Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

pred 50 minutami, DAMI34 pravi:

a bi moral odgovoriti na tvoja vprašanja, da bi nekaj vedel? Verjetno da ne.

Bistvo je, da je tudi vožnja mimo nevarna, pravzaprav če dobro pomislim, je vožnja motorja nevarna.

Prepovedat :P

 

ne zavajaj, v križiščih ne obstaja vožnja mimo.

Še nikoli nisi odgovoril na vprašanje in tudi sedaj ne pričakujem, da boš napel možgansko celico. Veš pa itak nič glede tega, kar je tema. 

Bravo. Nekaj si razmislil. 

Ti sploh ne zavajaš s svojim neznanjem. Preberi, kaj piše glede tega v zakonu. Pa še stokrat sem razložil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Še nikoli nisi odgovoril na vprašanje in tudi sedaj ne pričakujem, da boš napel možgansko celico. Veš pa itak nič glede tega, kar je tema. 

Bravo. Nekaj si razmislil. 

Ti sploh ne zavajaš s svojim neznanjem. Preberi, kaj piše glede tega v zakonu. Pa še stokrat sem razložil. 

veliko si napisal, kaj si hotel povedati?

Sicer me pa ne zanima, ti samo nabijaj dalje :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, DAMI34 pravi:

mogoče kolegialnost, mogoče tako mislim, zase, ker imamo malo bolj razširjeno območje zaznavanja vožnje.

Bom povedal zase, umikam se tudi biciklistom, obvozim jih čimbolj na široko, če vidim pešca bom zaviral in pojdi čez. Tako da vsaj zase ne razmišljam o kolegialnosti, bolj o varnosti in razumevanju pretočnosti.

Kdor gre mimo mene in izgine naprej ali po svoje, je dejansko sprostil meni pas za vožnjo. In 90% moje vožnje je v škatli s 4mi kolesi. Tako da je tudi moje gledanje na promet bolj kot ne "avtomobilsko".

Kar pa se tiče sprememb bo tako kot povsod, potreben bo čas in spoznanje, da je nekaj koristno. Večja kot bo gneča, bolj bo folk to razumeval. 

Saj tudi škarjastega načina vožnje (princip zadrge) iz 2 v 1 se niso takoj naučili, raje so trmasto rinili ali pa že 200m pred koncem pasu gurali v kontra kolono. Počasi pa se tudi na tem področju nekaj spreminja. Vsaj kar opažam zadnje čase.

1. zavaja

2. točno tako, odgovor: "me ne briga nič, nazaj". Globoka misel policaja, ki očitno ne ve, kaj je vožnja mimo. https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/53-clen-voznja-mimo

Kje si ti našel škarjasti način vožnje? Kaj sploh je to? 

Ostalo je pa tvoje neznanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

veliko si napisal, kaj si hotel povedati?

Sicer me pa ne zanima, ti samo nabijaj dalje :P

 

 

Nihče ni pričakoval, da boš karkoli razumel. 

Nabijanje je tvoja domena. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Borutt pravi:

Če moraš čez črto, potem na cesti ni dovolj prostora. Ker nasprotni pas ni tvoj in nimaš tam kaj početi. Razen, če želiš sekati ovinek, ko ti nasproti pripelje kamion. 

:yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za! 

Zakaj?

Ker sem bil v parih državah, kjer je to uzakonjeno in se izvaja varno in pretočno.

Vrjetno bi bilo potrebno tudi nekaj vložkA v prometno infrastrukturo, da bi to zares delovalo varno in udeležencem prometa varno.

Tu se ne izvaja tega, ni potrebe?

 

hdr_00523_1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Kje si ti našel škarjasti način vožnje? Kaj sploh je to? 

Ostalo je pa tvoje neznanje. 

preber mal gugl..ne sam tvojih bukvic :P

ostalo je pa tvoje nerazumevanje.

pred eno uro, Borutt pravi:

Nihče ni pričakoval, da boš karkoli razumel. 

Nabijanje je tvoja domena. 

tudi od tebe tega nihče ne pričakuje, že dolgo ne.

Ne vem, se bojim, da te vseeno ne dosežem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

preber mal gugl..ne sam tvojih bukvic :P

ostalo je pa tvoje nerazumevanje.

tudi od tebe tega nihče ne pričakuje, že dolgo ne.

Ne vem, se bojim, da te vseeno ne dosežem.

Spodaj si preberi nekaj iz bukvice. Tiste, tebi nepoznane. 

