: na tem forumu!

 

Za MTS se pa strinjam enduro z merami zadnje pnevmatike 190  :P ....bolj bi ji pripisal po merah motorja super moto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..tut silikonski joški gredo počas iz mode....ampak nekaterim so pa še vendno všeč....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..tut silikonski joški gredo počas iz mode....ampak nekaterim so pa še vendno všeč....

A teb so všeč  :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene nč ne moti če je srečen z Ančko, važno da je zadovoljen in da se mu ne spušča :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil vse razen Aprillija Caponord,BMW S1000XR in izmed vseh zaenkrat dam glas KTM1190ADV ker je motor rerlativno lažji kot ostali navedeni,ker ima malo porabo napram konjenici (150hp) 5.7 L na 100km ki pa jih vedno odpeljem dinamično če ne celo preveč dinamično  :P Njegova odlika je tudi zelo dobro že v originalu vzmetenje WP elektronsko prilagodljivo pa novi Boschev sistem MSC ,prostorni kovčki,udoben sedež ,odlične luči in servisni interval na 15kkm,lična izdelava motorja,tudi podrobnosti itd.....je pa tu še cena za katero KTM nudi neprimerno več kot ostali v tem segmentu!

 

Seveda pa lahko napišem tudi po kakšno lastnost o ostalih,ki sem jih imel možnost vozit oziroma lastiti.

 

GSA -dober motor,super avtonomija,slabo vzmetenje ,meni premalo odziven agregat,varčen,pretežek (po poškodbi kolena),in zadaj se je žena pritoževala nad udobjem in vožnjo.....

 

Kawasaki Versys-pustil me je hladnega,najkrajše lahko opišem nikjer ne briljira a vsepovsod je dober

 

Multistradas- do sedaj motor na katerem sedim najlepše in najbolj ugodno,zelo dober agregat,slabo prestavno razmerje,slabe luči in nedodelani detajli kot so izpuh+katalizator...itd....niso mi všeč tudi nastavitve v menujih(komplicirano) vizuelno meni zelo lep motor,tresljaji so moteči....

 

Suzuki V-Strom-peljal sem samo starega in prosim brez zamere lastnikov določenega modela,ko sem se usedel iz GSA na V-Stroma lahko kratko in jedrnato rečem "drvarnica" edini ki ga od naštetih resnično ne bi želel imeti.....

 

Triumph- premalo vozil da bi lahko pametoval ampak tisto kar sem ga je bila poezija,super agregat,zadovoljiva in pregledna armaturka,spet malo slabše vzmetenje,vizuelno všečen ,ergonomija top .....

 

XTZ- ja po njej sem se pa že večkret oziral in je edini Japonski Enduro ki si ga bi želel imeti,ciklistika podobna GS-u zelo vodljiv,meni osebno boljši agregat od GS-a,malo špartanski števec in predvsem me spet zmoti teža motocikla....

 

Na kratko sem opisal kako vidim jaz te motorje in kako sem jih doživel :)

 

Nova XTZ ma manj spartanski stevec :).

 

Sicer bos pa letos lahko mojo probal s spremenjeno motorno elektroniko, ravno dobil ECU nazaj iz US ;). Baje je cisto nekaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova XTZ ma manj spartanski stevec :).

 

Sicer bos pa letos lahko mojo probal s spremenjeno motorno elektroniko, ravno dobil ECU nazaj iz US ;). Baje je cisto nekaj drugega.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova XTZ ma manj spartanski stevec :).

 

Sicer bos pa letos lahko mojo probal s spremenjeno motorno elektroniko, ravno dobil ECU nazaj iz US ;). Baje je cisto nekaj drugega.

se prav, zdj kej bolj povleče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko je lih o vele endurah govor....kako se obnašajo špriklasta kolesa? Kako prenašajo leta in kilometre? Se to kaj napenja, centrira so problemi isti kot včasih, al so jih doterali, in so maintenence free, kot lita kolesa? 

 

Verjamem da 20 000 niso problematična, pa pri 100 000?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!