Skoči na vsebino

Krmila - razno


Desmo

Priporočene objave

RVT, a si nosilec ravno tako pritrdil z kovicami? pa dobro držijo kovice?

Ne jest nism kovičil nosilca z kovicami na okvir ampak direkt lukno not in pol s "pištolo" stisnu not vložek z navojem. Tko, da sem imel okoli vilice klasični nosilec na katerega je bila prišravfana objemka stabilizatorja, vodilo stabilizatorja pa spodaj direkt preko luknje s šravfom na gestštel le da sem imel ponavadi par milimetrov debelo pušo umes da mi nebi po okvirju stabilitzator drgnu. Drgač je pa meu zakovičen nosilec v okvir Mirko Kalšek na Man-u pr ZX-9 pa tut ni meu problemov.

Pri VTR mam pa tut isto k sm meu pr CBR sam, da je pr SP-2 v okvirju že serijsko zavarjen vložek za pritrditev stabilizatorja.

post-8975-126960438176_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blažilnik krmila EXTREMEtech

jaz imam enega viška...EXTREMEtech modre barve...

Bil montiran eno sezono na Yamahi R6 2002,verjetno paše tudi na R6 2003-2005.

Če koga zanima, več na PM.

EXTREMEtech

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e to to, ker kovice se mi rs zdijo mičkeno švoh da bi prenesle tisto silo s katero bikec opleta.....kje pa dobiš te vložke z navojem in s kako pištolo jih to stiskaš v luknjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e to to, ker kovice se mi rs zdijo mičkeno švoh da bi prenesle tisto silo s katero bikec opleta.....kje pa dobiš te vložke z navojem in s kako pištolo jih to stiskaš v luknjo?

Oglasi se na Vandotovi 8 v Nm vse dobiš za pritrditev tvojga blažilca!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oglasi se na Vandotovi 8 v Nm vse dobiš za pritrditev tvojga blažilca!!!

a to misliš helicoil vložke? kaj pa če je stena okvirja debela samo recimo 3mm, to vseeno drži?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne jest nism kovičil nosilca z kovicami na okvir ampak direkt lukno not in pol s "pištolo" stisnu not vložek z navojem. Tko, da sem imel okoli vilice klasični nosilec na katerega je bila prišravfana objemka stabilizatorja, vodilo stabilizatorja pa spodaj direkt preko luknje s šravfom na gestštel le da sem imel ponavadi par milimetrov debelo pušo umes da mi nebi po okvirju stabilitzator drgnu. Drgač je pa meu zakovičen nosilec v okvir Mirko Kalšek na Man-u pr ZX-9 pa tut ni meu problemov.

Pri VTR mam pa tut isto k sm meu pr CBR sam, da je pr SP-2 v okvirju že serijsko zavarjen vložek za pritrditev stabilizatorja.

se pravi da vzameš "standard" blažilec? samo da je pravilna objemka glede na premer vilic.

Kako ja pa tisti del narejen ki gre v okvir? (če lahko kaka slika)

Jest res ne bi vrtal v okvir. Bi raj dal narest kak nosilec za tisti del na okvirju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to misliš helicoil vložke? kaj pa če je stena okvirja debela samo recimo 3mm, to vseeno drži?

Pomoje misli navojne vložke.Zadeva zgleda kot ˝cevka˝ z navojem na notranji strani, ki se z pomočjo klešč zaneta v steno okvirja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm tkole zvrtal v vseh svojih pet CBR 900 RR (takih k je na tvojem linku sportrider) in ni bilo z nobeno nobenih težav in poznam kar nekaj ljudi, ki je to prakticiralo in še nisem slišal za kasnejš probleme z okvirjem zaradi tega.

Amapak cbr900 je mela dost bolj masiven in konjski okvor, ker tale od kwaka, če vsaj po svojem sklepam, pa deluje bolj kot iz papirja in jaz res nebi nič vrtal. Se naredi en nosilec in prišraufa na nosilce za mašino ali kaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to misliš helicoil vložke? kaj pa če je stena okvirja debela samo recimo 3mm, to vseeno drži?

Saj ti pravim kam se oglasi!!!! to so posebni Pl.vloški. Znanje je zaklad,ki ga nosi vsak vedno s sabo(brez posesti računalnika)!

Ps:ti si ja eden od moderatorjev - razloži zakaj sta ICE + CUFA Brumerja skenclala, on bi zato in še zamarsikaj imel odgovor! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ti pravim kam se oglasi!!!! to so posebni Pl.vloški. Znanje je zaklad,ki ga nosi vsak vedno s sabo(brez posesti računalnika)!

Ps:ti si ja eden od moderatorjev - razloži zakaj sta ICE + CUFA Brumerja skenclala, on bi zato in še zamarsikaj imel odgovor! :whistle:

mimogrede bi še po štirih temah posral..in kak minus stisnil za foro..