... da se lahko izmenoma vključi v promet še po eno vozilo (v nadaljnjem besedilu: sistem zadrge).

Za tisti tvoj način pa ti prilepi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Na meji te nima kaj pošiljati nazaj v vrsto.

Poleg tega je treba ločiti med vožnjo mimo in med prehitevanjem. 

Borutt,

glede 1. stavka. Če smo v taki situaciji, s katerimi "argumenti" bi lahko mejnemu policistu oporekali glede njegove odločitve, če nas hoče poslati nazaj v vrsto?

glede 2. stavka. A prav razumem (poenostavljeno), da se vožnja mimo kolone (stoječe ali počasi premikajoče) lahko prakticira samo v primeru, kadar ne prekoračiš sredinske črte, pa naj bo ta polna ali prekinjena? Poleg tega je pri tem še potrebno ocenit, da se v nadaljevanju vožnje najde nek dovolj velik prostor na tem voznem pasu, kamor se lahko vrnem...

Saj verjetno si že večkrat komentiral ta vprašanja, pa daj vsaj na kratko. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, izibajker pravi:

Borutt,

glede 1. stavka. Če smo v taki situaciji, s katerimi "argumenti" bi lahko mejnemu policistu oporekali glede njegove odločitve, če nas hoče poslati nazaj v vrsto?

glede 2. stavka. A prav razumem (poenostavljeno), da se vožnja mimo kolone (stoječe ali počasi premikajoče) lahko prakticira samo v primeru, kadar ne prekoračiš sredinske črte, pa naj bo ta polna ali prekinjena? Poleg tega je pri tem še potrebno ocenit, da se v nadaljevanju vožnje najde nek dovolj velik prostor na tem voznem pasu, kamor se lahko vrnem...

Saj verjetno si že večkrat komentiral ta vprašanja, pa daj vsaj na kratko. Hvala.

Argument mora on imeti. In ga nima, ker nima tega pooblastila, da te pošlje nazaj v kolono. Lahko te edino zavrne zaradi mejnih zadev oziroma kaznuje za prekršek in pri tem še nekoliko več časa porabi za pisanje kazni. In čakaš in čakaš. Kazen na kazen. 

Vidim, da sem premalokrat razložil razliko. Vožnja mimo je, ko nekdo stoji in pelješ mimo. Prehitevanje je, ko se oba premikata. Eden hitreje, seveda. Polna črta je stvar zase. Poglej na meji, če sploh so črte. In tam greš lahko mimo, saj gre za vožnjo mimo. Čeprav vemo, da se vsake toliko kakšen avto premakne. In, kot sem zvedel, so dobili navodilo, da ne komplicirajo motoristom. Edino pametno in človeško. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Argument mora on imeti. In ga nima, ker nima tega pooblastila, da te pošlje nazaj v kolono. Lahko te edino zavrne zaradi mejnih zadev oziroma kaznuje za prekršek in pri tem še nekoliko več časa porabi za pisanje kazni. In čakaš in čakaš. Kazen na kazen. 

Vidim, da sem premalokrat razložil razliko. Vožnja mimo je, ko nekdo stoji in pelješ mimo. Prehitevanje je, ko se oba premikata. Eden hitreje, seveda. Polna črta je stvar zase. Poglej na meji, če sploh so črte. In tam greš lahko mimo, saj gre za vožnjo mimo. Čeprav vemo, da se vsake toliko kakšen avto premakne. In, kot sem zvedel, so dobili navodilo, da ne komplicirajo motoristom. Edino pametno in človeško. 

recimo da bi gori na semaforju na meji še imeli znak motorista in kdaj ločeno špuro pa da kakšna simpatična kontrolira :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, benf86 pravi:

Zdej pa ne vem a si impliciral, da sem jaz tujec? I mean, Prekmurje je "north of the wall", ampak vseeno... :))

Je tezko verjeti, da ne delamo vse za svojo korist nekateri, ane :)) No, meni pride lane splitting prav, ko moram iti v Ljubljano, pa se je na avtocesti spet nekdo nekomu zabil v rit :P

hm...v takem primeru se vzpostavi reševalni pas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Snečer pravi:

recimo da bi gori na semaforju na meji še imeli znak motorista in kdaj ločeno špuro pa da kakšna simpatična kontrolira :)

 

Namesto tistega predloga, bi se lahko zavzeli za tega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Spodaj si preberi nekaj iz bukvice. Tiste, tebi nepoznane. 

