Skoči na vsebino

Krmila - razno


Desmo

Priporočene objave

Kje (v LJ oz. okolici) se da kupit/videt krmila oz. če ima kdo kakšno superbike krmilo za prodat?

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo. Za V-stroma (2006) iščem ščitnike ročk oziroma handguards. Originalni so plastični in se hitro zvijejo ali celo počijo, zaradi česar seveda ne opravljajo ravno najbolje svoje zaščitne funkcije. Iščem druge ščitnike, take z aluminijasto zaščito. Trenutno ima lujz akcijo -20 % in se da tiste SW-Motech Storm (v bistvu so to Barkbusters) dobiti za cca 110 eur. Vem, da obstajajo še ACERBIS, ki so malenkost cenejši, ampak imajo manjšo plastično protivetrno zaščito.

 

Zanima me, kaj svetujete? Je morda kdo celo poskušal sam naredit kakšno tako zaščito za ta motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam nisem bil zadovoljen s Stromovimi ščitniki. Želel sem take z alu ojačitvijo.

Na Ebayu sem jih našel za cca. 30€. Resda imajo nekoliko slabšo vetrno zaščito, a za razliko v ceni napram SW-Motechovim so odlični.

http://www.ebay.com/itm/Carbon-Fiber-7-8-Hand-Guards-Brush-For-Honda-Yamaha-Suzuki-Dirtbike-ATV-MX-New-/200982540827?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item2ecb7e321b

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašaj Nevo v Elisi (Domžale), pa ti bo naročila V-Stromovo zaščito. Je plastična, a če se ne misliš prevračati, so dobre. Verjemi, če nebi bil z njimi zadovoljen, jih nebi pohvalil.

Hoj

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lunatic: a se ti zdi, da bi se dalo navrtati in gor prišraufati original V-stromove zaščite? V smislu vetrne zaščite so super. Si te ščitnike že tudi sprobal v praksi - prevrnil motor?

 

moto rider: ravno zato jih želim menjati, ker nameravam prevračati motor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lunatic: a se ti zdi, da bi se dalo navrtati in gor prišraufati original V-stromove zaščite? V smislu vetrne zaščite so super. Si te ščitnike že tudi sprobal v praksi - prevrnil motor?

 

moto rider: ravno zato jih želim menjati, ker nameravam prevračati motor :)

 

Aja... Pol pa železne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišraufati bi se že dalo, samo kako bi to izgledalo? Tudi obračanje krmila v skrajne lege bi bilo moteno. Jaz tega nebi počel. Saj ščitniki že taki kot so razbijejo glavnino vetra. Z njimi se vozim tudi pozimi (v rokavicah seveda) pa nisem opazil veliko razlike v primerjavi z originalnimi.

 

S padcem jih na srečo še nisem krstil, vendar sem prepričan da so povsem primerljivi z mnogo dražjo konkurenco. Nekaj sem na preventivi naredil s tem, da sem montiral zložljive ročice zavore in sklopke, ter da ročic na krmilu in ogledal nimam zategnjenih do konca. Tako se ob padcu zavrtijo in ne zlomijo. Seveda pa je veliko odvisno od sreče pri padcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Barkbusters! pol cenejši od orginalnih, hja pa dvakrat dražji od kakšnih iz e-Bay-a, vendar odlični.

 

Gledal sem te: https://www.louis.de/en/artikel/sw-motech-hand-guards-storm-fuer-suzuki-dl-650-v-strom/10021000?filter_bike_id=1172&list=42072121

Kolikor sem gledal, so to Barkbusters, samo rebrandani pod SW-Motech... Do sobote se da zanje dobiti še 20 % popust, kar potem s poštnino znese cca 112 eur. Sem pa bral nekje po forumih, da svetujejo, predvsem pri težjih motorjih, dobre in vzdržljive handguardse, ne cenenih. Je pa razlika v ceni med temi in tistimi z ebaya še vedno očitna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Handguards......

Meni se zdi pa vse tole že malo smešno.

Prvo "handguards". - A se ne da povadati po slovensko?? Pa tako lepo slovenski izraz imamo za to; "Ščitnik za roke"

 

Drugič; Kaj vse se brezveze razpleta tule po forumu. Ko daš kakšnemu konkreten odgovor pa vidiš, da bi se človek rad samo pogovarjal.

O.K. pa naj bo handguards. - Plastični, (če niso dobri) jih zamenjaj z matalnimi pa bo mir.

Če tudi ti niso dobri, jih naredi sam, tako, kot se je to delalo njega dni, če si si hotel zrihtati svoj motor. Je pa še nekaj.

