Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Tole je tema za XT660Z, ki so od letnika 2008 naprej.

Glede na letnik ki ga opisuješ, pa bi bilo bolje vprašati v temi XTZ 660, morda ima kdo kaj takega doma:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

post-20815-0-96862500-1347216806_thumb.jpgpost-20815-0-52398400-1347216775_thumb.jpgpost-20815-0-29817800-1347216832_thumb.jpg

Pri 48.000km gre gor že tretja veriga. Prva je zdržala 23kkm, druga pa se je pri 25kkm dobesedno razpadla (pri 160km/h)

Do zdaj še se mi nikdar zgodilo kaj podobnega, uporabiti je potrebno ustrezno kvaliteto ne samo po ceni, tudi vzdrževanje je pomembno, trenutno imam v uporabi verigo, ki ima za sabo 41tkm trajno mazana z RS oilerjem in še nič ne kaže na menjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi jaz nisem imel še NIKOLI prej težav z verigo. ampak na Tenerejki je stvar sledeča:

-do 15-17kkm jo je treba samo 2-3x fino nastaviti, potem pa se vsaj v mojem primeru začne nastavljanje in nategovanje verige vsakih par 100km, čeprav jo redno čistim (na vsaj 2kkm z patrolejom) in redno mažem z Yamalube sprejem. Resda pa imam dnevno precej hitrih voženj in občasno precej blata/prahu, ter kar nekaj kilometrov z polno naloženim mopedom v dvoje, ter po AC.

Na splošno se mi zdi, da je veriga za namen Tenerejke malo podhranjena, vsaj na XTR660 sem z prvo verigo napravil slabih 30kkm, naslednji lastnik pa baje še 10kkm.

Drugače pa Tenerejke ne vozim zaradi ugodne cene, ampak zaradi zanesljivosti in enostavnosti.

lp andrej

Popravljeno . Popravil 223223
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blato in prah precej skrajšata življensko dobo verige.

Če bi meni zdržala 25 000 bi bil zadovoljen, glede na to kje se vozim.

Jaz sem jo menjal pri cca 15.000 km. Je pa še veliko slabše ker vmes menjam zobnike spredaj iz 15 na 13 in nazaj ipd...

To je pa čisti chain killer.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na XTR menjal verigo pri 20 kkm, mogoče bi še malce držala, vendar bi jo potem moral nastavljati vsake par 100km, kot je napisal @223223. BTW motor nikdar ni videl blata. Tako, da to niti ni nek hud podatek ;) Važno, da TRGA :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa čiščenje in mazanje? precej se pozna pri življenski dobi!

Namensko čistil samo ketno le 1x letno, mazanje na cca 1000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Tenerejki 25k km, veriga še prva, mazana na cca 600km, čiščena enkrat letno z namenskim čistilom. Pred 1500 km potrebno prvo nastavljanje, ki bo kot vidim potrebno vse pogosteje in do potrebne zamenjave potem ni več daleč. Motor je v glavnem vožen po asfaltu, saj je po izkušnji na prejšnji xt- jki suh, prašen makadam največji uničevalec verige. Kakšno verigo in kje se jo po izkušnjah najbolj splača nabavit? V naprej hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Tenerejka mi je res čist hud motor.

Sem moral to napisat.

Res.

A se ga dobit kje za kak dan, da se malo zapeljem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za letnik 1998.In vozim se zelo malo 2 na mesec in vsakih ko se grem peljat motor noče vžgat ker ne dobi bencina potem svečko odvijem dam notri nekaj bencina nazaj svečko in potem takoj vžge.

To je tema o novem modelu Tenerejke od letnika 2008(xt660z). Mislim pa, da se je o enakih težavah enkrat že pisalo v temi o Tenerejki prejšnje generacije z vplinjači (xtz660).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Tenerejka mi je res čist hud motor.

Sem moral to napisat.

Res.

A se ga dobit kje za kak dan, da se malo zapeljem?

Se spet norca delaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me, ali ima kdo načrt za spodnjo zaščito motorja, ali da se jo vidi ob blizu, da bi pobral mere, ker se mi za enkrat še ne da mer direktno z motorja pobirat? Prtljažnik imam že narisan, da potem dam vse skupaj na laser rezat.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zamenjat bo treba verigo, pa gledam pri lojzu komplet Regina, za 100€. A mogoče kdo ve, kako je kaj s kvaliteto le-teh? Original je menda od DID-a , ima sedaj za sabo 27k km in jo je treba vsake toliko šponat. Ima kdo še kakšno dobro varianto razen originala na servisu, ki pa mogoče sploh ni napačna? Vnaprej hvala za vaš trud

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo! Zadnje čase me skoz bolj vleče nazaj na motor (tri leta motoristične abstinence mi načenja živce :BUA: ). Tale yamaha mi je všeč

že odkar je zunej, zanima me pa višina sedeža jst imam 176 cm in me je mal strah da mi je tale motor prevelik, kakšne so vaše izkušnje? Na žalost je še nisem imel priložnosti vozit al pa se vsedit gor (mogoče bi me potem minilo veselje :grrr ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušnja iz prve roke (tudi jaz imam 176cm): Če stojim z obemi nogami (na prstih) na tleh imam na tleh nekako pol stopala, kar je dovolj za dober občutek pri ustavljanju. Če hočem stati stabilno na celem stopalu npr. na semaforju, pa izmaknem pol riti čez rob sedeža in stopim na tla. Višina je nekoliko moteča pri obračanju na mestu, zato je motor smiselno obrniti v smer odhoda preden ga zajahaš. Na višini se hitro navadiš in je popolnoma nemoteča, na terenu pa dobrodošla, zato bodi brez skrbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"leže" sem par cm krajši od tebe, pa nimam problemov z oddaljenostjo od tal. Vsaj zadnjih 50.000km ne :grim . Ni vse v dolžini, važna je tehnika.

Moja :boobies: pri podobni višini nima problemov med vožnjo, le občasne težave pri manevriranju na mestu, ali pri ustavljanju na zajebani podlagi.

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

223223 ti pa pridno klepaš kilometre, super!

Se moramo spet na kakem piru dobit, al pa kak krog odpelat skup.

Kje se kaj voziš razen okol LJ in Počka?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!