Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

Sm mal preletu temo pa nism našu,pa me zanima kak bi bla ta XTZ660 tenere za dva?Bi se kej premaknla al bi se preveč mantrala da bi blo kej?

 

Se mi zdi tvoje vprašanje malo čudno glede na to, da imaš pod motocikel vpisano Yamaho XT660R, katera je skoraj identična Yamahi XT660Z Tenere. Vsaj mislim, da si mislil XT660Z in ne XTZ660. Preizkusi na svoji, pa boš vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,to mam še od 2008 napisano,se pa ne spomnem XT660R pa vožnje z njo,sm pa zdj kupu BMW R1200GS,k ga trenutno moj fotr uporabla pa me pele okrog pa da ne bi kr na tega šov,rabim en vmesn motor.XTZ660tenere bi pa mel zato ker zlo rad potujem.rabim pa še zdravniški pregled nardit v SOČI,pol pa en bol švoh motor,XTZ660tenere pol pa tega BMWja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za v dvoje je dovolj moči. Vendar moraš vedeti, da je nekomu ta moč preveč, nekomu drugemu pa je 200 konjev premalo. Vse je odvisno od želja, stila vožnje, po kakšnih cestah se kdo vozi, je umirjen voznik ali živčen do amena, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mene bo pomoje kr dost,zato ker sm mel viragota 125 za potovat,sm bil (Češka,3xBiH,cela Hrvaška->od Okučanov pa do Splita,Albanija,Črna Gora,Austrija,Italija...)več se pa ne spomnem zarad poškodbe pr 18,na Češkem sm bil pr 17 al bom pa zdj ene par ur vožnje za neomejeno pa bom mel izpit za neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živjo.

Mogoče mi lahko kdo pomaga s kakšnim nasvetom. V kratkem moram zamenjat pnevmatike na moji tenerejki,pa z dosedanjimi Pirelli Scorpion Trail nisem preveč zadovoljen. V oči so mi padle Metzeler Tourance,Dunlop Trailmax in Continental Conti Escape. Ali ima kdo kakšne izkušnje s temi pnevmatikami? Najbolj me zanima katera se bolje obnese na mokrem asfaltu. L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop je super za asfalt. Samo požrlo ti jo bo hitro.

Anakee sem zamenjal na polovici profila. Je ne maram več videt :BUA:

Tourance je nek kompromis-vsaj za moje potrebe. OK se obnese tudi izven ceste. Z ostalimi nimam izkušenj.

 

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Mogoče mi lahko kdo pomaga s kakšnim nasvetom. V kratkem moram zamenjat pnevmatike na moji tenerejki,pa z dosedanjimi Pirelli Scorpion Trail nisem preveč zadovoljen. V oči so mi padle Metzeler Tourance,Dunlop Trailmax in Continental Conti Escape. Ali ima kdo kakšne izkušnje s temi pnevmatikami? Najbolj me zanima katera se bolje obnese na mokrem asfaltu. L.p.

 

Na moji Tenerejki so prva vgradnja pnevmatike Metzeler Tourance. Sedaj je narejenih nekaj čez 7000 km in lahko napišem, da so dobre. Držijo dobro, tudi v mokrem, čeprav sem takrat vozil bolj zadržano. Res je, da sam motor ni namenjen nekemu hitremu premikanju med ovinki, vendar so gume ostale "zalimane " na asfaltu tudi pri bolj živahni vožnji. Po prevoženih 7000 in nekaj drobiža km je na zadnji gumi po sredini še 4,5 mm, na prednji pa 4,0 mm profila. Napolnjene so vedno po navodilu proizvajalca motorja in vedno za vožnjo po asfaltu. Makadam obiščem bolj poredko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop je super za asfalt. Samo požrlo ti jo bo hitro.

Anakee sem zamenjal na polovici profila. Je ne maram več videt :BUA:

Tourance je nek kompromis-vsaj za moje potrebe. OK se obnese tudi izven ceste. Z ostalimi nimam izkušenj.

 

lp, andrej

Ok,hvala Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji Tenerejki so prva vgradnja pnevmatike Metzeler Tourance. Sedaj je narejenih nekaj čez 7000 km in lahko napišem, da so dobre. Držijo dobro, tudi v mokrem, čeprav sem takrat vozil bolj zadržano. Res je, da sam motor ni namenjen nekemu hitremu premikanju med ovinki, vendar so gume ostale "zalimane " na asfaltu tudi pri bolj živahni vožnji. Po prevoženih 7000 in nekaj drobiža km je na zadnji gumi po sredini še 4,5 mm, na prednji pa 4,0 mm profila. Napolnjene so vedno po navodilu proizvajalca motorja in vedno za vožnjo po asfaltu. Makadam obiščem bolj poredko.

Moja tenerejka ima ABS,tako da so prva vgradnja Pirelli. Po prevoženih 8000 km,pa jih bo treba že počasi zamenjat. Na mokrem asfaltu nisem preveč zadovoljen z njimi,ker mi je že parkrat zdrsnil zadnji del,po makadamu pa so živa groza. Zato tudi iščem pnevmatike,ki imajo malo bolj grob profil in so primernejše za makadam,vendar bi rad,da se tudi u mokrem obnašajo dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A v klimo ? :P

 

lohk tud v hladilnik zarad mene; zanimal me je za amortizer sicer.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amortizer bo servisiral kolega Marko iz Stožic v celoti. 

Ne bom tega sam delal.

Bi pa sicer plin lahko sam filal, ker je standardni ventilček, plin notri je pa CO2 - nič posebnega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahh, zajebal sem, dušik je ja. 

Kje boš pa ustrezne dele dobil?

Sem raziskoval na polno, pa nisem uspel dovolj info dobit, da bi nabavil ustrezni material in samozavestno poservisiral zadnji mortizer. 

Spredaj vsako zimo preventivno podrem vilce brez težav. 

 

Thompson, če se prav spomnim je tlak okoli 2,5 bar. Za Tenerejko nisem 100%, sem pa pri drugih modelih zasledil ta podatek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Na poti imava težave s hladilnim sistemom (Yamaha XT660Z Tenere).
Iz črpalke za hladilno tekočino kaplja tekočina iz majhne odprtine na spodnji strani in motor se pregreva.

A mogoče kdo ve v čem bi lahko bila težava ter kako se lotit popravila?

Hvala za vsak nasvet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

semering na gredi črpalke pušča.

 

problem rešiš z zamenjavo semeringa, do takrat pa  redno dolivaš (destilirano) vodo. razni "tesnilci" se v tem primeru ne obnesejo.

In dolivaj direktno v hladilnik, ne v ekspanzijo. Verjetno se ti pregreva, ker imaš zrak v hladilniku!

 

lp, andrej

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahh, očitno sem se prav odločil in dal servisirat amortizer mojstru. 

 :)

Poročaj kako in kaj si obnovil, mogoče bom naslednjič zmogel sam. 

 

Lp, TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@najinSvet:: Ne vem če vama tole kaj prav pride Vod. črp.  ilustriran katalog: https://www.motorcyclespareparts.eu/special-pages/model.aspx?brand=4&type=13&year=360916&model=362110&part=362131

 

Z klikom na posamezno tesnilo (npr št 9 ) dobiš na katerih modelih je še tesnilo vgrajeno

 

https://www.motorcyclespareparts.eu/genuine-spare-parts/yamaha11h124381000.aspx?pagesize=20

 

Malo poguglaj. Imajo tudi drugi težave...

 

http://www.xt660.com/showthread.php?s=039f78bc79dd1fdaebae12fd049b4c28&t=11345

 

 

Upam, da uredita zadevo. Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!