S "tatrdimi" je potrebno vedet še nekaj;

Bolj kot je material trd,če se poškoduje (potlači) ga je potrebno tudi spraviti v prvotno obliko, toda...!!

Kaj pa če ob poškodbi vmes ostanejo prsti??? :O :o :hmm:

 

Ne rad bi se delal pametnega, ampak človeka spravi v razmišljanje "spodbujevalec".

Toliko za danes.

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi, da bi prsti pri "pluženju" ostalo na ročicah in ti jih pri tem še stisnilo med ročko za sklopko ali zavoro, malo verjetno. Lako pa pri udarcu kakšne debelejše veje tak ojačan ščitnik opravi svoje poslanstvo. Pri prevračanju,tudi samo na mestu pa sigurno obvarujejo ročki, ki sta za nadaljevanje vožnje še kako pomembni.

ps, o tem smo pisali že tule...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

semering:

 

Handguards......

Meni se zdi pa vse tole že malo smešno.

Prvo "handguards". - A se ne da povadati po slovensko?? Pa tako lepo slovenski izraz imamo za to; "Ščitnik za roke"

 

 

Praviloma uporabljam slovenske izraze, ampak v tem primeru se mi je zdelo bolj smiselno uporabiti kar tujko. Ta zadeva ni ščitnik rok po sami definiciji, ker ne ščiti rok, ampak ročice.

 

Med padcem tako ali tako refleksno roke stegneš tako, da zaščitiš sebe pri padcu, torej rok nimaš na ročkah. Jaz iščem zaščito, ki bi ob padcu zaščitila ročke sklopke in zavore. Ne bi rad ostal nekje v treh krasnih brez sklopke. Hkrati bi rad take, ki imajo dobro vetrno in dežno zaščito. Originalni vstromovi imajo super vetrno zaščito, niso pa trdni. Sem imel že tudi idejo, da bi si jih naredil sam in malce zimproviziral tako, da bi na kovinsko ogrodje našraufal obrezane vstromove plastične zaščite, pa so me kolegi prepričevali, da se ne splača delat tega, ker me bo na koncu material in delo, sam potrebnega orodja namreč nimam, stalo približno toliko, kot kakšni kupljeni.

 

Kar se tiče pa pogovarjanja... saj temu so namenjeni forumi, ne?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kiri!

Ne zameri, izgleda, da imam tudi sam preveč (brezveznega) časa!

Se ti oproščam, če sem te slučajno užalil! :worship:

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi me užalil, saj nisem baba :)

 

Verjetno sem pa tudi sam malo zaje*al, da nisem že v osnovi napisal, zakaj točno bi rad sploh menjal plastične za kovinske.

 

No, zdaj sem že naročil tiste iz lujza. Na vseh forumih hvalijo te Barkbusterse, tako da se verjetno splača odštet malo več. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bom enostavno dal odrezat dva traka iz alu-ja in jih zakrivil pa plastične "šalce" čez. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Za V-stroma (2006) iščem ščitnike ročk oziroma handguards. Originalni so plastični in se hitro zvijejo ali celo počijo, zaradi česar seveda ne opravljajo ravno najbolje svoje zaščitne funkcije. Iščem druge ščitnike, take z aluminijasto zaščito. Trenutno ima lujz akcijo -20 % in se da tiste SW-Motech Storm (v bistvu so to Barkbusters) dobiti za cca 110 eur. Vem, da obstajajo še ACERBIS, ki so malenkost cenejši, ampak imajo manjšo plastično protivetrno zaščito.

 

Zanima me, kaj svetujete? Je morda kdo celo poskušal sam naredit kakšno tako zaščito za ta motor?

Imel sem plastične Madhead (kopija Acerbisovih) ščitnike z višjo veterno zaščito in so za pod 50€ bila dobra izbira, preživeli kar nekaj padcev na KLE-ju. Zdaj pa vozim Barkbusterje in sem več kot zadovoljen!

 

Slike na linkih: 

Bivši Madheadovi z višjo veterno zaščito

Barkbusterji na KLE-ju

Barkbusterji na LC4-ki

 

Lp!

Popravljeno . Popravil miklavc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem enkrat pri KLR-u 650 za vetrno zaščito rok iz (modre) plastične kantice od olja odrezal "trak" ustrezne dimenzije, ga oblikoval in s tremi popneti (2,2mm) pritrdil na notranjo stran originalnih ščitnikov za roke in... Bilo je kot original. Funkcionalnost odlična. Pa še barvno kombinacijo sem popestril.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Da pozimi ne piha v roke je tudi pocen plastika OK.

Za resno zaščito rok in ročk bo pa edino pravo tole. Preveri, če jih za bandita sploh imajo.

 

Pogojno tudi kar si sam našel.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!