Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

Zdravo, nekej me zanima, je kdo na teli tenerejki ze kj spreminjal zobnike oz razmerja? Če bi menjal spredej za 1 zob večjega, oz. zadej za 3 manjšega bi se poznalo kaj na končni hitrosti oz obratih?. Predvsem zaradi porabe se mi gre saj imam večkrat za premagat kakšno veliko razdaljo, npr. 500km po avtocesti pa je pri 130 že ohoho vrtljajev in s tem tudi visoka poraba...sicer imam sedaj še 660x ampak razmišljam o tenerejki da bi premagala tudi kakšen hujši makedam..gledal sem tud 750 super tenere ampak tam je tudi poraba velika pa še težka je...će menjaš zobnike, kako se kaj pozna pri majhnih hitrostih? hvala za odgovore ;)

tu je malo teorije o prestavnih razmerjih...

http://www.gearingcommander.com/

mogoče bo komu prav prišlo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna poraba? Meni X pije pri najbolj agresivni možni vožnji dobrih 5 litrov.. negre več. Pa ima kakega konja več kot original. 130km/h komot kruzaš cel dan. Tudi če se voziš po AC skos poln gas, kar je itak recimo okol 160km/h (10 gor dol odvisno od vetra) poraba nebo več kot dobrih 5 litrov, obrati pa tudi niso kritični.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XT660x/R in XT660Z tenere imata zeeeeeelo malo skupnega.

Info iz prve roke, sem z vsako naklepal krepko preko 50kkm. 

 

A lahko kaj več napišeš, primerjava med eno in drugo iz prve roke? Vozim Z, a me je vedno mikala tudi R, verjetno veliko bolj "igračkasta".

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesmiselna primerjava teh dveh/treh motorjev, vsaj za mene.

 

Mešanje hrušk in orehov :grim

 

Enako, kot bi primerjal GOLFA TDI 1.9 90km s šipami na kurbelj s PASATom karavan TDI 1.9 90km, z vso opremo, isti letnik 2014.

Oba podhranjena, en z nič opreme, drugi z luksuzom. Imata pa enak motor! In en zaradi manjše teže potegne bolj kot drugi in zaradi manjše teže porabi manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko kaj več napišeš, primerjava med eno in drugo iz prve roke? Vozim Z, a me je vedno mikala tudi R, verjetno veliko bolj "igračkasta".

 

Nesmiselna primerjava teh dveh/treh motorjev, vsaj za mene.

 

Mešanje hrušk in orehov  :grim

 

Enako, kot bi primerjal GOLFA TDI 1.9 90km s šipami na kurbelj s PASATom karavan TDI 1.9 90km, z vso opremo, isti letnik 2014.

Oba podhranjena, en z nič opreme, drugi z luksuzom. Imata pa enak motor! In en zaradi manjše teže potegne bolj kot drugi in zaradi manjše teže porabi manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje. Zdaj se Tenerejke brez ABSa prodajajo po 6850€  in glede na to, da se po googlu 2015 model prav nič ne razlikuje od 2014 me zanima kaj menite; se splača počakati na naslednjo pomlad in takrat kupovati ali pohiteti sedaj in uloviti akcije? Po neki logiki bi morale cene iti gor ob pričetku naslednje sezone, ne vem pa kolikšna so ta nihanja po navadi?? 300EUR ali 1000EUR? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nove cene bodo enake, razen če gledaš kakšne akcije. 68 je kr polna cena, tako da te nima kaj skrbet. Rabljeni pa 500-1000 komot gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul, sem precej neučakan in bi najraje mašino naročil že zdaj.. Bomo videli kaj bo ponudila nova sezona, kdo morda ve kakšne barvne kombinacije so sedaj na voljo? Modra mi je mucho lepa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje. Zdaj se Tenerejke brez ABSa prodajajo po 6850€  in glede na to, da se po googlu 2015 model prav nič ne razlikuje od 2014 me zanima kaj menite; se splača počakati na naslednjo pomlad in takrat kupovati ali pohiteti sedaj in uloviti akcije? Po neki logiki bi morale cene iti gor ob pričetku naslednje sezone, ne vem pa kolikšna so ta nihanja po navadi?? 300EUR ali 1000EUR? :)

 

6850 je akcijska cena, redna je bila okoli 7300, z ABS-om pa okoli 7800..., spomladi bo sigurno dražja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

tele touratech so zanič! samo plastična školjka, katera preverjeno razpade ob prvem padcu!

resna zadeva je original Yamaha, že v osnovi ojačana z kovinskim(alu)  lokom. Na osnovo je možna montaža povečane čelne zaščite.

 

lp, andrej

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barkbusters so naktrpežnejši na trgu. Js jih že par let zlorabljam, pa se ne vdajo.

Poglej še na Off The Road, majo nekaj. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barkbusters so naktrpežnejši na trgu. Js jih že par let zlorabljam, pa se ne vdajo.

Poglej še na Off The Road, majo nekaj. Lp

 

+1 za Barkbusterje  :OK:  res so dragi, ampak vredni svojega denarja. Da se jih pa dobiti tudi v Sloveniji pri TC Motoshop ampak se čaka 2-3 tedne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... ščitnike za roke za XT660R v modri barvi ...

.... cena: velika pizza 4 letni časi in eno pivo ...

... interesenti na ZS ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vsem, sem prepozno videl in sem naročil že te http://www.aliexpress.com/snapshot/6360734190.html

kitajci so carji :D nima nobene veze z acerbisom, sam tolk da veš ;) mam pa tud jst točno take, edin kar je, je mal butast ta lok pri strani in po parih vožnjah ga bom definitivno obrnil na dol, ker sem si zadnjič skor zapestje zlomil ko sem ubrisal po tleh z rokami na balanci in z zapestjem "naslonjenim" na aluminij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!