Skoči na vsebino

Predelave, Cafe Racer, Brat, Bobber, Scrambler, itd.


Noise

Priporočene objave

dobri so! deltabox je za predelave nehvaležna oblika pa je tmle un speedT in zelena kawa z masko zelo posrečena.

 

men osebno xjr od Wrenchov in Deusa zmagata.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

London Calling!

 

 

Paul Simonon je bil basist Clashov. 

Zdaj se ukvarja s slikarstvom. 

Slika motorje in čike. 

Pravi Rocker.

Pred kratkim je imel razstavo v Londonu - ICA pod naslovom 

Wot! No Bike?

 

 

www.paulsimonon.com

 

ah, sem ratal kar mal nostalgičen :unsure:

 

post-11340-0-88723600-1426071057_thumb.jpeg

post-11340-0-90865500-1426071093_thumb.jpg

post-11340-0-98396000-1426071142_thumb.jpeg

post-11340-0-27010500-1426071529_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr sam to je bil res zanimiv turbulenten cajt. vse te jebe ravno iz anglije. od SKA modsov z vespami

mods vespa.jpg

prek gor opisanih makjato divjakov, muske itd.

neki ma ta anglija. moj prvi obisk lindona je prnesu koncert exploited in irokez frizurco:) domači niso skrivali navdušenja :smoke:

dons pa na žalost bol pozerje srečavam. res pa en frend (chopshop.si) za ženo (1,68 :grim ) dela zlo posrečen H 650 cafe. Objavim ko bo mal skup stlaču

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da avtor teme Moj CAFE RACE (david764) ni malo pobrskal po forumu. Namreč, že od leta 2001 obstaja tale tema

http://www.motosvet.com/tabla/topic/644-predelave-link/page-21?hl=predelava

kjer je bilo že veliko dobrih tozadevnih postov objavljenih.... Mogoče pa administrator lahko tole dvoje združi.

Drugače so pa meni od predelovalcev (poleg Wrenchmonkees) zakon tudi tile

http://www.stileitaliano.com/

ki se jih da videt tudi na sejmu v Veroni. Sicer pa domujejo samo 211km stran od Ljubljane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 3. 2015 at 11:26, baddad pravi:

Tenx baddad-u za link od telih Špancev (Valtoron). Poglejte si malo njihov proces dela, pa livarsko peč v delavnici...To niso samo predelani motorji ampak prave umetniške moto-skulpture... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 3. 2015 at 12:23, UnionJack pravi:

matr sam to je bil res zanimiv turbulenten cajt. vse te jebe ravno iz anglije. od SKA modsov z vespami

prek gor opisanih makjato divjakov, muske itd.

neki ma ta anglija. moj prvi obisk lindona je prnesu koncert exploited in irokez frizurco:) domači niso skrivali navdušenja :smoke:

dons pa na žalost bol pozerje srečavam. res pa en frend (chopshop.si) za ženo (1,68 :grim ) dela zlo posrečen H 650 cafe. Objavim ko bo mal skup stlaču

Ko sem bil jaz v Londonu sredi 80ih sem opazil še eno drugo moto-zanimivost. Mnogi bajkerji so med tednom po mestu vozili svoje stroje, ampak med 9 in 17 uro ne v smislu cafe-makjato rejsanja za zabavo. V bistvu so bili takrat v vlogi kurirjev hitre pošte, v prometni gužvi pa seveda bolj okretni od avtomobilov. Na hrbtih so nosili torbe s pošto, ki je je bilo v svetovnem finančnem centru seveda v izobilju...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem prebral, da so pod okriljem kluba 59 izvajali kurirsko službo med bolnicami (kri za transfuzijo). No ja... večina je verjetno motor zlorabljala bolj v druge namene. Kakorkoli že, obdobje je bilo zanimivo "When Sex was Safe & Motorcycles were Dangerous". Mene takrat še sploh ni bilo... so mi pa všeč motorji iz tega obdobja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idealna zadeva za moje pojme...

