Skoči na vsebino

Zavarovalnica in povračilo škode na avtu


Gost

Priporočene objave

Starejši avto, škoda ocenjena kot ekonomska totalka. Ocena mojstrov je da je popravilo (z neoriginalnimi deli oz rabljenimi) nekje toliko kot je vreden avto. Avto imam 12 let 2. lastnik in je v "novem" stanju, z veliko originalne dodatne opreme, servisiran na pooblaščenih servisih.

Povzročitelj nesreče je nekdo drug (baba z mobitelom ki vozi počasi in se na koncu z nezmanjšano hitrostjo zabije v stoječo kolono ki čaka taprvega da bo zavil levo). Zadnji meter ali dva je sicer bremzala in odvijala... Sem jo prepozno zagledal in sem speljal istočasno kot me je porinilo naprej. Imel sem dosti razdalje, tako da nisem zadel spredaj stoječega.

Bil sem pri zdravniku, vrat, na srečo samo pretegnjen.
Kaska še nisem imel v 25 letnem vozniškem staležu, pa nesreče tudi še ne.
Sem pa prebral vse kar sem našel (splošne pogoje zavarovalnice in zakon o zavarovanjih v cestnem prometu).

Zavarovalnica mi je ponudila (domnevam da) evrotax vrednost, prva ponudba je bila še manjša.
S ponujenim zneskom zavarovalnice lahko dobim podoben avto, vendar so občutno starejši, slabše ohranjeni, z manj opreme, nepreverjeno zgodovino, itd.

Zanima me ali lahko in kako od zavarovalnice iztržim tržno vrednost avtomobila (izredno lepo ohranjenega, vzdrževanega, s tovarniško vgrajeno dodatno opremo). Drugega nisem vgrajeval.
Dodatno me zanima ali lahko in kako iztržim izguba časa in dodatne opreme kot so feltne z zimskimi gumami, gumi tepihi, strešni prtljažnik, nova registracija, vinjeta, itd.
Zavarovalnica krije samo materialno škodo na avtu.

Kaj lahko dosežem, kakšen nasvet, izkušnje, kako?

Lp,
Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starejši avto, škoda ocenjena kot ekonomska totalka. Ocena mojstrov je da je popravilo (z neoriginalnimi deli oz rabljenimi) nekje toliko kot je vreden avto. Avto imam 12 let 2. lastnik in je v "novem" stanju, z veliko originalne dodatne opreme, servisiran na pooblaščenih servisih.

Povzročitelj nesreče je nekdo drug (baba z mobitelom ki vozi počasi in se na koncu z nezmanjšano hitrostjo zabije v stoječo kolono ki čaka taprvega da bo zavil levo). Zadnji meter ali dva je sicer bremzala in odvijala... Sem jo prepozno zagledal in sem speljal istočasno kot me je porinilo naprej. Imel sem dosti razdalje, tako da nisem zadel spredaj stoječega.

Bil sem pri zdravniku, vrat, na srečo samo pretegnjen.

Kaska še nisem imel v 25 letnem vozniškem staležu, pa nesreče tudi še ne.

Sem pa prebral vse kar sem našel (splošne pogoje zavarovalnice in zakon o zavarovanjih v cestnem prometu).

Zavarovalnica mi je ponudila (domnevam da) evrotax vrednost, prva ponudba je bila še manjša.

S ponujenim zneskom zavarovalnice lahko dobim podoben avto, vendar so občutno starejši, slabše ohranjeni, z manj opreme, nepreverjeno zgodovino, itd.

Zanima me ali lahko in kako od zavarovalnice iztržim tržno vrednost avtomobila (izredno lepo ohranjenega, vzdrževanega, s tovarniško vgrajeno dodatno opremo). Drugega nisem vgrajeval.

Dodatno me zanima ali lahko in kako iztržim izguba časa in dodatne opreme kot so feltne z zimskimi gumami, gumi tepihi, strešni prtljažnik, nova registracija, vinjeta, itd.

Zavarovalnica krije samo materialno škodo na avtu.

Kaj lahko dosežem, kakšen nasvet, izkušnje, kako?

Lp,

Peter

Praviloma se o ponujenem znesku pri ekonomski totalki da pogajati z zavarovalnico in je njihova ponudba samo izhodišče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

praviloma dobiš znesek ki je za tvoj avtomobil po evrotaxu! Dodatna oprema itd. Jih ne zanima,edino če bi imel te dodatne stvari zavarovane posebej in biza njih prinesel tudi račune,vsaj tako je bilo ob nesreči z motorjem .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič se splača ponujen znesek zavrnit ... mogoče tudi 2x če je zelo nizek in se potem kar udajo v usodo in ponudijo malce več. 

 

Če imaš kakšno nezgodno zavarovanje pa kar še malo pojamraj glede vratu, se splača! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!