Brumer, sej vemo da ti pišeš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...torej, stvar je sledeča: včeraj sem kupil WP blažilnik krmila, za montažo iz strani (pritrjen bo na okvir in vilico), ker pa moj moped nima narejenega pritrdišča za blažilnik, me zanima če je varno da jaz zvrtam luknjico v okvir in tam pritrdim blažilec....kolikor sem zasledil na spletu, je tole kar nekako v praksi: tale link prikazuje, da se na moj model mopeda montira blažilnik z nosilci, za katere je treba prav tako vrtati luknjice:scotts blažilnik, tale drugi link pa, da se nosilec prikoviči na okvir z 4 kovicami: montaža blažilnika...ali bi z eno recimo M6 ali M8 luknjico lahko tako zelo oslabil okvir, da bi se v neprimernih okoliščinah le ta zaradi te luknjice lahko zlomil, naj pa še povem, da se z njim nikoli ne vozim po zadnjem kolesu in se tudi na nameravam, da ne bo skrbi zaradi takih obremenitev

k0ci poglej na internetu, če kdo izdeluje podobne nastavke za tvoj blažilnik kot tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje misli navojne vložke.Zadeva zgleda kot ˝cevka˝ z navojem na notranji strani, ki se z pomočjo klešč zaneta v steno okvirja.

Takšne ja ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amapak cbr900 je mela dost bolj masiven in konjski okvor, ker tale od kwaka, če vsaj po svojem sklepam, pa deluje bolj kot iz papirja in jaz res nebi nič vrtal. Se naredi en nosilec in prišraufa na nosilce za mašino ali kaj podobnega.

Se strinjam in zato je verjetno Mirko tut ubral varjanto, ki je zakovičila štirioglat nosilec na okvir. Kawasaki ma res "papirnate" okvirje na nekaterih delih. Sej ne da je zaradi tega slabši, ker ima pa na račun tega tudi manjš težo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam in zato je verjetno Mirko tut ubral varjanto, ki je zakovičila štirioglat nosilec na okvir. Kawasaki ma res "papirnate" okvirje na nekaterih delih. Sej ne da je zaradi tega slabši, ker ima pa na račun tega tudi manjš težo.

Za zx10e 04 so vsi govorili kako "mehek" geštel ima pa sem jih dost vidu s dolgim stabilizatorjem pritrjenim na geštel,pa ni imel noben od lastnikov kaj slabega za rečt-vsi so le hvalili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, sam un stabilizator je pritrjen na nosilce od mašine, najmočnejši del gištela.

PS: A mogoče veš za kakšen ta dolg stabilizator, zdej mam superbike balanco gor, pa mal placa zmanjkuje za "klasičnega". :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k0ci poglej na internetu, če kdo izdeluje podobne nastavke za tvoj blažilnik kot tu.

potem moram spet blažilec menjat, teli na balanci so dolgi po 15cm in imajo hoda tam cca. 6cm, moj pa je dolg 40cm in ima 15cm hoda, ni šans da to zverino spravim na balanco.....jutri se bom lotil izdelave nosilca, ubral bom tisto sport rider varjanto, kjer se ploščico prineta na okvir, saj bo tako kar velika površina nalegala nanj in praktično ni možnosti da bi se kaj polomilo, medtem ko bi bila možnost poškodb okvirja veliko večja če bi vanj vstavil vložek z navojem ker se mi zdi da je okvir precej tenak in nima dovolj mesa da bi zdržal sile pri opletanju balance, saj bi tisti vložek lahko spulilo iz okvirja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem moram spet blažilec menjat, teli na balanci so dolgi po 15cm in imajo hoda tam cca. 6cm, moj pa je dolg 40cm in ima 15cm hoda, ni šans da to zverino spravim na balanco.....jutri se bom lotil izdelave nosilca, ubral bom tisto sport rider varjanto, kjer se ploščico prineta na okvir, saj bo tako kar velika površina nalegala nanj in praktično ni možnosti da bi se kaj polomilo, medtem ko bi bila možnost poškodb okvirja veliko večja če bi vanj vstavil vložek z navojem ker se mi zdi da je okvir precej tenak in nima dovolj mesa da bi zdržal sile pri opletanju balance, saj bi tisti vložek lahko spulilo iz okvirja

Težko se je stakim pogovarjat, ki nima pojma o pojmu.Namreč ta vložek je PLASTIČEN čepek zvrtaš 8mm luknjo vstaviš ta pl.čepek in priviješ M5 vijak čepek pa se z notranje strani razširi za ca 4 mm in to je to kar ZELO dobro drži tudi če je stena popolnoma tanka, ampak vam nekaj razlagat je res brezpredmetno sploh moderatorjem vešči ste samo na računalniku!

Ps: še seboste učili!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale zadeva je tudi dobra. http://www.google.si/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAgQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.timesert.com%2F&ei=NeOvS7DJAcissAaA-Z3CDg&usg=AFQjCNH1aP44Lmg6L_Rw8_V3uCt0iNcPZg&sig2=oIl20lMB6bp9ddtSdvAYXA Pri drag racih (pa pomoje tudi na pisti) pofesionalci v naprej vse navoje zamenjajo z temi vstavki.

:topic:-ja Maco res se bomo morali še veliko učit, sploh cyber-trasvestitizma :photo: hehe D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutri se bom lotil izdelave nosilca, ubral bom tisto sport rider varjanto, kjer se ploščico prineta na okvir, saj bo tako kar velika površina nalegala nanj in praktično ni možnosti da bi se kaj polomilo, medtem ko bi bila možnost poškodb okvirja veliko večja če bi vanj vstavil vložek z navojem ker se mi zdi da je okvir precej tenak in nima dovolj mesa da bi zdržal sile pri opletanju balance, saj bi tisti vložek lahko spulilo iz okvirja

Za Kawasakija je ta varijanta tut pomoje res najbolj varna ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kera firma pa je to, a je kaj nosilcev zraven in kolk €?

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!