Skoči na vsebino

Metzeler gume iz kitajske


DASK

Priporočene objave

Imam obe Tourance obe Made in China (se nisem oziral kje so delane). Ne morem nič slabega reči o gumi. Zdrsov ni bilo, po dežju nisem občutil nobene razlike (res pa, da ne divjam po mokrem). Skratka, spet bodo romale gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Pirellijeve športne Diablo Rosso II in potovalna Angel ST sta made in China. Pa verjetno še katera.. Za te pač vem, ker jih vozim.

Itak je vseeno, če je tovarna moderna in kontrola kvalitete deluje.

 

Tudi moj Marantz je tam narejen, pa dobro špila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo moje Tourance made in China imajo do sedaj za sabo 1500km in do tedaj še vedno nimam pripomb ampak samo hvale čez gumo. Prav tako je kolega na GS-a montiral Tourance Next in je mnogo bolj zadovoljen kot z Anakee 3 (te so pa mimogrede made in Thailand ;)!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja! Danes tudi jaz namontiral poševnooki-made tourance.

Bomo vidli kako bo.... vonj gume je enak nemški :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja! Danes tudi jaz namontiral poševnooki-made tourance.

Bomo vidli kako bo.... vonj gume je enak nemški :D

OKUS je važn, tega pa nisi probu :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a ima kdo kako informacijo o koncu proizvodnje gume Tourance? Vulkanizer mi je že dvakrat podal to izjavo (vedno guma nedobavljiva), po spletu pa so (vsaj vidno) še dobavljive. A je res kaj na tem ali so samo buče?

Po 12k km je zadnja bila ravno na indikatorju. Za sabo je imela vse tipe podlage, AC pa jo je najbolj zdelala. Razlike od nove do odmontaže v oprijemu nisem opazil. Skratka top guma za moj okus. Sedaj je na testu Anakee2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So vse metzeler po novem made in china?

Kupil sem metzeler tourance next letos izdelane... pa piše made in germany

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So vse metzeler po novem made in china?

Kupil sem metzeler tourance next letos izdelane... pa piše made in germany

 

Ne, sam tiste, ki so na novih mašinah narejene :evilgrin: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo kako informacijo o koncu proizvodnje gume Tourance? Vulkanizer mi je že dvakrat podal to izjavo (vedno guma nedobavljiva), po spletu pa so (vsaj vidno) še dobavljive. A je res kaj na tem ali so samo buče?

Po 12k km je zadnja bila ravno na indikatorju. Za sabo je imela vse tipe podlage, AC pa jo je najbolj zdelala. Razlike od nove do odmontaže v oprijemu nisem opazil. Skratka top guma za moj okus. Sedaj je na testu Anakee2.

So dobavljive ni panike, samo ne nemške. Če vprašaš ti ne znajo povedat kje so bile narejene, dot pa znajo vsi prebrat... :kva1:

Povsod kjer sem pregledal po spletu in poklical, so bile dobavljive cca 10 dni nazaj. Naredil sem 1000km z zadnjo kitajko in vse ok. Je pa meni ta guma všeč ravno zaradi tega kar si navedel. Imel sem tudi anakee2 in so tudi ble ok. Mal so se proti koncu vihali robovi ampak to je pa tudi pri tourance k so preširoki kanali na robu gume menda (ali pa se jaz premalo po robu vozim :D )

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo kako informacijo o koncu proizvodnje gume Tourance? Vulkanizer mi je že dvakrat podal to izjavo (vedno guma nedobavljiva), po spletu pa so (vsaj vidno) še dobavljive. A je res kaj na tem ali so samo buče?

Po 12k km je zadnja bila ravno na indikatorju. Za sabo je imela vse tipe podlage, AC pa jo je najbolj zdelala. Razlike od nove do odmontaže v oprijemu nisem opazil. Skratka top guma za moj okus. Sedaj je na testu Anakee2.

Kdaj si pa dal Anakee gor? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Vozim že tretji komplet navadnih Metzeler gum.

Zadnja se obnaša normalno. Sprednja pa je na boku že na indikatorju in to pri 11 tisoč kilometrih.

Prejšnji dve sta mi zdržali, ena 22 in druga 23 tisoč km. Že ob nakupu se mi je zdelo, da nima toliko mesa???

Morda jo bom še lahko pogojno vozil 2 jurja.

Ne vem, kaj naj si mislim, drugače je vse vredu, samo kilometrina je proti prej obupna.

Zadnji komplet je kitajski.

Scarabeo

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je tudi mene presenetilo. Nova ima zelo malo profila. Če v eni izmed tem pogledaš MiNino sliko Mitaske E-08 imaš občutek, da je tam profila za 2-3 metzelerke.

Verjetno bo to prvi komplet, kjer bom naredil več z zadnjo kot prednjo.

 

Sem pa nekaj opazil pri bolj dinamični vožnji. Če primerjaš TR91 s Tourance s podobno obrabljenostjo prednje, TR91 drsi skozi ovinke, medtem ko je Tourance še vedno prilepljena. To mi je pa zanimivo.

 

Zadnja oddelala natanko 12500 km, prednja je po 11000 km ob bokih že na indikatorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To imas tourance navadne? Bom videl koliko zdrzijo next.. zaenkrat imajo 6tisoc

Zadnje je nekaj manj kot pol se... drzijo suvereno :) od grobega makadama in

Konicastih skal vmes se jim tud nic ne pozna :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vozim že tretji komplet navadnih Metzeler gum.