... da se lahko izmenoma vključi v promet še po eno vozilo (v nadaljnjem besedilu: sistem zadrge).

Za tisti tvoj način pa ti prilepi. 

sam ti res slabo bereš, kopiram kar moje besedilo, na katerega se tako obešaš (verjetno ti je dolgčas)

: dami je napisal:

Saj tudi škarjastega načina vožnje (princip zadrge) iz 2 v 1 se niso takoj naučili, raje so trmasto rinili ali pa že 200m pred koncem pasu gurali v kontra kolono. Počasi pa se tudi na tem področju nekaj spreminja. Vsaj kar opažam zadnje čase.

konec kopiranega.

 

Vsi normalni zastopijo, razen tebe :P Pa še pznačil sem ti, od kje do kje je prilepljena kopija, da te ne bo zmedlo.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

sam ti res slabo bereš, kopiram kar moje besedilo, na katerega se tako obešaš (verjetno ti je dolgčas)

: dami je napisal:

Saj tudi škarjastega načina vožnje (princip zadrge) iz 2 v 1 se niso takoj naučili, raje so trmasto rinili ali pa že 200m pred koncem pasu gurali v kontra kolono. Počasi pa se tudi na tem področju nekaj spreminja. Vsaj kar opažam zadnje čase.

konec kopiranega.

 

Vsi normalni zastopijo, razen tebe :P Pa še pznačil sem ti, od kje do kje je prilepljena kopija, da te ne bo zmedlo.

 

 

Še vedno nisi prilepil iz gugla šjarjasti način vožnje. Ker obstaja samo sistem zadrge in ne nekaj, kar ti trdiš. Torej ne bluzi z nekim škarjastim načinom vožnje v povezavi s principom zadrge, ker obstaja sistem zadrge. Če ne poznaš, raje vprašaj, da ne boš spet upravičil svoj sloves z nekim bluzenjem. Ker normalni zastopijo sistem zadrge. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo legalizirali vožnjo po sredinii, kakor jo pač bodo, jo bomo morali upoštevati, kot smo morali prenašati nelegalno porisane črte po Rakitni in verjetno še kje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Jaz se bojim, da bi legalizacija "Lane splitting-a" povzročila težave, ker se avtomobilisti večinoma ne bi umikali, motoristi pa bi, opogumljeni z zakonom, silili med pasove. Ta sistem lepo deluje v prometno strpnih državah (videl na obvoznici v Parizu, ko smo čakali v koloni na letališče in živčno gledali na uro, kako so motoristi drveli mimo), pri nas pa so v prvi vrsti ceste večinoma preozke in vozniki neuvidevni.

2. Ne vem zakaj mešate lane spliting z vrivanjem v prvo vrsto na meji. Tam ne gre za vožnjo med pasovi, saj vsi čakamo na pregled dokumentov in trditev, da je na motorju težje čakati, kot v avtu, je dokaj slab argument, zlasti za tiste tri avtomobiliste, ki v Petrini čakajo, da se 20 motoristov zrine mimo. To se mi zdi podobno, kot bi v trgovini tisti, ki ima robo v košarici šel na blagajni mimo vrste, ker je težje nositi košarico, kot porivati voziček (pa še nazaj v vrsto se lahko vrine, če pride kdo nasproti :) ). Prva vrsta pred semaforjem je smiselna, saj se s tem poveča pretočnost prometa, na meji pa motorist porabi več časa kot avtomobilist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

recimo da bi gori na semaforju na meji še imeli znak motorista in kdaj ločeno špuro pa da kakšna simpatična kontrolira :)

Ampak samo v primeru, da bi tiste simpatične imele specialna pooblastila, da ti izmerijo še pritisk. Pa ne u gumah. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno v Petrini sem pred leti za prvomajske praznike doživel, da je policaj vse motoriste, ki jih je bilo res veliko, povabil na drugo špuro in jih tam pregledoval

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mejah da. Pred križišči sem pa jaz osebno proti  filtriranju.

Kar strah me je, kako bodo nekateri padalci šele takrat prileteli od zadaj, ker kao lahko. Predvsem takšni z natikači, kratkimi hlačami, majčko ter želvo brez DB killerjev in kulture. Mojega glasu v Prekmurje ne bo iz osebnih razlogov.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo šli pa na pole position kot do sedaj, ilegalno :P

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, DAMI34 pravi:

Bomo šli pa na pole position kot do sedaj, ilegalno :P

 

Razloži, kje in kako boš to izvedel in, kaj je zate ilegalno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!