Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

pred 15 minutami, Xebec pravi:

kva je pa treba izbrat kot prejemnika vloge? Svojo UE al prazno?

js sm LJ .. tko, da se bom lahko po LJ vozu med pasovi :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Snečer pravi:

saj to je tudi bolj za LJ in večpasovnice :)

lokalna zadeva

 

V MB jih nimate?  :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

V MB jih nimate?  :huh: 

tu pa tam je

ampak redko vidiš motorno kolo na cesti, sploh pa ne v takšnem številu, da bi bil predlog smiseln, dvomim da je tudi kje po Sloveniji

nekaj čisto drugega pa je tujina, kjer so bili nekako primorano v to

v Angliji npr. uporabljajo celo odstavni pas v prometnih konicah.

Pri nas kaj takšnega lahko sanjamo.

Za teh par motoristov, ker se itak "noben" baje ne vozi po AC ali večpasovnicah pa se mi zdi da je predlog privilegiran in ne neka nuja.

Moje mnenje seveda, podpišem pa lahko :) mam sigenco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podpiš, da se bom legalno vozil vmes :P

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Snečer said:

ampak redko vidiš motorno kolo na cesti, sploh pa ne v takšnem številu, da bi bil predlog smiseln, dvomim da je tudi kje po Sloveniji

nekaj čisto drugega pa je tujina, kjer so bili nekako primorano v to

Ne vem no, sem prevozil celo Evropo zahodno Evropo, med drugim tudi drzave, ki imajo to legalizirano, pa se mi ni zdelo, da bi bilo procentualno bistveno vec motorjev. Poleg tega moras steti tudi skuterje, kolesa ipd., ki jih pa ni tako malo :)

Kar se pa tice priviligiranosti - v vsakem primeru je stevilo nesrec manjse, v vsakem primeru je promet manj gost in v vsakem primeru se emisije nizajo, ceprav ne toliko, kot bi se pri vecjem odstotku motoristov. Zame je ze eno reseno zivljenje zadosten razlog za tole :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, J.a.m.e.s said:

Danes sem šel na občino Maribor to podpisat. Pridem do varnostnika, mu povem kaj bi rad, me pošlje v sobo 14. Čakam, pridem na vrsto, nakar mi ženska zdolgočaseno izjavi, da ne ve o čem se gre, da ona nima nič s tem. Me pošlje v sobo 18. Spet čakam saj so bili trije pred mano. Pridem na vrsto, gospa v pisarni pravi, da sem narobe, da bi moral it v sobo 23. :headbang: Vidim, da izdajajo digitalna potrdila Signenca, se usedem, rečem da želim imeti potrdilo. Mi pripravi papirje, podpišem, nato se baba obrne, vzame list in mi izjavi, no če ste pa že tu, potem pa lahko tu oddate podpis za filtracijo. :huh: Lahko bi jo usekal čez mizo. 

 

P. S. : Je pa afera županov skuter prinesla vsaj nekaj dobrega. Pred občino so uredili brezplačne parkinge za motorje.

 

 

IMG_20190905_101109.jpg

Jaz ponavadi pridem not in se zaderem "Al lahua kbar" (ne vem kaj je to, sem nekje enkrat prebral) in dobim priority line, se vsi umaknejo ..

Ti parkplaci so prav free?

2 hours ago, maus said:

V MB jih nimate?  :huh: 

V MB še po enopasovnici ne znajo vozit, tak da ne kliči hudiča .. a kamoli turbo rondo .... :slap:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Snečer pravi:

Moje mnenje seveda, podpišem pa lahko :) mam sigenco

Pa dj  :ras:

evo .. ravno dobil:

Pozdravljeni, Maus Prelepa Ninđa,

obveščamo vas o spremembi statusa vloge, ki ste jo oddali preko spletnega portala eUprava:

Podpora volivca pobudi za vložitev Predloga zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o pravilih cestnega prometa - številka vloge: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX - status: ZAKLJUČENA

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je..., da je referendum (tako kot že marsikateri drug) popoloma nepotreben, oziroma popolnoma brezvezen.

Študije so že narejene, morda ne pri nas, v veliko državah je to že uzakonjeno, tako da ni potrebe po odkrivanju tople vode.

In naprej..., to bi morali sprejeti prometni strokovnjaki in pisci zakonov, ne pa da se gremo referendum.

In končno..., referendum bo poleti na sončen dan, ko bojo vsi motoristi na motorjih, in vsi bojo mislili... ah, saj bojo drugi šli na referendu..., najbolj pogosti na referendumu bojo pa seveda tisti, ki so itak proti motoristom, kaj šele proti line splitingu.

Za zaključek..., seveda je pa fajn za vladajoče, ljudje se naj ukvarjajo z nepomembnimi stvarmi, da ne vidijo pomembnih (line spliting je precej nepomeben, čeprav samoumeven)

Pa lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako imajo to urejeno v italiji? Če tam ni uzakonjeno...