Zadnja se obnaša normalno. Sprednja pa je na boku že na indikatorju in to pri 11 tisoč kilometrih.

Prejšnji dve sta mi zdržali, ena 22 in druga 23 tisoč km. Že ob nakupu se mi je zdelo, da nima toliko mesa???

Morda jo bom še lahko pogojno vozil 2 jurja.

Ne vem, kaj naj si mislim, drugače je vse vredu, samo kilometrina je proti prej obupna.

Zadnji komplet je kitajski.

Scarabeo

Danes sem vzel v roke šubler.

Premeril sprednjo in zadnjo gumo - zadnja ima 8 tisoč in ima še 7mm mesa, sprednja ima 12 tisoč.

Zadnja ima na bokih enakomerno obrabo (oba boka, okoli 7mm), sprednja pa na enem boku povprečno 1.1mm, na drugem pa 2.5mm povprečno.

Še nikoli nisem imel niti približno takšne razlike - sploh na sprednji gumi.

Razumem, da na pogonski pride do večjih razlik zaradi pospeševanja iz ovinka.

A v mojem primeru je zadnja super na obeh bokih, sprednja pa se enormno obrablja na levem boku.

Pri vsej moji kilometraži se mi še kaj takšnega ni zgodilo.

Verjetno bom poskusil Anake 3.

Scarabeo

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem vzel v roke šubler.

Premeril sprednjo in zadnjo gumo - zadnja ima 8 tisoč in ima še 7mm mesa, sprednja ima 12 tisoč.

Zadnja ima na bokih enakomerno obrabo (oba boka, okoli 7mm), sprednja pa na enem boku povprečno 1.1mm, na drugem pa 2.5mm povprečno.

Še nikoli nisem imel niti približno takšne razlike - sploh na sprednji gumi.

Razumem, da na pogonski pride do večjih razlik zaradi pospeševanja iz ovinka.

A v mojem primeru je zadnja super na obeh bokih, sprednja pa se enormno obrablja na levem boku.

Pri vsej moji kilometraži se mi še kaj takšnega ni zgodilo.

Verjetno bom poskusil Anake 3.

Scarabeo

 

Zadnjo pobira neenakomirno  (levo ali desno) zaradi pospeševanja, odvisno katera ti bolj leži......

Prednjo pa zaradi zaviranja v ovinek. Očitno si v en ovinek več upaš kot v drugega. Ta razlika je lahko minimalna ampak s kilometri postaja očitna...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni si zdi,da te malo hitreje pobira.Z zadnjo bom  sigurno 2-3 tis. naredil manj kot pa s prejšnjo.

Drži dobro tudi v mokrem.Kakšne druge kritike ni.

Govorim za tourance.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjo pobira neenakomirno  (levo ali desno) zaradi pospeševanja, odvisno katera ti bolj leži......

Prednjo pa zaradi zaviranja v ovinek. Očitno si v en ovinek več upaš kot v drugega. Ta razlika je lahko minimalna ampak s kilometri postaja očitna...........

Res je, da si v levi ovinek zgleda da upam več.

Ampak do sedaj je do razlik prihajalo samo na zadnji gumi in nikoli na spednji.(samo minimalne razlike so bile)

Stila vožnje pa nisem menjal, saj jaz se ga ne zavedam.

Škoda, zelo sem bil prej zadovoljen z vsemi parametri gume.

Jutri gre gor anake3, pa da vidim kaj bo.

Kilometrina mi je zelo pomembna.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Trenutno Mitas E-08 v dimenziji 140/80-17 ni dobavljiv, zato sem se ponovno odločil za Tourance. V paketu sta bili ena Kitajka, sprednja DOT 0115 in Nemka, zadnja z oznako DOT 1715.

Pa da vidim, kako se obnese ta kombinacija?

post-7865-0-41524100-1440760379_thumb.jpg post-7865-0-02593700-1440760395_thumb.jpg

Že tinta na kitajski nalepki je razmazana :blink:  :slap: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni ravno obratno.

Potem takem,če bi malo prebral bi lahko dobil nemške.

Kitajsko malo hitri pobira drži pa dobro.Mogoče bo zdržala 13000-15000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Takole "kitajka" iz prejšnjega posta se je po 6200 kilometrih poslovila. Bi še stisnil kakega tisočaka, sam kaj, ko je lahko že naslednja fura daljša. Zadnja je še na več kot polovici, tako, da bo pričakovana kilometrina.

Naj zapišem, da jo ni uničilo zaviranje. Pri skoraj 85Kkm so na motorrju še prve ploščice in po podatkih iz SM imajo še več kot mm do predpisanega minimuma. Guma kot taka, do menjave brez kakšnih opozoril o zdrsih tudi pri nagibih povsem do roba in pri obrabljenosti na meji legalnega.

Zamenjala jo je, Mitas E08. Prejšnja mitaska je "zdržala" 22,5Kkm pri enakem "tempu", tudi nekaj krogov na Grobniku.

DSC00149.JPG

DSC00150.JPG

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kitajska Tourance  zadnja zdržala 13500 km. Približen 2000 km manj. Drugače pa nimam pripomb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!