 

1441185_10153180652239626_46317693272190

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 3. 2015 at 14:02, ciciban pravi:

Nekje sem prebral, da so pod okriljem kluba 59 izvajali kurirsko službo med bolnicami (kri za transfuzijo). No ja... večina je verjetno motor zlorabljala bolj v druge namene. Kakorkoli že, obdobje je bilo zanimivo "When Sex was Safe & Motorcycles were Dangerous". Mene takrat še sploh ni bilo... so mi pa všeč motorji iz tega obdobja.

 

nekaj okoli kurirjev pove na koncu videa! Sicer pa ko sem bil v Ace cafeju, nam je stregel šepajoči natakar...smo rekl, da je zihr na gas preveč stiskal včasih :D haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je blo kul, sicer smo bli decembara dol pa je blo par motorjev zuni :D v ace cornerju so bli casferacerji parkirani tko ,da  je mal drgačn filing. Spil smo 2 pive neki pojedl in to je to :D.

Pa če si že v Londonu se splača pogledat, 45 min s podzemno iz centra20150313142030_nk8qcp604y73e2.jpg :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kurc pa taka subkultura.

u 80 je to se neki pomenl; OHO, NSK, ... se zdej hranm diplomatski potni list iz tistih cajtov.

leta 92 je hrvaski carinik skocu mirno k smo z irwini pokazal to jebo:) umrl od smeha ampak bi nas loh dobr aresteral.

kr neki vem o teh kulturah in dons racerji ipd to zihr niso.

pa tud definicije pravih moskih nisem meu namena nacenjat tko da ti prepustim sestavo te slike.

vem pa da model od 1,69cm s kliponi, 55 kawali in ponesreceno gumo nc kej dost ne izcedi izpod svoje jetke, bež jakne in rutke.

pa zelo podperam predelave!, sej so to ljudje z vecjim estetskim obcutkom. vcasih tud ne rata ampak vrednost je ze v poskusu!

V bistvu te razumem, kar želiš povedat. Po drugi strani pa je v povprečju pravi bajker pri nas star 35+. In če je to edini način, da se pritegne mlade, pa naj bo.... je treba razumet, da oni niso imeli sreče, da bi zrasli gor z APNkami, MZji in JAWAmi 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja, nobene alternative nimajo dons. niti v ideologiji niti kulturi...

offtopic ampak opažam cel kup poženščene :K  mladeži vsak s svojim ipadom, hipsterji?!, še ena generacija pa mamo matriarhat:). pr ns se je zberal za delorto al pa vsaj L-bat na 4ko.

 

dopadejo se mi tud teli poskusi sodobnikov v malo retro vode.

honda npr. serija 4-4 s špriklami. mislim da jih je AS pripeljal 4 in jih težko prodal...

nineT je predrag za svojo ponudbo

XJR se je pretirano skrčil čeprav je mal cafe wannabe

nej še pri kawi eno Edie L. replico naredijo pa bo :)

 

divjaki, divljaki in divljaci

3x wild B.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vsaj po mojih izkušnjah se predelav lotevajo večinoma mlajši. Pa tudi veliko navdušencev nad klasično tehniko (beri: jeklom namesto plastike in elektronke) se najde med mladimi. Je pa res, da je stvar predvsem zaradi interneta; praktično neomejenega pretoka informacij in delov veliko bolj enostavna kot je bila verjetno pred dvema desetletjema. Se pa zato pojavljajo tudi veliko bolj zahtevne predelave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah švoh je danes ta mularija ja, sam tačali rdko kir bi biu do komolceu od motornega olja, ampak tu pa tam je kdo ki rad šraufa. 

Sam kdo pa se zdej od malih igra z lego technic ? samo igrice na tablicah.

Drugo pa je da te morjo tut doma en mal podpirat in da te usakič ne kritizirajo kaj si spet ene smeti prvleku za hišo.

p.s: una honda gor je pa za zajahat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!