Nadalje velik problem vidim v dokazovanju krivde ob dotiku motorista in avta. Pri naših ozkih cestah in npr +1m gs s kufri... Tu bi šlo skozi edino filtriranje ob stoječi koloni, ko bi bila krivda nedvomno na strani motorista. Se pravi potem rabimo le kozmetični popravek vožnje mimo, ki bi dovoljujeval tako vožnjo tudi pred križiščem.

Popravljeno . Popravil motom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, motom said:

Nadalje velik problem vidim v dokazovanju krivde ob dotiku motorista in avta. Pri naših ozkih cestah in npr +1m gs s kufri...

Pa kakšnega posebnega problema najbrž ne bi bilo. Kriv bi bil motorist, ker je osnovna predpostavka, da je filtriranje dovoljeno, če je dovolj prostora in če lahko to stori varno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Vin said:

Pa kakšnega posebnega problema najbrž ne bi bilo. Kriv bi bil motorist, ker je osnovna predpostavka, da je filtriranje dovoljeno, če je dovolj prostora in če lahko to stori varno.

Tocno tako. Ce kolona stoji pri miru, gre za voznjo mimo, zatorej veljajo ista pravila kot pri katerikoli drugi voznji mimo. Ce se kolona premika, gre za prehitevanje, zato veljajo ista pravila kot pri kateremkoli drugem prehitevanju.

Tale sprememba zakona ne vpeljuje prav nobenega novega koncepta, samo malcek razsiri pojma prehitevanja in voznje mimo. Ce bi bil kriv v primeru navadnega prehitevanja, si kriv tudi v primeru filtriranja, torej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da si ne bodo filtriranje prikrojili tisti, ki preko polne prehitevajo na polno izven naselja ... bo reku .. sj sm se filtriru ... pa še zračni in oljni filter imam :P

pri nas je vse mogoče ... tudi tisto, kaj je nemogoče :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 9. 2019 ob 13:07, Snečer pravi:

 

meni tole izgleda kot navadno prerivanje z motorjem med avtomobili pri 55 km/h...daleč od nekega filtriranja...samo en s slabimi živčki za volanom in mu moraš v najmilejšem primeru kupit novo vzvratno stransko ogledalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, bobiboss pravi:

meni tole izgleda kot navadno prerivanje z motorjem med avtomobili pri 55 km/h...daleč od nekega filtriranja...samo en s slabimi živčki za volanom in mu moraš v najmilejšem primeru kupit novo vzvratno stransko ogledalo...

pa da je še malo mokro, probaj z mitasko po sredini po špuri malo ožet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lane spliting ne bo obvezen, bo opcijski (če bo spremenjen zakon), tako da se lahko oddahnete. Še vedno boste lahko umirjeno zadaj v koloni čakali. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, bobiboss said:

meni tole izgleda kot navadno prerivanje z motorjem med avtomobili pri 55 km/h...daleč od nekega filtriranja...samo en s slabimi živčki za volanom in mu moraš v najmilejšem primeru kupit novo vzvratno stransko ogledalo...

Pri 55km/h si v prekršku ?

 

Sicer pa dobesedno isti argument imaš za prehitevanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima koliko bo zbranih podpisov. Največji problem vidim v tem, da se marsikomu ne da it na upravno enoto, digitalnih potrdil pa spet vprašanje koliko ima motoristov. Mogoče ne bi bilo slabo probati še na kakšnem becikl forumu, vem da jih imamo za "sovražnike" in jih nimamo radi, vendar se zakon tiče tudi njih. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, benf86 pravi:

Pri 55km/h si v prekršku ?

 

Sicer pa dobesedno isti argument imaš za prehitevanje. 

Ko ti bo ate z gsom, opremljen z najširšimi kufri potegnil po avtu, bodo drugačne besede :)

Lahko uzakonijo, samo kako boš to naučil avtomobiliste in še koga, poleg tega pa je motorjev pri nas premalo, gre bolj za kaprice, da bi motoristi bili še bolj privilegirani.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snečer said:

Ko ti bo ate z gsom, opremljen z najširšimi kufri potegnil po avtu, bodo drugačne besede :)

Lahko uzakonijo, samo kako boš to naučil avtomobiliste in še koga, poleg tega pa je motorjev pri nas premalo, gre bolj za kaprice, da bi motoristi bili še bolj privilegirani.

 

 

Zakaj bi bile drugacne besede? Pac bomo izmenjali informacije in mi bo njegova zavarovalnica placala za popravilo. 

Avtomobilistov ni treba nicesar nauciti - veliko jih ze zdaj izredno uvidevno vozi, vsaj v guzvi na avtocestah, in se ti celo umaknejo. Tisti, ki so na telefonih, so itak na telefonih, nimas kaj. Mene bolj skrbijo bumbarji na motorjih, ki bodo vse motoriste postavljali na slab glas s svojimi neumnostmi med kolonami, kar pa itak pocnejo ze zdaj.

Kar se pa tice stevila motorjev - tudi ce bi bil samo eden, bi bil zakon izboljsava za dobesedno vse. Sicer izredno minimalna, ampak se zmeraj net positive. In z vsakim dodatnim motorjem, skuterjem in kolesom na cesti je tale net positive vecji.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!