Skoči na vsebino

Zakaj števci lažejo ,ter mnenja o REALNI hitrosti skuterjev


vuca77

Priporočene objave

Zakaj lažejo...ker polži niso še nikdar dobri bli ;))

Bolj nabavt tist števc od Sigme k je laserski

ga prlimaš na armaturko pa je..k ne rab nabenga štrika umes pa nč..

Glede števca..uzem ga ven..skenirej..pol pa nariši skalo lepo naprej s šestilom in geotom..pod istimi koti kot je do 80km/h..itak boš lohk sam do 120mislim da..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res je. Polži niso ravno točni, nagajajo jim pa tudi (premalo ali preveč) močni magneti. Treba je pa vedet, da nekateri proizvajalci, kot naprimer Italjet namenoma naredijo števec, ki kaže preveč. Tako, da lahko potem mularija draži svoje vrstnike, ki imajo skuterje drugih firm, da letijo premalo ali pa manj od njihovih. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam me se da v sloveniji dobit modre žimigovce pri Aerox=??

LP

ja naj bi bli ja, če ne pa naročiš

kolega se je v mene zapičil z gilere hak-canibal in mi zlamo plastiko od zadnjega žmigavca, in morm povejat da je ta plastika svinjsko draga, pride namreč 1350 in to samo plastika za zadni žmigavc, normalna ornažna barva

za modro bi še dal najbrž več

jaz tudi razmišlam o vse 4 žmigavcih z plavimi plastikami, pa še kr o zadni plavi luči :) hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam me se da v sloveniji dobit modre žimigovce pri Aerox=??

LP

ja naj bi bli ja, če ne pa naročiš

kolega se je v mene zapičil z gilere hak-canibal in mi zlamo plastiko od zadnjega žmigavca, in morm povejat da je ta plastika svinjsko draga, pride namreč 1350 in to samo plastika za zadni žmigavc, normalna ornažna barva

za modro bi še dal najbrž več

jaz tudi razmišlam o vse 4 žmigavcih z plavimi plastikami, pa še kr o zadni plavi luči :) hehe

A pa ti pol nebi nič škifi težil glede tega? ker jest bi pa dal temo zatemnjene..sam nevem če se pol še splho dobro vidi lučka k žmiguc utripa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel sedaj žarnice zeleno pobarvane pa se je vidlo zeleno ko sem dal žmigovec.Drugače mi policaji nič težili pa so me ustavli nekajktar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To z žmiguci ni glih najbol. Pa ne zarad capsov ampak ker folk spregleda žmigauc k je ža sam po seb mejhn. Če je pa pol še na debelo prekrit z neko barvo je pa sploh zlo nerazpoznavn :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aeroxov navadn zadnji žmigavec je že tovarniško malo zatemnjen in jas sem mel kar veliko težav z zavarovalnico, ker je tip kr nekaj nabijal (cenilec), da si ne smem barvat žmigavcev. Vbistvu pa si jih sploh nisem. Kje bi pa dobo modre žmigavce je pa vprašaj. Najboljše, da si navadnega preštrihaš z alkoholnim flumastrom, ker navadno nehomologiranih stvari (z izjemo cilindrov) naši trgovci ne prodajajo. Enkrat vem, da je nekdo prišu v Stupit z željo, da bi mel na Aeroxu drgačno masko (podobno Firefoxovi). Jasno je ni dobu. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boš štrihnu žmigavce ti števec ne bo več kazal dovolj realne hitrosti.

Zakaj pa nisi dal raj naslov teme Yam Aerox?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja glede vidlivosti z pofarbani žmigavci je bol tak no, odvisno kak sveti sonce in kako so žmigavci oblikovani, sn se pelo za kolegom ki ima črniga nrg-ja mc2 in ma žmigavce štrihjene na črno, ker so žmigavci že sami po sebi tak čudno postavljeni ga jaz seveda tudi nisn opazil, k sreči sn vedel kje zavijeme :)) drgač pa sn se pelal tudi za jrk0-tom in morem rečt da se njemu njegovi zatemnjeni žmigavci vreje vidijo, tudi zadna luč ki je štrihnjena na črno se kolko tolko vredi vidi :)) tak je ta vidlivost vprašanje nekaj dejavnikov, kot so: postavitev žmigavec, debeli nanos špreja, svetloba,...

jaz osebno sn se odločo da nebi kupil zaj plavih žmigavcev ampak bele :) malo sn si premislo

ker se mi zdijo toti oranžni žmigavci na aeroxu ful čudni, pa še plaviga skutera z belimi črtami mam in toti žmigavci porušijo vso lepo "tihožitje", hehehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj sem gledal revijo Roller in noter so ble realne maximalne hitrosti proti imaginarnim hitrostim števcev. Enih par skuterjev, ki se mi je najbolj vtisnilo v spomin:

Peugeot SpeedFight: odstopanje okol 7km/h

Yamaha Aerox: z okol 8km/h

Piaggio NRG: okol 13km/h

Gilera Runner: 15km/h

Italjet Formula: odstopanje za 20km/h

Vsa ta odstopanja štecev so bila zmerjena večinoma pri realnih 60km/h. Katastrofa! :wink: :D :shock: :? :roll: :lol: 8) :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa nevem. Redkokater skuter ma digitalni števec (F-15, F-12, Area 51 in mogoče še kakšen). Ampak hitrost se meri na podobn način kot na analognih, le če je kolesarski, se magnet pritrdi na felno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak pa naj pridtrdim kolesarki števec na felno???? na kero pa naj? sprednjo al zadnjo? :?: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga pritrdiš na zadnjo ti bo še bolj lagal, ker se pogonsko kolo vedno vrti hitreje kot sprednje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega se mi je hvalu z italjetu da gre 90,jst pa grema probat

In kaj je blo pol :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot zgleda se je dečko malo zmotil, tisti zadni topic bo mogo biti prvi, oni prvi pa zadnji :wink:

je tak???? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega se mi je hvalu z italjetu da gre 90,jst pa grema probat

90 z Italjetom je isto kot David Copperfield skoz kitajski zid. S kolesarskim? Ja seveda. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga pritrdiš na zadnjo ti bo še bolj lagal, ker se pogonsko kolo vedno vrti hitreje kot sprednje.

To pa prvič čujem. Sej mogoče, da je res, ampak a pol te zadnje kolo prehiteva? :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!